Anket

Seri Nasıl Sonlanır ?

Lakers 4-0
5 (8.6%)
Lakers 4-1
7 (12.1%)
Lakers 4-2
16 (27.6%)
Lakers 4-3
8 (13.8%)
Utah 4-3
14 (24.1%)
Utah 4-2
6 (10.3%)
Utah 4-1
1 (1.7%)
Utah 4-0
1 (1.7%)

Toplam Oy Verenler: 57

Gönderen Konu: Los Angeles Lakers (4) - Utah Jazz (2)  (Okunma sayısı 70479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
Ynt: Los Angeles Lakers (1) - Utah Jazz (0)
« Yanıtla #50 : 05 Mayıs 2008, 01:32:52 »
Kazandık fakat hiç zevk almadım. Bu maçın bu noktaya gelmemesi lazımdı. Bu kadar çok hücum ribauntu verilir mi? Rakipten 17 ribaunt az alıp maçı 11 sayı önde bitirmek ayrı başarı. Utah'ta bir tek Mehmet mücadele etti. Verdiğimiz saçma sapan ribauntlar olmasa 4. çeyrekte second unit sahada olurdu. 

Bu arada şu Kirilenko Kobe'yi alırsa geyiğinin de cevabını 4. periyodun hemen başında gördük. Anında 2 faul alıp köşeye oturdu beyzade, ben kağıt üzerinde de benzer şeyler söylemiştim zaten. Boozer da finallere konsantre olmuş heralde; ilk turda yok, yarı finalde yok.

Lakers'ta Farmar ve Turiaf çok çok kötü oynadılar. Turiaf blokları dışında ortalıkta yoktu, Farmar isabet kaydedemedi. İlk turun kahramanlarından Walton ortalıkta yoktu. Lamar'ın klasikleşen saçma sapan hücum faul hastalığı devam etti.

by the way, MVP! MVP!
Cobarde Gallina Gasol ( Cesur Yürek Gasol )

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : 05 Mayıs 2008, 01:37:20 »
Boozer yaptığı top kayıplarının dışında fena oynamadı..Laf sokacam diye kasmanın anlamı yok..
Havalara uçtuğunuz kadar da ezemediniz!!! Utah'ı..Eziyordunuz ya!

Mehmet'e bir dünya laf sokup performansını görünce bir iki şey yazıp çizseydiniz bari (iyi mücade etti diyerek aradan çıkartılacak kadar basit değil..Adamı ezik yaptınız ne oldu gördük..)..Madem şu Boozer'a takılıp kalıyoruz..Bu maçta hem Memo hem Boozer (top kayıpları yapsa dahi) iyi iş çıkarttı..Ortada suçlu varsa finallere konsantre olan Boozer değil Deron Williams'ın ta kendisi..
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2008, 01:39:26 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 05 Mayıs 2008, 01:57:26 »
Boozer yaptığı top kayıplarının dışında fena oynamadı..Laf sokacam diye kasmanın anlamı yok..
Havalara uçtuğunuz kadar da ezemediniz!!! Utah'ı..Eziyordunuz ya!

Mehmet'e bir dünya laf sokup performansını görünce bir iki şey yazıp çizseydiniz bari (iyi mücade etti diyerek aradan çıkartılacak kadar basit değil..Adamı ezik yaptınız ne oldu gördük..)..Madem şu Boozer'a takılıp kalıyoruz..Bu maçta hem Memo hem Boozer (top kayıpları yapsa dahi) iyi iş çıkarttı..Ortada suçlu varsa finallere konsantre olan Boozer değil Deron Williams'ın ta kendisi..

Boozer fena oynamadı mı? Vallahi kabulüm, her maç böyle oynasın, top kayıpları filan da yapmasın. Hiç Boozer görmesek iyi oynadı sanacağız, nerede sene içerisinde fantasy oyunlarında maç başına 30 puan getiren Boozer nerede bu akşamki. Mehmet savunamaz dedim, savundu mu? Kötü gününde olan Gasol'un bile yaptıkları ortada. Mehmet şu maçta mücadele etmek dışında ne yaptı allah aşkına? Şutunda istikrarsız, sadece pota dibinde aldıklarını bitirdi neredeyse. Hücum ribauntlarını Boozer da aldı, Lakers uzunları çok kötü günlerindeydiler. Odom da Gasol da hatta Turiaf da.

Bu kadar hücum ribaundu alacaksın, maçı kazanamayacaksın. Lakers bir daha Utah'a bu kadar çok ikinci şans vermez. Havalara uçtuğumuz kadar da ezememişiz, arkadaş fark benim hatırladığım 17 civarına çıktı, maçın sonlarına doğru 4'e kadar indi. Adamlar ilk çeyrekten sonra yakalayamadılar bile. Ben ezeriz mahvederiz mi dedim? Gayet güzel bir galibiyet aldık, beni rahatsız eden maçı 3. çeyrekte bitirebilecekken adamları son dakikaya kadar oyunun içinde tutmamız.

dipnot: ezeriz dediğim postu bul, bu siteye tek kelime dahi yazarsam adam değilim.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : 05 Mayıs 2008, 02:06:32 »
17 sayıdan gelip farkı 4'e indiriyorsa bir takım mücadele ediyor demektir..Önemli olan maç içersinde yapılan ya da açılan farklar değil o farklara gösterilen reaksyonlardır..Utah takımı fark açıldı diye koyverseydi orda sorun başlardı..

Evet arkadaş Boozer fena değildi..Senin oyun kurucun ilk skor opsiyonundan daha fazla şut kullanıyorsa, senin oyun kurucun oyun kurucu olduğunu unutup skorer guard havasına giriyorsa ve kendi pozisyonunu yaratamadığı anlarda tutup topu uzunlara veriyorsa işte bu noktada Boozer fena değildi..

Gasol maçın sonlarına doğru açıldı..Mehmet'in yorgunluğu onu tutmakta zorlanmasına neden oldu..Hoş bu Lakers'lıları bağlamaz..Yorulmasaydı denilir geçilir..

Bu maçta 7 top kaybı yaptı diye fatura Boozer'a kesilemez..Ah ne iyi etti de 7 top kaybı yaptı demiyorum zaten..Fena değildi demek size süper maç çıkarttı demek olarak geliyorsa bilemem..Fena değildi..Ribauntlarda aktifti..Skor anlamında kısır kaldı doğrudur..Nerde o normal sezonda Deron'un oyun kurucu gibi oynadığı maçlar nerde bu maç..Ne yapacaktı Boozer tüm sahayı geçip turnike mi bırakacaktı..

Çevrimdışı MustyY_07

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
    • HeR ZaMaN BuRaDa
« Yanıtla #54 : 05 Mayıs 2008, 02:08:04 »
Sabırla yazılarınızı okudum ve Tartışmanın manasını ben çözemedim...
Araya girmek istemem ama,
Lakers bütün maç boyu, hep önde oynadı... Tamam fark azaldı bi ara ama İyiydi Lakers, Ribauntlar hariç :)
 Memoda bence fenada oynamadı...
Lakers diğer maçlarda bu kadar şans tanımaz Utaha... Daha güzel maçlar olacak bu seride :)
KoBeKoBeKoBeKoBe..... :)

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 05 Mayıs 2008, 02:18:12 »
17 sayıdan gelip farkı 4'e indiriyorsa bir takım mücadele ediyor demektir..Önemli olan maç içersinde yapılan ya da açılan farklar değil o farklara gösterilen reaksyonlardır..Utah takımı fark açıldı diye koyverseydi orda sorun başlardı..

Evet arkadaş Boozer fena değildi..Senin oyun kurucun ilk skor opsiyonundan daha fazla şut kullanıyorsa, senin oyun kurucun oyun kurucu olduğunu unutup skorer guard havasına giriyorsa ve kendi pozisyonunu yaratamadığı anlarda tutup topu uzunlara veriyorsa işte bu noktada Boozer fena değildi..

Gasol maçın sonlarına doğru açıldı..Mehmet'in yorgunluğu onu tutmakta zorlanmasına neden oldu..Hoş bu Lakers'lıları bağlamaz..Yorulmasaydı denilir geçilir..

Bu maçta 7 top kaybı yaptı diye fatura Boozer'a kesilemez..Ah ne iyi etti de 7 top kaybı yaptı demiyorum zaten..Fena değildi demek size süper maç çıkarttı demek olarak geliyorsa bilemem..Fena değildi..Ribauntlarda aktifti..Skor anlamında kısır kaldı doğrudur..Nerde o normal sezonda Deron'un oyun kurucu gibi oynadığı maçlar nerde bu maç..Ne yapacaktı Boozer tüm sahayı geçip turnike mi bırakacaktı..

Boozer resmen kötüydü arkadaş, bu herhangi bir 4 numara için iyi oyun olabilir. Boozer oynaması gerekenin çok altında oynadı. Deron çok kötü diye Boozer kötü oynadığı maçta iyi mi olacak? Ancak Deron'dan iyiydi diyebilirim. Boozer'a fatura kestiğim filan da yok, ilk postta belirttim Utah'ta bir tek Mehmet mücadele etti diye. Utah takım olarak kötüydü.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : 05 Mayıs 2008, 02:23:41 »
Boozer resmen kötüydü arkadaş, bu herhangi bir 4 numara için iyi oyun olabilir. Boozer oynaması gerekenin çok altında oynadı. Deron çok kötü diye Boozer kötü oynadığı maçta iyi mi olacak? Ancak Deron'dan iyiydi diyebilirim. Boozer'a fatura kestiğim filan da yok, ilk postta belirttim Utah'ta bir tek Mehmet mücadele etti diye. Utah takım olarak kötüydü.

Deron kötü diye Boozer iyi olmayacak elbette..Ama ben hala anlatamıyorum sanırım..Boozer fena değildi diyordum iyi falan demiyorum..Neden fena değil dediğime gelince daha açık yazayım;
Elbette Deron kötü diye Boozer iyi olmayacak ama Deron bu kadar kötüykende Boozer'dan nasıl ''Boozer'' gibi bir performans bekleyebilirsin? Deron adam gibi oynasaydı ve saçmalamasaydı Utah maçı alırdı demiyorum ama Boozer bu kadar eleştiri oklarının hedefi olacak konuma gelmezdi..

Kötü oynadığını düşünmüyorum..Deron'un bu kadar kötü olduğu bir maçta ekürisinin de beklenenin altında kalması gayet normaldir..Utah takım halinde vasatın altındaydı ayrı ama bundaki baş suçlu Deron'un egolarına yenik düşmesidir..Kobe, Deron'dan az şut kullanıyorsa burda Utah adına ciddi bir sıkıntı var demektir..

edit;
Carlos Boozer'ı çok da sevdiğim söylenemez..Not düşeyimde seviyorumda onun için Boozer için olumlu konuşuyorum gibi bir anlam çıkmasın..Sadece düşüncelerim bu yönde..
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2008, 02:30:53 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı Dave Mustaine

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 05 Mayıs 2008, 03:08:18 »
Eğer ki Deron Williams kendine gelmezse Utah'ın işi çok zor...

Ancak bunun böyle gitmeyeceğini düşünüyorum.Bugün Mehmet çok istekliydi.Tabi Gasol'ün(son çeyrek hariç) performansıda buna yardımcı oldu ama ne olursa olsun,şutları girmemesine rağmen oyundan düşmedi..

İkinci maç çok önemli...Utah adına eğer bu maçı alırlarsa salt lake'de Lakers inanılmaz zorlanacaktır...Salt lake'de Utah adeta başka bir takım oluyor...Ancak Sloan'ın bugün anlamsız işler yapan Deron'un kulağını çekmesi lazım ki şu anda Utah için en önemli şeylerden biri,Deronun kendine gelmesi.
To Live Is To Die...

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
  • Rütbeliler gelir geçer üyelerin ruhu bize yeter!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 05 Mayıs 2008, 03:14:23 »
Bana bu forumda biri çıkıp Korver'ın neden maçın son anlarında Kobe'yi savunduğunu anlatabilir mi?
Ben anlamadım...Yıllardır bir çok play-off maçı izledim...kimi naçların son anlarını ayakta izledim...bu maçın da son anlarını ayakta izledim...bir çok kritik dakika,kritik hücum,kritik eşleşme gördüm...bu kritik eşleşmeyi unutamıycam...

TİLL I collapse... I am what I am...
Adı daha önce konmuş finallere karşı Takım Ruhu...

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 05 Mayıs 2008, 08:23:42 »
Bana bu forumda biri çıkıp Korver'ın neden maçın son anlarında Kobe'yi savunduğunu anlatabilir mi?
Ben anlamadım...Yıllardır bir çok play-off maçı izledim...kimi naçların son anlarını ayakta izledim...bu maçın da son anlarını ayakta izledim...bir çok kritik dakika,kritik hücum,kritik eşleşme gördüm...bu kritik eşleşmeyi unutamıycam...

Geçen sene Fisher'ı veriyordu denyo,iyi yine bu sene Korver'ı veriyor...Sabit!!

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı airborn91

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 05 Mayıs 2008, 08:30:48 »
utah'a 2 numara savunması şart olmus.... keşke raja bell gitmeseydi.... ahh ah... ama şart bu off season da neyapıp ne edip bi savunmacı almak lazım....yoksa bizim takımın hali duman...brewer da ayrıca atletizminden başka hiçbişeyi olmayan bi oyuncu....brewer takasta kullanılmalı....al qyntel ross'u ..bişi yapmasın sırf savunma yapsın.... bu takastan herkes lac avantajlı cıktı sanır ama böyle bi takas olursa bizim takım final yapacak kapasitede...

Çevrimdışı emintd21

• Rookie
  • **
  • T I M D U N C A N
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 05 Mayıs 2008, 11:07:53 »
Memo'nun çabası boşa gitmiş. Kobe ve Gasol yapmaları gerekeni yapıp maçı getirmişler. LAL'ı deplasmanda yenmek kolay değil. Dave Mustaine'nin dediği gibi sıradaki maçı Utah'ın alması serinin gidişatını değiştirebilir. Utah'ın sahasında ne kadar iyi oynadğını biliyoruz ama sıradaki maçı kazanabilmek pek kolay olacağa benzemiyor.

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 05 Mayıs 2008, 11:27:30 »
utah iyi bir takım ama lakers nuggets gibi güçlü ekibi 4 0 ile geçti bunuda unutmamak lazım kobee ve ekibi buralara kadar gelmişken pes edeceğini sanmıyorum.

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 05 Mayıs 2008, 11:42:24 »
Utah ilk maci kaybetse de 19 sayidan neredeyse maci cevirmeleri ve Mehmet'in hirsi ümit verici gelismelerdi.
Harpring'in ne yapmak istedigi hakkinda en ufak bir düsüncem yok 3.periyotta.Adam üstüste 4 veya 5 sut kullandi ki cogu girmedi.Atamiyorsan ugrasma bari
Lakers inanilmaz cok hücum ribaund vermesine ragmen maci kazanamadi
Bir arkadasimizin dedigi gibi Kobe karsisinda 3 farkli savunmaci denendi.Korver secimi gercekten felaketti.
Kobe her gectiginde faul yapildi 23 kez serbest atis kullandi(!)bırak faul yapma zaten Kobe faul atislarini sokuyor.El göster bir ümit atamaz
Boozer'in inanilmaz top kayiplari macin seyrini degistirdi
Deron Williams istatistikleri iyi gibi gözüküyor ama felaket bir gece gecirdi.Erken dribling kesmesi,gereksiz zorlamalar yapti
Macin 2.maci önemli Utah Staples'da bir mac kazanirsa bütün isler bir anda degisir

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #64 : 05 Mayıs 2008, 15:07:45 »
 Lakers evindeki ilk maçı zorlanmasına rağmen kazandı.İkinci maçın önemi daha da arttı Utah için.2-0 ile Salt Lake'ee dönmek istemeyeceklerdir.
-- İlk yarı yaptığı top kayıplarıyla skorda Lakers'ı yakalamakta zorlanan Utah ikinci yarı top kayıplarını minumum seviyeye çekti.Ancak Boozer'ın yaptığı son top kaybı maçın kaderinin çizilmesine yol açtı adeta.
-- Hücum ribauntlarında çok agresif olan Utah 25 hücum ribauntu ile maçı tamamladı.Lakers bu kadar hücum ribauntu bu kadar ekstra hücum şansı verdiği bir gecede galibiyet alması da kolay bir iş değil.
-- Ribaunt demişken Mehmet'i pas geçmek olmaz.Utah'ta ayakta kalabilen ve pozitif basketbol oynayabilen yegane isimlerden biriydi.Skora yaptığı katkılar hücum ribauntları ile takıma kazandırdığı ekstra hücumlar ile farkın 17'den erimesine neden olan isimlerin başında gelmekteydi.
-- Son çeyreğin büyük bir bölümünü Utah 7 sayı kadar geride oynadı.Ancak bir türlü hücumda istedikleri çizgiyi yakalayamadılar ve Lakers'ın üst üste boş döndüğü anlarda Utah bonkörlüğünü kullanıp basket atmaktann kaçındı.
-- Deron Williams guard edasıyla değil skorer edasıyla oynadı.Farkın kapanabileceği anlarda gereksiz üç sayılık denemeleri,diğer isimleri hücumda görmemesi hem onun hemde takımın kötü bir gece geçirmesine neden odlu ancak Utah buna rağmen maçı kazanabişlecek noktaya geldi ancak olmadı.
-- Kyle Korver'ın Kobe'yi savunması olayına bende bir akıl sır erdirebilmiş dğeilim.Gerçi ne kadar savunsanızda durduramazsınız ya bu adamı.Ancak Korver gereksiz faulleri hücumdaki kötü oyunu ile Utah'ın eksilerindendi.
-- Kobe Bryant yine harkulade bir gece geçirdi. Yalnızca 8 fg ile 30 küsür sayı üretti ama hoş bir oyuncunun maçta 23 ft kullanması da Utah baya baya kötü bir gününde olduğunu gösteriyor. Son çeyreğe her ne kadar istediği gibi başlayamasa da Gasol ile oynadığı ikili oyunlarla maçın sonuna damgasını vurdu Kobe.
-- Gasol maç boyunca sessiz sakin bir basketbol sergilerken maçın son 3 dakikasında sahneye öyle bir çıktı ki galibiyeti garantileyen isim oldu.Öncelikle Kobe'nin kaçan turnikesini tipleyen Gasol ardından üst üste iki hücum Kobe'nin asistlerini pas geçmeyerek Utah'ın fişini çeken isim oldu.
-- Maç boyunca verilen sitatistiklere göre Phil Jackson'un takımları ilk maçı kazandıkları 39 seriyi de kaybetmemiş.Bunun dışında %79 oranında ilk maçı alan ekipler seriyi geçen taraf olmakta NBA'de.
-- Serinin ikinci maçı NBATv ekranlarında olacak. Oldukça kritik bir maç,Lakers kazanırsa büyük bir avantajla Salt Lake'e gidecek.Utah'ın kazanması durumunda seri eşitlenecek. Bu maç kadar seyir keyfi yüksek heyecanlı bir maç bekliyorum.

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 05 Mayıs 2008, 16:12:33 »
Seri başlamazdan evvel bir köşeye iliştirdiğim ve ilk maçın skoru ya da istatistikleri gözönüne alınmadan karalanmış notlarım :

Avantajlar - Dezavantajlar

- Pota altında Boozer ve Memo ikilisinin Gasol - Odom iklisine karşı daha üstün olduğu görüşündeyim.Memo nihayet ritmini bulmuş gibi gözüküyor ama Boozer son zamanlarda istikrarsız.Houston serisinde ruh gibiydi.Birşeyler bekler gibi.Öte yandan "x-factor" Millsap yırtıcılığı ve enerjisi ile beklenmeyen skor katkıları,hücum ribaundları ile etkin olabilir ve Gasol'un savunulmasında başarılı olabilir.

- Brewer'ın Kobe'yi ne kadar yavaşlatabileceği çok önemli.Skora katkı yapmasına lüzum yok.Kobe'nin maç başı 5 top eksik kullanmasını sağlayabilirse ve 30 sayı altında tutabilirse,bence başarılıdır ve hatta böyle bir durumda Utah maçı kazanır.Buradan "Kobe'nin 30 sayı üzerine çıktığı her maçı Lakers alır." gibi bir yorum çıkarırsınız,doğrudur.

- Üstteki maddeden anlaşılacağı gibi Krilenko'nun Kobe'nin üstüne salınmasının mantıksız olduğu düşüncesindeyim.Odom'un durdurulması çok daha önemli bence.Özellikle hücum ribaundlarına mani olunmalı.Lakers için "x-factor" bence Odom olacak.Hem yardım savunması hem de hücumdaki katkısı ile.

- Bench desteği her iki takım içinde kritik.Harpring ve Korver'ın katkısına karşılık Sasha,Walton ve Farmar'ın vereceği katkı çok önemli.

- Derron çok akıllı oynamalı.Derron'a karşılık cevabı yok Lakers'ın ama ilk turda denenmeyen önerim halen geçerli.Fiziksel dezavantaja sahip olmasına rağmen,savunmadan anlayan ve hızlı ayaklara sahip Farmar,Derron'u yavşlatmada başarılı olabilir.

- Takım savunması ve sertlik açısından Utah,Lakers'a nazaran daha önde.Hayır Utah savunması da bir Spurs savunması değil ama Lakers  savunmasına göre daha derli-toplu ve daha oturmuş.Radman,Sasha,Walton gibi açıkları daha az ve "meşhur yama" Krilenko ibreyi Utah'a çevirmeme sebep oluyor.Tabi odom tehtidi sebebiyle ne kadar yardıma gelebilecek tartışılır.   

Sonuç : Utah 4 - Lakers 3

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gelelim ilginç yerlere :

Geçmiş sayfalardaki tartışmaları tamamen okudum.Öncelikle kendi ifademle bir "Lakers kızılelma grubu" oluştuğunu görmekteyim.Hep beraber en ufak eleştiriye karşı,bıkmak-usanmak bilmez bir cevap verme,üste çıkma ve hatta "had bildirmeye çalışma" amacı var.Sakin olun gençler."Lakers vs. Planet" gibi bir durum yok.Nefret ediyorum futboldan örnek vermeyi ama buraya "cuk" oturuyor ve sosyolojik bir yönü de var : "Anti-Fenerbahçelilik" gibi bir kavram var bu ülkede ve bunun temel sebebi olarak da Fenerbahçelilerin ve onların nezdinde Aziz Yıldırım'ın ifadeleri gösteriliyor.Yani ufak bir dönşüm ile ; sizin ifadeleriniz ve çıkışlarınızdır antipatik görülmenizin sebebi ya da herkesin size karşı duruyormuş gibi görünmesinin sebebi.

Daha amiyane tabirle,üç bir koldan saldırmanıza müthiş sinirlendim.Neredeyse iki yıldır buradayım,az-çok bilinir,asla "Lakers-hater" olmadım.Bu "sinirlenme" nin de ne nefretle ne de kıskançlıkla alakası yok.Olay üslup ile alakalı.

Gasol'un kötü gününde bile ortalğın ağzına s.çtığı şeklinde değerlendirilmesi ama Memo'nun paspasçı yapılması ayrı bir delirtti beni.Memo'ya sistem gereği bile olsa guard gibi oynadığı için en çok kızan benim ama bu kadar subjektif olunamaz.Gasol'un Memo'dan ne artısı vardır? Hatta boy ve kilo olarak eksisi vardır.Sakın biz böyle demedik falan demeyin,"Gasol'u durdurabilecek tek etken yine kendisidir" diyen de sizsiniz "Tek meziyeti üçlük atmak olan Memo..." diye başlayan cümleler kuran da sizsiniz.Quote yapmadım ama yaparım gerekirse. 

Beklendiği gibi inanılmaz bir seri filan da olmaz. Lakers içeride maç vermez, dışarıda da en az bir tanesini alır. Serinin 5 maçlık ömrü var, fazlası pek imkanlı değil.

Hatta bir başka siteye şöyle birşeyler de yazdım, bilmem yardımcı olur mu;
En çok 1 maç kaybederiz. 4-1

Sen neyine güvenip bu kadar iddialı konuşuyorsun? Daha 1 hafta evvel Philly ve Atlanta tüm Dünya'nın tahminlerini çevirip tahminleri yapanların g.tüne yerleştirirken (ki emininm sen de farklı düşünmüyordun,yoksa "Nostradamus" diyeceğim ya da "üfürükçü") neredeydin?

Kemal abi ne var bunda? Utah Lakers ayarında bir takım değil işte,bunu normal sezonda da gördük ilk turdaki performanslarda da gördük.

Buyrun bir diğer asap bozucu yorum.Utah babamın takımı değil ama nasıl bir saygısızlık,nasıl bir kibir,nasıl bir densizlik bu? Sanki Tekel  - Lakers eşleşmiş.

Kobe savunmaya konsantre olduğu zaman ligin pozisyonunda en iyi savunmacılarından biridir.

Şu geyik de bir son bulsun artık.Bir türlü göremedim ben bunu.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2008, 16:28:48 Gönderen: NYK »

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 05 Mayıs 2008, 17:27:35 »
BU seri lakers için savunma ve riabund açısından önemli bir test olacaktır..Utah iyi savunma yapan takım..Lakersin nasıl çözümler bulacağı merak konusu..İlk maçta kobe devredeydi ve lakers zaman zaman zorlansanda maçı kazanmayı bildi..Memo çok iyi oynadı helal olsun..Gasolu biraz daha devreye sokması lazım lakersin..Utahı deplasmanda yenersek eğer bu seriyi alırız..Ordaki maç lakers açısından mesaj maçı olabilir...O maçı alırsa lakers bence iyi bir yolda olduklarını kanıtlarlar..Bunu dememin sebepi utahın evinde nbaın en iyilerinden olması..BEnce serinin kritik noktası kobeyi kim tutacak olması ve kobenin ne yapacak olması..BEnce lakers 2-0 gitcektir utaha eğer ordan bir maç alırsak bu seri 4-2 yada 4-1 bizim olabilr..Herşey ordaki maça bağlı...

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 05 Mayıs 2008, 20:04:42 »
@Nyk
Ya ne alakası var sayıgısızlıkla? Ne alakası var kibirle? Lakers Utah'tan daha iyi takım demek kibir mi oluyor? Eğer öyleyse,kibirliyiz evet.Sinir bozucu yorummuş,allah allah.

Kobe'nin savunma gayreti ile bir video vardı,bulunca koyucam.Çok Lakers maçı izlediğinde ayrıca belli oluyor.Video da bu; http://www.youtube.com/watch?v=gF5KVfiZCXE

Bu arada bir hatırlatma,yabancı forumlarda sene başında Kobe'nin Dpoy'u için konuşulduğunu da net bir şekilde hatırlıyorum.

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 05 Mayıs 2008, 20:14:28 »
Gasol'un kötü gününde bile ortalğın ağzına s.çtığı şeklinde değerlendirilmesi ama Memo'nun paspasçı yapılması ayrı bir delirtti beni.Memo'ya sistem gereği bile olsa guard gibi oynadığı için en çok kızan benim ama bu kadar subjektif olunamaz.Gasol'un Memo'dan ne artısı vardır? Hatta boy ve kilo olarak eksisi vardır.Sakın biz böyle demedik falan demeyin,"Gasol'u durdurabilecek tek etken yine kendisidir" diyen de sizsiniz "Tek meziyeti üçlük atmak olan Memo..." diye başlayan cümleler kuran da sizsiniz.Quote yapmadım ama yaparım gerekirse. 

Gasol'un kötü gününde bile ortalığın ağzına s.çtığı şeklinde değerlendirilmesi? Kim yapmış bu değerlendirmeyi? Memo muhteşem mi oynadı? Mehmet'in şu maçta inanılmaz mücadelesi dışında yaptığı iş ne? Hücumda da savunmada da vasattı. Gasol'un Mehmet'ten ne artısı mı var? Abi, vallahi NBA 08'de Gasol'un ratingleri Mehmet'ten iyi. Ona istinaden Gasol Mehmet'ten iyi diyoruz. Bu işler boyla kiloyla olsaydı Glen Davis alemin kralı olurdu. Mehmet'in üçlük dışındaki meziyetleri neler allah aşkına? Bir de iyi rebound alıyor, onu yazmayı unutmuşum.

Bir de Gasol'u çok övdüğüm, göklere çıkardığım filan zannedilmesin; şayet Bynum oynasaydı bu takımın 2. opsiyonu Gasol değil Bynum olacaktı zira Gasol birçok kişinin gözünden kaçtığı üzere looserdır. Memphis ile 12 playoff maçında 0 galibiyet ile 3 kere playofftan elenmiş, İspanya milli takımıyla finallerde kaybetmiş, bunun gibi örnekler çoğaltılabilir. Gasol playofflarda etkisiz kalacaktır, kimse ondan çok şey beklemesin.

Beklendiği gibi inanılmaz bir seri filan da olmaz. Lakers içeride maç vermez, dışarıda da en az bir tanesini alır. Serinin 5 maçlık ömrü var, fazlası pek imkanlı değil.

Hatta bir başka siteye şöyle birşeyler de yazdım, bilmem yardımcı olur mu;
En çok 1 maç kaybederiz. 4-1

Sen neyine güvenip bu kadar iddialı konuşuyorsun? Daha 1 hafta evvel Philly ve Atlanta tüm Dünya'nın tahminlerini çevirip tahminleri yapanların g.tüne yerleştirirken (ki emininm sen de farklı düşünmüyordun,yoksa "Nostradamus" diyeceğim ya da "üfürükçü") neredeydin?

Ben takımıma güvenip bu kadar iddialı konuşuyorum. Lakers'ı Denver karşısında izledim, Utah'ı da Rox karşısında izledim. Bu iki takımı tartıp kefeye koyduğumda benim gördüğüm manzara bu. Philadelphia tahmin edilenden 1 tane fazladan maç aldı, hangi götüne yerleştirmesi? Boston karşısında Hawks'ın yaptığı sürprizdi fakat Boston'da sene başından beri altını çizdiğimiz boşluklar vardı. Dün akşam gördüklerim de bu yöndeki fikirlerimi kuvvetlendirdi. Lakers resmen zorlanmadan, kasmadan geçti Utah'ı. Serinin sonunda göreceğiz kim ne kadar haklı.

Kobe savunmaya konsantre olduğu zaman ligin pozisyonunda en iyi savunmacılarından biridir.

Şu geyik de bir son bulsun artık.Bir türlü göremedim ben bunu.

5 kere NBA All-Defensive 1'st team, 2 kere NBA All-Defensive 2'nd team. Hayır, madem pozisyonunda daha iyi savunmacılar var; bu herif neden 11 yıllık profesyonel basketbolculuk yaşamında 7 kere en iyi savunma takımlarına seçilmiş? Bu sene başında otoritelerin yaptığı savunmaya övgüler yağdırdığı adam Kobe değil miydi?

Gelelim ilginç yerlere :

Geçmiş sayfalardaki tartışmaları tamamen okudum.Öncelikle kendi ifademle bir "Lakers kızılelma grubu" oluştuğunu görmekteyim.Hep beraber en ufak eleştiriye karşı,bıkmak-usanmak bilmez bir cevap verme,üste çıkma ve hatta "had bildirmeye çalışma" amacı var.Sakin olun gençler."Lakers vs. Planet" gibi bir durum yok.Nefret ediyorum futboldan örnek vermeyi ama buraya "cuk" oturuyor ve sosyolojik bir yönü de var : "Anti-Fenerbahçelilik" gibi bir kavram var bu ülkede ve bunun temel sebebi olarak da Fenerbahçelilerin ve onların nezdinde Aziz Yıldırım'ın ifadeleri gösteriliyor.Yani ufak bir dönşüm ile ; sizin ifadeleriniz ve çıkışlarınızdır antipatik görülmenizin sebebi ya da herkesin size karşı duruyormuş gibi görünmesinin sebebi.

Daha amiyane tabirle,üç bir koldan saldırmanıza müthiş sinirlendim.Neredeyse iki yıldır buradayım,az-çok bilinir,asla "Lakers-hater" olmadım.Bu "sinirlenme" nin de ne nefretle ne de kıskançlıkla alakası yok.Olay üslup ile alakalı.

Şu sitede biraz eleştiri yaptık diye yönetimden bir adam çıktı da "s.ktir git" dedi bize, mesajı silinip olay örtbas edildi, geçiştirildi de biz "müthiş" sinirlenmedik, siz biraz tartışma oldu diye mi sinirleniyorsunuz? İsterseniz kudurun, bana ne...

Eğer katılmadığım bir konu varsa, enine boyuna tartışırım. Bu neden saldırma olarak algılanıyor ben de onu anlamış değilim. Şu güne kadar hiçbir tartışmadan kaçınmadım, hatalıysam özür dilemesini de bilirim. Üslubum biraz sert olabilir fakat asla hakaret etmem, sınırları da bilirim. Şu sitede adam gibi tartışalım diye bulunuyoruz, bu neden sizi sinirlendirdi anlam veremedim.

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 05 Mayıs 2008, 20:15:45 »
Vay be konuşulana bak...!

Kobe konsantre olunca ligin en iyi savunucularından biri oluyorda (Doğruluğu veya yanlışlığını tartışmıyorum)

AK47 konsantre olduğunda dahii Kobe'ye durduramıyor.

İlginç...

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 05 Mayıs 2008, 20:18:29 »
memo ve boozer bu şekilde oynasın lakers ecel terleri ile oynar memo öle bi savunduki gasol'ü son bir buçuk dakikadaki kobenin enfes 3 pası olmasa gasol maçı 10 sayı 10 rib anca tamamlıyodu helal olsun memoya lakers lılar maçı nerenizle izlediniz bilmiyorum ama 17'den 5'e inen fark bu serinin denver'a hiç benzemiyeceğini göstermiştir

birde riblarda bize fark atmışlar ama biz yinede maçı 10 küsür sayıyla kazandık die yazmışınız 0 fark 5'e indiğinde utah korver'la brewer'la d.williamsla çok net 3-4 boş şut kaçırdı savunamadınız bile o dakikaları , denver gibi 5'e karşı tek başına hücum diilde bol pasla oynayınca gördük savunmanızı

yatın kalkın kobe gibi bi oyuncunuz var

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 05 Mayıs 2008, 20:20:21 »
doğru durduramıyor dünkü maçta gördük. anında 2 faul aldı ve benchin yolunu tuttu.

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 05 Mayıs 2008, 20:22:57 »
doğru durduramıyor dünkü maçta gördük. anında 2 faul aldı ve benchin yolunu tuttu.
Bir daha oku istersen konsanre olduğunda yazıyor.

AK47 konsantre olunca Gasol'u bile tutar...Bknz Rusya-İspanya finali...

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 05 Mayıs 2008, 20:25:14 »

Kobe konsantre olunca ligin en iyi savunucularından biri oluyorda (Doğruluğu veya yanlışlığını tartışmıyorum)

İlginç...

Maçın 4. periyodunun hemen başını izlediysen ilginç olanın aslında gerçek olduğunu görmüşsündür. Normalde not tutarım maçlarda fakat bulunduğum yerde kağıt sıkıntısı çekemiyorum, bu nedenle kesin olarak emin olmamakla beraber 3 dakikadan fazla sürmedi 2 faul alması. Konsantre olursa da 5 dakikada alır 2 faulü. Evet, Kirilenko pozisyonunda ligin en iyi savunmacılarından birisidir fakat Kobe ile eşleşebilecek kadar atlet değil.

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Moderator
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 05 Mayıs 2008, 20:32:41 »

İlginç...

Maçın 4. periyodunun hemen başını izlediysen ilginç olanın aslında gerçek olduğunu görmüşsündür. Normalde not tutarım maçlarda fakat bulunduğum yerde kağıt sıkıntısı çekemiyorum, bu nedenle kesin olarak emin olmamakla beraber 3 dakikadan fazla sürmedi 2 faul alması. Konsantre olursa da 5 dakikada alır 2 faulü. Evet, Kirilenko pozisyonunda ligin en iyi savunmacılarından birisidir fakat Kobe ile eşleşebilecek kadar atlet değil.

AK47 apaçiliği yaptırmayın bana allasen.Kobe nasıl konstantre olunca ligin en iyi savunmacısı oluyorsa,AK47'de Kobe'ye tutar.
Ama senin gözünü Kobe sevgisi bürüyünce görmek istemiyorsun...Senle tutar-tutamaz muhabbetine girmicem.Çünkü AK47 Avrupa Şamp.daki gibi konstre olsaydı,Şampiyon oluruz derdim ama değil sorun orada...

Neyse birinci maçla ilgili şunu söylüyeceğim,biz Kobe'ye 30+ attırırsak,tur atlamamız benim kulağımın arkasını görmem kadar zorlaşır.Ama ben inanıyorum ki, bu bir yorgunluktu,daha iyi maçlar çıkaracağız...

Deron'ada Helal olsun! demek istiyorum,Kobe kadar şut kullanmış...

Rudy!Rudy!Rudy!