Gönderen Konu: Memphis'te Rota: Marion, Odom, Wilcox, Z-Bo  (Okunma sayısı 8947 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Memphis'te Rota: Marion, Odom, Wilcox, Z-Bo
« : 10 Ağustos 2008, 02:59:48 »
Atlanta Hawks'ın Josh Smith'in kontratını karşılamasından sonra gözler tekrar Memphis Grizzlies'a çevrilirken, Memphis'in gündeminde bir çok oyuncu var.

Kaynakların verdiği bilgilere göre herkesin merak ettiği konulardan biri olan Ben Gordon konusunda Memphis:'in istekli olmadığı ifade ediliyor.

Memphis'in listesinde olan oyuncuların ise Shawn Marion, Lamar Odom, Chris Wilcox ve Zach Randolph olduğu belirtildi.

--------------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
Ynt: Memphis'te Rota: Marion, Odom, Wilcox, Z-Bo
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2008, 10:00:50 »
lamar odom olmaz bence çünkü lakers'ın istiyeceği tek adam r.gay onunda üstüne takım kurdular, c.wilcox içinde seattle uzun istediğinden memphisten yine aradığını bulamaz zach randolph olabilir ama kontratı çok yüklü onun yarine marion daha iyi olabilir
 marion = milicic + lowry + jaric + draft hakkı(tahminen ilk 10 içi)
yani hem 5 numaraya bi hamal bulursun hemde pg oynuyacak 2 adam milicic haslem beasley wade jaric draft hakkıda marion'ın kontratı sezon sonu bittiğinden memphis kazık sokmasın diye olsun

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2008, 11:52:29 »
  Valla zach randolph u hiç düşünmeden verelim derim ,lamar odom rudy gay varken gereksiz marion desen heat  bırakmaz da lowry + milicic e bu iş olur belki.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2008, 13:27:54 Gönderen: lordapo »

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2008, 12:48:41 »
marion = milicic + lowry + jaric + draft hakkı(tahminen ilk 10 içi)
yani hem 5 numaraya bi hamal bulursun hemde pg oynuyacak 2 adam milicic haslem beasley wade jaric draft hakkıda marion'ın kontratı sezon sonu bittiğinden memphis kazık sokmasın diye olsun

Aslında senaryo çok mantıklı,her iki atkım için de tam bir "kazan - kazan" durumu mevcut.Üstelik cap mevzularında da bir terslik yok.Takas geçerli.

Ama benim aklımda iki sorun var :

1-) Marion'un kontratı sezon sonunda bitiyor.30'lu yaşlarına merdiven dayamış bir Marion,yeniden yapılanma sürecindeki Memphis yerine,başka bir takımdan da yüklü bir miktarda kontrat alabilir seneye ve Memphis,Marion'u hiç birşey kazanmadan kaybedebilir.

2-) Memphis guard pozisyonunda hayli zengin bir kadroya sahip ve ne Lowry'i ne de Jaric'i aramazlar.Ama Milicic gibi bir uzunu mutlaka ararlar,Üstelik kadroda alternatifi de yok.Warrick - Marion ya da Gasol - Marion gibi bir tandem,çok zayıf kalır.

------------------------------------------------------------------

Bu da benim senaryom :

http://www.realgm.com/src_checktrade.php?tradeid=4750775

Şimdi çok kişi itiraz edecek,biliyorum.Ama kesinlikle mantıksız değil bu senaryo.Neden :

- Memphis darko gibi bir kazmanın,savunmada,ribaundlarda ve bloklarda etkili olabilen ama hücumda yetersiz kalan bir uzunun yanına,bir başka sağlam ribaundcu olan ama savunma yapmayan,buna karşılılık orta mesafe şutu ve sırtı dönük oyunu ile her maç 20 sayı alabileceği,önemli bir pota altı silahını kadroya katmış oluyor.Karşılığında hiç oynatmayacakları ve daha 2 sezon boyunca kol gibi kontratı devam eden Walker'ı şutlamış oluyorlar.Mayo belki vermek için büyük bir parça ama Walker'ın kontratını ve Zach'in takıma katacaklarını düşünürsek,artılar eksilerden fazla.

- Bizim için ise gerçeğe dönüşen bir rüya olur.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2008, 20:08:00 Gönderen: NYK »

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2008, 13:32:59 »
  O j mayo nun gelmesi new york için milat olur keza karşılığında çok adam feda edilir ,açıkcası o j mayo teklifi olursa donnie walsh ve mike d antoni hiç düşünmeden zach randolph u verir keza o j mayo bence jamal crawford dan daha çok katkı yapar new york forması ile ben walker ın kol gibi kontratına razıyım.

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2008, 13:56:51 »

Ama benim aklımda iki sorun var :

1-) Marion'un kontratı sezon sonunda bitiyor.30'lu yaşlarına merdiven dayamış bir Marion,yeniden yapılanma sürecindeki Memphis yerine,başka bir takımdan da yüklü bir miktarda kontrat alabilir seneye ve Memphis,Marion'u hiç birşey kazanmadan kaybedebilir.

2-) Memphis guard pozisyonunda hayli zengin bir kadroya sahip ve ne Lowry'i ne de Jaric'i aramazlar.Ama Milicic gibib bir uzunu mutlaka ararlar,Üstelik kadroda alternatifi de yok.Warrick - Marion ya da Gasol - Marion gibi bir tandem,çok zayıf kalır.

iyide zaten benim önerimde amaç o 2009 yazında marion'danda kurtulacaksın batının bu halinde 2-3 yıl bişe yapamıyacağın belli marion son baharını tabi orda geçirmez onu yollayınca 2009 yazına 16 md dan kurtuluyosun takasta kullandığın jaric'in 3 yıl boyunca her yıl alacağı 7 md'dan kurtuluyosun a.walker'ın kontratında team option var onuda yollarsan cap 33-34 md'a düşüyo 2010 yılına bomba transferlerle başlayabilir memphis mayo ve gay'de hem birbirlerine alışırlar hemde tecrübe kazanırlar
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2008, 19:34:17 Gönderen: imbadigo »

Çevrimdışı SaCtoKinGDoM

• Life is money but Stern is love
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Ağustos 2008, 14:16:35 »
İyi de 14MD'lik kontratı bulunan Z-Bo karşılığında bu yılın en potansiyelli çaylaklarından Mayo'yu vermek kimse kusura bakmasın suya s.çma salaklık olur.NYK fanları için böyle bir senaryo hayalden öteye gidemez.

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Ağustos 2008, 14:21:05 »
O.J Mayo yu vereceklerini hiç sanmam keza takım çok genç ve ilerideki senelerde memphis için o.j.mayo çok önemli bir yer tutacak..

Çevrimdışı RenascenT

• Rookie
  • **
  • ORL
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Ağustos 2008, 14:22:20 »
mayo gibisini bulmuş memphis zach karşılığında vereceğini sanmıyorum.
walker-milicic-jaric toplam 22-23mdlik yer kaplıyor. Bu üçünün içinde olduğu bir paket sunarlar.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 10 Ağustos 2008, 20:10:21 »
İyi de 14MD'lik kontratı bulunan Z-Bo karşılığında bu yılın en potansiyelli çaylaklarından Mayo'yu vermek kimse kusura bakmasın suya s.çma salaklık olur.NYK fanları için böyle bir senaryo hayalden öteye gidemez.

Valla gasol u yok pahasına veren memphis neden mayo yu vermesin? Valla nba de çok garip şeyler dönüyor bunu kimse unutmasın.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2008, 20:17:44 Gönderen: lordapo »

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Ağustos 2008, 20:14:44 »
@ imbadigo : Memphis gibi küçük bir pazarın,2010 yazında büyük isimlere imza attırabileceğine inanıyor musun? Jaric ve Walker'ın kontratlarının son senesine kadar beklemek ve karşılığında genç yetenekler ya da daha uzun kontratlara sahip,daha yetenekli adamlar almaya çalışmak daha mantıklı değil mi? (Bknz. Gasol ve Artest takasları)

Bir de beyler,isimlere göre konuşuyoruz.Mayo'nun büyük bir potansiyeli olduğu konuşuluyor,dikkat edin konuşuluyor.Bir tarafta kendini ispatlamış ve hemen katkı alabileceğiniz bir pota altı oyuncusu,diğer tarafta ise potansiyelli bir genç duruyor.Üstelik Mayo'nun boşluğunu doldurmak hem Memphis kadrosu içinde mümkün hem de kaliteli uzun oyuncu bulmanın,kaliteli kısa bulmaktan daha zor olduğunu söylememe de gerek yok değil mi?
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2008, 20:21:43 Gönderen: NYK »

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 10 Ağustos 2008, 20:27:42 »
  Valla durant ve oden içinde aynı şeyler sölendi hatta micheal beasley için yani bunu dahada uzatırım.Memphis in ne play off nede şampiyonluk gibi amacı yok resmen oyuncu yetiştirme kampı gibiler salary durumları iyi olduğu içinde istediklerine sulanmaları mümkün.Zach randolph savunma yapmaz ama iyi bir pg ve yanında sert bir uzun  olursa gayet iyi skor yakalar maçlarda.Zaten darko milicic savunması dışında extrası olmayan bir pivot marion yada odom un gelmesi bence birşey ifade etmez zaten ellerinde gay var.Wilcox da iyi bir uzun ama z-bo kadar skorer değil.Umarım z-bo gider karşılığında kimi verirler bilemem ama gitmesi nyk ve memphis için iyi olucak sanırım.

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 10 Ağustos 2008, 20:31:21 »
Zach kendini ispatlamış hem alcak postda hemde yüksek postda da iyi bir oyuncu,iyi bir skorer..Ama O.J.Mayo gibi yüksek potansiyelli(yaz ligi maçlarında izleme fırsatım oldu)ve karşılığında savunma yapmayan bir adamı almak ne kadar doğru?..Bana göre Mayo-Gay ikilisi üzerine takımı kurmaya amaçlıcaklardır..Zach gibi sorunlu bir oyuncu almak yeni baştan yapılanmaya giden bir takım için Zach riskini göze almak ne kadar doğru?..Zach iyi bir oyuncu olabilir yetenekli olabilir tek teklerde iyi top sürüp pivot hareketleri ile rakipleri geçiyorda olabilir ama bir o kadar sorunlu ve bir o kadar savunmanın S sini yapmayan bir adamı buraya getirmek bence yanlış olabilir..Ha Zach kendi potarlar kendini aşarsa iyi ama bu takas paketinde O.J.Mayo kesinlikle olmamalı..Beklentiler yüksek çünkü..

O.J.Mayo gibi genç ve yetenekli bir oyuncuyu takasta kullanmak ne kadar doğru?Ki memphisde doğru düzgün 2 numara oyuncu yok..Zach ne yapacağı belli olmayan riskli bir oyuncuyu almakta kullanmak ne kadar doğru?Hele hele sorunlu bi oyun ise bu..Yane uzun lafın kısası Mayo gibi bir potansiyelli,yetenekli bir oyuncuyu Zach gibi bir oyuncu için takasta kullanmak bana göre yanlış..ha Zach Memphise gelsin gelmesin demiyorum ama takas paketinde Mayonun olmasına karşıyım..Bu sadece Zach için geçerli değil..
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2008, 20:47:43 Gönderen: Zonepress »

Çevrimdışı ziggu

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 10 Ağustos 2008, 20:45:50 »
memphis o.j mayo yu verirse bıraksın nba yı alt liglerden birinde devam etsin cok saçma onun takımdan maya ve gay ın dışında bi paket hazırlarlar nasılsa slary müsait nyk nın da zach ı tutmak için fazla çabalıyacağını düşünmüyorum nerdeyse beleşe almışlardı zaten haydan gelen huya giderde nyk zachten kurtulursa daha bi iyi olur onlar için bence

Çevrimdışı wiltchamberlain

• Last Sixer Fan
  • Starter
  • Basketbol tarihinin en büyük oyuncusu
    • Profili Görüntüle
    • SIXERS
« Yanıtla #14 : 10 Ağustos 2008, 22:06:17 »
Bana göre de Odom ve Marion takasları kafadan gidiyor. Geriye Zach veya Wilcox takasları daha mantıklı geliyor. Ama Zach Randolph'uda alırsa savunmadan taviz verecek. Zaten savunma yapamıolar. Savunması çok zayıf olan Randolph'u alırsa bir işe yaramaz diye düşünüyorum. Bence Chris Wilcox'a yönelmeli

I LOVE SIXERS

Elton Brand WELCOME TO PHILLY

Çevrimdışı Kurt_Angle

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 10 Ağustos 2008, 22:47:33 »
Salary durumu nasıl olur bilmiyorum ama şöyle bir şey olursa harika olur milicic-hakim-lowry=marion (tabi bi miami'li olarak konuşuyorum :) )

Pota altında kimi kullancak a walker yada derrell artur u mu ? Kadroya bak öle yaz saçmalama (lordapo) :x
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2008, 22:54:10 Gönderen: lordapo »
Go Heat Go

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 10 Ağustos 2008, 22:51:27 »
Bana göre de Odom ve Marion takasları kafadan gidiyor. Geriye Zach veya Wilcox takasları daha mantıklı geliyor. Ama Zach Randolph'uda alırsa savunmadan taviz verecek. Zaten savunma yapamıolar. Savunması çok zayıf olan Randolph'u alırsa bir işe yaramaz diye düşünüyorum. Bence Chris Wilcox'a yönelmeli

C wilcox u oklahomo city verir mi ona bakmak lazım,onların da uzun sorunu mevcut dicemde f elson u aldılar swift ve sene ne kadar idare artı ellerinde de zach randolph ona göre daha skorer tamam wilcox geçen sene  iyi işler yaptı ama memphis e lazım olan pota altında iş yapacak skorer yane walker artı mayo olmadı j critt yada lowry i verir valla walsh bu işi kovalar umarım.

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 10 Ağustos 2008, 23:00:44 »
Salary durumu nasıl olur bilmiyorum ama şöyle bir şey olursa harika olur milicic-hakim-lowry=marion (tabi bi miami'li olarak konuşuyorum :) )

Pota altında kimi kullancak a walker yada derrell artur u mu ? Kadroya bak öle yaz saçmalama (lordapo) :x
marc gasol la marionu kullanır!!!

Mantıksız neden;

Uzun rotasyonunda sıkıntı olacak ya marc Gasolun sakatlandığını düşün kim oynucak başka uzun mu kalacak memphiste?

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Ağustos 2008, 23:03:03 »
s.swift neoldu harbiden başka nets'temi hala

Çevrimdışı RenascenT

• Rookie
  • **
  • ORL
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 10 Ağustos 2008, 23:32:07 »

marc gasol la marionu kullanır!!!

Mantıksız neden;

Uzun rotasyonunda sıkıntı olacak ya marc Gasolun sakatlandığını düşün kim oynucak başka uzun mu kalacak memphiste?
Belki ABD gibi tek uzun oynarlar :D

iyice uzadı bu konu ya..  salary müsait, milicic de gider, jaric de.. illaki çözümü bulunur. uzun yok diye milicic'i takaslarda hiç mi düşünmiycez?? milicic gider başka uzun gelir..

--

• Ziyaretçi
Memphis Zach İçin Devreye Giriyor
« Yanıtla #20 : 11 Ağustos 2008, 01:08:19 »
Memphis Zach İçin Devreye Giriyor

Memphis Grizzlies'ın, Zach Randolph için New York Knicks'le takas görüşmelerine başlayacağı belirtildi. Dün yaptığımız haberde Memphis'in listesinde;

Olduğunu yazdığımız Zach Randolph için Memphis'in takas paketinde ise Marc Gasol ve Darko Milicic bulunuyor.

Grizzlies'ın Zach için bu iki oyuncunun yanı sıra genç point guardlarından birinide ekleyebileceği ifade edildi.

--------------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 11 Ağustos 2008, 11:43:44 »
s.swift neoldu harbiden başka nets'temi hala
Evet S.Swift Jason Collins Karşılığında Netse takas oldu..

Çevrimdışı SaCtoKinGDoM

• Life is money but Stern is love
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 11 Ağustos 2008, 13:15:04 »
Geçen ay Clippers'ın yaptığı teklif aklıma geldi şimdi.Z-Bo'u karşılıksız istemişlerdi Knicks reddetmişti bu teklfi o halde bile başta Knicks'liler Lordapo ve NYK olmak üzere herkes Donnie Walsh'i idam kararı almıştı.Darko+Marc Gasol bence iyi teklif Knicks açısından.Artık bunu da kabul etmezlerse...

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Ağustos 2008, 15:17:12 »
  Valla çok düşündüm ama walsh ın gerizekalı oldunu düşününce bu takasında olmaması mümkün dedim,yane walsh manyaklık edip o j mayo yu istiyecek büyük ihtimal ama bu zor ,david lee yi zamanında pazarlamak istediler oyuncu işe taş koydu yane o yüzden durum karışık,z-bo şöle yada böle gitmek zorunda keza le bron a yer açmak için hem ona iyi yardımcılar bulması lazım knicks in hemde o j mayo gibi yatırıma uygun potansiyel starıda bünyesinde bulundurması.Sonuçta jamal,q rich in kalması zor le bron gelene kadar yane bir adım atması lazım nyk nında nedir nası olucak bende bilmiyorum.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2008, 21:11:34 Gönderen: lordapo »

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 13 Ağustos 2008, 19:41:32 »
Geçen ay Clippers'ın yaptığı teklif aklıma geldi şimdi.Z-Bo'u karşılıksız istemişlerdi Knicks reddetmişti bu teklfi o halde bile başta Knicks'liler Lordapo ve NYK olmak üzere herkes Donnie Walsh'i idam kararı almıştı.Darko+Marc Gasol bence iyi teklif Knicks açısından.Artık bunu da kabul etmezlerse...

Etmezsek ne olur?

Bizim ne işimize yarar bu takas? Şut atamayan,kalas,tank misali Darko ile çaylak Marc bize ne katabilir? Amaç sadece Zach'i şutlamak değil.(Bence hala Clippers teklifini reddettiği için gerizekalıdır Walsh,o ayrı) Karşılığında iyi parçalar almak istiyor adam.