Gönderen Konu: Murat Kosova & Kaan Kural  (Okunma sayısı 57602 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onur Yiğit

• Kahve Bağımlısı
  • Starter
  • Onur Yiğit
    • Profili Görüntüle
Murat Kosova & Kaan Kural
« : 06 Şubat 2007, 02:19:34 »
Hepimizin bildiği gibi Murat Kosova & Kaan Kural ikilisi yıllardır NTV kanalında yorumculuklarıyla, basketbol bilgileriyle ve mizahi ağırlığa sahip güleç basketbola bakış açılarıyla türk basketbolseverlerin gözbebeği olmuşlardır.
Kaan Kural kısık sesi ve kötü ingilizce çevirileriyle  :lol: , Murat Kosova ise müthiş heyecanlı ve tempolu maç anlatımıyla hepimizin gönlünde taht kurmuştur.
Son dönemde çıkıp Türk basketbol basın-yayın organizasyonlarını sallayan, tabiri caizse oturmuş ortamı kırıp geçiren ve dergi okurlarının kendilerine yönlenmesini sağlayan SLAM dergisinin Türkiye versiyonunda yazdıkları yazılarla da beğenimizi kazanan bu ikili hakkında tüm görüşlerinizi, eleştirilerinizi, şikayetlerinizi ve iyi dileklerinizi burada belirtebilir, fikir paylaşımı ve tartışmalar yapabilirsiniz...
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2007, 23:55:23 Gönderen: Dağlar »

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
Ynt: Murat Kosova & Kaan Kural
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2007, 17:03:48 »
  Yorumlar güzel özellikle smaçlardan crosslardan sonraa Kaan abimizinm ohohoolamalarına hayranım . Aama ben bu ikiliden çok iki Murat'ın yada Murathanoğlu&Yiğiter anlatımlarıdnan hoşlanıyorum onlarda işini güzel yapıyor . Ekip güzel ya daha ne olsun .

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2007, 17:24:57 »
 Gercekten Kaan Abının yorumları cok guzel,hele heatmans'ın de dedıgı gıbı smaclardan sonrakı ohohooolamaları super. Murat Kosova'da mactakı heyecanıyla ınsana ordakı atmosferı cok ıyı yansıtıyor. M.Murathanoğlu'nun isimleri telafuzu da cok iyi...

Çevrimdışı Kenyon_Martin

• Detroit Bad Boys
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2007, 18:04:15 »
Valla Murat Murathanoğlu mükemmel bir basketbol yorumcusu onun yorumları tam yerinde ve dedikleri falan da adeta çıktığını söyliyebilirim adeta basketbol profesörü kişilik olarakta çok beğendiğim bir sima.Kaan Kural'da çok sempatik renkli kişiliği olan bir insan onunda maç esnasındaki arkadan verdiği efektlerde çok hoşuma gidiyor :D babam fazla sevmesede :D :D :D :D oda fazlaca NBA bilgi birikimine sahip bir yorumcu sonuçta ikiside bana göre Türkiye'nin en iyi yorumcuların başını çekiyorlar ama benim için bir numaralı isim Murat Murathanoğlu....

Çevrimdışı BiG NuGGeT

• Superstar
  • carme"LO"ve
    • Profili Görüntüle
    • Work and Travel
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2007, 18:36:39 »
Murat Kosova,hem futbolda  hem de baskette maçlara müthiş heyecan katan bi isim.Ama benim aklıma Murat Kosova deyince Türkiye-Litvanya maçı gelir hep.O maçta teknik arızadan dolayı sanırım mikforona tükrüyo gibi cazırt-cuzurt sesler çıkayodu. :D

Kaan Kural ise müthiş bi insan bana göre.Bi programında anlatmıştı yanlış hatırlamıyosam Özel Okullar sınavında Türkiye'de ilk 10'a grimiş.Zeki ve çok bilgili bir insan.Ben şahsen çok keyif alıyorum...
  Kick Out Karl

Çevrimdışı Onur Yiğit

• Kahve Bağımlısı
  • Starter
  • Onur Yiğit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2007, 21:16:55 »
Beyler Murat Kosova & Kaan Kural hakkındaki yorumlarımızı burada almak istemiştik ama diğer yorumcuların baskınlığı azımsanacak kadar düşük değil.
Murat Murathanoğlu ve Yiğiter Uluğ için de özel bölümler açıyorum, bundan sonra onlar hakkındaki yourmlarınızı da oralarda yaparsanız daha verimli bir tartışma platformumuz olur...

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Şubat 2007, 21:47:18 »
Murat Kosova'nın o kadar çok yorumları yok maç esnasında çünkü daha çok maç anlatıyor.Ama Kaan abinin maçı yorumlaması gerekiyor ve bunuda çok iyiyapıyor.En iyi Nba yprumcularından biri tartışmasız.

Çevrimdışı NoLimit Answer

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Şubat 2007, 21:56:30 »
murat kosova maç anlatıyor hem yorum yapıyor ben muratın basket bilsinin daha ii olduğunu düşünüom onun yorumları baan ii geliyo tabi kaan ve murat abinin olduğu gibi

Çevrimdışı LeBron James

• Starter
  • GO SPURS!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Şubat 2007, 19:47:09 »
bu ikili en sevdiğim spiker-yorumcu ikilisi,ikisi de gerçekten çok sempatikler.hem çok iyi bilgiler veriyorlar hem de baketin mizah yönünü çok iyi ortaya çıkarıyorlar.murat kosova türkiye nin kesinlikle en iyi spikeri bence(bütün branşlarda).enerjik sesiyle gerçekten maçın heyecanını iki kat daha arttırıyor.hem çok iyi bir spiker ayrıca çok iyi de yorumları var.kaan kural ise maça çok mizahi yaklaşımlar yapıyor ve maça yine çok heyecan katıyor ayrıca smaçlardan sonra ohohohohoho deyişi zaten bir klasik

Çevrimdışı BiG NuGGeT

• Superstar
  • carme"LO"ve
    • Profili Görüntüle
    • Work and Travel
« Yanıtla #9 : 07 Şubat 2007, 19:51:11 »
murat kosova maç anlatıyor hem yorum yapıyor ben muratın basket bilsinin daha ii olduğunu düşünüom onun yorumları baan ii geliyo

Burada unutmamak gereken bir şey var.Murat Kosova basket dışında  futbol maçları falan da sunuyor.Kaan Kural ise sadece basket üzerine yoğunlaşmış ve onun bilgisi daha yüksek bence...
  Kick Out Karl

Çevrimdışı Bryant_8-24

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Şubat 2007, 19:55:26 »
Burada unutmamak gereken bir şey var.Murat Kosova basket dışında  futbol maçları falan da sunuyor.Kaan Kural ise sadece basket üzerine yoğunlaşmış ve onun bilgisi daha yüksek bence...
[/quote]

arkdaşa katılıyorum murat kosova sölediği gbi futbol maçlarınıda anlatıyor ve yorumluyor kaan kural ise sadece basket içn ii bi yorumcu ben en çok kaan kuralın nba stüdyoda giydiği kıyafetlere hastayım süperler yaaa

Çevrimdışı AyTeK

• Short Forward
  • Superstar
  • Madem Ki Rox'sun Göster O Zaman Korksun !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Şubat 2007, 23:31:24 »
Şuan tartışmasız en iyiler.Murat Kosova nın heyecanlı anlatımı ve Kaan Kural ın zevkli yorumlarıyla maç izlemenin tadı bir başka .

Çevrimdışı Tolga_SAS

• Starter
  • 3 times playoff MVP - 2 times regular season MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Şubat 2007, 17:31:54 »
kaan kuralın her takım için bir gardırobu var gibi.Bir gün nok eşofmanı bir gün cleveland t-shirti celtics şapkası .... Liste uzadıkça uzuyor. Gerçekten müthiş bir yorumcu. Daha hiç yanlış bir yorum yaptığını görmedim.Yani hep doğruya en yakın yorumları yapıyor ve dedikleri çoğunlukla çıkıyor. Maçlarda bloklarda smaçlarda ohohhoho diye bağırması da harika .Murat kosova ise nba değil de spor yorumcsu gibi. o da iyi bir yorumcu ama kaan kural saf nba yorumcusu olduğundan bence ondan daha iyi. Ancak ikisi de fevkalade iyi yorumcular. Dergilerdeki yerleri de harika . Müthiş yazılar yazıyolar slam de. Yazılarını büyük bir zevkle okuyorum.

Çevrimdışı Onur Yiğit

• Kahve Bağımlısı
  • Starter
  • Onur Yiğit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Şubat 2007, 21:33:24 »
Arkadaşlar Kaan Kural Acemi Cadı'da oynuyor bilenleriniz vardır.
Okul takımının basketbol koçu rolünde şu anda. Fakat dizi çok saçma, Kaan Kural'da bu saçmalıklara ortak olmak zorunda kalıyor malesef. Keşke daha iyi bir projede başlasaydı oyunculuk macerasına dediğim çok oluyor şu sıralar. Sizlerin de olmuyor mu Allahaşkına? Ben bu kadar saçma, bu kadar içeriksiz ve bu kadar çalıntıya zorlama bir dizi görmedim. Kaan abi var diye bakıyorum bazen, yoksa dizi saçmalıktan geçilmiyor. Peki ya sizce?

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #14 : 23 Şubat 2007, 13:07:42 »
 MM ile birlikte türkiyenin nba duayenleri futbol maçlarınıda basket maçları gibi aynı güzellikte sunması murat kosova nın en büyük artısı mesela onunla izledimiz dünya basket şampiyonası deli ötesiydi,kaan kural ın her program giydiği kapşonlu sweatshirt leri (her takımın var :-D) yaptığı süper yorumlar ile on numara adam ama onur yiğit in dediği gibi acemi cadı saçmalağında ne arıyor çözemedim

Çevrimdışı T.10ur

• Big Mac
  • Starter
  • ''ıceman'' şampiyonnnnnnn
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 23 Şubat 2007, 23:49:36 »
ikisinide murat koosvayıda kaan kuralı çok seviyorum çok iyi bi ikililer ama sölemeden edemiycem kaan kural bazen çok sallıyo abi ya mesela örnek T-MACin 2 sayı kralllığı var 3 diyo mesela ekrana  P.DİDY geliyo  ( kendisi rapçidir ) JAY Z diyo bu  gibi şeyler sallamıyorum şahit oldum

Çevrimdışı LeBron James

• Starter
  • GO SPURS!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Şubat 2007, 00:16:49 »
Okul takımının basketbol koçu rolünde şu anda. Fakat dizi çok saçma, Kaan Kural'da bu saçmalıklara ortak olmak zorunda kalıyor malesef. Keşke daha iyi bir projede başlasaydı oyunculuk macerasına dediğim çok oluyor şu sıralar. Sizlerin de olmuyor mu Allahaşkına? Ben bu kadar saçma, bu kadar içeriksiz ve bu kadar çalıntıya zorlama bir dizi görmedim. Kaan abi var diye bakıyorum bazen, yoksa dizi saçmalıktan geçilmiyor. Peki ya sizce?
vay canıına bilmiyordum koptum okuyunca.hiç izlemedim ama iğrenç bir dizi olduğunu biliyorum.bu arada basketbol koçu mu ne alaka abi öyle koç mu olur.şu ana kadar kaç tane koçla çalıştım biraz kilolu olan bile yoktu.

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Şubat 2007, 20:50:23 »
O diziye bakanlarda Kaan abi için bakıyorlardı.Tabi küçükler dışında.

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #18 : 25 Şubat 2007, 20:54:08 »
  Dizi berbat o belli kardeşim izliyor . Geçen gün NBA Stürdyo izliyorum Kaan Kural mı o dedi evet dedim o bile artık tanımaya başladı hadi kardeşimin basketle bi ilgisi yok ama yani küçük çocuklar baskete falan bu adam sayesinde ilgi duuyor . En azıdnan o yönü var yoksa dizi de berbat Kaan abinin öyle bi projede işi nr hala anlamış değilim .

Çevrimdışı Onur Yiğit

• Kahve Bağımlısı
  • Starter
  • Onur Yiğit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 25 Şubat 2007, 21:08:40 »
vay canıına bilmiyordum koptum okuyunca.hiç izlemedim ama iğrenç bir dizi olduğunu biliyorum.bu arada basketbol koçu mu ne alaka abi öyle koç mu olur.şu ana kadar kaç tane koçla çalıştım biraz kilolu olan bile yoktu.
Nasıl öyle koç mu olur ya?
Koçların belli bi fizik standardına sahip mi olması gerekiyo? Var mı böyle bi kaide?
Koçların vücutları mı önemli olan? Zekalarını kullanarak yapmıyorlar mı işlerini sonuçta?
Gerçekten çok anlamsız bir mesaj yazmışsın dostum, cidden neden bu tür bir düşünceye sahip olduğunu anlayamadım...

Çevrimdışı greg oden

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 25 Şubat 2007, 21:24:57 »
kaan kural dün ntv'de yayinlanan gs-bjk maçında beni deli etti.
her zaman susması için dua ettiğimiz adam galatasarayın yeni abdli oyuncusu graves hakkında tek cümle konuşmadı.
kimdir, necidir, nerden gelmiş hiç birşey söylemedi.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #21 : 25 Şubat 2007, 23:01:13 »
 Aklına gelse sölerdi ama o daha çok gs seyircisinin etkisi üzerine konuştu keşke yiğiter olsaydı maçta en azından
teknik konularda süper bilgiler veriyor birde lütfen derbileri osman sakallıoğlu sunmasın

Çevrimdışı mertcan

• NBA Draft'ında
  • The-Flash#3
    • Profili Görüntüle
    • www.nbazamani.com
« Yanıtla #22 : 26 Şubat 2007, 16:11:54 »
Kaan Kuralın sesının kısık olması nedenı astımlıktan maalesef arkadaslar..Nefesini o kadar tüketmemek zorunda..

Çevrimdışı BiG NuGGeT

• Superstar
  • carme"LO"ve
    • Profili Görüntüle
    • Work and Travel
« Yanıtla #23 : 01 Mart 2007, 12:49:14 »
Superspor Kaan Kural'la bir röportaj yapmış.Aynısın aktarıyorum.

aan Kural şu anda NBA ve basketbolun Türkiye'deki sayılı otorilerinden biri. Onunla yaptığım röportajda basketbol aşkının 20 yıl önce başladığını söyleyince kendi kendime bu oyunun geçekten ciddi bir hastası olduğunu düşündüm. 1986 yılından beri bu işle iç içe olmak ve 70 yaşında da bu işi yapmak istemesi. Acaba bu oyunda onu cezbeden, heyecanlandıran ve en önemlisi bu oun oyuna bağlayan sebepler neler? Yirmi yıldır basketolla haşır neşir olan ve bu oyunu saplantı derecesinde seven basketbol aşığı Kaan Kural'a NBA'den Türk basketboluna, Boston Celtics'ten yazdığı kitaba kadar birçok konuda sorular sorduk. Kendisi bu soruları Süperspor okurları için yanıtladı.

- Kaan Kural'ı kısaca tanıyabilir miyiz? Basketbola ilginiz ne zaman ve nasıl başladı?

İlkokulu Ankara Koleji'nde okuduktan sonra lise için yatılı olarak Robert Koleji'ne geldim. Robert Koleji Amerikan okulu olduğu için basketbola her zaman önem verirlerdi. İlk NBA maçımı 1986'da orada izledim. Oradan bir NBA ilgisi başladı. Orta 1'de iken basketbol takımına girdim. Yani temeli Robert Koleji'nde atıldı. Esas basketbola aşık olmam ise 1988 Olimpiyat'larında başladı. Sovyetler Birliği 1986 finalinde Amerika'ya yenilmişti. 1988 yılında David Robinson'lu, Muggsy Bogues'lu kadroyu yarı finalde yenip, Yogoslavları uzatmaya giden karşılaşmada mağlup etmişlerdi. O günden itibaren başlayan bu aşk halen devam ediyor.

- Derin bir NBA bilginiz var. NBA'yi bu kadar sevmenizde yatan etkenler neler?

Sırf NBA değil aslında. Avrupa ve Türkiye Ligi'ni de seviyorum. Fakat kimsenin bu oyunu benim kadar sevebileceğini düşünmüyorum. Ben pek çok basketbolseverin gördüğünden fazla şey görüyorum. Basketbol sadece bir spor değil. Onu yaratan birçok parça var. NBA'yi sevmeme gelince, NBA'de bilgi akışı inanılmaz. Amerika'da medya çok güçlü olduğu için ne olduğunu ne bittiğini günü gününe bilebiliyoruz. Daha çok bilmek onu daha fazla sevecek parçalar yaratıyor. Bu beni NBA'yi sevmeme olanak sağlıyor.

- Sıkı bir Boston Celtics taraftarı olduğunuzu biliyoruz. Celtics sizin için neler ifade ediyor?

1986 yılında maçları takip etmeye başladığım zaman Boston Celtics ve Los Angeles Lakers vardı. Fakat ben görür görmez Boston'a aşık oldum. Larry Bird'ü gördükten sonra böyle oyuncu olmaz dedim kendime. O zamandan beridir Bostonluyum.

- Sizce bu sezon NBA'de şampiyonluğa kim ulaşacak?

San Antonio ve Detroit'i düşünüyorum. Onlar diğer takımlar bir gömlek üstünler.

- Bu sezon NBA'in flaş takımları kimler ve sezonun MVP adayınız kim?

Kesinlikle Los Angeles Clippers. Yıllardır ligin dibine demir atmış Clippers bu sezon ciddi bir takım oldu. Bunun da nedeni şu. Eskiden Clippers'a gelen oyuncular bir iki sene oynarım sonra giderim düşüncesindeydi. Yönetimin düşünceside böyleydi. İki sezon önce Elton Brand ve Corey Maggette'ye yatırım yaparak kişisel başarı yerine takımsal başarıyı öne çıkardılar ve kimliği olan bir takım yarattılar. Artık Clippers'ta oynamaktan utanmayan oyuncular var. Clippers, bir takıma kimlik kazandırırsan neler olabileceğinin en güzel örneğidir. MVP adayıma gelince Tim Duncan diyorum. Çünkü takım başarısı da önemli MVP için. Diğer adaylarım ise Elton Brand, Dirk Nowitzki, Dwayne Wade olabilir. MVP'nin bu oyuncuların etrafında geçeceğini düşünüyorum.

- Michael Jordan basketbolu bıraktıktan sonra NBA'ye olan ilgi azaldı mı? NBA'ye ilgiyi arttırmak için yabancı oyuncu sayısında ciddi artışlar var. Bu sizce azalmakta olan ilginin bir göstergesi mi?

Michael Jordan sıradan bir oyuncu değildi. Onun basketbolu bırakmasından sonra ilginin azalması çok normal. Aslında bunu yabancı oyunculara bağlamamak lazım. Hiçbir zaman Michael Jordan gibi bir oyuncu izleyemeyeceğiz. Ama bunun artık kırıldığını düşünüyorum. Yeni yetenekler NBA'ye geliyor artık. Yabancı oyuncularla ilgili konuşmak gerekirse, NBA bir şirket. Bu işin bir şekilde dönemesi lazım. Para girişi ve ilgi şart. Amerika'da ilgi düşmüş olsa bile yabancı oyuncularla birlikte global piyasada NBA'in müthiş bir müşteri boyutu var. Amerika'da bildiğiniz gibi dört ana spor var. Beyzbol, Amerikan futbolu, buz hokeyi ve basketbol. Bunların üçü Kuzey Amerika'ya hitap ediyor. Global olan ise basketbol. Yabancı oyuncuların gelişiyle de NBA'ye olan ilgi katlandı. En basiti Hidayet ve Mehmet'in NBA'ye gelişiyle Türkiye'de de bu ilgi arttı. Mesela Yao Ming, Çin'de en fazla tanınan insan. İsmi başbakandan bile fazla biliniyor. 1.3 milyarlık bir piyasa olunca haliyle NBA'in de bu derece sevilmesi gayet normal.

- NBA'de şu anda izlemekten en fazla zevk aldığınız oyuncu kim?

Açık ara LeBron James. Dwayne Wade'i de çok severim ama LeBron'ın yeri ayrı.

- Sizce LeBron James Michael Jordan olabilecek mi?

Ben oyucuları kıyaslamayı sevmem. Ama Jordan olmak imkansız. Mutlaka ondan daha yenekli oyuncular gelecek. Bence Tracy McGrady ve Kobe Bryant'ın MJ'den daha az yetenekli oyuncular olmadığını düşünüyorum. Fakat Michael Jordan'ın zihinsel gücü iki üç insan da var. Ben onu Michael Schumacher ve Tiger Woods ile karşılaştırırım. Michael Jordan yenilmeyi asla kabul etmeyen, kazanmak için yeteneklerini sonuna kadar zorlayan ve bunu akıllı bir şekilde kullanan bir insan. LeBron James Jordan'ı istatistikler de geçse de asla onun kadar maç kazanamayacak. Jordan'ın zihinsel gücüne hiç kimsenin ulaşamayacağını düşünüyorum.

- NBA'yi hangi kaynaklardan takip ediyorsunuz?

Birkaç tane çok sevdiğim site var. Bunlar; www.82games.com, www.slamonline.com, www.dimemag.com. Fakat en önemli kaynağım her gün girip 1.5 saatimi geçirdiğim www.hoopshype.com. Bu sitede Amerikan medyasında NBA ile ilgili çıkmış haberlerin özetleri var. Her gün bu siteyi düzenli bir şekilde ziyaret ediyorum. Tek tek haberleri aramaktansa herşeyi oradan bulabiliyorum.

- Basketbolla bu kadar iç içesiniz. Bazen yeter artık sıkıldım dediğiniz zaman oluyor mu?

Hayır. Bir zaman oluyor ki 5 maçı anlatıyorum daha sonra 2 maçı oturup yazıyorum. Pazar akşamı erken NBA maçı anlatmış isem gece gelip Fox Sports'da kolej maçını izliyorum. Belki de bu bende artık bir saplantı oldu.

- Hidayet ve Mehmet'e değinelim biraz da.. Mehmet sezona çok iyi bir başlangıç yapmıştı. Fakat şu anda ortalamaları düştü. Bunu neye bağlıyorsunuz?

NBA çok uzun bir maraton. Aynı düzeyi korumak hiç kolay değil. İstikrar Türk sporcusunun çok geç öğrendiği bir şey. Bunun da payı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer uzun oyuncuysanız gardların oyununa mahkumsun. Yani herşey onların insafına kalmış. Açıkçası Utah'ın gardları gerek hücümda gerekse savunmada kabus gibi. Sürekli ona pas gelmesi lazım. Mehmet ise yoğun maç temposundan haliyle yoruldu. Zamanla gücünü düzenli kullanmayı öğreneceğini düşünüyorum.

- Hidayet gelirsek... Bir türlü gerekli patlamayı neden yapamadı?

Hidayet, yeteneklerini daha iyi kavrayıp, kolaya kaçmaması lazım. Aslında çok yetenekli bir oyuncu ve yeteneklerine hayran. Oyun içindeki tercihleri konusunda sorunları var. Bunları düzeltmesi lazım.

- Basketbol dışında yaşamınız nasıl geçiyor? Neler yapıyorsunuz? Kendinize yeteri kadar vakit ayırabiliyor musunuz?

Kitap okuyorum, film izliyorum, arkadaşlarımla geziyorum. Anlatacak çok ilginç hikayem yok aslında. Ben geceleri yaşadığım için kendime yeterli zamanı ayırabiliyorum.

- Sinemaya olan tutkunuzu biliyoruz. Fasulye filminin yapımcısı idiniz. Sinema ile ilgili bundan sonraki planlarınız neler?

Biz Fasulye'yi 2001 yılında krizden önce çekmiştik. Krizden sonra ise büyük borçlar altına girdik. Dört kişiydik gerçi ama ağzımız yandı bir kere. Bunun için soğudum artık bu işten. Sinemayı seven biri olarak kalmayı düşünüyorum.

- Kıyafetleriniz genelde NBA imzalı. Kıyafetlerinizi nereden alıyorsunuz?

NBA'in kendi sitesi olan store.nba.com'dan alıyorum. Herkes çok para verdiğimi düşünüyor ama herhangi bir tişörtü 10 dolara satın alabiliyorum.

- Türkiye'de son zamanlarda bahis çılgınlğı var. Bahis oynuyor musunuz?

Ben bahise tamamen karşıyım. Son zamanlarda sürekli benden tüyo isteyenler oluyor. Günde 10 tane mail alıyorum bunun için. Ama onlara olumlu cevap veremiyorum. Çünkü bahisin doğru birşey olmadığını düşünmüyorum. Bahisten para kazanılacağını da inanmıyorum. Eğer öyle olsaydı, ben ve benden daha çok basketbolla ilgilenen insanların konumları çok farkı olurdu.

- Kitabınız hakkında konuşalım...

Kariyerimde ki en büyük hedeflerimden biri kitap yazmaktı. Bu nu da başardığım için mutluyum. Kitaba gelince, son beş senedeki yazılarımın bir derlemesi aslında. Fakat bu kitap herşeyi kapsamıyor. Sıfırdan yeni bir kitap yazmak istiyorum.

- Bundan sonraki hedefleriniz neler?

İnsanların her zaman büyük hedeflerinin olmasına inanıyorum. Ben şu anda olmak istediğim yerdeyim. 70 yaşında da bu işi yapmak istiyorum. En büyük hedefim yine kitap yazmak. Amerika'da beni etkileyen birkaç tane yazar var. Bu yazarlar, bir sezonlarını takımlara ayırarak onların hikayelerini yazıyorlar. İnsanların yaşadıklarını, ilginç olayları kendi bakış açılarıyla anlatıyorlar. Ben de böyle birşey yazmayı planlıyorum. Bir sezonun hikayesini herşeyiyle yazmak... Bütün deneyimleri, üzüntüleri, sevinçleri... Amacım bu yönde.

-Size ziyaretçilerimizin gönderdiği sorulardan bir kaçıı yöneltmek istiyorum.

- Türkiye Ligi'nden NBA'de oynayabilecek oyuncular kimler?
Gönderen: İsolli

Kaya Peker, Semih Erden ve Hakan Demirel. Semih Erden bir terslik olmazsa NBA'ye kesin gidecektir. Hakan Demirel'in de kendisini mutlaka geliştirmesi lazım.

- Lakers'ın geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu kadroyla nereye kadar gidebilirler?
Gönderen: Mehmet Uzun

Pota altına sağlam oyuncu bulamazlarsa, Lakers'ın gardları dünyanın sayısını atsada başarı gelmez.

- Türkiye'de tuttuğunuz takım hangisi? Futbolla ilgileniyor mu? Gönderen: Serkan

Takım tutmuyorum. Ama lisedeyken Galatasaray'ı tutardım. Şu anda sadece maç sonuçlarına bakıyorum. Futbola da hiç ilgim yok.

- Kendisi NBA'de bir oyuncu olsaydı hangi takımda oynamak isterdi? Gönderen: Sercan

Boston Celtics. Ama benden oyuncu olmaz. Oyuncu olmayı denedim ama olmadı. (Gülüyor)

- Houston Rockets play-off'lara kalabileck mi?
Gönderen: Canberk Uzel

Houston play-off'lara kalır. Fakat kadroları çok yaşlı. Yaşlı takımlarda sürekli sorunlar çıkar. Houston'da herşeyin Tracy ile başlayıp yine Tracy ile biteceğini düşünüyorum.

-Teşekkürler Kaan Kural

Röportaj'ı yapan: Çağdaş Doğan

Kaynak : SuperSpor
  Kick Out Karl

Çevrimdışı Onur Yiğit

• Kahve Bağımlısı
  • Starter
  • Onur Yiğit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 03 Mart 2007, 20:08:07 »
Eski röportaj bu dostum, röportajı yapan Çağdaş abi de benim çok yakın bi arkadaşım, bir abimdir.
Kaan Kural'la, Murat Kosova'yla röportajlarını okumak isteyenler http://www.superspor.com sitesini ziyaret edebilirler.