Gönderen Konu: Murat Murathanoğlu  (Okunma sayısı 46942 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onur Yiğit

• Kahve Bağımlısı
  • Starter
  • Onur Yiğit
    • Profili Görüntüle
Murat Murathanoğlu
« : 06 Şubat 2007, 21:30:03 »
İşte mükemmel basketbol bilgisiyle, yıllardır süregelen tecrübesiyle, zevk veren yorumu ve kaliteli anlatımıyla, ve o bayıldığımız oyuncu isimlerini telaffuz şekliyle  :lol: gönüllerimizde taht kuran, uykusuz gecelerimizdeki kadim dostlarımızdan  :-D Murat Murathanoğlu...
Bu değerli yorumcu hakkındaki görüşlerimizi burada belirtelim...
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2007, 23:55:38 Gönderen: Dağlar »

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
Ynt: Murat Murathanoğlu
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2007, 22:26:53 »
  Vallahi en çok onu bu telaffuzlarıdnan dolayı seveceğim herhalde . Adam çok iyi maç sunuyor . Yorumculuğu da iyi anlatımı da . NBA Stüdyoyo2da geldiği günden beri renk kattı ama o gelmeden hiç değilse maç özetlerini veriyorlardı şimdi o olsa NBATv'den yoksun olduğumuz günlerde iyi olurdu . Bir de maç sonlarıdna 'Kritik' lafı yok mu . Kaan Kurala bile sordum bazı yorumcuların hep söylediği sözler vardır dedi :D Belkide bu adamı sevmemin bir diğer faktörüde 'KRİTİK'

Çevrimdışı garnetttt_06

• All-Star
  • Kamyoncu değilde ne bu adam?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2007, 22:38:21 »
evet geçrçekten çok bilgili ve tecrübeli bir sunucu yorumlamayı da sunmayı da(şu kaan,kosova,ve uluğ grubu içinde) en iyisi olduğuna inanıyorum zaman zaman şaşırabiliyor ama bunu maçları anlatırke kapıldığı heyecana verelim.

ayrıca da oğlu çok iyi bir basketbolcu heralde hakkında bir şey bileniniz var mı? çünkü nba stüdyoda birkaç kez bahsetmişlerdi.

Çevrimdışı shooter

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2007, 22:43:24 »
bomba bi adam ya :D
rodriguez=raudruüyiguüyz
ginobili=cinobilyli
boykins=bouğykıns
billups=bilyığbs
bi de her cümlenin başına esasında koymazmı öldürür beni :D
şaka bi yana iyi yapar işini çok sewerm ;)
we shall overcome

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2007, 22:49:05 »
 Ya geçen Boston maçını izliyorum Gomes'e sokaktan geçen bi adamda o kadar ingilizcesi olduğudnan gomez der . Adam sanki bi farklılık yaratmak için gomıez dedi ya :D

Çevrimdışı BiG NuGGeT

• Superstar
  • carme"LO"ve
    • Profili Görüntüle
    • Work and Travel
« Yanıtla #5 : 06 Şubat 2007, 23:04:32 »
Değişik telafuzlarıyla ilgi çekiyor ama hoş,maçlara zevk katan bi yorumcu.MM(kosava-murathanoğlu) çok iyi iş çıkarıyorlar gerçekten...
  Kick Out Karl

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #6 : 07 Şubat 2007, 11:12:36 »
 MM'nı en cok telaffuzları ıcın sevıyorum.Macları cok ıyı anlatıyor. Nba Studyo ekıbıne katıldıgından berı de Nba Studyo daha bır guzel.

Çevrimdışı AlonZoMourning

• Yönetici
  • All-Star
  • Oh Whats up Buddy?
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #7 : 07 Şubat 2007, 11:28:57 »
İsmet Bademli günlerin spikeri olarak çok sevdik başlarda onu.İsmet Badem ile salondaki güzel genç kızlara asılması bizi basketbola çeken önemli unsurlardandı.İllinois Üniversite'si çıkışlı ve Türk Tarihi'nde ilk defa bir sipikerin Amerikan bir kanalda Türkçe maç anlatmasıyla tarihe geçmiştir.Ne tesadüftür ki onun anlattığı 1.5 dakikada Mehmet Okur'da potalara sayıları bırakmıştır...

Genellikle Utah maçlarını anlatmayı sever.Deron-Memo-Ak47-Giricek yüzünden...Boozer'ı sevmez bunu konuşmalarından anlayabilirsiniz.Sloan'ın hastasıdır.Utah basını tarafından da çok sevilir sayılır...En son Bulls-Utah maçındaki anlatımıyla beni büyülemiştir.Özellikle son saniyelerdeki Memo'nun basketinden sonraki bağırışı ile gerçekten içindeki amatör ruhu öldürmediğini göstermiştir...Bazen Kosova'nın yanında yorumculukta yapıyor.

Fakat ben onu İsmetli günlerini özledim.Artık bir fenerbahçe-Beşiktaş maçını bu ikiliden dinlemeyi özledim.İsmet'in basketbolcu eşleriyle konuşmasını özledim...
Yeah..!

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Şubat 2007, 11:37:42 »
Koyu bir İllinois taraftarı.MM'nin yorumlarını severek dinliyorum.Kaç yıl Amerika'da kalmış ve tekrardan Türkiye'ye dönmüş bir nisan.

Çevrimdışı Onur Yiğit

• Kahve Bağımlısı
  • Starter
  • Onur Yiğit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Şubat 2007, 19:26:23 »
Koyu bir İllinois taraftarı.MM'nin yorumlarını severek dinliyorum.Kaç yıl Amerika'da kalmış ve tekrardan Türkiye'ye dönmüş bir nisan.
Gerçekten tam bir Illinois fanatiği.
Zaten ne olursa olsun hep Deron Williams'ı savunmasından, Lakers maçlarında Brian Cook topu aldığı an daha da heyecanlanmasından da bu anlaşılabilir :)

Çevrimdışı LeBron James

• Starter
  • GO SPURS!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Şubat 2007, 19:37:18 »
çok güzel yorumları var ve çok büyük bir spiker-yorumcu.öncelikle basketbola gerçekten çok yakın,bir utah maçında kısa bir süre de olsa yorum yapmıştı geçen sene amerika da,büyük bir gururdu.ayrıca ''yok artık lebron james'' lafı ve bir de bir paris saint germain''deyişi vardır ki klasiktir.(ismet badem le bir maç yorumlarken)

Çevrimdışı Onur Yiğit

• Kahve Bağımlısı
  • Starter
  • Onur Yiğit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Şubat 2007, 23:22:07 »
çok güzel yorumları var ve çok büyük bir spiker-yorumcu.öncelikle basketbola gerçekten çok yakın,bir utah maçında kısa bir süre de olsa yorum yapmıştı geçen sene amerika da,büyük bir gururdu.ayrıca ''yok artık lebron james'' lafı ve bir de bir paris saint germain''deyişi vardır ki klasiktir.(ismet badem le bir maç yorumlarken)
O Utah maçı harikaydı zaten, gururdan tüylerim diken diken olmuştu.
Gerçekten de harika bir performansla anlatmıştı o birkaç hücumu ve oradaki spikerlerin ve yorumcuların beğenisini toplamıştı.

Çevrimdışı AyTeK

• Short Forward
  • Superstar
  • Madem Ki Rox'sun Göster O Zaman Korksun !
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Şubat 2007, 23:28:51 »
benim için bir numaralı basketbol adamı hele o telaffuzlarına hastayım ballandıra ballandıra söylüyor :) yorumlarını çok beğeniyorum zaten kaan kural ve murat kosovayla beraber çok iyi iş çıkarıyorlar.

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 17 Şubat 2007, 06:50:48 »
Bu iki Nba Stüdyo programından sonra MM'ye olan saygım bitmiştir.Aralara Deron all-starı haketti türü şeyler söyleyip yine İllinois apaçiliğini gösterdi ve hele son olanlar inanılmazdı ya.

Çevrimdışı Onur Yiğit

• Kahve Bağımlısı
  • Starter
  • Onur Yiğit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 21 Şubat 2007, 22:48:57 »
Bu iki Nba Stüdyo programından sonra MM'ye olan saygım bitmiştir.Aralara Deron all-starı haketti türü şeyler söyleyip yine İllinois apaçiliğini gösterdi ve hele son olanlar inanılmazdı ya.
Kanka doğru söylüyosun bazen abartıyo ama, Illinois'le ilgili açılan konularda pek ciddiye alma sen onun yorumlarını zaten. Çünkü o da çok ciddi düşünerek yapmıyo bu yorumları, mesela bazen NCAA'li bir oyuncu için esprili bir şekilde "E mis gibi Illinois dururken o üniversiteye giderse olacağı o'dur! " gibi yorumlar da yapabiliyo.
Bi de Utah'a gittiğinde Deron Williams'la çok iyi anlaşmışlar bildiğim kadarıyla, e biraz duygusallık da girsin araya bazen canım :)
Son zamanlarda yaptıklarını değerlendirmeden yorum yapmam gerekirse gerçekten yorumlarını dinlerken çok keyif alıyorum.

Çevrimdışı Tolga_SAS

• Starter
  • 3 times playoff MVP - 2 times regular season MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 22 Şubat 2007, 17:21:59 »
bomba bi adam ya :D
rodriguez=raudruüyiguüyz
ginobili=cinobilyli
boykins=bouğykıns
billups=bilyığbs
bi de her cümlenin başına esasında koymazmı öldürür beni :D
şaka bi yana iyi yapar işini çok sewerm ;)

gerçekten işini harika yapıyor. bi de isimlere ekstradan bir hece eklemesi manyak oluyo. lebron james e lebrahon james demesi müthiş. Dünkü maç biterken aynen şöyle dedi : " mo williams kaçırıyor ve detroit pistons kazanıyor ESASINDA " diye devam ediyor. En heyecanlı ana bile bir esasında karıştırabiliyor. Ama şakayı bir yana bırakırsak gerçekten harika bir yorumcu !

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 23 Şubat 2007, 10:28:06 »
"Esasında" ve "Bilmiyorum katılacak mısın" demesi ile benim cok sevdigim spor adamı.Nba Tv'de mac izlerken ya da sabahları tekrar yayını beklerken acıkcası "Merhaba sevgili basketbolseverler"... diye baslayan sesi,O'nun sesini arıyorum.Baska bir spikerden dinlemek neredeyse (hele bir de mac keyifsizse) işkence gibi oluyor.Yanında zaten Kaan Kural ya da Yigiter Ulug varsa hicbirsey demeyin o macın keyfine.(Mesela su an Sacra-Wizards macı var) MM ve KK'dan dinliyorum.Cok cok keyifli.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #17 : 23 Şubat 2007, 12:56:21 »
 Maç anlatımı konusunda duayen insan nba stüdyo onsuz olmaz asla bence nba konusunda otorite ismet badem türk basketbolu için neyse tc de nba yayılmasında murat murathanoğlu nun payı çok mesela chris bosh u telafuz etmesine hayranım
  Valla amerikada kolej olayında insanlar feci faşist oluyorlar mesela mal larry brown nc oyuncularını kayırmayı çok seviyor en büyük örnek rasheed wallace yane sende okusan o okulda sen öle konuşursun mustafacım

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 26 Şubat 2007, 19:01:21 »
İnsallah bugün (Salı sabahına karsı demek daha dogru) yayınlanacak Lakers/Utah macını Murat Murathanoglu anlatır.Girişi klasiktir zaten.O muhtesem sesinden."Merhaba sevgili basketbolseverler ben Murat Murathanoglu,Yigiter Ulug (Kaan Kural) ile birlikte Utah Jazz-Los Angeles Lakers macında sizlerle beraberiz".Bu sabaha karsı 04:00de bu sesi duyarak macı izlemek istiyorum...Bakalım...

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 04 Mart 2007, 09:59:16 »
Gecen gün yayınlanan Portland/Charlotte macında Kaan Kural ile bir tartısmaları oldu.Yeni gelen oyun kuruculardan hangisi daha iyi,kaliteli diye.Murathanoglu abi,Deron dedi CP3 (Chris Paul)'den daha iyidir dedi,Kaan Kural "Yapma abi ya iyice kayırıyosun sen de" dedi.Oyle bir tartısmaya girmislerdi.İlk defa dinledim yani.

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Mart 2007, 16:08:47 »
Ben sizin gibi iyi şeyler söyleyemeyeceğim..Kendisi büyük bir Laker hater'dır.Kobe'nin 81ini 65ini o kadr şutu dedemde atsa o da sokar tarzı şeyler şöylemişti.Lakers camiasından bayağı tepki aldı kendileri.Basketbola hayatını vermiş bir isim ama Kobe bu seneki 3.periyodunda 30 sayı attığı maçta hala Mehmet Okur'un ona göre hakemlerin yanlış çaldığı faulleri konuşuyordu.

Çevrimdışı garnetttt_06

• All-Star
  • Kamyoncu değilde ne bu adam?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Mart 2007, 19:28:43 »
valla MM arkadaşlar arasında en çok konuştuğumuz isim oldu.artık bazı oyuncuları onun gibi telafüz etmeye başladım.örneğin ben şahsen artık 'libron ceyms' değil 'lıbrahan ceymız' diyorum. bide oyuncunun adının sonuna -den eki getirilmesi gerekirken -dan eki getiriyo ona bayılıyorum. örneğin Lıbrahan ceymız'dan harika bi basket gibi. ya da dwyane wade'dan süper bi turnike gibi...

Joe Dumars

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 30 Mart 2007, 00:24:07 »
Medya da bu işi gerçekten bilen ve bu işi gerçekten yapan biri varsa işte o MM'dir.
Türkiye'nin 1 numarası olduğu su götürmez bir gerçek.
Okumaktan zevk aldığım okumaya doyamadığım bir okudum mu bir kez daha okuduğum biri.
İdolüm desem yeridir..Onu dinlerken işte basketbol bu diyorum.
Ben onun maç anlatımlarıyla büyüdüm.Onun felsefesiyle büyüdüm.
Nba'e bakış açımda çok büyük etkisi vardır.Olabildiğince tarafsız.Hiç kimseye yaranma derdinde değil.
İşte bu yüzden bazıları tarafından pek sevilmiyor..Onu eleştirmek isteyen insanlarda 40 gün 40 gece düşünüp saçma sapan bir neden ortaya koyup eleştirebiliyor.Aslında eleştirme gafletine düşüyor.
MM'yi eleştirmek için önce bir abdest almak sonra bir namaz kılmak ve besmele çekmek gerekiyor.İşte ancak böyle tarif edebilirim onu.
Açıkçası ben nba dergileri alırım ama sadece göz atarım okuduğum tek adam vardır MM.
Çünkü şuan için okunmaya değer tek adam o.
Ne şanslıyız ki onun gibi bir duayen var bu ülkede.

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Nisan 2007, 17:15:59 »
Medya da bu işi gerçekten bilen ve bu işi gerçekten yapan biri varsa işte o MM'dir.
Türkiye'nin 1 numarası olduğu su götürmez bir gerçek.
Okumaktan zevk aldığım okumaya doyamadığım bir okudum mu bir kez daha okuduğum biri.
İdolüm desem yeridir..Onu dinlerken işte basketbol bu diyorum.
Ben onun maç anlatımlarıyla büyüdüm.Onun felsefesiyle büyüdüm.
Nba'e bakış açımda çok büyük etkisi vardır.Olabildiğince tarafsız.Hiç kimseye yaranma derdinde değil.
İşte bu yüzden bazıları tarafından pek sevilmiyor..Onu eleştirmek isteyen insanlarda 40 gün 40 gece düşünüp saçma sapan bir neden ortaya koyup eleştirebiliyor.Aslında eleştirme gafletine düşüyor.
MM'yi eleştirmek için önce bir abdest almak sonra bir namaz kılmak ve besmele çekmek gerekiyor.İşte ancak böyle tarif edebilirim onu.
Açıkçası ben nba dergileri alırım ama sadece göz atarım okuduğum tek adam vardır MM.
Çünkü şuan için okunmaya değer tek adam o.
Ne şanslıyız ki onun gibi bir duayen var bu ülkede.
Haklisin kardesim.Aynen dediklerin dogru.yaninda KK veya YU oldugu zaman o maclar baska bir keyifli oluyor.Geri kalan yorumcucuklar hic mi hic tat vermiyor bana

Çevrimdışı Kutluay10

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Mayıs 2007, 23:51:51 »
Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi basketbol yorumcusu. Basketbolu çok iyi biliyor