Gönderen Konu: Murat Murathanoğlu  (Okunma sayısı 46701 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı shaqa

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Murat Murathanoğlu
« Yanıtla #25 : 10 Mayıs 2007, 10:36:25 »
tek kelimeyle müthiş bir adam. hakikaten nba konusunda türkienin duayeni. esprileri inanıulmaz, yazıları çok keyifli, yorumları -bazen Utah konusunda sapıtsada- muhteşem. NBA=Murathanoğlu.

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 19 Mayıs 2007, 18:35:47 »
Ulen adam apaçi oldu çıktı.Adam Utah-Golden maçında Utah bilmem kaçıncı dakikada sayı atınca 98-73'e getirdik demiş.Nba Tv'de tekrar maçı izlerken farkedenlerin sayısı çok.Bir de TT-Efes serisinin ilk maçında Baron'a da b.k atmayı unutmadı.

Çevrimdışı a.s..i..

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 20 Mayıs 2007, 12:32:57 »
mm  gerçekten çok iyi bir yorumcu...mm tanıdım tanıyalı nba yorumu yapar...cine5 de ismet bademle cumartesi günkü programlarını hiç kaçırmazdım...evet bazen biz yendik filan diyebilir...ama sonuçta mm dur...

Çevrimdışı Aspendos

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 20 Mayıs 2007, 21:16:00 »
cidden komik adam hele efes maçında ismet badem demişti ya "sizin gibi güzel bayanları salonda görünce içim bir hoş oluyor" kız da "ben efes kızlarındayım " demişti sonra 2 saat boyun murat murathanoğlu gülmekten ölmüştü maç sonunda " ya ismet bide sen bu iş için para alıyosun demişti komik adam
Phoenix şampiyon önümüzdeki tek rakip dallas bu sene play-off larda şampiyon biziz lakerlaki serimizi inşallah yeneriz hepsini :D

Çevrimdışı garnetttt_06

• All-Star
  • Kamyoncu değilde ne bu adam?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 20 Mayıs 2007, 21:54:47 »
utah knousunda mustafa'ya katılıyorum. bir chicago maçında luol deng stepsli bir smaç basmıştı. o arada bende okuldan yeni glmiş gözlerim hafif açık şekilde izliyordum. o anda MM ''STEPS BU AMA OLMAZKİ BU KADAR'' diye bir bağırdı, yemin ediyorum fırladım havaya. çok kayırıyor utah'ı birde ara sıra memo yerine meme ya da momo dediği oluyor :D

Çevrimdışı Muhammet Erim

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 07 Haziran 2007, 00:33:48 »
bir numara yorumları ile basketbol bilgisi ile her şeyi ile süper atayımda tutsun veya konuşmuş olmak için konuşma yapmaz bütün söyledikleri ders niteliğindedir.yeni nesilden de bekliyoruz böyle yorumcular ama zor.hele birde ismet bademle birleşince off tadından yenmez valla:)

Çevrimdışı Kevin Durant

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 08 Haziran 2007, 12:20:53 »
bence murat murathanoğlu'na fazla yükleniyoruz. sonuçta burası türkiye ve kendi nba oyuncumuzu kollamak zorunda. bazen abarttığı oluyor ama sonuçta murat murathanoğlu bu ülkenin yetiştirdiği en iyi spiker. sonuçta ona laf söylemek haddimiz değil diye düşünüyorum. dün cnn'de efes pilsen belgeselini izledim gözlerim doldu. koraç kupası finalini bile o anlatmıştı ismet badem ile.
The Next Superstar!

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 08 Haziran 2007, 13:18:35 »
bence murat murathanoğlu'na fazla yükleniyoruz. sonuçta burası türkiye ve kendi nba oyuncumuzu kollamak zorunda.
Ama o bir yorumcu bizim gibi fanatik bir taraftar değil.Onun tarafsız olması lazım.Bak Kaan Kural Boston'lu erif belli ediyor mu,hayır.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 10 Haziran 2007, 21:09:35 »
Tarafsızlık örneğine Kaan Kural'ın  verilmesi garip :roll: Zira Kaan'ın yorumladığı bir çok maçta yediği haltları biliyoruz..
Murat Murathanoğlu'na belli bir kesmin verdiği tepkinin tek nedeni de popüler kültüre yenilip yağ çekmemesidir..Murat Murathanoğlu Memo'dan dolayı Utah maçlarında duygularını karıştırabiliyor ama her güzelin bir kusuru vardır bırakalımda onun kusuru bu olsun..Bundan 15 yıl önce Murat Murathanoğlu tek başına bir savaş veririken diğerleri ne yapıyordu acaba..MM Türkiye'de özellikle Nba konusunda bir alt yapı hazırladı ve bu işin kaymağını dünün kaçakları bugünün sözde kahramanları yiyecekse eğer nerde vefa....

Çevrimdışı T.10ur

• Big Mac
  • Starter
  • ''ıceman'' şampiyonnnnnnn
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 10 Haziran 2007, 22:30:33 »
Murat Murathanoğlu Memo'dan dolayı Utah maçlarında duygularını karıştırabiliyor ama her güzelin bir kusuru vardır bırakalımda onun kusuru bu olsun..
houston taraftarı olunca işte çekilmiyo be abi eminim aynı şeyleri ne bilim detroit-utah serisi olsa sende sinir olabilrsin gayette normal yani
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2007, 22:37:37 Gönderen: T-MAC@1 »

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 10 Haziran 2007, 23:29:32 »
Detroit-Utah anlattığı maçlarıda biliyorum..Ya da bu sene play-off'larda anlattığı Detroit maçlarında Pistons'ı çok ağır eleştirdi..Houston için söyledikleri Detroit için söylediklerinin yanında zem zem suyuyla yıkanmış gibi durur..
Kaldıki ben Jazz-Rox serisinde çok da taraflı olduğunu düşünmüyorum eğer steps olmuşsa steps diyecek adam..
Neyse çokda fazla detaylarda boğulmamak lazım..Sonuçta o bu işin 1 numarası...

Çevrimdışı Batu

• Serseri Fındık
  • Yeni Üye
  • Elveda Marion..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 10 Haziran 2007, 23:53:58 »
oo beyler mm yani bu işin en iyisi kimse mm taraflı demesin o zaman kaan ve diğer murat daha beter taraflı anlatıyorlar mm herşeye rağmen türkiyede bu işin en iyisidir

Çevrimdışı Michael 23 JORDAN

• Majesteleri
  • Starter
  • Let Your Game Speak
    • Profili Görüntüle
    • JUMPMAN23
« Yanıtla #37 : 12 Haziran 2007, 06:54:56 »
Bana göre diğerleri gibi değil onlardan daha iyi yorumcu diyebilirim diğerleri çok taraf tutuyor özelliklede kaan kural clevland maçı oldumu ağzında tek isim james, james böyle yaparsa böyle olur james şuna şu pozisyonda şöyle yapsaydı daha iyi olurdu james'in maçı alması için şunları yapması lazım falan filan çok duyuyorum kaandan o yüzden NBA maçları ilk ntv'de verilmeye başlanıldığından beri Murat Murathanoğlu Benim en sevdiğim yorumcu olmuştur.

Mїcħąęl 23 ЈσяĐĄŊ

Çevrimdışı d-wade3 fLaSh

• Rookie
  • **
  • 4Ever LP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 16 Haziran 2007, 18:03:30 »
diksiyonuyla yorumuna hayran bıraktırdı beni ilk başlarda. Daha sonra maçı  sakin bir tavırla anlatmasına rağmen derinden verdiği heyecanı hissettim.Bundan sonra da hep onun yorumladığı maçları sabırsızlıkla bekledim.

Çevrimdışı Onur Yiğit

• Kahve Bağımlısı
  • Starter
  • Onur Yiğit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 02 Temmuz 2007, 11:11:06 »
diksiyonuyla yorumuna hayran bıraktırdı beni ilk başlarda. Daha sonra maçı  sakin bir tavırla anlatmasına rağmen derinden verdiği heyecanı hissettim.Bundan sonra da hep onun yorumladığı maçları sabırsızlıkla bekledim.

Kim ne derse desin, Murat Murathanoğlu aralarında benim de bulunduğum çoğu basketbolsever arkadaşımızın maçın başında o huzur veren sesini duymak istediği basketbol adamlarından biridir.
Taraf tutmak mı? Her yorumcu taraf tutar, önemli olan bir takımın adına daha fazla iyi şeyler söylemesi değil, bir takımın adına kötü şeyler söylemememesi ve saçma iddialarda bulunmamasıdır. Murat Murathanoğlu'nun da bunu yapmadığı ortada. Kayırdığı takımlar ve oyuncular elbette var, tüm yorumcuların olduğu gibi, fakat onun bunu abarttığını söylemek güç.

Çevrimdışı ALRegRa

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 25 Temmuz 2007, 18:25:47 »
Ben kendisini ve o müthiş anlatım şeklini çok beğeniyorum.Basketbolu bana sevdirenlerden biride kendisidir.Umarım daha uzun yıllar bize maçları yorumlar!!!
Bu adam NBAde işbitiricidir.........................

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 06 Eylül 2007, 19:56:21 »
''Bir insan maç anlatırken de yorum yapabilir'' bu ikisinin bir arada hemde mükemmel bir şekilde olacağının en güzel kanıtı.
MM, maç anlatırken bir çok kişi ''ya yorumcuya ne gerek var'' diyebiliyorsa bu işte cidden büyük başarıdır..Bir insan ancak bu kadar doyurucu olabilir..MM maç anlatırken sanki ordaymış gibisiniz..Hele sinirlendiği zamanlardaki laf sokmaları ve örnekleri 10 numara :-D

Çevrimdışı Nihat Emre

• Go Sonics Go Durant and Green
  • All-Star
  • Aşkımmmmm!!!!!!!!!
    • Profili Görüntüle
    • MaximumSpor
« Yanıtla #42 : 14 Eylül 2007, 17:10:28 »
''Bir insan maç anlatırken de yorum yapabilir'' bu ikisinin bir arada hemde mükemmel bir şekilde olacağının en güzel kanıtı.
MM, maç anlatırken bir çok kişi ''ya yorumcuya ne gerek var'' diyebiliyorsa bu işte cidden büyük başarıdır..Bir insan ancak bu kadar doyurucu olabilir..MM maç anlatırken sanki ordaymış gibisiniz..Hele sinirlendiği zamanlardaki laf sokmaları ve örnekleri 10 numara :-D
Gerçekten sinirlendiği zaman inanılmaz konuşuyor bu adamla ilgili iki tane örenk vereceğim birincisi FSN'de Utah-Toronto maçını 3 dakika boyunca anlatmasıydı Amerika kanalında bir de bu adamın ingilizce aksanlı türkçesi mükemmel gerçekten..

Ama bazen gerçekten abartıyordu.Mesela Caean Akın(Can Akın)Eal Üzerinden vs.ama bu da gerçekten anlatımına güzellik katıyordu...Bir kere Bulls-Jazz normal sezon maçında delirmişti.O maçta Skiles zaman zaman sert eleştirilerde bulunmuş hakemlerle dalaşmıştı...Bunun üzerine maçın son saniyelerinde bir pozisyonda aynı itirazı Sloan yaptı ve teknik foul aldı tepkisi ise ilginç olmuştu:

Scott Skiles orda anaea avraead kufüer etti bişey yok amae burda Slonnn kufüer edince teknik foul... :-D :-D

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 18 Eylül 2007, 15:57:56 »
1994 yılı,Ülker İzmir'de.KSK macı.Ulker baskanı (o zamanki baskan) babamın akraba.Maclara giderdik baya bir zaman.Mac oncesi balık lokantasına gitmistik.İste Teknik ekip falan.Anlatım ekibi de o zaman MM ve İsmet Badem'di.MM karsımdaydı.İnanılmazdı ya.Bir sürü resmim var o zamanki kadrodan Serdar Apaydın,Orhun Ene,Harun Erdenay,Pete Williams ve Cetin Yılmaz'la da.Sadece resim.hic pc ye atamadım..off of.

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : 18 Eylül 2007, 23:14:43 »
Bazı kesimler Avrupa Şampiyonası'nda MM'yi eleştirmişler..Çok da detaya girmeyeceğim.Anlamıyorum ya meyve veren ağaç taşlanır derler ya öyle..Herkes duygusallaşır yeri geldiğince ben ömrümde %100 tarafsız maç anlatan ya da yorumlayan bir adam görmedim.
Adı üzerinde yorum zaten..Tarafsızlık diye birşey olmaz..İlla bir şekilde taraf olunacak.
KK de taraflı, MK de, YU da..Hepsi yeri geldiğinde duygularını karıştırıyor.MM'nin ön plana çıkmasının nedeni adam maçı yaşıyor ve yaşatıyor.

Bu Şampiyona'da onun anlattığı her maçtan keyif aldım..Büyüksün Üstad.

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 19 Eylül 2007, 10:45:02 »
Bazı kesimler Avrupa Şampiyonası'nda MM'yi eleştirmişler..Çok da detaya girmeyeceğim.Anlamıyorum ya meyve veren ağaç taşlanır derler ya öyle..Herkes duygusallaşır yeri geldiğince ben ömrümde %100 tarafsız maç anlatan ya da yorumlayan bir adam görmedim.
Adı üzerinde yorum zaten..Tarafsızlık diye birşey olmaz..İlla bir şekilde taraf olunacak.
KK de taraflı, MK de, YU da..Hepsi yeri geldiğinde duygularını karıştırıyor.MM'nin ön plana çıkmasının nedeni adam maçı yaşıyor ve yaşatıyor.

Aynen.Bir defa 90ların ortalarından beri (95-...) bana basketbolu sevdiren ses ustasıdır.Aynen diyorum bunu.Bu kadar usta bir ses bilmiyorum baska.Muhtesem...

Çevrimdışı shaqa

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 19 Eylül 2007, 15:00:03 »
MM'yi ben de çok severim, benim için hep 1 numaradır ama Memo'nun menajerliğini kayınbiraderi ve eşinin yürütüyor olmasının bazen aşırıya kaçan Memo savunuculuğu yapmasına neden oluyorki bu bazen kulak tırmalıyıcıolabiliyorç

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #47 : 29 Eylül 2007, 16:23:24 »
Abi zaten onunla Murat Kosova'da olmasa mute tuşuna bas öyle izle maçı daha iyi,Yiğiter Uluğ'un her maçta olması katletti benim açımdan turnuvayı ama bir nebze olsun diğerleri yatıştırdı onun varlığını..
Ntv'nin Kaan Kural'ı bu turnuvada devre dışı bırakmasına da anlam veremedim,sebebini bilmiyorum açıkcası ama Murat K-M ve Kaan Abi üçlüsünden dönüşümlü maç dinlemek çok daha iyi olurdu,neyse buna da şükür..

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 02 Kasım 2007, 20:34:09 »
Su an Yigiter Ulug ile beraber Euroleague maclarını veren kanalda canlı yayında program yapıyorlar.Sanırım bu da NBATV/NTV'den ayrıldıklarının bir baska isareti :(

Çevrimdışı hot_sizzle3

• Godfather
  • All-Star
  • DeMar Derozan
    • Profili Görüntüle
    • www.and1.com
« Yanıtla #49 : 02 Kasım 2007, 20:44:06 »
bugün saatle-phonex maçınıda ismail şenol anlattı zaten hakkaten ayrıldılarmı yaa

Her şeyi doğru yapmaya çalıştı,fakat her nedense hepsi yanlış gitti.