Gönderen Konu: Nba All Star 2009 MVP: Kobe&Shaq  (Okunma sayısı 10033 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
Nba All Star 2009 MVP: Kobe&Shaq
« : 16 Şubat 2009, 10:15:48 »
Nba All Star 2009 MVP: Kobe&Shaq

All Star maçlarının sonlarında verilen "MVP" ödülü bu kez paylaşıldı.2000'li yılların efsane ikilisine verilen ödül belkide o günleri tekrar hatırlamak amaçlıydı.Batı'nın kazandığı maçta etkili bir oyun sergileyen Kobe Bryant ve yaptığı şovlarla ve oynadığı oyunla basketbolseverleri ayağı fırlatan Shaquille O'Neal maçın "En Değerli Oyuncusu" ödülünü paylaştılar.

Maçtan önce uzun uzun tartışılan konulardan biri olan Shaq ve Kobe'nin aynı takımda yer almasına verilen ortak MVP ödülü son noktayı koydu.Maç esnasında oldukça samimi gözüken ikili, sempatik tavırlarıyla dikkat çektiler.

Hatırlanacağı gibi bu iki oyuncu yakın zamanda birbirlerine karşı çok ağır açıklamalar yapmışlardı.Ancak dün gece sanki "eski günlerdeki gibi"  göründüler.Shaq ödülü aldıktan sonra 37 yaşında burada bulunmaktan mutlu olduğunu söylerken, "tıpkı eski günler gibi "dedi.

Rudy!Rudy!Rudy!

Çevrimdışı d_oglu

• Rookie
  • **
  • All Star
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nba All Star 2009 MVP: Kobe&Shaq
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2009, 10:34:43 »
MVP nin sadece Kobe Bryant a verilmemesi dışında. Herşey çok güzeldi. Sonuç olarak Kobe rakipleri ile olan farkı bir adım daha açmış oldu. Bunun üzerine şampiyonluk ve Play Off MVP si de eklenirse artık LBJ, Wade vs Kobe ile kıyaslamaktan vazgeçilir.

Çevrimdışı AFOR

• NBA Draft'ında
  • aşırı manyaq
    • Profili Görüntüle
    • RAP'İN HAKİMİ, TEK ORDUSU
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2009, 13:31:08 »
her ne olursa olsun lebron, d-wade, kobe, garnett vb superstarlar nba de hatırlanacak oyuncular ki bunların başını bu sene yeniden kobe ve shaq çekiyor. bir taraftada şu varki unutulmamalı shaq ve kobe lakers'da şampiyonluğa giden yolda beraber uğraştılar. ve sonucunda bugün lakers denince shaq'ın o zamanki performansları ve kobe'nin (hala devam eden) smaçları, asistleri vb şeyleri aklımızdan çıkmaz. shaq'ın lakers'tan ayrıldıktan sonra kobe ile tartışması bu iki devi sevenler tarafından kınanmış, bu seneki allstarda'da aralarını düzeltmişlerdir. her ne olursa olsun nba siyahın ve beyazın aynı topa ellediği ve aynı çembere baktığı yerdir. orası bir mucizedir. bunun değerini bilsinler...

Çevrimdışı TheWade

• Rookie
  • **
  • Hayallerimle yalnız bırakın beni..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2009, 14:00:59 »
Bu MVP ödülü çok güzel ve anlamlı oldu.BÜtün basketbol severleri sabahın kör saatlerinde eski zamana götürdü ve bu ikilinin dostluklarına devam ettiğini görmek sanırım herkesi mutlu etmiş ve tebessüm ettirmiştir.
Kobe oyunuyla MVP ödülünü haketti ama Shaq gecenin adamıydı.İkiside ödülü sonuna kadar haketti.

& Hayat Başlar...

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2009, 17:40:42 »
MVP nin sadece Kobe Bryant a verilmemesi dışında. Herşey çok güzeldi. Sonuç olarak Kobe rakipleri ile olan farkı bir adım daha açmış oldu. Bunun üzerine şampiyonluk ve Play Off MVP si de eklenirse artık LBJ, Wade vs Kobe ile kıyaslamaktan vazgeçilir.
bi kere kardeş ödülün Shaq'a verilmesi yanlış demen son derece yanlış.. ödülün ona verilme amacı biraz manidar oldu ve müthiş oldu.. ayrıca shaq gecenin adamıydı..
ayrıca kobe'yle LeBron her zaman kıyaslanacak ve LeBron kimi zaman onun önüne geçicek.. ayrıca bu seneki MVP yarışında LeBron Kobe'nin önünde ve bi sakatlık çıkmazsa LeBron alcak gibi.. fikirlerine saygı duyuyorum ama bunların böyle bilmen daha doğru olur...

bu seneki MVP ödülünü ortak vermeleri harika oldu.. Shaq güzel geceyi çok daha güzel bi gece yaptı.. Kobe de oyunuyla büyüledi.. bu iki oyuncu 2004'ten beri ilk defa aynı takımda forma giydiler ve böyle bişeyi sonuna kadar hakettiler..
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı d_oglu

• Rookie
  • **
  • All Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Şubat 2009, 19:34:21 »
bi kere kardeş ödülün Shaq'a verilmesi yanlış demen son derece yanlış.. ödülün ona verilme amacı biraz manidar oldu ve müthiş oldu.. ayrıca shaq gecenin adamıydı..
ayrıca kobe'yle LeBron her zaman kıyaslanacak ve LeBron kimi zaman onun önüne geçicek ( bu yorumu tuttum kimiz zaman LBJ öne geçecek ama kobe genelde önde olacak ).. ayrıca bu seneki MVP yarışında LeBron Kobe'nin önünde ve bi sakatlık çıkmazsa LeBron alcak gibi.. fikirlerine saygı duyuyorum ama bunların böyle bilmen daha doğru olur...

bu seneki MVP ödülünü ortak vermeleri harika oldu.. Shaq güzel geceyi çok daha güzel bi gece yaptı.. Kobe de oyunuyla büyüledi.. bu iki oyuncu 2004'ten beri ilk defa aynı takımda forma giydiler ve böyle bişeyi sonuna kadar hakettiler..

Yazdık larımı okudum da biraz duygusal davranmışım :)
Bir lal taraftarı ve kobe hayranı olunca, MVP yorumum da subjekitif olmuş. ( Kıyaslanmaya gelince sözümün arkasındayım :) )
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2009, 19:47:47 Gönderen: d_oglu »

Çevrimdışı alesta89

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2009, 19:46:46 »
kobe ynee bencilligylee önplana cıktı.. bi adam su show gecesinde  hiç mi asist yapmaz anca kendnee anca kendne...kobe nin bu kadar mvp ödülü olması da cok abartılacak bi durum deil bu gecede bile 26-27 top kullanıp mvp olabiliyor....
shaq a gelince gercekten tam bi şov adamı gecenin en iyisiydiii kesnlikle bu ödülü haketti .. :alkış

<houston>
GO T-MAC!!!
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2009, 19:53:54 Gönderen: alesta89 »

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Şubat 2009, 20:00:06 »
ayrıca kobe'yle LeBron her zaman kıyaslanacak ve LeBron kimi zaman onun önüne geçicek ( bu yorumu tuttum kimiz zaman LBJ öne geçecek ama kobe genelde önde olacak ).. ayrıca bu seneki MVP yarışında LeBron Kobe'nin önünde ve bi sakatlık çıkmazsa LeBron alcak gibi.. fikirlerine saygı duyuyorum ama bunların böyle bilmen daha doğru olur...

Bir lal taraftarı ve kobe hayranı olunca, MVP yorumum da subjekitif olmuş. ( Kıyaslanmaya gelince sözümün arkasındayım :) )
arkadaşım sanırım senin NBA'i biraz daha takip etmen lazım..
şu an NBA'i yakından takip edenler ligdeki en iyi oyuncu konusunda kobe ve lebron olarak ikiye bölünmüş durumda ama hemen hemen hepsinin görüşü LeBron'ın ilerde Kobe'nin rekorlarını ve daha birçok rekoru kırarak Kobe'nin önüne geçeceğidir.. ayrıca şu anki pozisyonda Kobe Lebron'dan iyidir demek nesnel bi görüş değil.. şu an istatiki açıdan ve MVP yarışında LeBron Kobe'nin önünde.. o yüzden LeBron kimi zaman kobenin önüne geçecek ama daima kobenin gölgesinde kalıcak demek çok ama çok yanlış bi düşünce..
dediğim gibi bu ligle biraz daha yakından ilgilenirsen dediklerimi doğrulicaksın.. :)
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı d_oglu

• Rookie
  • **
  • All Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Şubat 2009, 20:16:54 »

arkadaşım sanırım senin NBA'i biraz daha takip etmen lazım..
şu an NBA'i yakından takip edenler ligdeki en iyi oyuncu konusunda kobe ve lebron olarak ikiye bölünmüş durumda ama hemen hemen hepsinin görüşü LeBron'ın ilerde Kobe'nin rekorlarını ve daha birçok rekoru kırarak Kobe'nin önüne geçeceğidir.. ayrıca şu anki pozisyonda Kobe Lebron'dan iyidir demek nesnel bi görüş değil.. şu an istatiki açıdan ve MVP yarışında LeBron Kobe'nin önünde.. o yüzden LeBron kimi zaman kobenin önüne geçecek ama daima kobenin gölgesinde kalıcak demek çok ama çok yanlış bi düşünce..
dediğim gibi bu ligle biraz daha yakından ilgilenirsen dediklerimi doğrulicaksın.. :)

Bunlar benim kişisel görüşlerim. Lig istatistiklerini göz önünde bulundururarak yapılmış bir analiz yorum değil. ( Subjektif olduğundan da bahsettim )
Senin düşüncen nedir Kobe mi LJB mi.
Her zaman yapılan aynı eleştiri Bu Ligi İyi Takip Etmiyorsun. :) bunu herkes birbirine söylüyor
Evet bu sezon için yorumlarına katılıyorum ben daha genel konuşmuştum sadece LJB de demedim Wade vs hepsi için konuştum, sende alıntı yapmadan yorumlarını söyleyip geçebilirdin.
konu senin cevap yorumları ile bu hali aldı :)
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2009, 20:19:58 Gönderen: d_oglu »

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Şubat 2009, 20:22:09 »
dediklerini biraz anladım biraz anlamadım.. NBA'den bahsederken birden alıntılara kafayı taktın.. neyse.. kişisel görüşlerin, saygı duyuyorum.. ben sadece seni biraz daha bilgilendirmek istedim ve kendi düşüncelerimi sana empoze etmeye çalıştım.. artık anlayan anladı..

Çevrimdışı d_oglu

• Rookie
  • **
  • All Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Şubat 2009, 20:29:55 »
Ok öyle olsun. ama baktıysan ben NBA'den hiç bahsetmedim kobe ye olan hayranlığımdan dolayı biraz subjektif yorum yaptım. Sanıyorum bunun içinde çok derin bir NBA bilgisine sahip olmak gerekmez. Yinede verdiğin bilgiler için teşekkürler. Evet NBA konusunda çok bilgili değilim takip ederek öğrenmeye çalışıyorum.

Çevrimdışı CaRTeR

• Starter
  • Dikkatli Bakıyor Musunuz?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 16 Şubat 2009, 20:35:41 »
İkisine ödül verilmesi iyi olumş Shaq oyunda kaldığı süre içinde baya verimli oldu daha fazla oynasa rekor kırarmıydı zor..ama istatistikleri daha iyi olurdu Kobe ise biras şovdan çok ciddiye aldı gibi.Tartışmalara gelcek olursak Lebron-Kobe her ikiside mütiş oyuncular kıyaslama yapması gerçekten zor..

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #12 : 16 Şubat 2009, 20:52:09 »
Ya Kobe-Lebron tartışmasını geçin önce.
Chris Paul 14 sayı-14 asit-7 ribaunt yapmış ama seçilmemiş.Geçen sene Lebron olmuştu.Popülarite ve çeşitli sebepler ödülü belirlemiş.

Çevrimdışı alesta89

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 16 Şubat 2009, 21:04:22 »
popularitew gercekten cok etkili oldu werimlilik acısından en basarılı oyuncu cp3 ve shaq tı...2 si de mvp liige oynamadılar.. zaten cp3 oynasaydı cok rahat alırdı ödülüüü...
gelecek yılın allstar mvp sii T-MAC .......

GO T-MAC GO!!!!

Çevrimdışı d_oglu

• Rookie
  • **
  • All Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 16 Şubat 2009, 21:09:27 »
Ben çok konuya hakim olmasamda görebildiğim kadarı ile sadece istatistik yeterli değil bu ödülleri almak için. Bu All Star için değil tüm MVP ler için geçerli. Sezon içerisindeki durumları, takımların durumları, Popilerlik, medyanın etkisi vs vs. Chris çok dolgun bir Double-double yaptı hatta triple-double tehet geçti bence maç içerisindeki misyonu ile lider gibiydi sayısının azlığıda çok uygun durum da olmadıkça şut a gitmemesi idi.
Ama yinede çok şükür kobe MVP :)

Çevrimdışı ÖZGÜRRR

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 16 Şubat 2009, 21:52:20 »
biran unutulmaz shaq-kobe dönemi aklıma geldi.
gerçekten mvp ödülünün gecenin adamı ile oyunun kralı arasında paylaştırılması çok yerinde bir davranış olmuş.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Çevrimdışı seyyah

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Şubat 2009, 10:05:37 »
daha önceki konularda bu ödülü k.bryant' ın alacağı yönünde ki tahminim tuttuğunu görmek beni keyiflendiriyor. çünkü kobe takım oyununu artık öğrendi. atıyor ama attırıyorda artık ve istediği zaman nasıl iyi savunma yaptığını biliyoruz... Shaq' a gelince ya herşeyi hak ediyor ya!!!!!

Tutucu değiLim. Piyasa da değiLim.
Prensiplerim yoktur ama seviyesiz değiLim.
Kuralları sevmem ama yersiz yere çiğnediğim görüLmemiştir.
İçe kapanık değiLim ama gerekmezse konuşmam.

Kinci değiLim ama unutmam.
şefkat gösteririm ama şımartmam.
Şüpheciyim ama kuruntu yapmam.
Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam.
DaLga geçerim ama kırmam.
Ciddiye aLırım ama kapıLmam.
Huzur veririm ama söz vermem.
Sahip oLurum ama ait oLmam... ;)

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 17 Şubat 2009, 15:47:57 »
Ya Kobe-Lebron tartışmasını geçin önce.
Chris Paul 14 sayı-14 asit-7 ribaunt yapmış ama seçilmemiş.Geçen sene Lebron olmuştu.Popülarite ve çeşitli sebepler ödülü belirlemiş.
dediğin gibi popülarite ödülü belirmemiş ama bence haklı oldu ve çok da güzel oldu.. ayrıca shaq olmasa da kobe seçilirdi.. çünkü cp3'ün sonlara doğruki asistleri falan bomboştu.. bi ribaundu da haybeyeydi.. son üç asisti falan da öyle kendine göre takılıyodu..
bence ödül çok doğru ve yerinde oldu.. shaqı bi şekilde ödüllendirmek lazımdı..

Çevrimdışı hasan1299

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Şubat 2009, 16:19:57 »
bu seneki all star da bana en çok keyif veren olay kobe ve shaq ın eski günlerdeki gibi birbirlerini tamamlamalarıydı,oyunun son analrında kobe ve shaq la röportaj yapılırken kobe shaq ı gösterdi mvp olarak shaq da bu gece şov yapmayacaktım kobe yi görünce eski günler aklıma geldi dedi,bu sözleri bu iki isimden duymak çok hoş,lakers taraftarı olarak bu iki dev ismi aldıkları ödülden ötürü tebrik ediyorum,mvp ödülü ancak bukadar yerini bulurdu,kobe hayranı olmama rağmen kobe nin shaq la bölüşmesi çok hoşuma gitti bu ödül ancak bu şekilde anlam kazanabilirdi.
c-paul mvp olmalıydı diyenlere şunu söyleyeyim c-paul maçın son 1 dakkasında boş pozisyonlarda 2 asist yaptı sayılar attı ve joe johnson maç taki tek sayısını atmaya giderken ve herkes mü
sade etmişken paul un ghelip ondan topu çalması hiç hoş olmadı ve zaten o pozisyonda boş potaya smaç basamadı ,lebron james e potayı açıp t-mac usulü sayı yaptırılırken joe johnsonada  sayı arttırılmalıydı
kobe -lebron çekişmesine gelirsek bu yıl mvp kim olur hiçde belli değil biri diğerinin önünde demek yanlış olur ve kobe ligdeki 2 maç.ıda kazandı bunuda hatırlamanızı isterim.genel manada hangisi daha iyi dersek,tabiki kobe sahadaki duruşuyla,oyuna kattığı estetikle silahlarıyla herşeyiyle çok daha iyi lebron dan bunu görmemek içişn kör olmak gerekir

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Şubat 2009, 16:23:58 »
"kobe LeBron'dan çok daha iyi" demeni bi kobe taraftarı olmana bağlıyorum.. iyi dersin saygı duyarım ama herşeyiyle çok iyi diyemezsin..

Çevrimdışı hasan1299

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 17 Şubat 2009, 16:30:32 »
"kobe LeBron'dan çok daha iyi" demeni bi kobe taraftarı olmana bağlıyorum.. iyi dersin saygı duyarım ama herşeyiyle çok iyi diyemezsin..
bunu belirtmek için bir kobe taraftarı olmak gerekmiyor,herşey açık ortada kim daha iyi belli,nba de oynayan oyunculara sorsalar hepsi bir ağızdan kobe der,shaq gibi

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Şubat 2009, 16:50:31 »
bunu belirtmek için bir kobe taraftarı olmak gerekmiyor,herşey açık ortada kim daha iyi belli,nba de oynayan oyunculara sorsalar hepsi bir ağızdan kobe der,shaq gibi
çok haksızsın... çok rahat kıyaslanabilecek iki oyuncu.. aralarında dağlar kadar fark yok.. mesela KK'nın görüşü LeBron'dan yana.. bunun yanında bir sürü kişi daha var tabi.. adamın ligdeki ortalamaları nerdeyse triple-double'a yakın.. bu forumda bile birçok kişi çıkar emin ol..

Çevrimdışı ÖZGÜRRR

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Şubat 2009, 16:55:46 »
çok haksızsın... çok rahat kıyaslanabilecek iki oyuncu.. aralarında dağlar kadar fark yok.. mesela KK'nın görüşü LeBron'dan yana.. bunun yanında bir sürü kişi daha var tabi.. adamın ligdeki ortalamaları nerdeyse triple-double'a yakın.. bu forumda bile birçok kişi çıkar emin ol..
arkadaşlar bende fikirlerimi belirtmek istiyorum fakat burası yeri değil
daha uygun bir bölümde bu konuyu açıp tartışabiliriz.
Ne Mutlu Türküm Diyene!

Çevrimdışı sza

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 27 Şubat 2009, 16:05:32 »
basketbol kalitesine birşey diyemem ama son yılların en güzel all star maçıydı adına yakışan hala tim duncan ve tony parker gibi iyi ama şovdan uzak basketçilerin niye buraya seçildiğini anlamıyorum özellikle de duncan ın gelmiş geçmiş en iyi basketbolculardan biri ama bence all star a yakışmıyor ya all star felsefesini bilmiyor yada kavramıyor bkz:shaq

Çevrimdışı LBJames#23

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 07 Mart 2009, 00:50:25 »
Bende olsam shaq ile kobe arasından birini seçemezdim gerçekten ikisi de çok etkili oynadı. Shaq 'ın espirili yanını çok seviyorum ;) Bacaklar arasından topu geçirip attığı sayıda ben koptum:) Gene yapacağını yaptı... :P