Anket

Sizce hangi rekorun kırılması en zor?

55 ribaunt-Wilt Chamberlain
39 (53.4%)
100 sayı-Wilt Chamberlain
19 (26%)
30 asist-Scott Skiles
6 (8.2%)
17 blok-Elmore Smith
7 (9.6%)
11 top çalma-Larry Kenon,Kendall Gill
1 (1.4%)
diğer[belirtiniz]
1 (1.4%)

Toplam Oy Verenler: 73

Gönderen Konu: NBA Rekorları  (Okunma sayısı 29432 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LEGEND*

• Rookie
  • **
  • Winner
    • Profili Görüntüle
NBA Rekorları
« : 06 Eylül 2008, 14:12:44 »
Sizce NBA de kırılmış olan rekorların hangisinin üstüne çıkmak daha zor hangisi daha imkansız

SAS 4ever

Çevrimdışı wiltchamberlain

• Last Sixer Fan
  • Starter
  • Basketbol tarihinin en büyük oyuncusu
    • Profili Görüntüle
    • SIXERS
Ynt: NBA Rekorları
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2008, 15:03:19 »
Walla Wilt'in gayri resmi 28 blok attığı performansda var ama rekor saymıyolar tabi onu. Öncelikle 17 blok ve 11 top çalma çok zor değil. Çünkü buna yaklaşan çok oyuncu oldu günümüzde. Shaq'ın 15 bloğu, Allen Iverson, Chris Paul ve birkaç tane daha guardın 9 top çalma rekoru var. Galiba 10 top çalan da vardı bir tane ama aklıma gelmiyor şuan. Wilt'in 100 sayı rekoru inanılmaz olsada yine Kobe azcık da olsa yaklaştı diyebiliriz. Ama Wilt'in 55 ribaundluk rekoru bence tambir mükemmellij örneğininde üstünde. 1 takımın toplamda alamadığı riband sayısı bu. Hatta bir maçta toplam 55 ribaund alınamayan bile maçlar oluyor ki o bunu tek başına yaptı. Zaten onun kariyerine baktığımızda onun için imkansız değil. Onun için imkansızın bile var olmadığını düşünüyorum

I LOVE SIXERS

Elton Brand WELCOME TO PHILLY

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderator
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2008, 15:13:46 »
Kesinlikle Chamberlain'in 55 ribaundluk rekoru.Yanından geçilmez.Günümüzde 20 ribaund aşırı gelirken bu adam tek başına takımının toplayacağı kadar ribaund almış.

Çevrimdışı taşçı3

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2008, 14:32:40 »
bence wilt chamberlain  100 sayı  ayrıca 30 asistlik rekoruda chris paul kırabilir

Çevrimdışı the_other

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2008, 14:55:11 »
ben sayıyı kırabilecek yetenekte bir çok oyuncunun olduğunu düşünüyorum.. hemde yakın zamanda 100e yaklaşan olmuşken..:D
kırılması zor olarak gördüğüm ise rebaunt.. çünkü şimdiki takımlarda herkes rebaunta ortak oluyor ve tek kişinin bu kadar yüksek bir sayıya çıkması çok zor. wilt abi başarmış bi daha başaran olucağını sanmıyorum :D

Çevrimdışı iVeRsOn_27

• Yeni Üye
  • ''ThE AnsWer''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2008, 16:29:11 »
     Bencede wilt'in rebaund rekoru kırılması en zor gözüküo aslında önce eski zamnlardan daha sert olan savunmadan dolayı sayı dicektim ama aklıma gelioda kobe gibi veyada başka bi isim o gün bi çılgınlık yapıp kırabilir...
     the other'n dediği gibi helede artık rebaundları tüm takım paylaştığı için imkansız olan 55 rebaund :D
*çhilekeş* ALLeN İvErSoN

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2008, 15:29:08 »
100 sayıyı kötü bir takımda yetenekli bir oyuncu belki yapabilir uzatmaya falan da giderse ama harbi 55 ribaunt nedir ya???howard 2 kere galiba üst üste 20-20 yaptı olay oldu 55 yok artık wilt yani hem olayın modernlikle falan alakası da yok domine etmiş adam hem de nasıl:Dtabi ben görmedim ama 1 hücümda bilerek atıp kaçırıp h.ribaundu aldıysa ayrı:D:D

Çevrimdışı Conrad IV

• Shamrock
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2008, 19:14:53 »
100 sayıyı kötü bir takımda yetenekli bir oyuncu belki yapabilir uzatmaya falan da giderse ama harbi 55 ribaunt nedir ya???howard 2 kere galiba üst üste 20-20 yaptı olay oldu 55 yok artık wilt yani hem olayın modernlikle falan alakası da yok domine etmiş adam hem de nasıl:Dtabi ben görmedim ama 1 hücümda bilerek atıp kaçırıp h.ribaundu aldıysa ayrı:D:D

Üst üste "20-20 yapıp da olay olan" Lamar Odom'du, Howard geçen sezon 8 kez 20 sayı 20 ribaund barajını geçmesine karşın bunu üst üste başaramadı.

Hail to the forthcoming dynasty...

Çevrimdışı Tweener

• Steal Man
  • Rookie
  • **
  • David Apolskis
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Ekim 2008, 21:01:00 »
Bence 30 asist.AI gibi bir pasor bile en pasör dönemlerinde 16 yı geçemedi.

Hayatımı Kendim İçin Yaşamıyorum
                 Ve Korkmuyorum Hiçbir Şeyden
                 Başıma Gelecekleri De Biliyorum
     Fakat Herşeye Rağmen Düşmana İnat Yaşayacağız
                     Yarın Bizim Çünkü !

Çevrimdışı kryptonite

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Ekim 2008, 21:11:41 »
Wilt'in ribaund rekoruna verecektim ama düşündüm de, bu rekorunun kırılma ihtimali dakika rekorlarının kırılma ihtimalinden daha yüksek. 61-62 sezonunda 3.882 dakika, 48.5 ortalama. Şaka gibi... Evet belki ribaund rekorunun kırılması imkansız gibi görünüyor ama çok çok az da olsa kırılma ihtimali var, sonuçta oyuncu performansına bağlı bir şey. Ama modern basketbolda hiçbir koç, oyuncusunu bütün sezon boyunca her maçın tamamında oyunda tutmaz. Her açıdan kırılması imkansız bir rekor.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #10 : 03 Ekim 2008, 21:15:08 »
  55 rebound kesinlikle,yane wilt akli dengeleri alt üst etmiş resmen.Wilt oynadığı zamanlarda elit uzunlar vardı keza kareem ,parish,walton gibi uzunlar onun izinden giderek nba ye damgalarını vurdular.Nba tarihinde russell,chamberlain,jabbar asla yanına yaklaşılmıcak rekorlar kırdılar.Shaq kaç senedir oynuyor ama bu saydğım adamların hangi rekoruna yaklaştı?
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2008, 23:21:24 Gönderen: lordapo »

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #11 : 03 Ekim 2008, 21:47:16 »

Üst üste "20-20 yapıp da olay olan" Lamar Odom'du, Howard geçen sezon 8 kez 20 sayı 20 ribaund barajını geçmesine karşın bunu üst üste başaramadı.
ya ben örnek verdim play-off larda ilk 3 maçta 2 kere mi ne yapmıştı howard konu o değil rekorun akıl almazlığı

Çevrimdışı eskitoprak85

• Rookie
  • **
  • I saw he was flying! mj23
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Ekim 2008, 22:35:52 »
Kobe 80 küsür sayı attı ama 55 ribaund çok zorgözüküyor günümüz oyucularına baktığımızda. En fazla 20'li sayılarda ribaund alanlar var. 30 assist rakamıda zor gözüküyor ama bir Nash veya bir Paul bu rekoru kırabilir. Yine Deron Williams'da bunu yapabilecek kapasitede. 55 ribaund bayağı uçuk bir sayı.

Çevrimdışı rammstein23

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Ekim 2008, 15:34:32 »
55 rb geçilmez heralde belki shaq en iyi dönemlerinde zorlayabilirdi çünkü kimse onla çarpışamıyordu ama shaq hiçbir zaman ribaunt canavarı olmadı
Magic Johnson “ Basketbolcular ikiye ayrılır. Biz normal adamlar vardır, diğer yanda ise tek başına Michael Jordan”

Çevrimdışı manu ginobili

• Yeni Üye
  • nba
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 31 Ekim 2008, 19:10:08 »
hepside zorr açıkcası ama sayı konusunda kırılamaz bu arada lakersdemi kırmışdı  <lakers>

Çevrimdışı TheWade

• Rookie
  • **
  • Hayallerimle yalnız bırakın beni..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 31 Ekim 2008, 19:17:09 »
''Büyük Ayı''nın 55 ribaunt ve 100 sayı rekorları kırılması çok zor rekorlar.!00 sayı belki egale edilebilir ancak 55 ribaunt çok çok zor...

& Hayat Başlar...

Çevrimdışı eskitoprak85

• Rookie
  • **
  • I saw he was flying! mj23
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 31 Ekim 2008, 19:21:55 »
Bu arada birisi sormuştu galiba Wilt Chamberlain 100 sayıyı Philadelphia Warriors'ta oynarken Ney York Knicks'e karşı atmış. Maçı da Warriors 169-147 almış. Bu konuda sorulmuştu herald :-)

Çevrimdışı kidvcmişel

• Come On Vinsanty
  • Starter
  • ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE NETS
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Nba ve Basketbol Portalı
« Yanıtla #17 : 31 Ekim 2008, 19:38:33 »
Bence 30 asist.AI gibi bir pasor bile en pasör dönemlerinde 16 yı geçemedi.
Ben Kidd'in 27 (27 Olmasa bile Nash'ten fazlaydı) yaptığını Nash'in 22 asist yaptığı zamanı biliyorum. Deron Williams ve Chris Paul başarabilir. Hatta Chris Paul Phonix Suns'ta olsaydı ve Marion orada olsaydı inanın bana 30 asisti geçebilirdi. Ama kesin bir şey demiyorum. En zor kırılıcak rekor 55 ribaund'tur...

Çevrimdışı koobee24

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 11 Kasım 2008, 14:40:13 »
55 ribaunt gerçekten çok zor. o kırılmaz herhalde. 100 sayı da elbette benzer ama yine kobe'nin manyaklaştığı günlerden birisinde maç uzatmaya giderse belli de olmaz ama o da artık çok zor. kobe çok zayıf bir takıma falan giderse her topu kullanırsa belki yine yaklaşır.

Çevrimdışı _53_LaZraİl_53_

• Rize'nin Efendisi
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 11 Kasım 2008, 16:25:48 »
çok zor 55 reb hatta imkansız 54 ü yapsan 55 i yapamazsın
diğerlerin yapacak adam bulunur fakat bu ne bilim sayı kobe blok howard asist nash fln

!!!LANET OLSUN İÇİMDEKİ SAN ANTONİO SEVGİSİNE!!!

Çevrimdışı 2pac

• <THUG|LİFE>
  • Rookie
  • **
  • 2PAC İS LEGEND AND LEGEND'S NOT DEAD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 22 Kasım 2008, 19:12:58 »
55 ribaunt şuana kadar hiç yaklaşılamyan bir rekor.diğer hepsine yaklaşıldı ama 55 ribaunt bazen takım halinde bile bulunamıyor.
LİFE BY THE GUN-DİE BY THE GUN

Çevrimdışı aren4s

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Aralık 2008, 16:07:20 »
bir takımın maç başına olan ribauntu 40 bile yok 30larda oluyor genelde 100sayıya gelirsekte nba de dahil şuanda takım halinde 100 e ulaşamayan cok takım var kesinlikle wiltc 55rib

Çevrimdışı NoGravity

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Aralık 2008, 16:15:35 »
55 ribaund..Takımın aldığı ribaund kadar ribaund almış adam daha ne olsun...Ama 100 sayı kadar olamaz maçda 100 sayıya ulaşamayan takımlar var bunlar nba tarihinde bir daha olmaz bence...Bana sorarsanız 100 sayı...

Çevrimdışı ÖZGÜRRR

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 14 Aralık 2008, 12:49:04 »
günümüzde 10 ribaund alan pivot görevini fazlasiyla yapmiş kabul ediliyor bugünlerde bir oyuncunun   55 ribaund rakamina ulaşabilmesi için o maçta ya hiç şut sokulmamasi yada 20-30 civarinda ard arda uzatma devresi oynanmasi gerekiyor
Ne Mutlu Türküm Diyene!

Çevrimdışı mericbk

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 11 Ocak 2009, 11:08:15 »
zaten kobe bryant geçen sene bi maçta 84 sayı atmıştı 81 de olabilir  100 e yaklaştı fakat 55 ribaund a yaklaşan olmadı