Gönderen Konu: Nba Türkiye  (Okunma sayısı 72657 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Reignman40

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nba Türkiye
« Yanıtla #100 : 30 Ocak 2008, 03:50:23 »
bu ay tekrar alacağım nba türkiyeyi slam son 2 sayısıyla beni hayal kırıklığına uğratıyor

kimsenin gözü arkada kalmasın bynum yeter

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 29 Şubat 2008, 23:53:54 »
Mart sayımızda başlıca konular;

- Murat Murathanoğlu, Gasol takasının Lakers tarihindeki ilk şanslı alışveriş olmadığını söylüyor ve Chamberlain, Abul-Jabbar, Kobe gibi oyuncuların Lakers'a ne kadar 'bedava'ya geldiklerini hatırlatarak, "Tanrı Lakers'lı mı?" diyor.

- Jason Kidd Mavericks'i nereye taşıyabilir?

- Marion'ı feda ederek Shaq'ı alan Suns'ın aklında neler var, riskler neler, Miami'yi ne bekliyor

- Cleveland'ın son gün yaptığı takas ve Atlanta'nın Bibby hamlesiyle Doğu biraz olsun silkindi, peki Cavs, Boston ve Detroit'e kafa tutacak düzeyde mi?

- All-Star haftasonu

- Andre Miller

- David Lee
« Son Düzenleme: 01 Mart 2008, 00:06:16 Gönderen: Mustafa »

Çevrimdışı shaqa

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 04 Mart 2008, 18:14:17 »

POSTERLER

Arkadaşlar yeni bir ayla beraber NBA Türkiye dergisi de raflarda özlenen yerini alıyor. Bu ayın konuları arasında:

-Shaq Arizona rüyasının peşinde… Heat ise yeniden yapılanmanın. Orkun Çolakoğlu elini taşın altına soktu ve Shaq takası nihayetinde Suns-Heat cephesinde yaşanan değişiklikleri değerlendirdi. Acaba Marion hak ettiğini düşündüğü kadar şımartılacak mı dersiniz?

-Lakers’ın, Gasol takasıyla yaptığı hamle ilk değil. Murat Murathanoğlu tarihin tozlu sayfalarına dalıyor ve Los Angeles’ın bugüne kadar yaptığı benzeri takasları masaya yatırarak takımın yakaladığı devamlı başarı karnesinin sırlarını açıklıyor.

-Bir All-Star daha rüzgar gibi geçti. Dwight’ın uçuşundan LeBron’un smacına kadar New Orleans’ta kopan şamatanın en güzel anlarını sizler için derledik ve özel bir All-Star fotoğraf köşesi hazırladık.

-Dwight Howard artık resmen ligin en eğlenceli adamı. Bu dindar, ailesine düşkün, dans meraklısı dev adamın kalbinde gerçekten tabiri caizse ufak bir çocuk var. (Gerçekten cüssesine bakarak içinde bir çocuk olduğunu düşünebilirsiniz Smiley) Uçan dev adamı daha yakından tanımak istiyorsanız, aradığınızı bu sayfalarda bulacaksınız.

-Philadelphia 76’ers deyince aklınıza ilk gelen isim Andre Miller olmayabilir ama takım arkadaşları ve coach’ları farklı düşünüyor. Tüm takım Miller gelip liderlik rolünü üstlendiği için minnettar. Ligin en soğukkanlı oyuncularından birisi olarak gösterilen Miller takımının başına geçtiğinde düşündüğünüz kadar sessiz değil.

-Ligin güç dengelerinin nasıl değiştiğini yıllardır izliyoruz. Birileri düşerken başkaları yükseliyor ama çok azı bu döngüde istikrarlı bir şekilde tekrar ayağa kalkmayı başarıyor. Utah Jazz için milat geçtiğimiz seneydi. Malone & Stockton sonrası yeniden esmeye başlayan Jazz rüzgarını 2006-07 sezonunu masaya yatırarak inceledik.

-Jason Kidd yeniden Dallas’ta. Seneler önce yolunu ayırdığı Teksas takımıyla ayrı geçirdiği yıllar boyunca iki taraf da ligin en büyük arzu nesnesi olan şampiyonluğa ulaşamadı ve bu sefer belki de son bir şans için tekrar işbirliği yapıyorlar.

-Doğu’daki takımların da bildiğiniz gibi eli armut toplamadı. Mike Bibby’nin Atlanta Hawks’a geçmesinin ardından takas süresinin son gününde Cleveland Cavaliers, Chicago Bulls, Seattle Supersonics’in arasında gerçekleşen ve Ben Wallace, Drew Gooden, Larry Hughes gibi isimlerin başrolü oynadığı takasın ardında yatan niyetleri de incelemeyi ihmal etmedik.

-Ümit Can İlhan Mart Çılgınlığı’nı kulak kabartıyor. NCAA oyuncularını ana babalarından daha iyi tanıyan Şef hem takımların güçlü ve zayıf oldukları tarafları inceliyor hem de sene başında yaptığı tahminleri kontrol ediyor.

-Lakers takas yapar da Mete Aktaş durur mu? Heyecanından bendini yırtan, enginlere sığmayıp taşan Aktaş her şeye rağmen soğukkanlılığını korumayı bildi ve Lakers’ın Gasol hamlesine tarih penceresinden alaycı bir bakış attı.

-Ankara’da oynanan Türkiye Kupası Finalleri’nin perde arkasında yaşananlar ve Türk Telekom’un zafere uzanan hikayesini Ümit Avcı kaleme aldı.

-Faruk Akagün Türkiye’yi ziyaret eden ve scout çalışmalarındaki son durum hakkında çalışmalar yürüten Detroit Pistons Oyuncu Personel Direktörü George David’in planlarını paylaşıyor.

-İlk Beş dağ gibi taş gibi geri dönüyor. Craig Smith, Robert Horry, Antonio Daniels, Anthony Parker ve Francisco Garcia’nın kariyerlerine, rakamlarına ve hedeflerine kısa ve ilginç bir bakış atıyoruz.

-Kare Kare’ye All-Star’a damgasını vuran smacıyla Kral LeBron James konuk oluyor.

-Geçmişten Bugüne sayfalarında Shawn Kemp’in gölgesini Amare Stoudemire’nin üzerinde arıyoruz.

-Başa Baş sayfalarında Chauncey Billups ve Baron Davis kafa kafaya tokuşturuluyorlar. Hangisi sağlam çıkacak dersiniz?

Not:Alıntıdır.

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 05 Mart 2008, 20:14:30 »
superman posterini asıcam odamda yer buldugum an :D ama çekim pek iyi olmamış gibi. ne kadar uzak ve yüksekten zıpladıgını göstermeye çalışmışlar gerçi..

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #104 : 06 Mart 2008, 13:40:12 »
Dergi bu ay gerçekten güzel.Konuları falan çok iyi zaten benim de okumadığım bi NCAA bir de Kidd kaldı.

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #105 : 06 Mart 2008, 15:08:51 »
Slam'ı bitirdikten sonra başlayacağım aldım.. konular iyi bu sayıda beğendim

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • If They Say Why Why ? Tell'em That is Human Nature
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #106 : 06 Mart 2008, 15:33:18 »
Geçen ayki sayıyı alamadığım için ağladım resmen ya..... mike özel bölümü vardı..Artık sahaflarda bulup alacaz onu...Bu aykı sayıda takas dosyası iyi olabilir
« Son Düzenleme: 07 Mart 2008, 15:27:45 Gönderen: Flash »

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı salihli

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 07 Mart 2008, 10:58:09 »
mart sayısını aldım dergi cok güzel tesekkür ederim

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • If They Say Why Why ? Tell'em That is Human Nature
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #108 : 07 Mart 2008, 15:26:47 »
Bu arada Baron Vs Billups olayını daha kendim düşündüm ve yazdım çok ilginç ;) gerçekten

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı hot_sizzle3

• Godfather
  • All-Star
  • DeMar Derozan
    • Profili Görüntüle
    • www.and1.com
« Yanıtla #109 : 21 Mart 2008, 21:23:14 »
valla baştan sona dop dolu olmuş bu ayki sayı all star bölümünde fotoğraflarla anlatılmış çok hoşuma gitti

Her şeyi doğru yapmaya çalıştı,fakat her nedense hepsi yanlış gitti.

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #110 : 09 Mayıs 2008, 12:10:24 »
Bilmiyorum bu ay fark eden oldu mu ama,Rick Barry'nin yazısında Wade-Shaq sağlıklarını korudukları taktirde, önlerinde yaşayacakları bir dolu başarı bulacaklar yazıyor.(ikililerden bahsederken,yani hala Shaq Heat'deymiş diye bahsediliyor)
Yani ben güncel yazılar yazılması taraftarıyım dergilerde,o yüzden Rick Barry'nin bu ayki yazısı olmamış,ya da altına şu tarihte yazıldı yazın.Bu dergi aylık bir dergi değil mi ? Hele de geçen ay,Shaq'ı Suns'lu ele almışken.

Çevrimdışı Arda

• Nuggets Fan
  • All-Star
  • Allen ''The Answer'' Iverson
    • Profili Görüntüle
    • Denver Nuggets
« Yanıtla #111 : 17 Mayıs 2008, 00:15:08 »
 NBA Türkiye hakikaten çok iyi gidiyor ve bana kalırsa Slam'in bir adım önünde.Çok daha kalın sayfa + yanılmıyorsam sadece Türkler tarafından basılıyor.Herşey iyi güzelde canımı sıkan birşey var oda MM'in Utah fanatikliğini aşırı bir şekilde göstermesi.
Burdan kötü yorumcu dediğim falan çıkarılmasın Türkiye'nin en iyi basketbol yorumcularından biri Kaan Kural'a falan 10 basar ama dediğim mevzu beni aşırı sıktı.Eskiden Ntv'de maç anlatırkende bunu çok fazla hissettiriyodu zaten.Yılın koçu ödülüne Sloan'ı yazması MVP konusunda Cp3'ün Deron Williams karşısındaki kötü performanslarını belirtmesi -ki buna katılmıyorum,bir Utah maçlarına bakarak Cp3'ü analiz edemeyiz-,bir kaç konuda daha Utah ile iligili şeyler yazması biraz abes olmuş.MVP oylamasında Paul'e hiç oy çıkmamasıda garip doğrusu bir başka gariplikte bütün ödüllerin tutuyor olması,acaba yazılar ödüllerden sonramı yazıldı sorusu aklıma gelmedi değil.Birde Hüseyin'in belirttiği mevzu var.NBA Türkiye gibi bir derginin bu konulara daha iyi bakması gerekiyor ancak tüm bu eksiklere rağmen yine zevkle okuyacağım bir dergi piyasaya sunmuşlar,helal olsun..

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 26 Temmuz 2008, 01:05:19 »
bu dergiyi türkler mi yapıyor? yani kapağı falan onlar mı hazırlıyor ? eğer öyleyse büyük bir başarıdır bu  :-o :alkış

« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2008, 21:52:38 Gönderen: BlacK_SmokE »

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #113 : 03 Eylül 2008, 19:00:01 »
 Dergi kapandımı sessiz sedasız ne oldu. Ayın 3'ü oldu piyasada yeni sayı yok..
 Her gün gidiyorum D&R'a raflarda ara tara yok.

Çevrimdışı hot_sizzle3

• Godfather
  • All-Star
  • DeMar Derozan
    • Profili Görüntüle
    • www.and1.com
« Yanıtla #114 : 03 Eylül 2008, 19:06:11 »
yok artık kapanmamıştır heralde ama daha ayın biri gelmeden 29-30 gibi bile gelirdi ayın 3 ü oldu yok inşallah yarın öbürgün gelir geçen yıl bir ay slamde böyle geç gelmişti panik yapmayın

Her şeyi doğru yapmaya çalıştı,fakat her nedense hepsi yanlış gitti.

Çevrimdışı wEsT

• Rookie
  • **
  • T(erminator)-MaC
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 11 Eylül 2008, 22:46:49 »
kısa bi süre için ara vermişler dönüş zamanı belli deil

Çevrimdışı FLASH-03

• D-Wade
  • Rookie
  • **
  • Miami Heat
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 20 Eylül 2008, 19:12:09 »
Türkiye'nin bana göre en kaliteli basketbol dergisiydi . Açıkcası duyunca çok üzüldüm. Benim de dikkatimi çekmişti gazete bayilerinde NBA Türkiye'nin yokluğu. Türkiye kaliteli basketbol dergilerini bir bir kaybediyor.

Çevrimdışı shaqa

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 20 Eylül 2008, 20:42:18 »
Hep böyle oluyor. İyi bir dergi piyasaya çıkar, içerik olarak gerçekten çok iyidir ama popüler olmadığı için talep görmez ve kapanır. Kapandıktan sonrada "ay ne güzel dergiydi niye kapandı" diye arkasından üzülünür. NBA Türkiye için de aynı şey oldu. Dergi Slam'den çok daha iyiydi ama televizyonda reklamı olmadığı için, ve insanlar televizyonda gördüklerini "en iyi" olarak algıladıkları için Slam'e yöneldi. İçerik olarak Slam'den kat kat daha iyi olmasına rağmen maalesef reklam ve tanıtımda yetersiz kaldıkları için kapandılar diye düşünüyorum.

Çevrimdışı desparaldo

• Rookie
  • **
  • Bir NBA şampiyonluğu ve bir de MVP ödülü <D-Wade>
    • Profili Görüntüle
    • Dwyane Wade . Com
« Yanıtla #118 : 28 Aralık 2008, 16:39:14 »
arkadaşlar nba dergisini ilk gördüğümde poster ve yanında nba oyuncularına ve takımlarına ait çıkartma veriolardı çok beğendim aldım ama dergiyi beğendiğimi söyleyemem
2006 MOST VALUABLE PLAYER OF THE ^3^rd YEAR

<DWYANE WADE>

Çevrimdışı doguhan21

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 10 Şubat 2009, 22:06:59 »
SLAM e mecbur kaldık resmen. Bu kadar iyi bi dergi nasıl hedefine ulaşamadı hayret.

Çevrimdışı Swimmer!

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #120 : 06 Mayıs 2010, 12:13:35 »
!!!!Arkadaşlar acil yardım!!

edirne de oturuyorum  basketbol çok ilgimi çekiyor.basketbol dergilerini araştırdım.slam çıkmıyormuş artık :x :x :x.büyük hayal kırıklığı geçirdim.nba türkiye yi duydum :-o.edirne deki ana bayiye gitim fakat basketbol dergilerinin edirne ye gelmediğini söyledi adam!!!!  :| nba türkiye nin abonelik formunu rica  :angel: ediyorum sizden arkadaşlar.internetten araştırdım sitesi falanda çıkmıyor.kafayı yemek üzereyim.yardımcı olun lütfenn.. :angel: :oops: :cry:

Çevrimdışı Flowist

• Yeni Üye
  • thisisnotatest.
    • Profili Görüntüle
    • Raptitled
« Yanıtla #121 : 06 Mayıs 2010, 17:11:08 »
Benim bildiğim piyasada basılı basketbol dergisi kalmadı.
Satılık Upper Deck, Panini, Fleer, Topps basketbol kartları, swingman (dikişli) NBA formaları
İletişim için profilimdeki adresi ekleyebilirsiniz.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
« Yanıtla #122 : 06 Temmuz 2010, 13:13:12 »
NBA Türkiye dergisi 2010 Temmuz ayı itibariyle yeniden yayına geçti.
Dergiyi hemen aldım ve basketbol dergilerini ne kadar özlediğimi anladım. Slam, Pivot olduğu dönemde bu dergiyi almazdım ama şu an bu tek dergi ve kadrosu da çok güçlü.

Destek çıkarsak uzun ömürlü bir dergi olmaya devam eder.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı Naz Şevik

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 07 Temmuz 2010, 13:20:26 »
Türkiye’nin tek basketbol dergisi NBA Türkiye Temmuz’da yeniden ve yepyeni yüzüyle okurlarıyla buluştu.

NBA’nin ‘lisanslı’ ürünü olan NBA Türkiye dergisi sayfalarında, dünyaca ünlü yıldızlarla ilgili tüm detayları, bu inanılmaz çekişmeli ligin arka planını ve heyecanını aktarırken, Türkiye ve Avrupa basketbolunun da en detaylı analizlerini okuma şansı sunuyor. Yazarlarımız arasında İbrahim Kutluay, Doğan Hakyemez, Faruk Akagün, Yiğiter Uluğ, Mithat Bereket, Mete Akta, Ümit Avcı, Bülent Avcı gibi basketbol dünyasının en usta kalemleri yer alıyor.
NBA Türkiye içeriğiyle bir başvuru dergisi olmasının yanı sıra, özel ekleri ve birbirinden güzel posterleriyle, okurlarının vazgeçemeyeceği bir dergi olmayı hedefliyor.

Çevrimdışı cerenikov

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 24 Eylül 2010, 22:36:10 »
Umarım uzun ömürlü olur zira basketboldaki gözüm kulağım niteliğinde şu sıralar bu dergi
 yazıları keyifli;ama inşallah ileride daha zengin içeriklerle yayımlanacaktır
ekim sayısını bekliyorum merakla
destek olalım arkadaşlar yoksa dergisizliğe doğru gidicez yine