Gönderen Konu: Nba Türkiye  (Okunma sayısı 72743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FernandoTorres

• One Tree Hill Fan
  • Starter
  • Nadal..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nba Türkiye
« Yanıtla #75 : 29 Eylül 2007, 23:49:34 »
Kapak zaten Türkiye'de ki en iyi basketbol dergilerinden biri olduğunu gösteriyor, Photoshop harikası. Bakalım yarın alacağım dergiyi, içeriği de muazzam. 

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #76 : 29 Eylül 2007, 23:56:57 »
  Kapağa bakma abi potoşop falan değil o . Adidas'ın İstanbul NBA Mağzası reklamındaki Garrnet'i almışlar kapağa koymuşlar yoksa onların yaptıkları bi olay değil o . İlk banada öyle geldi . Dergiyi karıştırmaya başlayınca iç sayfalarda aynı şekilde alttan bi dalgayla T-Mac'te çıkıyor Duncan'da .. Kendi yaptıkları bişey değil o . Zaten bugüne kadar NBA Türkiye'nin değişik ve yaratıcı kapak yaptığını gören var mı hep aynı . Örneğin Slam her ay değiştiriyor kapağını . Bu ay da gayet hoş ve ilginç bir çalışma yapmışlar .

EDİT = Kısacası BENCE bu kapak Türkiye'de yapılmış en iyi kapak özelliğini falan taşımıyor . Reklam resmini direk kapağa koymuşlar .
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2007, 00:01:25 Gönderen: Heatmans »

Çevrimdışı shaqa

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 30 Eylül 2007, 01:56:53 »
Dergiyi aldım, yine muazzam, dopdolu bir içeriğe sahip. Valla ister adidas reklamı olsun ister başka birşey ama kabartmalı, kapaktan fırlayan Garnett figürü gerçekten çok şık olmuş. Zaten tanıtımlarında adidasın nba store lansmanın parçası oldukları için kapağı bu şekilde yaptıklarını duyurmuşlar.Bu arada Slamin bu ayki kapağının 2-3 yıl önce Amerika Slam kullanmıştı, ısıtıp koymuşlar sanırım.
NBA türkiyenin zengin içeriğinden  bir yana bu ay benim en çok dikkatimi çeken şey iki değişik organizasyon yapmaları. 1.si cebit te düzenleyecekleri playstation3 ödüllü yarışma. çarşamba günü arklarla cebite gidecektim zaten gitmişken yarışmayada katılırım artık:) Türk telekomun İspanya ve litvanyadaki maçlarına okur göndermeleride güzel olmuş. soruyu cevapladık gönderdik artık kısmet bakalım, çıkarsa süper olur:)

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #78 : 30 Eylül 2007, 18:49:06 »
Öncelikle kapak çok güzel,nereden aldıkları beni ilgilendirmiyor,resmin altında zaten adidas'ın amblemi var yani kendileri de biz yaptık havasında değil o yüzden onu oraya alıp koymaları ve kabartma şeklinde kapağa ayrı bir hava katmaları çok güzel olmuş,beğendim gerçekten bu ayki kapağı.Bugün aldığım dergiler ve geçmiş arşive de göz gezdirince en iyi kapaklar arasında yerleşti bu resim ve kabartmalı olay..
İçerik olarakta yine doyurucu bir içeriği var,Duncan-Nowitzki gibi ligin iki önemli power-forvetinden bahsetmeleri ve biriyle röportaj diğeriyle ilgilide yazılan yazıdan tutuyumda diğerlerinin ele aldığı konular güzel,dergiyi daha şimdiden bitirdim diyebilirim,az bir yer kaldı..

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 02 Kasım 2007, 17:49:36 »

Bu ay biraz yazmakta geciktim ama NBA TÜRKİYE’nın Kasım 07 sayısı 3 gündür piyasada.
NBA’in Türkiye’deki “tek” resmi dergisi olarak yayın hayatına başladığımız ilk günden beri NBA ile ilgili en özel haber, röportaj ve fotoğrafları sizlere ulaştıracağımızı söylemiştik ve bir kez daha sözümüzün arkasında duruyoruz. NBA TÜRKİYE’de bu ay başka hiçbir yerde bulamayacağınız, okuyamayacağınız çok özel 8 röportaj var.

Kimlerle mi röportaj yaptık?

VARAN 1: NBA BAŞKANI DAVID STERN
O NBA’in 23.5 yıldır yegane lideri. NBA’in NBA olmasında, batmakta olan bir ulusal ligden tüm dünyayı domine eden global bir lige dönüşmesinde başrolde olan adam. NBA Başkanı David Stern’den bahsediyoruz. NBA’in “Godfother”ı İstanbul’daydı ve yazılı basında sadece NBA TÜRKİYE’ye röportaj verdi.

VARAN2: JULIUS “DR.J” “ERVING
NBA tarihine yön vere kişileri saydığınızda ilk 10’un içinde yer alan isimlerden biri mutlaka Julius Erving olacaktır. Basketbolu yerde oynanan bir spor olmaktan ıkartıp gökyüzüne taşıyan “Doctor J” Michael Jordan’dan Vince Carter’a kadar bir çok yüksekten uçan süperstarın idolü olmuştur. Sadece saha içindeki oyunculuğu ile depğil saha dışında insani özellikleriyle de herkesin gönülde taht kuran ve bu sayede “takımlar üstü” bir oyuncu olan efsane isim Erving’in de Türkiye’de konuştuğu tek yayın organı NBA TÜRKİYE oldu.

VARAN3: CLYDE “THE GLIDE” DREXLER
NBA tarihinin en iyi 50 isminden biri olan Portland Trail Blazers ve Houston Rockets efsanesi Clyde “The Glide” Drexler da, konuşmak için NBA TÜRKİYE’   yi tercih etti.

VARAN4: AL JEFFERSON-RANDY FOYE-COREY BREWER

Olay yaratan Kevin Garnett takasının merkezinde yer alan Al Jefferson ile takımın diğer genç kurtları Randy Foye ve Corey Brewer Garnett takası ve Minnesota’nın geleceği hakkında NBA TÜRKİYE’ye çarpıcı açıklamalar yaptılar.

VARAN5: RICKY DAVIS

Miami Heat’in son transferi Rick Davis, Minnesota oyuncusu olarak son röportajını NBA TÜRKİYE’ye verdi.

VARAN6: DAVID BLATT
Son Avrupa Şampiyonu Rusya’nın ve Efes Pilsen’in başarılı coachu David Blatt’in NBA TÜRKİYE’ye verdiği röportajda söyledikleri eminiz Türk basketbol gündemine bomba gibi düşecek…

Peki bu dev röportajlar haricinde dergide neler var?

2007-08 SEZON DEĞERLENDİRMESİ
NBA TÜRKİYE yazarları nefes kesecek 2007-08 sezonu öncesinde 30 takımı teker teker değerlendirdi.

NBA EUROPE LIVE TOUR 2007

NBA Europe Live Tour 2007’nin de resmi dergisi olan NBA TÜRKİYE, bu başarılı organizasyonun 2. yılını enine boyuna inceledi ve değerlendirdi. Bu arada Efes Pilsen-Minnesota maçının ilgi odağı olan TurkishWolves’un bu sayımızı kaçırmamasını tavsiye ediyorum

ADIDAS NBA STORE VE ADIDAS NBA 5IVE
5 Ekim’de İstanbul’da açılan Avrupa ve Türkiye’nin ilk adidas-NBA konseptli adidas mağazası ve Caddebostan’da düzenlenen ADIDAS NBA 5IVE organizasyon  ilgili tüm detayları bu sayfalarda bulabilirsiniz.

BU LİG ÇOK ŞEYE GEBE

TBL’nin başlamasıyla birlikte oluşan tabloyu deneyimli yazarımız Ümit Avcı değerlendirdi.

GEÇMİŞTEN BUGÜNE

Baron Davis ve Tim Hardaway karşı karşıya…

Bu ay ayrıca Allen Iverson ve Andre Iguodala’nın çok şık birer posteri sizleri bekliyor…

Çevrimdışı Kaan Mert

• MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #80 : 02 Kasım 2007, 17:52:58 »
  Güzel gibi .. Son 3 aydır zaten Pivot'un piyasadan çekilmesiyle alıyordum bunu bu ayda alır okuruz :D

Çevrimdışı shaqa

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 04 Kasım 2007, 18:49:47 »
Dergiyi bugün aldım. Sanırım -tüm dergiler içinde- son yıllarda okuduğum en dolu en gösterişli dergiydi. David Stern, Julius "Dr.J" Erving, Drexler, Blatt, Al Jefferson, Foye, Brewer, Ricky Davis ile hepsiyle özel röportajlar yapmışlar, gerçekten kaçırılmaması gereken bir sayı.

Çevrimdışı CurtisJackson

• Rookie
  • **
  • G-UNIT 4EVA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 17 Kasım 2007, 14:56:35 »
Bütün efsanelerle söyleşi yapılmış takım incelemerlide çok güzeldi Nba tr dergisini çok beğeniyorum.

Çevrimdışı C-Billups

• NBA Draft'ında
  • ^^^^BAD BOYS^^^^
    • Profili Görüntüle
    • HİDAYET TÜRKOĞLU OFFİCAL WEB SİTE
« Yanıtla #83 : 18 Kasım 2007, 20:13:48 »
ya bu dergiye hastayım türkiyedeki en iyi nba dergisi

Çevrimdışı shaqa

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 03 Aralık 2007, 11:42:01 »
Aralık  sayımızda bu ay:

Ateş/Barut
Phoenix Suns'ın iki lideri Amare Stoudemire ve Steve Nash ile çok özel bir röportaj...

Güzel İkililer
Iverson-Melo, Yao-T-Mac, Duncan-Parker ve diğerleri...Ligin en iyi ikilileri hakkında bir inceleme.

Üç Büyükler
Boston Celtics'in efsane üçlüsü Larry Bird-Kevin McHale ve Robert Parish, yeni "büyük üçlü" Garnett-Pierce-Allen hakkında ne düşünüyor? Yanıtı bu yazıda...

Kara Mamba'nın Seyir Defteri
Aralarında uzun bir süredir soğuk rüzgarlar esen Kobe Bryant ve Lakers yönetimi arasında yaşanan krizin kronolojisini inceledik.

Çaylak Raporu
Ligin en gözde çaylaklarına basketbol dışındaki dünyalarıyla ilgili sorular sorduk, bakın nasıl cevaplar aldık...

Beyaz Camda da Yıldızlar
Charles Barkley, Kenny Smith ve Ernie Johnson. TNT ekranlarında yaptıkları basketbol programlarıyla basketbolseverleri sadece bilgilendirmekle kalmayıp aynı zamanda fazlasıyla eğlendiriyorlar. Bu sıradışı üçlüyle sıcak bir sohbet gerçekleştirdik.

Demir Bilekli Altın Yürekli: Damir Mrsic
Yıllardır Türk basketbolunun içinde olan, saha içindeki oyunu ve saha dışındaki mütevazi kişiliğiyle herkesin saygı duyduğu bir isim Damir Mrsic. Sarı-lacivertlilerin lideri ile basketbol kariyeri, Bosna'daki savaşta yaşadıkları, ve bundan sonrası hakkında çarpıcı bir röportaj sizleri bekliyor.

AND1-Monta Ellis
AND1 sponsorluğundaki bu sayfalarımızda bu ay Warriors'ın başarılı guardı Monta Ellis'i konuk ettik.

NCAA
NCAA'de 2007-08 sezonu başladı, ve Ümit Can İlhan şampiyonluk için  favorilerini sıraladı.

Kare Kare
Rudy Gay

Başa Baş
Tyson Chandler-Marcus Camby

Son Şut
Kevin Durant

NBA TÜRKİYE'nin bu ayki poster hediyesi ise Steve Nash ve Gerald Wallace...

Not:Alıntıdır...

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 06 Ocak 2008, 04:45:07 »
Ocak sayısına hayran kaldım.. Wade le ilgili wade'in nba e gelişi hayatıyla ilgili uzun bir yazı dizisi var.. bugun okudum çok hoşuma gitti.. beğendim bu ayki dergiyi orlandoyla ilgili murat m. güzel bir yazı hazırlamış dergideki ilk ayında..

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı Kaan Mert

• MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #86 : 06 Ocak 2008, 05:01:41 »
  Slam'e oranla kat kat iyi ibr sayıydı . Kapağı görünce direk aldım ama içerikte harika . Özellikle bi NYk yazısı var ki sayfalar sürüyor ama 15 dakikada bitiveriyor . Gerçekten harika. Murat Murathanoğlu'da bu ay katıldı dergiye ama bu yazısı beni kesmedi .

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 06 Ocak 2008, 05:07:16 »
Melekler üzerine çok yazmış abartmış biraz ama iyiydi genede.. Bu arada nedense wade'n kapak resmi eski 1-2 sene öncenin resmi.. sakallarından belli yaşıda küçük.. kapak resmi çektircek vakti yoktu yada nba ekibi üşendi :D

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı Kaan Mert

• MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #88 : 06 Ocak 2008, 05:15:47 »
  NBA Türkiye'nin kapaklarını oldum olası beğenmemişimdir bu da beğenilecek gibi değildi . Kapak bakımından -'yi alıyor en başta ama allahtan iiçerik iyi .

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 06 Ocak 2008, 15:49:17 »
Kapağa özen göstermiyorlar ama dediğin gibi içeriği iyi yaparak bir şekilde affettiriyorlar kendilerini.. olsun zaten nba dergisi az.. slam le nba türkiyede olmassa naparız bilmiyorum :D

Çevrimdışı pardus

• NBA Draft'ında
  • I Love You NBA
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 20 Ocak 2008, 17:14:01 »
Ocak 08 sayısında Dwyane Wade'i kullanmaları çok hoş ve o konuda yazılan yazı çok bilgilendirici insanın içine işliyor o konuyu sindire sindire okumanızı tavsiye ederim
Hayat Kendisini Alt Edenindir.D-Wade-GilbertArenas

Çevrimdışı dwyane_wade#3

• Flash#3
  • All-Star
  • Michael Beasley Heat'e!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 21 Ocak 2008, 18:27:31 »
wade yazısı için alacaktım aradım ama bulamadım ya, merak ettim yazıyı, neyse başka diyarlarda arayacağız demek ki.

Çevrimdışı shaqa

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 29 Ocak 2008, 16:53:42 »
NBA Türkiyenin Şubat sayısının içeriği belli olmuş. Yine herzamanki gibi çok zengin bir içeriğe sahip.

NOT: Alıntıdır.

Sevgili velinimetlerimiz, yeni bir ayla beraber yeni bir NBA Türkiye sayısı da piyasadaki yerini aldı. İçeriğe göz atmak gerekirse;

-Majesteleri 45 yaşında. 17 Şubat’ta doğum gününü kutlayacak olan NBA tarihinin en büyük fenomeni Michael Jordan, kariyerinin en önemli virajlarını anlatan altı yazı ile dergimize konuk oldu. Yazıların en önemli niteliği Hoop dergisinin eski sayılarında bir yolculuğa çıkılarak seçilmiş, olaylar sıcağı sıcağına yaşanırken yazılmış makaleler arasından seçilmiş olmaları.

-Murat Murathanoğlu objektifini Shaquille O’Neal’a çevirdi. Nam-ı diğer Superman’in, Patrick Ewing ve Hakeem Olajuwon gibi lig tarihinin diğer efsanevi uzunları arasındaki yerini masaya yatıran Murathanoğlu Shaq’ın sonunun da onlar gibi olup olmayacağı sorusunu cevaplıyor.

-Söz sırası Aydın Örs’te. Fenerbahçe ile yollarını ayırdığı günden beri basına konuşmayan ve sessiz kalmayı tercih eden Aydın Örs Ümit Avcı’ya sadece sarı lacivertli kulüple arasında geçenleri değil, gelecekte yapmayı planladıklarını ve Türk basketbolunun gidişatı hakkındaki düşüncelerini de anlattı.

-Hidayet yükseliyor. Yakaladığı sürpriz çıkış birkaç kişi hariç herkesi şaşkına çevirdi. Coach Stan Van Gundy ve GM Otis Smith hariç herkesi… Yazıyı okuyunca anlayacaksınız.

-Geçtiğimiz sezonun en iyi çaylağı ligin en iyi oyun kurucusu olmaya mı bileniyor dersiniz? Brandon Roy için şu anda Portland Trail Blazers’ın maç kazanmaya devam etmesi yeterli ama bireysel ödülleri de geri çevirecek değil. İyi çocuk Brandon Roy’un hırs küpü karanlık tarafı ile tanışmaya hazır olun.

-Chris Kaman bir günde ligin en iyi pivotları arasına girmedi. Aksine bunu nasıl yaptığının ona her gün yeniden hatırlatılması gerekiyor. Kaman’ın ligin büyük oyuncularına ve amansız bir hastalığa karşı verdiği iki cepheli savaşı gözler önüne seriyoruz.

-Büyük aşklar kavgayla başlar derler. Portland Trail Blazers oyuncuları da bir antrenman da boğaz boğaza gelene kadar bir arada ligin geri kalanının boğazına yapışabileceklerini fark etmemişlerdi. Trail Blazers tarihine geçen efsanevi Aralık ayını neyin tetiklediğini görmek ister misiniz?

-Birkaç yıl öncesine kadar hem New Orleans şehri hem de Hornets takımı felaketin sözlükteki karşılığı gibiydi. Bugün bir şehirle beraber bir takım da ayağa kalkıyor. Hornets’in felaketten zirveye uzanan öyküsü…

-Ümit Can İlhan bir kez daha NCAA tarihinin sayfalarına dalıyor ve bu ligin en kült kişiliklerinden biri olan Bobby Knight’ı tüm çıplaklığı ile karşınıza çıkartıyor. Çarpıcı ve sansürsüz…

-Real Madrid’i geri mi dönüyor? Euroleague’i takip eden herkesin aklındaki soruyu Barış Özman yanıtlıyor.

-Başa Baş köşesinde Ultimate Celebrity Deathmatch tadında bir şeyler yapmayalı çok olmuştu. Sanırım Orkun Çolakoğlu’nun kaleminden Paul Pierce vs. Carmelo Anthony kapışması yeterli olacaktır.

-Henüz Lakers forması ile birkaç ayı bile çıkaramadan sakatlanan Trevor Ariza kısa sürede yeni takımında neler yapabileceklerini göstermişti. Hem de Noel Günü, hem de Grant Hill’in üzerinden… Tüm ayrıntılarıyla Kare Kare’de.

-Posterlerimiz ise 1988 All-Star Smaç Yarışması'nda şampiyonluk kazandığı smacın çok farklı bir açıdan görünrüsü ile Michael Jordan ve Rudy Gay...

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 29 Ocak 2008, 16:57:25 »
arkadaş kapak resmini koymayı unutmuş..bazı arkadaşlar kapağa göre dergi aldıkları için buraya kapak resmini koyuyorum;

Çevrimdışı nazot

• Nazot
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
    • havril
« Yanıtla #94 : 29 Ocak 2008, 21:39:10 »
vayy Hedo,Melo,ve MJ bol içerik    :lol:

umarım  geçen sayı gibidir

Çevrimdışı hot_sizzle3

• Godfather
  • All-Star
  • DeMar Derozan
    • Profili Görüntüle
    • www.and1.com
« Yanıtla #95 : 29 Ocak 2008, 21:42:28 »
jordan varsa olay bitmiştir zaten kaçmaz :-D

Her şeyi doğru yapmaya çalıştı,fakat her nedense hepsi yanlış gitti.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #96 : 29 Ocak 2008, 21:44:33 »
  Batug yayın organı olduğu için pek takip etmiyorum ama yüce insan batuğ evcimen nyk yorumlamış aldım ama slam gibi doyurucu değil.

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #97 : 29 Ocak 2008, 21:47:40 »
  Batug yayın organı olduğu için pek takip etmiyorum ama yüce insan batuğ evcimen nyk yorumlamış aldım ama slam gibi doyurucu değil.
Abi ben her alıyorum Slam ve NbaTürkiye'yi ama son aylarda göze çarpan birşey varki NbaTürkiye bir adım önde içerik olarak Slam'dan benim kişisel görüşüme göre.Çok daha doyurucu konular,daha iyi vurgulanan noktalar.Murat Abi'nin katılımı da derginin trajını bir kat daha artırdı.
Yarın alıyım bayiye gelmişse dergiler,ondan sonra derginin bu sayısı ile ilgili birşey karalarız ama yine güzel olmuş görüntüye göre.

Çevrimdışı FLASH-03

• D-Wade
  • Rookie
  • **
  • Miami Heat
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 30 Ocak 2008, 00:35:17 »
Çok iyi gidiyorlar Slam'ı geçtiler. 1-2 günde bitiriyorum genelde çok güzel yazıları var yazarlarının.

Çevrimdışı Michael 23 JORDAN

• Majesteleri
  • Starter
  • Let Your Game Speak
    • Profili Görüntüle
    • JUMPMAN23
« Yanıtla #99 : 30 Ocak 2008, 03:43:19 »
Vay süperya yüce insan Majesteleri 45 yaşında doğum günü Al l - Star zamanlarını denk bulur hep :-D 17.2.1963 özel şifrem gibi bişey :-P :-D :-D kaçırırmıym böyle bir sayıyı yarın bakıcam gelmişmi çok uzun yıllar arşivimde kalıcak bir sayı şimdiden yer ayırdım bile arşivde  :dance
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2008, 03:47:07 Gönderen: Michael 23 JORDAN »

Mїcħąęl 23 ЈσяĐĄŊ