Anket

Seri Nasıl Sonlanır ?

Hornets 4-0 Mavericks
Hornets 4-1 Mavericks
Hornets 4-2 Mavericks
Hornets 4-3 Mavericks
Mavericks 4-3 Hornets
Mavericks 4-2 Hornets
Mavericks 4-1 Hornets
Mavericks 4-0 Hornets

Gönderen Konu: New Orleans Hornets (4) - Dallas Mavericks (1)  (Okunma sayısı 42126 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
New Orleans Hornets (4) - Dallas Mavericks (1)
« : 17 Nisan 2008, 05:52:59 »
Batı Konferansı Play-Off İlk Turu
New Orleans Hornets vs Dallas Mavericks

1. Paz, 20 Nis – at NO, 02.00
2. Çar 23 Nis – at NO, 02.00 
3. Cts, 26 Nis – at Dal, 03.00
4. Pzt, 28 Nis – at Dal, 04.30
*5. Çar, 30 Nis – at NO 
*6. Cum, 2 May – at Dal 
*7. Paz, 4 May – at NO

..::İstatistikler::..

<neworleans>
56-26
 <dallas>
51-31

<neworleans>

C.Paul = 21.1 pts 4.0 reb 11.6 ass
D.West = 20.6 pts 8.9 reb 2.3 ass
T.Chandler = 11.8 pts 11.8 reb 1.0 ass

<dallas>

D.Nowitzki = 23.6 pts 8.6 reb 3.5 reb
J.Howard = 19.9 pts 7.0 reb 2.2 ass
J.Kidd = 9.9 pts 6.5 reb 9.5 ass

<neworleans>
 100.9 pts 41.8 reb 21.8 ass 11.3 to 7.8 stl
 <dallas>
100.4 pts 43.0 reb 21.0 ass 12.1 to 6.0 stl

« Son Düzenleme: 30 Nisan 2008, 04:38:58 Gönderen: KE-Billz »

Çevrimdışı MCGRaDYMaNia

• Rookie
  • **
  • "Wild Wild West"
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sari-lacivert.net
Ynt: New Orleans Hornets - Dallas Mavericks
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2008, 10:36:34 »
beklenen oldu ve Hornets ile eşleştik. normal sezonun son maçında aslında kozlarını paylaşması iki takımın belki de bir ölçü olmayabilir. çünkü Batı liderliğini Lakers'a kaptıran Hornets çok fazla da kendini zorlamamış olabilir. ancak Mavs'in kaptırmaması gereken 7.lik oyuncuları kamçıladı ve zafere götürdü. her neyse playoff eşleşmesine baktığımızda tecrübeli bir kadro ve çoğunlukla gençlerin oluşturduğu bir takımın mücadelesi gibi görünüyor bu eşleşme. bir tarafta Nowitzki, Kidd, Terry, Howard diğer tarafta Paul, West, Chandler, Stojakovic gibi isimler. bu seride sonucu bench katkıları önemli ölçüde belirleyecektir ki her iki takımda benchlerinden azami katkıyı alıyor. serinin eşleşmesi ise Kidd-Paul eşleşmesi olacak diye düşünüyorum. bana kalırsa gidişatı bu ikilinin oyunu çok etkileyecektir ki genç CP3 avantajlı Kidd'e oranla. ama Jason Kidd'inde kariyerine bir şampiyonluk eklemek istemesi onu bu eşleşmede ateşleyebilir. tabi bir de Hornets'in pota altı Mavs'in pota altından daha iyi görünüyor her halükarda. West bana kalırsa varlığı ile bile malesef bizim yıllardır kanser haline gelmiş pota altı sorununa yeni halkalar ekleyecektir. Dallas'ın ise öne çıkan en büyük artısı Nowitzki gibi görünüyor. bir de Terry'nin kenardan gelip yaptığı üstün meziyetler ile bana göre Mavs'te yılın sürprizi olarak adlandırabileceğimiz Brandon Bass'ın ekstra katkıları. ancak bana kalırsa belki çok kişi katılmayabilir tecrübe gençlere üstün gelir ve bu seri 7 maça kadar uzar. kazananda Mavs olur...

Çevrimdışı emturk61

• NBA Oyuncusu
  • *
  • DALLAS MAVERICKS///// MVP NOWITZKI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2008, 12:36:13 »
kesınlıkle kazanacağiz...Kadro olarak cok daha ıyı ve tecrubelıyız 4-3 alırız.Aslında içimden bı ses 4-2 diyo....Kidd Paol a karşı cok daha iyi oynayacaktır bundan emınım Genç Paol un daha ogrenmesıu gerekenler var.Dirk cok buyuk avantaj bızım ıcın.Dampier ve savaşcı BASS pota altını ıdare ederler o kadarda zorlanacağimizi dusunmuyorum hatta ordan rakıple aynı oranda sayı uretebıleceğimizi dusunuyorum.Sezon boyunca cokta formda olmayan Howard ın katkısı cok onemlı.Aynı şekilde Stack de ole.Özellikle bu ıkı oyuncunun playoff larda başka oynadıgını bılıyoruz ki gecen sene ilk tur facıamızda Horward ii oynamıstı.Stack ın tecrubesı yeterde artar bıle...Kimse şunu unutmasın Dallas artık playoff da cok tecrubelı ve batıda en az bı fınal yapacagına ınanıyorum.GO MAVS GO

Çevrimdışı sawash

• Rookie
  • **
  • BlazerGuy
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2008, 12:38:42 »
4-2 Hornets.

CP3-Kidd ve West-Nowitzki eşleşmeleri serinin anahtarı. Kidd Chris Paul'ü elbette durdurabilir ama CP3 hiç olmadığı kadar istekli olacak bence bu iddialı playoff macerasında. Dallas'ın seride var olabilmesi için Kidd'in kesinlikle skor üretmesi lazım, lakin Howard pek güvenilir bi skorer durumunda değil şu anda. Bugünkü playoff provası olan maçta Kidd 27-10-10 yapmış ki zaten serinin kaderi de ona bağlı bence. Her ne kadar kadrolar birbirine yakın güçte olsa da, oyun stili ve uyum açısından Hornets ağır basıyor bana kalırsa. Kidd hala istediği gibi oynayamıyor, Paul ise etrafında çok iyi tamamlayıcılardan oluşmuş bi takıma sahip. Hornets saha avantajını da kullanıp deplasmanda bi maç alır ve bu turu geçer.
Get up, stand up, stand up for ur rights!!

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2008, 13:33:18 »
Dallas'a deyinicem biraz.. Son 2 sene onları bitirdi bunu kimse inkar edemez.. Her sene takımı bozmadılar ciddi hamleler yapmadılar yollarına devam ettiler.. çekirdeği bozmadılar ama bu yaptıkları büyük hataydı.. Bu senede Kidd'i aldılar ama Kidd'le takım alışamadı gibi geliyor bana hala.. Bazı maçlar süperler bazılarındaysa rezil oynuyorlar.. Terry bench'ten baya katkı sağlıyor bench'in yıldızı ama işte diğer oyuncuların kafaları tam basketbolda değil gibi örnek Howard.. Dallas'ın sadece adı var diyorum.. Hornets ise bu sene 8.sıradan girer diye düşünüyordum ama 2.likle bitirdiler sezonu.. Ve inanılmaz keyif alıyorum Hornets'i izlerken.. Cp3 bu takımın başında,lider olup sorumluluk almasaydı bu takım buralara gelemezdi.. West'e Pejaya falan pozizyonları hazırlayan hep o.. 4-2 Hornets seriyi geçer..

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2008, 13:43:49 »
C-paul MVP adayı bu Seride elinden geleni yapacağına inanıyorum david west'e öyle ikisi son maçlarda iyi performans gösteriyorlar ama karşılarında dallas gibi zorlu bir rakipleri var bu maçra C-paul J-kidd Dirk ve D-west karşı karşıya gelecektir iki takımın bench'ine bakarsak hornets'in bench'inde iki tecrübeli isim var mike james ve B-wells var bu oyuncularında takıma katkı yapması lazım diğer maçlara bakarsak pek katkılarını göremedik ama bu maçlarda onlarında takıma katkı yapmları gerekiyor dallas ise son maçlarını çok oynuyor jason terry gibi takımın sayıya ihtiyaç duydu zaman sahne alan ismi var bunun yanında josh howard ve Jerry Stackhouse gibi tecrübeli isimler var hornets seriyi zorlayarak alacağına inanıyorum.

Çevrimdışı emintd21

• Rookie
  • **
  • T I M D U N C A N
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Nisan 2008, 13:51:28 »
Batının bir diğer zorlu eşleşmesi. Her iki takımda çok zorlanacaktır. Cp3 ve Kidd savaşına sahne olacak seri de bence de Paul ağır basıyor sezon başından beri takımını sırtlıyor sorumluluk alıyor, arkadaşlarını oynatıyor takım oyununun en önemli ve güzel örneklerini sunuyor. Kidd ise bir yüzük takmayı çok istiyor bütün varlığı ile mücadele edecektir ve çok önemli katkılar yapacaktır. Dirk takımın skor anlamında en önemli silahı ama dirk pota altı savunmasında etkisiz kalıyor bence West-Dirk eşleşmesi serinin diğer kilit eşleşmesi. West'i durdurabilmek için çok uğraşacaklar gibime geliyor. Hornets'in iyi bir bench katkısı aldığını söylemek zor fakat Terry hariç aynı şeyler Mavs içinde geçerli. Oyuncuları gününde olan ve daha istekli oynayan tarafın seriyi geçeceğine inanıyorum. 4-3 Hornets diyorum.

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • If They Say Why Why ? Tell'em That is Human Nature
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2008, 15:39:20 »
Açıkcası Dallas geçen sene Golden State'den bir şey öğrenmişlerse oda bu tarz serilerin aşılabileceği olmuştur...Açıkcası benim bakış açım şu; ya aşırı kolay kimsenin beklemediği şekilde kolay geçecek 4-0, 4-1 gibi durumla bitecek bu seri ve böyle geçerse turu geçen NO Hornets olur....Ya da diğer düşüncem aşırı zor bir tur olacak ve 4-2, 4-3 gibi sonuçlanacak bu durumda da Dallas alacak....

Benim için ne olursa olsun, Avery johnson salağına rağmen Dallas bir adım önde....

Maddeler halinde bunu açıklayayım

1.Tecrübe; Play-Off çocuklarla erkeklerin ayrıldığı yerdir
2. Topun hareketli olması pas dağılımı; bu konuda MAvs daha iyi öyleki Hornets de top değil sadece paul hareketli o durusa takım durur..Ama Mavs de devreye girebilecek bu konuda 3-4 tane oyuncu var...
3. Nowitzki > West= West i savunmada verimli olduğu içerilerden alıp götürecek, hücumda da aklıllı bir oyuncu oluşu ile işini zorlaştıracak...
4. X Factor= Paul 11 üstü asist veriyor ve harika istatistikler tuturuyor gibi görünse de bu sadece onun yeteneği değil oyun la da alakalı, Pauldan sonra takımdaki en yüksek asist Ortalaması 2.3 ile Pargo da yani..Takım asla kendi bir şey denemiyor her hücumda ve ikinci şans topunda top paul'a geri veriliyor kimse kedi bir şey deneme aşamasında değil, Aynı LEBron ile Cavs gibi, Ama Kidd çok farklı bir Gard kendi 9-10 asisti aştığı geceler kesin 3 kişi daha 5 asisti aşmış oluyor..Yani bu yüzden, E. Jones, J.Stackhouse, J. Kidd, J. Terry, B.Bass gibi bir sürü X-Factor var....

Ancak West, Stojakovic, peterson paul ne kadar varsa o kadar var....Burada en büyük X-Factor Wells ve james gibi takıma sonradan gelen iki hırçın gardır..Onların savunma ve dış şutlarda ki tutumu X-Factor konusunda NO ya yardımcı olsa da MAvs deki gibi değil..

5.Kidd play-off un adamı ve çok kurt bir isim, Avery ona artık 35 dk. üstü süre veriri ve kidd de sakatlık nüksetmelerinden 3-4 maç yırtabilirse işlerin akışını al aşağı edebilir....

6. Ribauntlar ve Dampier; Dampier kendini savunma ve hücumda kasar ve içeriyi kapatırsa zaten takımın kalanı pozisyonuna göre iyi ribauntçular( Howard, Kidd, Stack)

Anlayacağınız; gençlik iksiri elinde olan NO Hornets olsa da play-off parkerinin tozunu yutmuş olmanın büyüsü de mavericks de....

hornets seriyi alırsa B.Scott ın Johnson'a üstünlüğü ile alır yoksa Paul Vs Kidd, D-Not VS West gibi eşleşmelerde ki üstünlüklerle değil..Öğle bile görünecek olsa arka planda işler farklı....

Açıkcası Batıda ki hem en cılız hem en fırtınalı eşleşme.....Bir yıl önce Dallas NO Hornets konumundaydı...Golden dan tokat yemişlerdi..Şmidi aldıkları dersi NO Hornetse aktarabilirler....

Şunuda ekleyelim bu seneki uykusundan uyanması gereken Howard şimdi uyanırsa onu Peja ve Peterson ile durduramazlar, o zaman Wells devreye girer ki o da hücum da aksar.:Yani Kidd VS Paul, Dampier VS Chandler, D-Not Vs West gibi eşleşmeler ile insanlar ve ekipler oyalanırken Howard akıllı davranıp serini kahramanlığına oynayabilir...Tabi burada Johnson nın onu motive etme şekli önemli :S
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2008, 15:42:48 Gönderen: Flash »

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Nisan 2008, 16:45:02 »
Görüntüdeki denk gelebileceğimiz en avantajlı olduğumuz rakibe denk geldik.Son maçı kıstas kabul etmez isek, Kidd takası sonrası, daha önceden çok zorlandığımız Dallasa önemli avantaj elde ettik.
Kidd o tek maçta Paul tarafından rezil edildi,kepaze edildi.Kimse Kidd, Paul'ü durdurur,Paul'ün daha yaşı kaç havalarına girmesin derim.Unutmamak gerekir ki Kidd'in de bi tarafındaki kıllar kadayıf oldu artık.
Kilit isim olarak Pejayı gösteriyorum.
Nowitzki her maç 30+ sayı atacak nasıl olsa,West de 20-25 arası sayı atacak her türlü.Kilit performans Peja'dan gelecek.Bugüne kadar playoff dönemi, performans ve sakatlıklarıyla hayalkırıklığı yaratan bir oyuncu oldu.Olur da sezon içerisinde de zaman zaman gösterdiği "çılgın" performanslarını gösterirse muazzam bir playoff ilk turu olur bizim için.Ve tabii, onun Josh Howarda yapacağı yugoslav savunması, Howardın da ona yapacağı hareketli savunma çok kritik.
"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Nisan 2008, 17:25:45 »
Avantajlar - Dezavantajlar

- Dallas'ın tecrübesi.Bu seviyede en önemli ekmek.

- Dirk'un yaratacağı eşleşme sorunu.

- Terry'nin ve Howard'ın form tutmaya başlaması.

- Geçen yılki hezimetin Dallas'a vereceği extra motivasyon.

- Kidd eğer Paul'ü savunmaya konsantre olursa,hücumda performansı azalacak,bu durumda hücumda opsiyonlar azlaacak.

- Hornets'ın gençliği

- Dirk'un yarattığı eşleşme sorunu West için de geçerli.

- Hornets için kilit faktörler Peja ve Bonzi.Howard'ın yapacağı savunma çok önemli.Tabi istikrarı da.

Sonuç

Hornets 4 - 3 Dallas (Tam tersi de kabulumdür.)

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Nisan 2008, 21:35:40 »
dirk'ün yaratacağı eşleşme sorununu bir kenara bırakırsak, dallas'ın tecrübesi, jason kidd gibi bir adamın olmasıda çok + bi avantaj.normal sezon gibi değil burası lay-off, tecrübesiz bir takımlar.takımın performansı seriyi belirleyecektir.sizlere göre süpriz olabilir ama bence dallas 4-2 ile turu geçecektir.

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • If They Say Why Why ? Tell'em That is Human Nature
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #11 : 18 Nisan 2008, 11:53:53 »
Kimse Kidd, Paul'ü durdurur,Paul'ün daha yaşı kaç havalarına girmesin derim.Unutmamak gerekir ki Kidd'in de bi tarafındaki kıllar kadayıf oldu artık.

onun Josh Howarda yapacağı yugoslav savunması, Howardın da ona yapacağı hareketli savunma çok kritik.

Kimse havaya girmiyor yorum yapıyor....Bir tarafındaki kıllar kadife olan adam Milli takımda ligin şu an en iyi gardı olan paul u bench e itti...Ve bu sene 35 yaşında 10 + 7.5 + 10+ gibi istatistiklerle oynadı o yüzden kimse havaya girmiyor, sadece play-off bambaşka bir arena...

Ayrıca Peja yugoslav diye yugoslav savunması yapabiliyor diye bir şey yok keza gittiği her takımın savunmada zayıf karnı olmuş bir adamdır..Sadece zeki ve önsezisi yüksek bir adamdır, ancak motive olmuş boğa kadar güçlü bir howard karşısına dikilirse bu dediklerim işime yaramaz...

Burada 2. sırada olan takım olarak elbette NO Hornets favori kimsenin buna lafı yok.. O yüzden Dallas ı geçerlerse ha geçtik ne oldu gibi triplere gireceği şimdiden belli olan Hornets taraftarı biraz yavaşlasın..zira işler belli olmaz...

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı emturk61

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Nisan 2008, 12:26:03 »
ya hiç anlamıyorum WEST gibi bi adamı neredeyse Nowitzki den ıyı yaptınız.Size kalsa PEGA da HOWARD dan 10 kat daha iyi...Chandler ın tam konsantre olmus bı Dampier dan ne kadar ustun oldugunu dusunuyosunuz anlamıyorum.Bu iş bench e bakar dıyosunuz sonrada hornets alır dıyosunuz ya ben buna gulerım ancak hornets ın benchınde wells den başka adam yokkı onunda ne yapacaği bellı değil:D:D.Şunu unutmayın belkı avery johnson ın sacma taktıklerı yuzunden cok amc kaybettık ama Avery nın en ıyı yaptıgı şeyinde oyuncuyu maca cok ıyı konsantre etmek oldugunu unutmayın.BURASI PLAY OFF BURDA TECRUBE KONUSUR!!!! PAUL KUSURA BAKMA ARTIK SENEYE YAVRUM BÜYÜDE GEL...BU KADAR DA İDDALIYIM!!!!!!!

Çevrimdışı sawash

• Rookie
  • **
  • BlazerGuy
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Nisan 2008, 12:33:43 »
ya hiç anlamıyorum WEST gibi bi adamı neredeyse Nowitzki den ıyı yaptınız.Size kalsa PEGA da HOWARD dan 10 kat daha iyi...Chandler ın tam konsantre olmus bı Dampier dan ne kadar ustun oldugunu dusunuyosunuz anlamıyorum.Bu iş bench e bakar dıyosunuz sonrada hornets alır dıyosunuz ya ben buna gulerım ancak hornets ın benchınde wells den başka adam yokkı onunda ne yapacaği bellı değil:D:D.Şunu unutmayın belkı avery johnson ın sacma taktıklerı yuzunden cok amc kaybettık ama Avery nın en ıyı yaptıgı şeyinde oyuncuyu maca cok ıyı konsantre etmek oldugunu unutmayın.BURASI PLAY OFF BURDA TECRUBE KONUSUR!!!! PAUL KUSURA BAKMA ARTIK SENEYE YAVRUM BÜYÜDE GEL...BU KADAR DA İDDALIYIM!!!!!!!
1.West'le Nowitzki'yi kimse kıyaslamamış.
2. Pega değil Peja. Bu sezonki form durumuna bakarsak Howard'ı ikiye katlar, Howard hiç havasında değil.
3. Kimsenin görüşlerine katılmak zorunda değilsin herkes istediğini söyler. Hornets alır diyenlerin de bi bildiği vardır illa ki gülünecek bişey değil bu. Madem Mavs o kadar iyi takımdı, Hornets'in alması bu seride bikini giydirecek kadar sürpriz, o kadar abes olur kazanmaları, niye Mavs 2 Hornets 7 değil de tam tersi??? Bu seriyi iki takım da tabi kazanabilir ama biraz saçma konuştuğunu belirtmek istedim.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2008, 12:35:52 Gönderen: sawash »
Get up, stand up, stand up for ur rights!!

Çevrimdışı emturk61

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 18 Nisan 2008, 14:03:46 »
sen hala normal sezonda kalmıssın ben sana anlatamadım galıba playoff baskadır dıyorum sen kalkmıs nıe dallas ıkıncı değil diyosun.Geçen sene birinciydide noldu geldı sekızıncı eledi anladınmı benı dostum.Bu iş tecrübe işi...Asıl senın soledıklerın sacma burdakı cıddıyeti anlayamamıssın
   Nowitzki  west  konusuna girmek bıle ıstemıyorum ack acık ortada nowitzki ben bitirdim işi diyo!!!!
   son olarak peja konusundada yazım yanlısı yapmıs olabılrım bundan dolayıda diğer arkadaşalrdan ozur dılerım.Uyardıgın içinde saol ama madm bu kadar yazım kuralarına dıkkat edıyosun once kendi ismini doru yaz...Sanırım ısmın Savaş,o zamn duzgunce yaz boylece savundugun konudada bıze ornek ol

Çevrimdışı MeL0

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 18 Nisan 2008, 19:56:09 »
Dallas 4-3 alır dedim.Kidd tecrübeli paul'e karşı iyi oynayacaktır.Nowitzki ile alırlar.4-2 de olabilir.
( Parmak )

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 18 Nisan 2008, 20:45:26 »
Kimse Kidd, Paul'ü durdurur,Paul'ün daha yaşı kaç havalarına girmesin derim.Unutmamak gerekir ki Kidd'in de bi tarafındaki kıllar kadayıf oldu artık.

onun Josh Howarda yapacağı yugoslav savunması, Howardın da ona yapacağı hareketli savunma çok kritik.

Kimse havaya girmiyor yorum yapıyor....Bir tarafındaki kıllar kadife olan adam Milli takımda ligin şu an en iyi gardı olan paul u bench e itti...Ve bu sene 35 yaşında 10 + 7.5 + 10+ gibi istatistiklerle oynadı o yüzden kimse havaya girmiyor, sadece play-off bambaşka bir arena...

Ayrıca Peja yugoslav diye yugoslav savunması yapabiliyor diye bir şey yok keza gittiği her takımın savunmada zayıf karnı olmuş bir adamdır..Sadece zeki ve önsezisi yüksek bir adamdır, ancak motive olmuş boğa kadar güçlü bir howard karşısına dikilirse bu dediklerim işime yaramaz...

Burada 2. sırada olan takım olarak elbette NO Hornets favori kimsenin buna lafı yok.. O yüzden Dallas ı geçerlerse ha geçtik ne oldu gibi triplere gireceği şimdiden belli olan Hornets taraftarı biraz yavaşlasın..zira işler belli olmaz...
Madde madde cevap yazayım...
"Paul'ün yaşı kaç ki daha" tarzı bir ifade yorum yapmak değil, pekala küçümsemek ve havalara girmektir.
İkincisi Paul Abd milli takımına ufak sakatlıkları nedeniyle katılmadı.Ve bence Abd de Deron'ın değil Kidd'in ilk beş başlaması, takımın lidere ağabeye ihtiyaç duymasındandır.Elbette Kidd'in zeka ve yeteneğine saygı duyuyorum ama yaşlandığı yavaşladığı gerçek.Nitekim savunmadan bahsediyoruz ve unutmamalı ki Coach K Brezilya gardı Barbosayı Kidd'e değil, Kobe'ye tutturdu.Tutamazdı demek hata olur ama zorluk yaşardı.
Peja konusunu yanlış algılamışsın.Yugo savunması demek illaki iyi savunma demek değildir.Risksiz,rakibin karşısında durarak yapılan savunmadan bahsediyorum.Nitekim Peja'nın yavaş ayakları olduk olası savunmada sorun yaşatmıştır elbette.Zaten eğer mükemmel bir savunmacı olsa bu durumu serinin kilitlerinden göstermez, tıpkı Nowitzkiye dediğim gibi, garantiler küfesine koyardım.

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

Çevrimdışı hot_sizzle3

• Godfather
  • All-Star
  • DeMar Derozan
    • Profili Görüntüle
    • www.and1.com
« Yanıtla #17 : 18 Nisan 2008, 20:58:38 »
Geçen sene birinciydide noldu geldı sekızıncı eledi anladınmı benı dostum.Bu iş tecrübe işi...

çelişen ifadeler hem bu iş tecrübe işi diyosun hemde geçen yılki olayı örnek veriyosun golden state çokmu tecrübeliydi 8. sıradan eledi  :?seri hakkında yorum yapmak zaten oldukça zor her iki takımın gücü ortada ama sen kesin ve acayip cümleler kullanınca bunu yazmak istedim

Her şeyi doğru yapmaya çalıştı,fakat her nedense hepsi yanlış gitti.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #18 : 18 Nisan 2008, 21:16:52 »
  Fazla söze gerek yok açık favorim hornets,paul,peja ve chandler kilit isimleri serinin ama dallas ın play off
tecrübesi de küçümsenmicek kadar yüksek.Özellikle kidd-howard-dirk seride dallas ın en büyük teminatları ama
west-paul ve chandler bu sene kendilerini aştılar.Özellikle west all star performansı sergiledi çoğu maçta ki
chandler-erica eşleşmesinde tyson erica ya karşı etkili olucaktır.Ama dallas benchinde brandon bass çok etkili
play off da etkisi sürerse işi zor hornets in ama bence 4-2 alır seriyi hornets.

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #19 : 18 Nisan 2008, 21:46:10 »
Batı'nın baba eşleşmelerinden bir diğeri,7 maça uzayabilir,6 maçta dahi bitse,bütün maçların ayrı ayrı çok zevkli geçeceğini düşündüğüm serilerden biri.

Takımlara şöyle bir bakarsak,öncelikle Dallas'dan başlamak istiyorum.Öncelikle Dallas'ın baş üçlüsünde,Dirk-Terry-Josh'da bir yara var,Savaşçılardan yedikleri yara.O playoff serisinde yaşadıklarını unuttuklarını sanmıyorum,bu onları kamçılayacaktır,bu bir avantaj Dallas adına,keza artık yaşı almakta olan Kidd'in de yüzüğünün olmaması da onu da geçen sene Warriors'a elenmemiş olsa da,hırs-motivasyon-yüzük isteği ile diğer oyuncuların yanına koyuyor.Kısacası Dallas'ın baş aktörlerinin hepsi ekstra bir hırsla,ekstra bir şevkle yaşayacaktır bence seride,Dirk'ün filan ilk turda elenmemin acısını iyi bildiklerini biliyorum.
Bu motivasyon kaynağını bir kenara koyarsak,tecrübede Dallas'dan yana.Bu da buralarda öne çıkan bir faktördür,göz ardı etmemek lazım.

Tecrübenin,geçen seneki Warriors'a elenmenin Dallas'lı oyuncular üzerinde bir artı oluşturacağını ve bununda seriye yansıyacağını düşünüyorum.

Mavs için kritik noktalar;
-Dirk'ün sağlıklı olması.
-Josh'un form grafiği ( defense and offense )
-Avery Johnson
-Kidd'in offense katkısı
-Terry ve Stack.'den alacakları dış şut verimleri

Hornets açısından bakmak gerekirse ise Paul gibi bir generale sahipler ve takım sağlıklı olduğunda nasıl bir performans çizdiğini gösterdi ama bence playoff apayrı bir ortam.Burada Dallas karşısında zorlanacaklarını,eleneceklerini düşünüyorum.Bunda Dallas'ın çok apayrı bir motivasyon ile çıkacak olmasının yanında,üç numarada üstünlük kuracağını ve keza Dirk'den ayrı bir katkı alacaklarını düşünmem etkili oldu.
Hornets'de Chandler'in hücum gücünün zayıf olması,Dallas pota altında Dampier'ı biraz olsun rahatlatacaktır.Diğer takımlarla eşleşme olduğunda,Shaq'ın,Duncan'ın veya Gasol'un karşısında Dallas pota altı zayıf kalırdı ama Hornets belki de tam isteyecekleri türden bir takım.

Hornets için artılarım ise;
-West'in offense etkisi
-Paul'ün generalliği
-Kidd'in offense'nin dengesiz olması
-Gençlerin,sahalarında seyirci desteği ile ateşlenebilmeleri ( Hornets'in oyun yapısı da buna uygun )

Son olarak Josh'ın seri adına çok kritik bir eleman olduğunu ve bunun Dallas adına pozitif sonuçlanacağını düşünüyorum,yani savunmada Peja'yı durduracaktır,hücumda da Dallas adına hücumun tıkandığı anlarda ortaya çıkabileceğini düşünüyorum.
Tüm bunların sonunda da Dallas'ın geçen seneki gibi ilk turu altı maç ile kapatacağını zannediyorum,ama bu sefer tek farkla bu sefer galip olacaklar bana göre.
Dallas:4 New Orleans:2

Çevrimdışı emturk61

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 18 Nisan 2008, 21:53:12 »
Geçen sene birinciydide noldu geldı sekızıncı eledi anladınmı benı dostum.Bu iş tecrübe işi...
çelişen ifadeler hem bu iş tecrübe işi diyosun hemde geçen yılki olayı örnek veriyosun golden state çokmu tecrübeliydi 8. sıradan eledi  :?seri hakkında yorum yapmak zaten oldukça zor her iki takımın gücü ortada ama sen kesin ve acayip cümleler kullanınca bunu yazmak istedim
İşte alınan o yenılgının bu takımı tecrubelı kıldıgını vurgulamak istedim...ama sen artık anlamak mı ıstemedın yada ben mı anlatamadım. neyse anlayan anladı!!!!

-Alıntı sorunu düzeltilmiştir - Hİ
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2008, 21:59:40 Gönderen: Freezer-20 »

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Nisan 2008, 22:01:04 »
Ama sen anlamamışsın..
Adam sana diyor ki..
Madem tecrübe bu kadar önemli 8 sene sonra Playoff yapan Warriors nasıl turu geçti....

Çevrimdışı hot_sizzle3

• Godfather
  • All-Star
  • DeMar Derozan
    • Profili Görüntüle
    • www.and1.com
« Yanıtla #22 : 18 Nisan 2008, 22:18:44 »
İşte alınan o yenılgının bu takımı tecrubelı kıldıgını vurgulamak istedim...ama sen artık anlamak mı ıstemedın yada ben mı anlatamadım. neyse anlayan anladı!!!!

-Alıntı sorunu düzeltilmiştir - Hİ

gene anlamsız laflar o gelen hezimet derecesindeki yenilgi takımı tecrübelimi yaptı yoksa gücü normal sezonda kalan yada mvp olan dirk i s-jax gibi sorunlu bir adamın durdurmasımı takımın nasıl olduğunumu gösterdi

Her şeyi doğru yapmaya çalıştı,fakat her nedense hepsi yanlış gitti.

Çevrimdışı emturk61

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Nisan 2008, 23:54:52 »
Ama sen anlamamışsın..
Adam sana diyor ki..
Madem tecrübe bu kadar önemli 8 sene sonra Playoff yapan Warriors nasıl turu geçti....

Warriors un durumu farklı onlar bıze cok ters gelen bı  takımdı.Şimdi ise iki denk takımın mucadelesinden bahsediyoruz ve bende  genelde ınandıgım şeyler için iddaalı konusan bırı oldugumdan kadro kalitemız ve tecrübemızle turu gececeğiz diyorum.Geçen senekı olay cok farklı orda aç bir kurt gibi saldıran aynı zamanda dallas ı u cok ıyı tanıyan bi coach a sahıp GSW bizi ezdi ve buda bu sene bizi ateşleyen şey olacakdır.
Unutma bir musibet bın nasihattan iyidir.Buda bızım musibetimizdi.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2008, 00:25:56 Gönderen: NYK »

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 19 Nisan 2008, 00:26:33 »
Yalnız Sezai,"Peja-Yugo Savunması" hakikaten olmamış.

Yippi Ka Yey motherfucker...