Gönderen Konu: Off-Season 2008  (Okunma sayısı 24124 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
Off-Season 2008
« : 04 Mayıs 2008, 19:16:10 »
Bu senenin başka flash takımlarından biri. Andre Miller geldikten sonra takımın çehresi değişti ve play-off'a kaldılar. Detroit ile eşleştiler kafa kafaya giden bir seride 4-2 ile elendiler. kimler alınmalı, kimlerle yollar ayrılmalı  vs hepsini burada konuşalım. haberler eklenecektir.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
Ynt: Off-Season 2008
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2008, 20:05:22 »
OffSeason'a biraz geç girdiler diyebilirim. Pistons'dan 2 maç çaldılar.
Bu takım, bu sene çok iyi oynadı. Iverson takasıyla gelen Andre Miller takıma seviye atlattı.Louis Williams, Rodney Carney, Thaddeus Young gibi genç ve tecrübesiz oyunculardan büyük katkılar aldılar. Takımın içinde doğru parçalar var.

Fakat eksik tarafları da yok değil. Mesela uzun rotasyonu yetersiz. 4 numara pozisyonundan neredeyse hiç yarar alamıyorlar. Offseason'da bu tür şeylere dikkat edeceklerdir.

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2008, 00:08:29 »
  A miller  :bow2:  bu adamı trade etmek istediler,hatta morris chicks ve eski başkan billy king hatta larry brown istemedi ama o kadar tecrübesiz adama liderlik etti. Sas ı resmen tek başına bozguna urattı ,kidd nash yada bibby kadar popüler değil ama denver ın onun gidişinden soraki halini herkez gördü bence aldığı parayı sonuna kadar hak eden biri.
  Off season da en rahat takım gordon ve brand e sulancakları sölendi ama gordon u alsalar işleri görülür keza drafttan almaları muhtemel bir uzun ve seneye fa piyasasından alacakları oyuncular ile doğuda çok can yakar seneye play off yapmaları olası ama bu sezonki sinerji olucak iyi takviyelerle yolları açık.

--

• Ziyaretçi
Sixers, Zach İçin Devreye Girebilir
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2008, 00:49:10 »
Sixers, Zach İçin Devreye Girebilir

Bu sezon 7. sıradan play-off yapan ve ilk turda Detroit Pistons'a karşı 4-2 ile elenmesine rağmen gösterdiği performansla takdir toplayan Philadelphia Sixers'ta gözler Knicks'te durumu belirsiz olan Zach Randolph'ta.

Chris Webber'ın kontrat yükünden kurtulan ve salary konusunda rahatlayan Sixers'ta, coach Maurice Cheeks'in New York Knicks'in yıldızı Zach Randolph için hamle yapabileceği belirtildi.

----------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2008, 01:01:04 »
"Bok mu var Zachardy'de" yazdım önce ama düşündüm de,
Ellerindeki ikinci sınıf pfler hücum beceremedikleri gibi, zaten savunmada da halt yiyemiyolar.Dalembert, 2 kişiye yetecek kadar hırslı savunmada.Orta mesafe şutlara değil, post oyununa sırtını dayayan bir Randolph, bu sene gördüğüm doğu'da, yarı final getirebilir.
Nitekim Ai2 de pek öyle Go-to-guy gibi oynamamakta.
"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

Çevrimdışı c_marlowe

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Mayıs 2008, 01:07:01 »
bu randolph iyi bir skorer her maç 20 sayı 10 ribaund yapan bir adam ama sadece bu kadar...
sanki maç istatistiklerii yaparım sonrasında keyfime bakarım tarzında bir durumu var...
bence pota altında iyi bir skorere ihtiyacı olan sixers için biçilmiş kaftan...doğrusu bu sene playoff yaparak herkesi şaşırtan detroit'e ecel terleri döktüren sixers'ın tek problemi boyalı alanla da sınırlı değil...yanlış bilmiyorsam uzak ara ligin en kötü üçlük isabeti bulan takımda onlar...3 sayı tehditi olan bir oyuncu bulabilseler ve de randolph'u kadroya katarsalar baya iyi bir takım olurlar...tabi salary'de randolphtan sonra bir dış oyuncuya yetecek kadar boşluk kalırmı orası muamma...
birde randolph maurice cheeks'in portland'dan eski oyuncusuydu galiba...

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Mayıs 2008, 21:29:23 »
  Şöle düşündüm portland da nası oynuyordu bu ayı olu ayı,jack roy ve kendisi vardı keza jack den daha iyi pasör olan a miller var ve eddie curry den alakasız işi savunma yapmak olan dalembert yane igy in de roy görevini görceni düşünürsek her iki takım içinde hayırlısı olur dicem new york bu işe sevine sevine kabul eder draft günü herşey olabilir.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2008, 19:47:59 »
  Şöle düşündüm portland da nası oynuyordu bu ayı olu ayı,jack roy ve kendisi vardı keza jack den daha iyi pasör olan a miller var ve eddie curry den alakasız işi savunma yapmak olan dalembert yane igy in de roy görevini görceni düşünürsek her iki takım içinde hayırlısı olur dicem new york bu işe sevine sevine kabul eder draft günü herşey olabilir.

Draft gecesi takasları yoğun olacak gibi. Geçen sene draft gecesinde RayRay Celtics yolunu tutmuştu. Zach'e MSG yollarına bavulu koymuştu. Bu sene de başka yerlere gidebilir.
Sixers'a gitmesini açıkcası istemem. Sistemi bozmaya müsait bir oyuncu. Fakat hiç belli olmaz. Bakarsınız çatur çutur oynar!

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2008, 21:41:15 »
  Valla igy ve miller var ve savunma uzun ile oynucak zaten zach skorer uzun yane boozer gibi 20 -10 rahat  yakalar istediği ortam olursa yane donnie walsh ve mike d antoni hayır demezler takas etmeye ama kimi alıcaz onu merak ediyorum karşılığında.

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2008, 22:07:03 »
  Valla igy ve miller var ve savunma uzun ile oynucak zaten zach skorer uzun yane boozer gibi 20 -10 rahat  yakalar istediği ortam olursa yane donnie walsh ve mike d antoni hayır demezler takas etmeye ama kimi alıcaz onu merak ediyorum karşılığında.

Sayfada saatlerimi harcamama rağmen, cap mevzuu husumeti ilen Dalembert harici verilebilecek bir parça bulamadım.Bu durumda draft seçimleri önemli olacak.Ben şöyle birşey şeettim ama ben Sixersın zararlı çıkabileceğini düşünüyorum.Çünkü Dalembert önemli bir parça.

http://www.realgm.com/src_checktrade.php?tradeid=4611247
"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

Çevrimdışı sixers

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Mayıs 2008, 16:53:50 »
 Off-seasondaki hamlelerin nasıl şekilleneceği takımda halihazırda bulunan oyuncuların seneye hangi rollerde ve pozisyonlarda oynayacakları ile ilgili bence.Thaddeus Young 3 numara mı ya da 4 numara mı oynayacak belli değil tam olrak.Ayrıca Louis Williams'tan oyun kurucu yaratmaya da çalışıyorlar.Bu ne kadar mantıklı,Williams işin altından kalkabilir mi açıkçası emin değilim.
 Drafttan Kevin Ollie'nin kontratı bitmişken bir pg almak en akıllı seçim olur.Lou da sg oynar.Ücret tavanındaki boşlukla da 4 numara pozisyonuna oyuncu alınabilir.
 Eğer Thaddeus Young 3 numara olarak düşünülüyorsa Igoudala'nın da varlığını hesaba katarsak Rodney Carney pozisyonu için son adam olmuş olacak-ki Carney son adam olacak bir oyuncudan kat kat fazla iyi özelliklere sahip-
Dolayısıyla ufak bir takasta onu da kullanabiliriz.

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Mayıs 2008, 21:06:32 »

http://www.realgm.com/src_checktrade.php?tradeid=4611247

arkadaşın verdiği linke baktım..Randolph için evans ve dalembertimi verecek sixers??...Asrın hatasını yaparlar..Randolph iyi bir oyuncu ama savunma yapmayı beceremeyen bir oynucuya karşın evans gibi temastan kaçmayan mücadeleyi seven bir oyuncu vermek çok mantıksız...Bu takas olursa new york biraz daha savunma yapmayı öğrenir ve karlı çıkar sixers ise kazığı yer...

--

• Ziyaretçi
Sixers: Pozisyon Değil, Kişilik Önemli
« Yanıtla #12 : 08 Haziran 2008, 05:00:02 »
Sixers: Pozisyon Değil, Kişilik Önemli

Philadelphia Sixers Başkanı Tony DiLeo, yaptığı açıklama ile birlikte 2008 NBA Draftı'ndan ne beklediklerini anlattı ve çarpıcı sözler söyledi.

Tony DiLeo, Draftta önceliğin sadece ihtiyaç duydukları pozisyon olmadığını söylerken böyle bir şartlnmışlığın olmadığını vurguladı.

DiLeo, açıklamasında ''GM Ed Stefanski'de bizim gibi düşünüyor. Eğer bütün oyuncular aynı düzeyde olursa biz ihtiyaca göre bir seçim yapacağız. Ama illa bu şekilde olacak diye birşey yok. Eğer bir oyuncu gözümüze çarparsa biz o oyuncunun pozisyonuna bakmadan seçeriz.'' dedi.

DiLeo, drafttan seçecekleri oyuncudan ilk yıl itibariyle çok fazla birşey beklemediklerini söylerken geçtiğimiz sezon seçtikleri Young'ın iyi bir performans ortaya koyduğunu ancak Sixers'ın temel taşı olmadığını söyledi ve çaylak oyunculardan beklentilerininde bu bağlamda çok aşırı olmadığını söyledi.

DiLeo açıklamasında, ''Bizim seçeceğimiz oyuncu muhtemelen gelecek yıl takıma çok büyük bir etki etmeyecek. Biz oyuncuya 1 yıl değil 2 yıllık bir süreç vereceğiz. Onun için ihtiyaçlar şuan büyük bir şey değildir. Biz sadece yolumuzda bize uyacak oyuncu istiyoruz ve o kiliği ve tarzı ile bize uyacak.'' dedi.

----------------------------------------
NbaTr/KE

--

• Ziyaretçi
Philly Pazarda Aktif Olacak
« Yanıtla #13 : 23 Haziran 2008, 01:54:13 »
Philly Pazarda Aktif Olacak

Chris Webber'ın kontrat yükünden kurtulan Philadelphia Sixers için bir çok oyuncunun adı geçiyor. Off-season'da iyi bir hamle yapmak isteyen Sixers'ın;

Philly için adı geçen oyuncular arasında Los Angeles Clippers'ın power forveti Elton Brand, Washington Wizards'tan Antawn Jamison ve son olarak da Atlanta Hawks'tan;

Josh Smith'in adı geçiyor. Hawks'ın elinde tutmak istediğini açıkladığı Smith'e, Sixers'ın olası bir teklifi ise merak konusu.

---------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı MeaCulpa

• The Lawyer
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 23 Haziran 2008, 08:31:57 »
Brand'i koparabilirse vay haline diger takimlarin.Gercekten pota altinda Elton Brand ve Dalembert terör estirirler.Daha takima Andre Miller ve Andre Igaudala var.Gercketen güclü bir takim olma yolunda cok güzel bir sekilde ilerliyor Sixers

CSKA FANS!!!
2 TİMES EUROLEAGUE CHAMPS
6 TİMES EUROLEAGUE FİNAL-FOUR
CSKA!!!!

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 23 Haziran 2008, 12:39:49 »
Jamison bu takımın pota altında sertliğini getirmez..Elton Brand clippersla anlaşmak istediğini duydum,ama anlaşamazsa sixers kesinlikle bu adımın peşini bırakmaz..Gelirse hem sert ve ribauntçu bir pota altı olur,hemde boyalı alanın hakımı olurlar..İyi de anlaşacakalrını düşünüyorum,böylece pota altı sorununu kökten çözerler..

Çevrimdışı wiltchamberlain

• Last Sixer Fan
  • Starter
  • Basketbol tarihinin en büyük oyuncusu
    • Profili Görüntüle
    • SIXERS
« Yanıtla #16 : 25 Haziran 2008, 19:46:42 »
Sixers için birçok iddia ortaya atılıyor. Jamison, Brand, Randolph ve Smith gibi. Bence bizim savunmada pek bir eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum. Bence bizim takımımızın en büyük eksiği hücum. Dış atışlarda malesef vasatın üstüne bile çıkamıyoruz. Draftan iyi üçlükçü beklemekten başka bir umudumuz yok. Fakat hucumda Sixers oyunu çok çabuk kitlenebiliyor. Kişisel bişeyler üretemese oyuncular 80 sayı ortalaması ile oynayacağız neredeyse. Şutlarımızda oldukça zayıf. Onun için büyük olasılıkla hamle yapacağımız bu dört isimden Antawn Jamison üzerinde daha bir yoğunlaşılması gerektiği görüşündeyim. Antawn Jamison hücumdaki sıkıntımıza çözüm olabilir gibi geliyor bana. Ama umarım Washington onu ikna edemez :D

I LOVE SIXERS

Elton Brand WELCOME TO PHILLY

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Haziran 2008, 20:13:50 »
Pota altı savunmasınızda eksiğiniz var ve bunu en iyi şekilde brand durdurur..Gordonla ilgileniyorsunuz o sizin dış şut tehtıdınız ve 3 lük atabilecek yegane oyuncu...

--

• Ziyaretçi
Iguodala&Williams'la Teklif Yapıldı
« Yanıtla #18 : 26 Haziran 2008, 02:20:32 »
Iguodala&Williams'la Teklif Yapıldı

Philadelphia Sixers Genel Menajeri Ed Stefanski, basına yaptığı açıklamada takımın sınırlı free-agent oyuncuları Andre Iguodala ve Lou Williams'a teklif yaptıklarını ve kontrat uzatmak için resmi adımı attıklarını belirtti.

Takım politikası gereği maddi ayrıntılar basına açıklanmazken, NBA kuralları gereği oyunculara Sixers'ın verdiğinden daha fazla bir miktar verilmesi halinde oyuncular anlaşmayı bozabilir ve başka bir takımla offer sheet kontrat yapabilir.

Ancak Sixers, oyunculara denk kontrat vermesi halinde oyuncuları takımda tutacak.

-----------------------------------
NbaTr/KE

• Last Sixer Fan
  • Starter
    • Profili Görüntüle
    • SIXERS
« Yanıtla #19 : 26 Haziran 2008, 14:14:27 »
Andre Iguodala ve Louis Williams kesinlikle takımda tutulması gereken oyuncular bana göre. Zaten Ed Stefanski daha önce yaptığı açıklamada da önceliğin Iguodala olduğunu söylemişti. Sixers'ın Andre Iguodala' yı bırakacağını hiç zannetmiyorum.

I LOVE SIXERS

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Haziran 2008, 14:38:29 »
Williams'ı bilmem ama iguodalayı takımda tutmaları iyi oldu çünkü normal sezonda ve play off'ta iyi performanslar sergiledi özellikle iverson gittikten sonra daha bir iyi oynamaya başladı 76ers onu takımda tutmalı bence ki tutuyor onlarda zaten bırakmak istemiyorlar.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Haziran 2008, 21:55:35 »
Williams'ı bilmem ama iguodalayı takımda tutmaları iyi oldu çünkü normal sezonda ve play off'ta iyi performanslar sergiledi özellikle iverson gittikten sonra daha bir iyi oynamaya başladı 76ers onu takımda tutmalı bence ki tutuyor onlarda zaten bırakmak istemiyorlar.

Iggy'nın yanında Louis Williams'da geçen sene çok yararlı olmuştu takımına. Andre Miller'a iyi uyum sağlayıp Playoff'lara kalmalarında pay sahibi olan bir isim. Her halükarda Sixers'da kalacaktır. Bu sistem tam ona göre. Diğer takımlarda böyle geçineceğini düşünmüyorum.

• Last Sixer Fan
  • Starter
    • Profili Görüntüle
    • SIXERS
« Yanıtla #22 : 03 Temmuz 2008, 22:36:24 »
   Arkadaşlar yazılmamışdı yazma gereği duydum. Philadelphia'nın Josh Smith ve Elton Brand için teklif ediceği yönünde iddialar var. Antown Jamison'ında bi ara Sixers ile ismi duyuldu fakat Washington Wizards ile anlaştı Jamison. Bu iki oyuncudan herhangibiri ne kadar doğru arkadaşlar. Ben daha önce dile getirdiğim gibi hücum sorununu çözümleceyek şutör PF gerekli diyorum.
   Charles Barkley J.Smith haberinden sonra eğer J.Smith alındığında rakip takım Sixers'a alan savunması yaparsa Sixers'ın 60 atamacağından korkuyorum demiş. Bencede haklı adam.  Savunma problemimiz yok. Hücum hücum hücum diyorum başka bişey demiyorum :D

I LOVE SIXERS

Çevrimdışı tamerbjk

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 05 Temmuz 2008, 03:24:29 »
bu sene artık iyi bir kodro sart yeniden yapılanma kabusu bitmeli eski günlerdeki gibi başarılar istiyorum .sadece playoff yeterli degil iverson gideli süperstar ımız kalmadı.busene artık kimi alıyorlarsa alsınlar yoksa koç harcayacak sezon kalmayabilir saygılarla

• Last Sixer Fan
  • Starter
    • Profili Görüntüle
    • SIXERS
« Yanıtla #24 : 14 Temmuz 2008, 16:56:52 »
Arkadaşlar Elton Brand'i kadromuza kattık. Tüm Sixers fanına uğurlu olsun diyorum. Ama inşallah başarılı oluruz. Pota altımız inanılmaz kuvvetli oldu. Dalembert&Brand orada terör estirecektir adeta ama sadece savunma ile bişey yapabilicekmiyiz. Hücumumuz biraz zayıf. İyi bir takas ile 3lükçü bir skorer arayışına girmeliyiz bence

I LOVE SIXERS