İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - Onur Yiğit

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 17
51
Arşiv / Ynt: Nasıl bir oyuncusunuz?
« : 25 Şubat 2007, 03:27:49 »
Aldora 1.85 değil zamanında 1.95 falan diyolardı da kalıbından öyle gösteriyodu aslında 1.90 falan.
O kilosuna ve bira göbeğine rağmen öyle kuvvetli bacakları var ki rahatlıkla stoptan çift el vuruyor ve sert bloklar yapabiliyor. Bi de post-up'tan döndükten sonra yaklaşık 65-70 cm yükselerek şutunu bırakırdı, hiç kasmadan. Sağ ve sol elini de aynı derecede iyi kullanır zaten, iki elle de şut atar, top sürer, smaç vurur.
Yalnız Aldora extasy kullanıyor beyler, evet kötü bir durum ama bu doğru, ben Büyük Kolejdeyken o da bizdeydi maçlardan önce extasy alırdı soyunma odasında. Sonra oluşan enerjiyi tahmin edersiniz. Çok şakacı ve hiperaktif bi adamdı, çok neşeliydi, Shaq'ın türk versiyonu derdik. O neşesinin büyük kaynağının nereden geldiğini anlamışsınızdır. Umarım extasy'yi bırakır ve sahip olduğu yeteneklerle oynamaya başlar, yoksa bu işin sonu kötüye varır çünkü.

52
NBA Tartışma Platformu / Ynt: nba'deki undersized oyuncular
« : 25 Şubat 2007, 03:15:14 »
Erdem abi yine durdun durdun bombayı patlattın :)
Gerçekten güzel bir konu açmışsın, +1'ini veriyorum :)
Benim favori undersized oyuncum Malik Rose'du zamanında, savaşçılığıyla ve boyuna göre eşleştiği pivotlarla saygımı kazanmıştı. Ama artık pek ortalarda gözükmüyor.
Bu durumda Big Ben'den başka seçenek kalmıyor bana da :)

53
« : 25 Şubat 2007, 00:15:00 »
Olm ben bu sene ABK'ya gelcektim zaten TED'in sınavlarını kaçırınca Hakan abi ABK'ya git madem dedi bi iki idmana çıktık da orasının da idman saatleri uymadı bıraktım, yani tanıyorum organizasyonunuzu merak etme.
Bildiğim ve gördüğüm kadarıya ABK guardlardan çok forvet ve pivotlar üzerinden oynayan bir takımdı.
Doğrudur, guardlar baskıya gelemiyo olabilirler, ama yarı sahayı geçemeden yani hücumda pozisyon alamadan o kadar ribaund toplayabilmen için sürekli defansta kalman lazım bu bir, 37 defansif ribaund  karşı takımın 37 şutunun kaçması demek, bu da sizin maçı ekstra gayretle ancak kaybedebileceğiniz anlamına geliyor bu da iki.
Sen benim msn adresimi ekle de bir konuşalım, isim soyad ver araştıralım, Ankara'da 90 cm sıçrayan 92'li oyuncu yok diye biliyorum çünkü. Varsa böyle birşey kanıtla da Altyapı bölümüne röportajını alalım, ama daha önce hiç ismini duymadım yani. Benim Ankara'da bildiğim sağlam sıçrayan adamlar Telekomda Aldora, Ted'de Doğukan'dır. İlkkan diye birini hiç duymadım.

54
« : 24 Şubat 2007, 22:59:04 »
Savunma sıkıcı değil, büyük ölçüde yorucudur.
Ama hücum yapmak da her zaman kolay değildir, karşındaki savunmacı kendini yoruyorsa, sen de yorulursun.
Bu arada İlkkan23LeBron adlı arkadaşım, sen Ankara'da en son hangi takımda oynadın?
Ankara Altyapı istatistik rekorlarında bildiğim kadarıyla en fazla ribaundu şimdiki Fenerbahçeli eski Samanyolu Kolejli Enes almıştı. O da zaten 21 ribaunddu. 37 ribaund aldığın konusunda ciddi misin değil misin bilmiyorum, görmeden de tam olarak inanmak zor açıkçası, ama takım arkadaşlarına yeteneksiz demen ve bi periyot daha oynasam 45-50 yapardım diyerek kazanmaya değil de istatistiklere önem verdiğini göstermen oyunculuğun açısından pek hoş değil açıkçası. "Nasıl Bir Oyuncusunuz?" adlı topic'de nasıl bir oyuncu olduğunu oldukça iyi tarif ettin, sağol.

55
Emziklilerle Abiler diil olm, Emzikliler - Saf Moruklar...

56
nba tv'yi beleş yapardım.
show'a, star'a, atv'ye birer maç verirdim haftada.
kanal d'ye maç vermezdim.
adamların ismini yanlış söylerdi ilker yasin.
ille ben anlatcam diye tuttururdu bi de.
Erdem abi yine döktürmüşsün :D
Foruma yeniden döndüğüne sevindim, (msnden baskı yapmasam dönceğin yoktu da neyse :D )
Lütfen yeniden değerli yorumlarından mahrum bırakma bizleri...

57
Haber Arşivi / Ynt: Divac'tan Memo'ya övgüler !
« : 23 Şubat 2007, 22:02:25 »
Türk kültürünün diğer kültürlerce tanınmasını sağladığı için Mehmet Okur'a sadece basketbolseverlerin değil tüm Türkiye'nin bir teşekkür borçlu olduğunu düşünüyorum.
Kevin Garnett, Kobe Bryant'ın All-Star 07 Access programında Mehmet'e yaptığı güzel şakaları hala unutamıyorum. Gerçekten müthiş gurur verici...

58
Üzüldüm ya daha geçenlerde bi röportajını okumuştum... :'(

59
Arşiv / Ynt: NbaTr Günleri-Ankara
« : 23 Şubat 2007, 01:20:00 »
Beyler bende büyük bi ihtimal gelebilirim(tabi sınıfta kalmazsam)
Bi de abi tam olarak nerde ne zaman nasıl falan olucak detayları anlatabilirsen sevinirim
Al sana detay;
-----------------
-Ankara Güvercinlik Eğitim ve Spor Tesisleri, kısa adıyla GEST'te,
-Yazın 3'erli takımlar halinde ayrılarak,
-Turnuvalar halinde, basketbol maçları ve bunun dışında bilardo, yüzme, futbol veya tenis gibi etkinlikler düzenlenecektir,
-Yer ayarlama ve ulaşım sorumluluğu tamamen Askeri kimliğe sahip ben ve birkaç arkadaşımıza aittir.
------------------
Turnuvaya katılabilmek ve yer, yol gibi problemlerle ilgili sorularınız için msn adresimden bana ulaşabilirsiniz.

60
« : 22 Şubat 2007, 23:01:29 »
Ben yazın 1 hafta kadar Ankara'da olurum muhtemelen.Ayarlarsanız gelirim tarihi uyarsa.

Yalnız basketten pek çakmam söliyim :D
Sen basketten çakmazsan biz sana çakarız bloğu olm :D
Gelebilirsen iyi olur tanışmış oluruz Uşak'ın sınırları içinde sıkışıp kalma gel Ankara'ya güzel Ankara'ya :D

61
Yorumcular ve Yazarlar / Ynt: Mete Aktaş
« : 22 Şubat 2007, 21:58:23 »
bu adam gerçekten işini biliyor. geçen bizim okula geldiler nba türkiye dergisini tanıtmak için bedava dergi falan dağıttılar. Adam gerçekten basketbol hakkında baya bi şey biliyor. Çıkışta bir arkadaşımla beraber onla konuşma fırsatımız oldu. Gerçekten cana yakın bir insan.
Daha önceden de NBA Türkiye topicinde belirtmiştin bunu sanırım.
Ted Kolejindesin di mi sen? Oyuncu musun? Pertevlerle mi oynuyosun küçük grupla mı?

62
Yorumcular ve Yazarlar / Ynt: Murat Kosova & Kaan Kural
« : 22 Şubat 2007, 21:33:24 »
Arkadaşlar Kaan Kural Acemi Cadı'da oynuyor bilenleriniz vardır.
Okul takımının basketbol koçu rolünde şu anda. Fakat dizi çok saçma, Kaan Kural'da bu saçmalıklara ortak olmak zorunda kalıyor malesef. Keşke daha iyi bir projede başlasaydı oyunculuk macerasına dediğim çok oluyor şu sıralar. Sizlerin de olmuyor mu Allahaşkına? Ben bu kadar saçma, bu kadar içeriksiz ve bu kadar çalıntıya zorlama bir dizi görmedim. Kaan abi var diye bakıyorum bazen, yoksa dizi saçmalıktan geçilmiyor. Peki ya sizce?

63
Vince Carter...
Vinsanity...
The Prince...
VC 15...
Daha ne kadar açık söyleyebilirim sizce? Elbette Vince Carter...

64
Haber Arşivi / Ynt: Steve Nash Tottenham'ı Satın Alacak
« : 21 Şubat 2007, 23:14:21 »
yarı-profeyonel
yarı-profeyonel
Len olm "s" harfleriniz basmıyo mu :D
Konuya dönelim neyse...
Steve Nash bunu yaparak çocukluk hayallerini gerçekleştirmiş oluyor bir nevi, dolaylı yoldan da olsa.
Bu takımın yönetim organizasyonunu üstlenebileceğini açıklaması ise liderlik ve organizatörlükte ne kadar ileri seviyelerde olduğunu gösteriyor kanımca.
Umarım başarılı olur...

65
« : 21 Şubat 2007, 23:06:29 »
Bende Ankara'da oturuyorum aylardır yırtınıyorum Ankara'da biryer ayarlayalım diye ses seda yok çok kişi gelirse belki Onur'da gelir.
Onur gelmez abi ya, konuştum ben "Gel lan ne güzel herşeyinizi ben karşılıycam" dedim "Yok abi siz takılın Ankara'lı tayfa olarak" türünden bişiyler söyledi, biz kimseyi yormadan az da olsa Ankara'lılar olarak toplanabilsek de yeter, en azından 3'e 3 maçlar yaparız. Salon var bende djocny, sen merak etme :wink:

66
Yorumcular ve Yazarlar / Ynt: Murat Murathanoğlu
« : 21 Şubat 2007, 22:48:57 »
Bu iki Nba Stüdyo programından sonra MM'ye olan saygım bitmiştir.Aralara Deron all-starı haketti türü şeyler söyleyip yine İllinois apaçiliğini gösterdi ve hele son olanlar inanılmazdı ya.
Kanka doğru söylüyosun bazen abartıyo ama, Illinois'le ilgili açılan konularda pek ciddiye alma sen onun yorumlarını zaten. Çünkü o da çok ciddi düşünerek yapmıyo bu yorumları, mesela bazen NCAA'li bir oyuncu için esprili bir şekilde "E mis gibi Illinois dururken o üniversiteye giderse olacağı o'dur! " gibi yorumlar da yapabiliyo.
Bi de Utah'a gittiğinde Deron Williams'la çok iyi anlaşmışlar bildiğim kadarıyla, e biraz duygusallık da girsin araya bazen canım :)
Son zamanlarda yaptıklarını değerlendirmeden yorum yapmam gerekirse gerçekten yorumlarını dinlerken çok keyif alıyorum.

67
Dergiler / Ynt: Fanatik Basket
« : 19 Şubat 2007, 18:14:11 »
Mersine ne kadar yollarlar bilemem ama ilden ile dağıtım adedi değişiyor elbette.
Mersin'e az geliyordur ve senin gittiğin yerlerde bulunmuyordur, sorun ondan kaynaklanıyordur herhalde.

68
Yorumcular ve Yazarlar / Ynt: Gökmen Ertem
« : 18 Şubat 2007, 19:15:08 »
Daha çok Bayan Bsketbol'u ile ilgileniyor ve genelde çoğu maça gidiyor.Aslında onun en büyük sebebide bir aralar Pivot'a bayan basketbol bölümünü yazan Fatih abinin ayrılması idi.O açık kapatılamayınca artık Gökmen abi yazıyor.Şimdi nasıl bilmiyorum olaylar.Eskiden Kobe'ye karşı antipatisi vardı 81 sayıyatınca ve play-offların gazıyla bu antipati yerini sempati türü bir şey oldu.Bence Gökmen abinin yaptığı iş çokz ordu ve başarılı bir şekide götürüyor.
Yaptığı işin yanısıra bunca yeni yetme derginin arasında barınmaya devam etmesi de çok zordu.
Ama etti, ediyor ve inşallah da edecek. Derginin çehresi büyük oranda değişmeye başladı zaten.

69
Yorumcular ve Yazarlar / Ynt: Alim Karasu
« : 18 Şubat 2007, 19:11:51 »
Gürkan abi asabi değildir Orkun abide değildir.Ama Alim abi bir sinirlendi mi adamı öldürür.Bucks yazılarını ço kseverek okuyorum.Ayrıca Pivot'da ki çoğu yazısını okduum.Geçen yaz nba play-offlarında Bucks Detroit ile eşleşince gidip Detroit forması alıp içine kolunu sokan bir tip.Ne zaman ne yapacağı belli olmayan bir insan.Ve en önemlisi o bir Detroit Hater'ı ve bunuda herkes bilir ve bir şey demez.
Formaya diil len pankarta kolunu sokuyo zaten bi ara avatarında onu kullanmıştı.
Bu arada Alim abinin Bucks dışındaki takımlara nefretini bilmeyenler bu linkteki ses kaydını dinleyebilirler;
http://www.batug.org/alim/01.mp3

70
Arşiv / Ynt: 4 Parmaklı Gerald Green
« : 18 Şubat 2007, 19:00:44 »
Şut atarken, smaç basarken büyük bi sorun olmuyo mu o ya  :?

71
Benim iggy dememin sebebi çünkü iggy süpar smaçlar ile çok güzel hareketler yapıyor.Ama JJ bacak arası smaç yapıyor mu? :?Ben zannetmiyorum.iggy bunu havada suda her yerde yapar ve JJ den çok daha iyi ve güzel oynar.
Oyununu karıştırma şimdi All-Star için önemli olan iki şey vardır;
-Başarılı oyuncuları onure etmek,
-Eğlenceli, sansasyonel ve spektaküler oyuncuları bir araya toplayarak şov gibi bi rmaç düzenlemek.
Joe Johnson istatistiksel açıdan ilkini başarıyor olabilir fakat ikincisinde...hiç sanmıyorum.

72
Haber Arşivi / Ynt: Efsane Geri Dönüyor
« : 17 Şubat 2007, 04:03:32 »
:-oPippen eğer bir takıma girer ise bence o takım pippen ı oynatmak için değil takıma abilik yapması ve onların pippen ın tecrübesinden yararlanması için takıma alır bence.pippen ın bu zamandan sonra basket oynayabileceğini sanmıyorum.
Zaten normal konumu o civardaydı, şu an oyunculuğa dönmeyi kendi istiyorsa elbette alacak bir takım bulunur.

73
Geceye damgasını vuramaz abi, bu bir şov ve Joe Johnson şova yönelik bir basketbol oynamıyor açıkçası.
İsterse 30 sayı atsın, bunu üçlüklerle ve basit hareketlerle yapacağı için, geceye damgasını vuran esas oğlan mertebesiyle uzaktan yakından ilgisinin olacağını sanmıyorum.
Katılıyorum bence de bu geceye JJ layık değil onun yerine gençte olsa ıggy'nin alınmasını isterdim.AI gittikten sonra ıggy müthiş oynamaya başladı.
Cidden yani oyuna renk katması açısından Iggy daha iyi olabilirdi ama Joe Johnson o asık suratıyl All-Star adamı olmadığını ve bir daha seçilmemesi gerektiğini herkese gösterecektir.

74
Bu gerçekten güzel bir haber bence efes bir kez daha kendini nba de deneyecek :-)
Tam tersi olm NBA kendini Türkiye'de deneyecek.
Abdi İpekçi'ye gelsinler nası gözlerini korkutucaz onların biz duurr!
Öyle alışmışlar NBA'in sakin seyircisine, bizde öyle yoook!
Burası Abdi İpekçi, Burdan çıkış yoook!

75
Haber Arşivi / Ynt: Tim Hardaway dan Olay Sözler
« : 17 Şubat 2007, 03:48:23 »
Tim Hardaway'i severim, ama bu yorumları hoşuma gitmedi.
Tamam ben de pek sevmem cinsel tercihini o yönde kullananları (kızlar hariç :wink: ) , ama gidip de yaşam haklarına laf etmek yanlış. Homo, Hetero, Bisex, Lezbiyen, Ana, Baba, Bacı, Kardaş dar gününde el oolur!
(Ne diyorum ben gece gece ya) Yaw işte kısacası bunların hepsinin yaşamaya hakkı vardır ve buna sen karar veremezsin. Fikrini de belli sınırlar çerçevesinde belirtebilirsin, aşırıya kaçmadan.

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 17