İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - NYK

Sayfa: 1 ... 68 69 [70]
1726
Washington Wizards / Ynt: Güncel Haberler
« : 01 Nisan 2007, 00:17:00 »
All-star arasına doğunun lideri olarak giren Wizards'ın şu an grup liderliğini Miami'ye kaptırmış olması ne kadar da ilginç!!! Şu NBA ne melem bişey yahu...

1727
New York Knicks / Ynt: Güncel Haberler
« : 31 Mart 2007, 17:50:17 »
Öncelikle sınavlarım seebiyle,her maç sonu yazmayı düşündüğüm kendimce analizlerimi yazamadığımı belirtmek istiyorum ve bu güzel sözleri için "lordapo" ya teşekkür ediyorum.

Özellikle sezon sonuna doğru,peşpeşe sıkıntıların yaşandığı takımımızda (Crawford ve Lee'nin sakatlıkları gibi)  bir güzel gelişme daha oldu.Q-Rich belinden geçirdiği ameliyat sonrası sezonu kapadı.Bir müddettir şiddetli bel ağrıları çeken ve bu sezon pek çok maç kaçıran,oynadığı maçlarda da düşük performans göstermesine sebep olan,halk arasında "bel fıtığı" diye bildiğimiz bu illetten kurtulmuş oldu böylece.Lakin Crawford'dan sonra bir diğer as oyuncumuzu da kaybetmiş olduk sezonun bu en kritik dönemecinde.Q-Rich'in,3 numaradaki sıkıntılı rotasyonumuz da düşünülürse ne kadar önemli bir kayıp olduğu ortada ayrıca kazanma hırsı ve enerjisiyle takımımızı ateşleyen adam olması da çok önemliydi.

Cleveland mağlubiyetinden sonra,bir malubiyet de play-off yarışındaki en önemli 2 rakibimizden biri olan Orlando'dan aldık.Bu maçta benchten hayili iyi bir katkı almamıza rağmen,Frye ve Francis'in çok kötü oyunları mağlubiyete zemin hazırladı.Tabi bu mağlubiyetin MSG'de alınması da bir hayli acı vericiydi.

Sonraki maçta Cleveland'dan rövanşı aldık.Bu galibiyet ne kadar istikrarsız bir takım olduğumuzun da güzel bir göstergesi oldu.Marbury'nin takımım oynatmaya çalıştığı zaman çok daha verimli olduğu bir kez daha ortaya çıktı.Tabi maçı kazandıran 3'lüğü sokması da cabası.Tabi güzel haberler gelmiye devam etti ve Francis maçta sakatlandı.Oysa 3'te 3 üçlük isabeti ve 10 sayıyla başlamıştı maça.Sağ bileği burkulan Francis'in durumu henüz kesinlik kazanmadı.Zira dün geceki Dallas maçında oynamadı.Önümüzdeki hafta dönmesi bekleniyor.

Gelelim dün geceye.Marbury'nin müthiş çabası,Nowitzki'nin müthiş performası karşısında yetersiz kaldı.Son dakikalarda Balkman ile yaşadıkları anlaşmazlık sebebiyle topu kaybetmesi ise gerçekten büyük bir talihsizlikti.Bu süper performansını taçlandırmak adına,ligin 1 numarasına karşı alınacak bir galibiyet gerçekten çok güzel olurdu.Ayrıca sakatlıklar dolayısıyla morali bozulan takıma,play-off yarışında moralmen doping etkisi yaratacaktı ve diğer rakiplerimize de iyi bir mesaj olacaktı.Ama Nowitzki'nin son iki dakika içinde attığı 9 sayı (ve ayrıca 30 sayısının 17'sini son çeyrekte attı) hançeri böğrümüze sapladı.

Kalan 10 maç için "zor" sıfatını kullanmak doğru olur.Kolay maçlarımız da var ama.Kısa bir batı turu sonrası oynayacağımız Detroit,Chicago ve iki Jersey maçı çok önemli.Hala play-off şansımız var.Bize yakışır şekilde mücadelemizi sürdürmeliyiz.Sonuç ne olursa olsun.

1728
« : 24 Mart 2007, 14:32:46 »
Ya insanın hiç birşey yazası gelmiyor gerçekten.Kendi sahamızda,basketbolun hiç bir doğrusunu yapmadan,iddiası olmayan,genç ve tecrübesiz Portland'a karşı,hem de ayağımıza kadar bu denli büyük bir fırsat gelmişken,oyuncuların bu denli ruhsuz ve kopuk olmasını anlayamıyorum.Aslında anlıyorum ve sebebini de biliyorum.Takımı kafa olarak bu duruma hazırlayamayan bir koç bunun tek sebebi.

"Kardeşim ne yapsın Isiah (ben bundan sonra IT diyeceğim kendisine) çıksın kendisi mi oynasın?" diyebilirsiniz,ben de derim ki "At sahibine göre kişner."

Nate'in müthiş ekstra 31 sayısı olmasa,maçı bu kadar yakın da götüremeyecektik.Marbury ve Francis sorumluluğu alıp,takımı galibiyete taşımaya çalışıyorlar ama bunun çok sayıda şut atarak yani sadece sayı kazandırarak gerçekleşeceğini sanıyorlar.Tabi içeride Curry gibi bir silahın eline top değmiyor bu durumda.

Normally, Jamal Crawford is the first option for Isiah Thomas’ squad, and he relishes the spotlight with the game on the line. His ability to take control of close games in the waning moments has been, and will be, severely missed down the stretch for a team scratching and clawing for a playoff berth. With the game hanging in the balance and Crawford nowhere to be found, the Knicks appear to have plenty of CTU Field Agents, but no Jack Bauer. RaelGM'den alıntı. Bu da önemli bir sebep olabilir.Ben de zorlama atışlarıyla ya da kendini gerekmeyen durumlarda kurtarıcı gibi görüp yanlış tercihler yapıyor olması sebebiyle kendisinden hazzetmiyorum ama şu an ki durumumnuzda onun bu özelliklerine ihtiyacımız olduğu kesin.

Dün geceki maç hakkında ise konuşacak bir şey yok zaten.Maç erkenden kopmuş ve Cleveland'in üstün şut yüzdesine bizim mücadele gücümüzdeki zayıflık da eklenince,kolay bir galibiyet olmuş.Bir tek Curry ayakta kalmış ama onun çabaları da nafile.Bu iki malubiyetten sonra play-off tenine uzaktan el sallamaya başladık galiba.

1729
« : 22 Mart 2007, 00:41:53 »
Aferim sana benden sora bir tane daha geldi devam et gözüm knicks fan lazım memlekete
Eyvallah.Bizim gibi büyük bir camianın çok daha fazla taraftarı olması lazım aslında.Elimizdeki iyi oyuncularla ve inşallah yapacağımız doğru hamlelerle,yeniden ait olduğumuz yere,yani zirveye çıkacağız.

Bu akşam ki Portland maçı çok önemli.Önemli eksiklerimiz (Lee,Q-Rich,Crawford zaten yok) olduğu için zaten kaybedeceğimizi öngördüğüm ve kendi sahamızda fark yediğimiz Dallas maçı sonrası,kendimizi taraftara affettirmek ve play-off yolunda kaybeden diğer rakiplerimiz karşısında avantaj yakalayabilmemiz için mutlak kazanmamız lazım.Bir galibiyet ile 7.liğe yükselmiş olacağız.Her bir galibiyet çok önemli artık.Fotofinish ile belli olacak bu yarış,orası kesin.

1730
« : 15 Mart 2007, 13:49:29 »
Günün maçları konu başlığı altında bizim maç için başlık açılmadığını görünce,buraya yazmak zorunda kaldım.Aslında Knicks sayfasına özel,ayrı bir "Günün Maçı" başlığı daha iyi olur kanımca.

Neyse,gelelim maça.Bu sene belki de en iyi yaptığımız iş,Curry'i 1 numaral skor opsiyonu olarak kullanamk ve her hücumda en az 1 kez topu ona teslim etmek idi.Geleceğe umutla bakmamı sağlayan ve takımın nüvesi olacak hamle bu idi,zira Curry'nin defansif performansı,ofansif etkinliğinin yüksek olması ile doğru orantılı.

Lakin dün gece sadece 9 kez şut atma şansı bulmuş Curry.Crawford sakatlanmadan önce (onun da özel çabasıyla belki de,ne olsa kankalar) en az 15 kez şut kullanıyordu maç başına ve hücumdaki tüm aksiyonun çıkış noktası Curry idi.Oysa şimdi Francis ve Marbury'nin elinden top hiç düşmüyor hatta Francis ile maç içinde paas atmama kavgası bile yaşamış Curry.Francis toplamda 6 top kaybı yapmış,açıklaması da oldukça ilginç : "Ben hep içeriye top indirmek istedim ama Toronto kısaları (bizim salakların aksine) çok dikkatliydiler" mealinden birşeyler söylemiş.Kendisi ise T.J Ford'a kariyer günlerinden birini yaşatmış.Bargniani'nin eşleşme sorunu yaratması ve isabetli şutları da mağlubiyette önemli bir faktör olarak gözüküyor.

Son tahlilde,Üst üste kazanan Nets ve Orlando önümüze geçti.İşin ilginci,Indiana serbest düşüşe devam ediyor.Keşke ligde Atlantic takımlarına karşı en kötü dereceye sahip takım olmasaydık,şimdiye çoktan play-off biletini kapmış olabilirdik.Hele salak-saçma kaybedilen Bobcats maçları hala burnumu sızlatıyor.

1731
« : 12 Mart 2007, 15:07:36 »
Orlando'nunu dün gece Houston deplasmanında beklenildiği gib kaybetmesi ve Jersey^nin de fikstür avantajını çok kötü kullanması,ibreyi bizden yana döndürdü.Bu akşam eğer Memphis deplasmanında da kaybederlerse,büyük ihtimalle play-off yarışı dışında kalacaklar.

İşin daha da ilginç yanı,bizim gibi istikrarsız bir takım olan Pacers da rezil durumda.Biraz olsun istikrarı yakalayabilirsek,7. sıradan bile play-off yapma ihtimali gözüküyor zira sadece 1 maç gerilerindeyiz.

Şu işe bak ya,sezon başında bunu söyleseler kimse inanmazdı.

Sayfa: 1 ... 68 69 [70]