İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Mesajlar - NYK

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 70
51
Haber Arşivi / Ynt: Vujacic Lakers'ta Kaldı
« : 02 Ağustos 2008, 23:14:47 »
Sakatlık olmazsa çok büyük sorunlar yaşamayız fakat sakatlık olmaması da çok olası değil. Mbenga'nın kalması lazım, arada işe yarayabilir. Şeytanla pazarlığa başlayacak durumda değiliz belki de Kupchak sabah namazlarını kılmaya başlasın. En azından sakatlık olmaması için.

Mutombo'nun veteran minimuma oynamayacağına,daha fazla para isteyeceğine dair bir yerlerde birşeyler okumuştum.Hen Bynum'un gelişimi hem de pota altı savunması için (evet,bu yaşına rağmen sizin pota altı savunmanızı kuvvetlendirebilir çünkü gerçekten yetersiz) faydalı olabilir.

52
Haber Arşivi / Ynt: Skinner Clippers'ta
« : 01 Ağustos 2008, 22:03:33 »
Atletik,kalıplı,özellikle ribaundlara ve bloklara konsantre olan,hücumda topu eline istemeyen,hem 4 hem de 5 numaraları yedekleyebilecek tam bir takım oyuncusu.Hem Philly hem de Sacto günlerinde mücadelesi ve oyunuyla beğenimi kazanmış bir oyuncu.

Çok faydalı bir transfer,bravo Baylor.

53
Haber Arşivi / Ynt: Lider = LeBron James
« : 31 Temmuz 2008, 20:59:22 »
Bence tamamen doğru bu ifade.

Öğlen bizim çocuklarla yaptıkları maçı izledim.Hatta şu anda da tekrarı var.3. çeyreğin başında yumruğunu masaya vuran ve maçı koparan,sürekli arkadaşları ile konuşan,savunmada sürekli karşısındakini zorlayan,fizik olarak belki de hiç bu kadar sağlam görmediğim,istekli,ental açıdan da tamamen hazır,bir boğa gibi saldıran LeBron kesinlikle bu takımın lideri.

54
Haber Arşivi / Ynt: Vujacic Lakers'ta Kaldı
« : 31 Temmuz 2008, 20:41:23 »
Yine de Konfiçyus'un ünlü sözlerini hatırlamadan edemiyoruz;
"Beware of he who has a career year when playing for new contract."

Bu laf çok hoşuma gitti.  :alkış

Öte yandan hatırlarsan bir tartışmamız olmuştu geçen ay sizin payrollunuz hakkında ve hem Vujacic'in hem de Turiaf'ın hemen hemen full MLE'nin tamamına yakın bir miktar olan,yıllık 5milyonluk kontratlar isteyeceğini ve alacaklarını belirtmiştim.

Öyle de oldu.Sasha'yı tutmak ne kadar olumlu ise,Turiaf'ın gitmesine göz yummak da bir o kadar kötü oldu sizin için.Yedek pivotum Mihm olsaydı,şeytanla pazarlığa başlamıştım eli - yüzü düzgün bir pivot için.

55
Haber Arşivi / Ynt: Artest Sorunsalı
« : 31 Temmuz 2008, 02:52:12 »
Benimki tek cümlelik ahkam kesen ifade ise senin analizin de yanlış. ;anlamadıysan şöyle ifade edeyim; sen benim ifademi “ahkam kesmek” olarak yorumlamışsın, ben de senin analizini eleştiriyorum. Bir alakası yok benim söylediğim ile seninkinin.

- Şu kırmızı ile işaretlenmiş cümlelerine şöyle geriden çekilip bir daha bak ve "saçmalamak" kelimesinin en güzel örneklerinden birini gördüğünü idrak et.

Burada Chicago’yu karıştırmanın ne anlamı var?

- Ne demek "ne anlamı var?" aynı sistem,aynı oyunlar.Senin referans veridğin yazıyı tamamen okudum.Tek fark,üçgeni kurarken artık dip çizgiye inilmemesi ve tepeden ya da kanattan üçgen kurulması.Ortada "Amerika'yı yeniden keşfetmek" gibi bir durum yok.Üçgenin içeride bir ayağının bulunmasına da gerek yok.Chicago örneği de bunun için verildi.

Lakers’ın savunma zaafını tek başına Odom’a mal ettiğimi nereden çıkarttınız?

- Sen şimdi Artest takasının savunmanın bir üst seviyeye çıkması için gereken hamle olduğunu iddia etmiyor musun? Şu ifade senin değil mi :

3 numaradan beklediğimiz asıl katkı savunma olacak ki bu ligde o katkıyı verebilecek birkaç adamdan biri Artest. Artest'in üçgeni bozması olası değil zira dediğim gibi hücumda çok etkin olmamakla beraber üçgenin bir ayağı da olmayacak. Tam ihtiyaç duyduğumuz adam.

- Ligin dibinde sürünen ve Kevin Martin'in de sakatlığı dolayısıyla "tek tüfek" olan Artest'in rakamları ile Lakers kadrosunda,top kullanmak için zorlamalarda bulunmayan ve çok daha az sorumluluk alan Odom'un rakamlarını karşılaştırmak "eyyamcılık"

- Şampiyonluk kalibresindeki her takımın ilk beşindeki oyuncuların çok üst düzey olması gibi bir gereklilik yok.Ariza da pekala Pierce,LeBron gibi adamları yavaşlatabilecek yeteneğe ve mücadele gücüne sahip.

- Odom'dan beklentiler yanlış.Yetenekleri ve yaptıkları inkar edilemez.Ama sizi asla tatmin edemeyecek belli ki.Artest'i alabilseydiniz ve sahada beklediklerinizi vermeseydi,onun da kellesini isteyecektiniz.Sezon başında Jermaine için Bynum'un yollanmasında beis görmeyen de siz "yüce Lakers ermişleri" idiniz.Evet çok biliyorsunuz.Müsade sizin.

56
Haber Arşivi / Ynt: Willie Solomon Toronto'da
« : 31 Temmuz 2008, 02:23:10 »
Fenerbahçe için çok büyük bir kayıp.Takımın lideri,kalbi,ruhu artık yok.

Öte yandan hem kendisi hem de Toronto için çok olumlu bir hamle bu.Calderon'un arkasında hem savunması hem orta mesafesi hem de güçlü fizik yapısı ile sağlam durabilecek ve belki bazı zamanlarda süre çalabilecek,tecrübeli bir guardı kadrısuna katan Toronto,iyi bir hamle yaptı bence.

57
Haber Arşivi / Ynt: Childress Olympiakos'ta
« : 31 Temmuz 2008, 02:16:56 »
Ben hiç duymadım Atlanta'nın 5 yıl 33 milyonluk bir teklif yaptığını.Ki bence böyle bir teklif gelseydi,bence kesinlikle kabul ederdi.

Para dışında hiç bir sebep göremiyorum bu seçimde.Ve bence çok yanlış.Basamaklarda geri geri gitmek,aşağı inmek demek bu.

58
Haber Arşivi / Ynt: Ben Gordon Çıkmazı
« : 31 Temmuz 2008, 01:35:06 »
Ben bu senaryoyu yazdım daha evvel.Tekrarlayayım :

Gordon'a istediği 6 yıl,72 milyonluk kontratı biz veririz.Sign & trade yaparız :

Gordon (12 milyon) + Hinrich (10 milyon) = Jamal (9 milyon) + Zach (14 milyon) + Nate (2 milyon)

Chicago

- Benzer özelliklere sahip Jamal ile Gordon'dan oluşan açığı kapatabilirler.

- Gooden ile beraber iyi bir ikli oluşturabilecek ve low-post skor ihtiyacını karşılayabilecek bir Zach ile daha ciddi bir tehtid olabilirler.Noah da yedekten enerjisi ve savaşçılığı ile katkı sağlar.Böyle bir hamleye ihtiyacı var Chicago'nun çnkü pota altı çok zayıf kalıyor şu an.

- Rose için iyi bir back-up kazanmış olacaklar.

Knicks

- D'Antoni sisteminde saha içi generali olacak Hinrich

- Belki de sayı kırallığına oynayacak bir Gordon

59
Haber Arşivi / Ynt: Deng'e 6 Yıl 70 MD
« : 30 Temmuz 2008, 19:33:06 »
Chicago'nun büyük bir pazar payı olmasına rağmen sürekli lüks vergisinden kaçmaya çalışmasını anlamıyorum.

Ama bir dakika,anlıyorum,Nocioni'ye 5 yıl 55 milyon dolarlık kontrat bayılırsan akan damlaları yalamaya başlarsın.Wallace'a verilen para ve  karşılığında alınan Hghes'un kol gibi kontratlarını da eklemek lazım.Gooden'ın fayda sağlayacağına inandığım için zikretmiyorum adını.

60
Haber Arşivi / Ynt: Mayo, Kobe'yi Mest Etti
« : 30 Temmuz 2008, 19:29:25 »
Andrew Reina'nın bir lafı vardı :

This year's draft has % 25 cahance to be named as "The Mayo Draft"

Kendisine o zaman da katılıyordum,halen katılıyorum.Hem Rose hem de Beasley'den daha iyi bir kariyer geçireceği inancındayım.Ne yapıp edip almalıydık o 3. sıra hakkını.

61
Haber Arşivi / Ynt: Rockets Artest'i Kaptı
« : 30 Temmuz 2008, 19:22:12 »
Zaten Adelman da savunmaya çok önem veren bir koç.

Zaten ben de Kleopatra'yım.

Öte yandan iki fıstık,üç leblebi,bir adet de kabak çekirdeği karşılında Artest'i alan Houston'a helal olsun.Bön bön bakan Walsh'a nasıl bir küfür etsem acaba?

@ magic mania : Artest de kontratının son sezonunda yani Jackson'ın biten kontratı değil burada hedef.Green ve ilk tur draft hakkı önemli etkenler ama asıl hedef ligin dibini görmek ve en çok topa sahip olabilmek.Başka bir izahatı yok bence.

62
Haber Arşivi / Ynt: Marcus Williams Warriors'ta
« : 30 Temmuz 2008, 19:14:17 »
Marcus izlediğim maçlarında gördüğüm kadarıyla takımın idaresini elinde tutabilecek,pas trafiğini ve liderliği üstlenebilecek bir kalitede.İster ilk 5 başlasın ister Monta'nın yedeği olsun,maç başı 20 dakika üzeri süre alacaktır ve etkileyici rakamlara imza atacaktır.

Nets Dooling'i almak yerine Marcus'a sabretseydi daha karlı çıkardı bence.

63
Haber Arşivi / Ynt: Ricky Davis Clippers'ta
« : 29 Temmuz 2008, 23:23:15 »
Bana göre Cliipers Ricky Davisi SG olrak kullanacak. Çünkü 3 numarada Al Thornton var. Oda gelecek vadeden bir isim. Bu oyuncuyu benche göndereceklerini zannetmi yorum. Cuttino Mobley'de 6. adam oynar. C.Kaman-M.Camby-A.Thornton-R.Davis-B.Davis güçlü bir kadrosu var. Play-off lara girer bu kadro.

Play-off kısmı hariç,düşüncelerimi aynen yansıtıyor bu mesaj.

64
Duyurular ve İstekler / Ynt: Forum Hakkında > Soru & Sorunlar
« : 29 Temmuz 2008, 23:19:28 »
Ben de böyle bir cevap vermeni beklerdim Kemal.Sana yakışanı da buydu.

65
Haber Arşivi / Ynt: Warriors, Biedrins İle Kontrat Yaptı
« : 29 Temmuz 2008, 22:53:09 »
Büyük bir yükün altına girmiş oldu Warriors.Bence de 6 yıl büyük bir risk.Elbet takımda tutulmalıydı ve iyi bir miktar para alması da kaçınılmaz ama niye 4 yıl 44 milyon değil de 6 yıl 63 milyon?

66
Haber Arşivi / Ynt: Knicks-Nuggets Takası/ Balkman Denver'da
« : 29 Temmuz 2008, 22:47:59 »
Draft hakkı birinci tur olsaydı anlaşılabilirdi ama şu an yok pahasına gitmiş oldu takımdan.

Bir de ne cap boşaltması Allah aşkına? Adam 1.3 milyon alıyor.Bu mudur cap boşaltmak.İkinci bir Ariza vakası olacak gibime geliyor.

S.çıp sıvadın Walsh.Hadi hayırlısı...

67
Haber Arşivi / Ynt: Okafor'a 6 Yıllık Kontrat
« : 29 Temmuz 2008, 22:41:31 »
Nasıl verebiliyor Miami?

http://hoopshype.com/salaries/miami.htm

Bak bakalım 11 milyon dolar boşluk var mı orada?

Ya adam "free-agent" adı üstünde.Göbeğinden bağlı değil ki takıma.Kim daha fazla verirse oraya gider.Mesela Josh Smith alen-beyan Philadelphia'ya da gitti,Los Angeles'a da.İkisiyle de anlaşamadı.Yine de "baba" bir kontrat alacak.Ne Smith tehtid ediyor ne de takımını satıyor.

Düzen böyle.

68
Haber Arşivi / Ynt: Kwame Brown Pistons'ta
« : 29 Temmuz 2008, 22:26:29 »
Çok iyi bir hamle bence.

- Artık oyununun olgunluk çağına gelmiş Kwame,Pistons savunma sisteminde zaten "iyi" seviyede olan savunma meziyetlerini daha da ön plana çıkarabilir.

- Rasheed yeniden 4 numarayta dönerek eski başarılı hücum performanslarını gösterebilir ve üstelik yaşlanmış vücudu pota altı boğuşmalarından uzak kalacağı için daha az yıpranır.

- Rasheed'in dış şut tehtidi sayesinde alacağı hücum ribaundları ve ikinci şans sayıları ile hücumda da etkinlik sağlayabilir.

- McDyess'ın benchten getirdiği dinamizm çok önemliydi Pistons için,bunu yeniden kazanmış oldular.

- Üstelik full MLE de kullanılmamış.Uygun bir genç ya da veterana verecek 2-3 milyon dolar daha var hala.

69
Haber Arşivi / Ynt: Okafor'a 6 Yıllık Kontrat
« : 29 Temmuz 2008, 22:17:10 »
Baron takımda kalsaydı da Monta bu rakama takımda tutulurdu.

O takımın tartışmasız lideri Jackson.Son topları kullanan,kritik anlarda sorumluluk alıp takımı taşıyan ve ateşleyen adam,çekip-çeviren adam Jackson.Monta asla bu adam olmadı ve olamaz.

Şu "tehtid etti" saçmalığı da bitsin artık.Memphis dışında kimsenin Monta'ya o kadar para verebilecek cap boşluğu yoktu zaten.Ancak sign&trade olabilirdi ama adam mutlu zaten Oakland'da.

Okafor kronik diz sakatlığı sebebiyle maç kaçırmaya ve ya kontratın üstüne yatmaya çok daha meyilli bir adam.Üstelik 4 yıldır beklenen dominant pota altı gücüne dönüşemedi.Oysa Monta her geçen yıl daha iyi hale geliyor.

Bu tartışma da bitsin artık,aynı şeyleri temcit pilavı gibi tekrarlıyorsunuz.

Okafor mutlaka takımda tutulması gereken bir parçaydı ve beklenen bir rakama imzaladı.Hayırlı olsun.

70
Haber Arşivi / Ynt: Ellis'e 6 Yıl İçin 66 MD
« : 29 Temmuz 2008, 22:08:53 »
Nelson ve bu oyun şablonu var olduğu sürece,Monta bu istatistikleri sergilemeye devam edecektir ve takımın en kıymetli oyuncusu olmaya devam edecektir.

Aldığı para kesinlikle fazla değildir.Bu seviyede kendini ispatlamış,bu rakamları tutturmuş her oyuncuya,yıllardır yaklaşık bu civarlarda kontrat verilmektedir.

Asıl soru,gelişimine devam edip etmeyeceğidir.Nelson seneye emekli olduğunda,yeni bir coach ve yeni bir sistem ile benzer etkiyi yapabilecek mi?

71
Duyurular ve İstekler / Ynt: Forum Hakkında > Soru & Sorunlar
« : 29 Temmuz 2008, 21:56:22 »
Utku'ya da açık mıdır mesela Kemal?

72
Anketler Arşivi / Ynt: Off-Season Anketi
« : 20 Temmuz 2008, 13:53:24 »
En büyük eksiklerini nokta atışıyla dolduran Sixers'ın Brand hamlesi tartışmasız en iyi hamle.

73
Soru bence biraz yanlış olmuş.Clippers'ın son hemleleri sonucu ortaya çıkan takım başarılı olur mu şeklinde bir soru daha mantıklı olur bence çünkü Camby - Davis ikilisini beraber çalışan bir ikli olarak görmek yani bir Yao - McGrady ya da Shaq - Kobe ya da Boozer - Derron gibi bir ikili olmaları mümkün değil Camby'nin özelliklerini gözönüne alırsak.

Öte yandan,bence Camby'nin alınması sadece günü kurtarmak için yapılmış bir hamle.Brand'in kalması,Kaman il beraber korkulası bir pota altı oluşması,Davis ile desteklenmesi ve Thornton'un artan katkısı da gözönüne alınırsa play-off yapmak ve yapılabilecek bir kaç hamleyle de tur atlamak demekti.

Lakin Brand gibi bir skorer,lider,taşıyıcı niteliklerinde bir oyuncu kaybedildi.Kaman bu rolü üstlenebilecek bir kumaşa sahip mi değil mi hala belli değil.Evet bu yıl Brand yokken çok etkili performanslar verdi ama sakatlıklar ve zorlu maçlardaki düşük performansı bana şüphelenmem için yeterli fırsatı sundu.

Maggette kalsaydı en azından skorere sıkıntısı aşılırdı.Davis'in de saha içi liderlik ve yeri geldiği zaman skorerelik özelliklerini göstereceğini düşünürsek,kısmen de olsa sorun giderilebilirdi ama artık o fırsat da yok.Çaylak Gordon'un skora ne denli katkı sağlayacağı da tartışmalı,yaz liginde bile vasat performanslar gösteriyor.

Tabi pozitif nitelikler de var.Camby - Kaman pota altı müthiş fizikçi ve savunmacı bir pota altı.Ligin en fazla ribaund toplayacak ve en fazla blok yapacak takımının Clippers olacağını söylemek asla müneccimlik olmaz.Sağlam savunma ve ribaund da elbet fast-break demektir ve Davis gibi bir generalin organize ettiği hücumlar,tüm oyuncular için pozitivite demektir.

Sorun şu : Çok sayıda güçlü takımın bulunduğu Batı'da,bu takviyeler başarı için yeterli değil.

74
Haber Arşivi / Ynt: Posey Hornets'te
« : 19 Temmuz 2008, 21:22:15 »
Hornets takımında 3 önemli eksik mevcuttu :

1-) Yedekten skor katkısı

2-) Takıma yol - yordam gösterecek,soyunma odasında takıma liderlik yapabilecek bir veteran (Bobby Jackson'ın Chris Paul'e kattıkları ortada)

3-) Savunma ve ribaundlara yardım eden,pota altında kendisine indirilern topları bitirebilen,sınırlı da olsa biraz hücum potansiyeli olan,Kendrick Perkins ya da Reggie Evans tarzı bir uzun.

Şimdi Posey ile ilk iki eksik kapanmış oldu ama 3. eksik de en az ilk ikisi kadar elzem ve Hornets'ın bu meblağı Posey'e vermesi sonrası hareket alanı kalmadı cap dolayısı ile.Daha Pargo ile imzalanmadı.Bu tarif ettiğim uzun için Peterson'u takas etmeyi ve karşılığında bir de Paul için yedek bulmayı hayal edebilirler ancak.

75
Allah'ım,çıldırmamak elde değil !!

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 70