İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - NYK

Sayfa: [1] 2 3 ... 70
1
Haber Arşivi / Ynt: Stoudamire Takım Arıyor
« : 05 Eylül 2008, 17:44:26 »
Neyin derdindesiniz?

Adama 50 milyonluk okntrat falan bağlayacak kadar salak değil kimse.900 bin dolarlık veteran minimumu ile bir yıllık sözleşme imzalarlar.Yedekte havlu sallar,ponpon kızlarla kırıtır,su falan dağıtır.İhtiyaç olursa girer,iki şut atar,ihtiyaç olmazsa da havlu sallamaya devam eder.

@ duncan 21 : Ne demek "alışma yılı" ? Artest'in bu yıl kontratının son senesi ve bu yaz sınırsız free-agent olacak.Kimin ne yapacağını bilemezsin.Rockets elinde tutamayabilir Artest'i.Yaşlanan ve sürekli sakatlanan bir T-Mac ve Yao ikilisi ile belki de son şans bu Rockets için.

Ayrıca senin mantalite ile düşünürsek,bu yıl Boston'un şampiyon olması olacak iş değil.

2
Haber Arşivi / Ynt: Grizzlies Zach&Outlaw'ı İstiyor
« : 05 Eylül 2008, 17:31:49 »
Tekrar söylüyorum,Milicic!in bizim oyun sistemimize uyması sözkonusu değil.Ne sahayı koşabiliyor ne de orta mesafede şut atıyor.Şu an sisteme en uygun uzun olan Lee'yi bile,orta mesafesi yetersiz diye D'Antoni istemiyor.

Takasla Milicic'i almanın tek anlamı olur bizim için : yıllık 7 milyonluk kontratını bitmesine iki yıl var,yani hedeflenen 2010 yazında kontratı hesaplardan düşecek.Yani Zach'în kontratını bozdurmuş olacağız,zira Jaric'in yıllık 7 milyonluk kontratının bitmesine henüz 3 yıl var.

O zaman adama derler ki : sene başında Clippers tek hamlede sana bu kontrattan kurtulma fırsatı sundu,niye kabul etmedin? Eğer Memphis'in önümüzdeki yıl için ilk sıra draft hakkını da alacaksan beraberinde,o zaman Jaric'in kontratını yutabilirim ve bu takası kabul edebilirim.

3
Haber Arşivi / Ynt: Patlama Yapması Beklenen Oyuncular (Top-10)
« : 31 Ağustos 2008, 00:34:13 »
Brandon Wright patlasın artık.O yetenek ile ve draftte gerilere düşmesi sonrası,ispatlayacak o kadar çok şeyi varken ve değişim gösteren Warriors kadrosunu da düşünrüsek,bu yıl çıkış yapmalı artık.

4
Haber Arşivi / Ynt: Grizzlies Zach&Outlaw'ı İstiyor
« : 29 Ağustos 2008, 21:24:38 »
Ben burada devreye gireyim ve senin yaptığın senaryoda ufak bir değişiklik yapayım Kemal :

http://games.espn.go.com/nba/features/traderesult?players=990~1717~1017~2769~1724~883&teams=8~8~8~18~18~18&te=&cash=

Jeffries Wizards zamanlarında 3 numarada iyi performanslar vermiş ve hatta şu meşhur Cavs serisinde,LeBron'a yaptığı müthiş savunma sayesinde salak Isiah'tan kontrat kapmayı başarmıştı.Pistons savunmasına adapte olması ve Prince'in verdiği katkıyı vermesi mümkün olmasa da,kısmen bu boşluğu kapatması olası.

Amir capfiller orada.Biz kontratını satın alırız,Detroit ger alsın isterse.

Ben Dumars olsam,asla yapmam bu takası,ama bir Knicksli olarak balıklama da atlarım.Hatta şöyle bir versiyon da yaptım :

http://games.espn.go.com/nba/features/traderesult?players=3194~990~1017~1724~883&teams=8~8~8~18~18&te=&cash=

Tayshaun'u alıyorum,boru değil.Veririm Chandler'ı,nedir yani?

Chandler da tam Detroit sisteminde oynayabilecek yapıda.

5
Haber Arşivi / Ynt: Grizzlies Zach&Outlaw'ı İstiyor
« : 28 Ağustos 2008, 12:35:06 »
Chris Wallace bile bu kadar salak olamaz.Ama şöyle bir modifikasyon yapabiliriz sanırım :

http://games.espn.go.com/nba/features/traderesult?players=1017~3450~881&teams=29~18~18&te=&cash=

- Memphis Zach ile pota altı skor opsiyonunu bulmuş olur.Savunma ağırlıklı oyunu olan Milicic ile iyi bir ikli oluştururlar.Zach ve Gay ile beraber iç - dış dengesini de sağlamış olurlar.Bu yıl kontrat senesinde olan ve artık oyunu olgunlaşmaya başlayan Conley,Mayo'nun yerine ilk 5'te,2 numarada çıkması gerekecek,yeri geldiğinde 1 numarada da rahatlıkla süre alabilecek ve yine kontrat senesinde olduğu için iyi performans göstermesini beklediğim Lowry ve alternatif olarak Buckner da mevcut.

- Belki de en önemli nokta,Walker'ın 3 yıllık,27 milyonluk kontratından da kurtulmuş oluyorlar.Bu durumda Zach'in yıllık 15 milyonluk kontratını almış olmalarına rağmen,2010 yazındaki müthiş free-agent piyasasında önemli bir aktör olma şanslarını da sürdürmüş oluyorlar.Conley ve Lowry ile kontrat yenilense bile,yaklaşık 17-18 milyon dolarlık bir boşluk ile 2010 yılına girecekler ve ellerinde gayet iyi bir çekirdek mevcut olacak.

- Biz Walker'ın kontratını elbet satın alacağız.Bir de  Mayo'yu  :kaç:

Her iki takım için de mantıklı olur bu durumda.Yoksa hem Conley,hem Gay,hem mayo hem Darko'yu verirse,Memphis kadrosunda 8 kişi kalıyor.Olmaz öyle şey.

6
Özellikle bronz madalya maçında birşeyi farkettim.Daha doğrusu bu durumu son Dünya Şampiyonası'nda görmüştüm ama şimdi kesinleştirdim ve hatta teşhisi koydum : Manu Sendromu

Efendim durum kabaca şu : Maçın ister başında ister sonunda olsun,yetenekli ve takım oyununu benimsemiş oyunculardan kurulu olan ve Atina'da da bunu en üst seviyede gösteren Arjantin takımında,topu Ginobili'nin eline verip,kenarlara çekilip "Bakalım Manu ne yapacak?" şeklinde özetlenebilecek bir hastalık oluşmuş.

Şimdi detaylandıralım :

- Kaliteli playmakerlara sahip Arjantin takımında,neredeyse her üç pozisyondan birinde topu rakip potaya getiren adam Ginobili. Niye? Çünkü rakip yarı sahada,takımın en iyi savunmacısı,topu eline aldırmamak üzerine kurulmuş bir savunma mantalitesi ile adeta yapışıyor.Ginobili topu alabilmek için daha çok yoruluyor."Bir de topu Manu'ya verme derdiyle uğraşmayalım.Kendisi getirsin birinci elden."

- Hücumda ne bir set uygulaması,ne bir ikili oyun ne de perdeden çıkıp şut atmak yok.Dört oyuncu çiçek gibi açılıyor,Ginobili adamıyla başbaşa bırakılıyor.Manu içeri yüklenirse yardıma gelen savunmacını adamını görüyor ve sayı oluyor ya da el üstü zor bir şut atmak zorunda kalıyor.

- Son dakikalarda tüm kritik topları Ginobili kullanıyor.

- Savunmada da liderliği Ginobili'nin üstlenmesi bekleniyor.

- Yetmiyor,saha içi liderliği,takım arkadaşlarıyla konuşmak,onları motive etmek görevi de Manu'ya yıkılmış.

Oysa ortada Nocioni,Delfino,Scola,Oberto,Prigioni gibi adamların olduğu bir takım var.Ve artık şunu söylememde bir beis yok : Arjantin takımı Manu olmadan çok daha iyi oynuyor.Herkesin eline top değiyor.Daha organize,daha izlemesi keyifli bir takım çıkıyor ortaya.

Sonuç : Bence yıllardır dinlenme fırsatı bulamayan ve iflasın eşiğine gelmiş bir vücuda sahip Ginobili,Popovich'in telkinine uymalı ve bu yaz kendini yenilemeli ve oyununun zayıf yönlerini güçlendirmek için özel çalışmalar yapmalıydı.Çünkü meşhur Spurs hanedanlığının şampiyonluk için tek sıkımlık bir barutu kaldı ve bu sakatlık ve yorucu maç seriwsi sonrası,o barutta ciddi bir azalma sözkonusu.Hele ki yenilenemeyen ve genişleyemeyen,aksine daralan Spurs kadrosu düşünülünce.

7
Haber Arşivi / Ynt: Cavs'te Gözler Knicks'te
« : 20 Ağustos 2008, 22:40:58 »
Cavs lüks vergisi ödemeyi göze alarak,"Bird Exception" denilen kural sayesinde,capin üzerine çıkmış olmasına bakmaksızın LeBron'a max. kontrat verebilir.Onlar da LeBron'u elden kaçırmamak için herşeyi gözealmış durumdalar.Belli ki para sorun değil.

8
Haber Arşivi / Ynt: Gordan Giricek Fenerbahçe'de
« : 20 Ağustos 2008, 22:36:37 »
@ Ty :

- Seninle yaşadığımız tartışmayı uzatmak,durumu "kin" seviyesine taşımak ve en ufak bir fırsatta laf sokarak bozmaya çalışmak gibi adice bir hareketin peşinden gitmem asla.Bunu sen de gayet iyi bilirsin.

- Ve çok da iyi bilirsin ki laf sokmak istersem,bu konuda hiç sıkıntı yaşamam ve elime - yüzüme bulaştırmadan, doğru - dürüst sokarım.

Gelelim işin basketbol kısmına :

- Gricek gibi kendisini NBA'de ispatlamış bir veteran,şampiyonluk kalibresinde bir takımda,tamamlayıcı rolünde gayet etkili olabilir.Finley,Barry ya da zamanında Kerr,Payton gibi kendisinden 5-6 yaş yaşlı oyuncuların nasıl kritik katkılar verdiklerini ben hatırlıyorum hala.İşleri ağırdan alarak,oyuncuların piyasasını düşrmeye çalışan takım yöneticilerinin tavırlarından sıkılan pekçok rol oyuncusu gibi o da Avrupa'da oynamayı seçti,üstelik sezon sonunda geri dönme opsiyonu da açık.Hem güzel para kazanmak hem de yenidem kendisini göstermek ve NBA'e dönme fırsatı var.Neden olmasın?

- Olayı sadece Gricek yönünden düşünmek de yanlış.Baktık adam senin dediğin gibi "yatıyor" (ki yıllardır izlediğim Gricek hiç böyle bir adam olmamıştır) göndeririz.Nedir yani?

- Avrupa'ya sırf para için gelen,NBA'e dönme şansı Gricek'ten çok çok daha az olan ve her maç iyi performans göstermeye çalışan hatta  g.tünü yırtan pek çok Amerikalı var.Onlar niye yatmıyor da,Gricek yatsın? Misal Trajan Langdon niye bu kadar iyi oynuyor hala? Ya da Marcus Haislip? Ya da Marcus Fizer? (vb...)

- Performans göstermemesi için tek bir sebep say? Madem senin dediğin gibi yaşlı,NBA'e dönme ihtimali de yok,kendisini ne için saklasın ki? Sakatlanma riski için mi? Ya da yıllardır oynamadığı milli takım için mi saklayacak kendini?
 

9
Haber Arşivi / Ynt: Gordan Giricek Fenerbahçe'de
« : 20 Ağustos 2008, 03:50:29 »
Preldziç konusuna da katılmıyorum. Şöyle katılmıyorum, evet potansiyeli yüksek, boyuna göre  fundamentalı çok iyi, hırslı çocuk da aynı zamanda.. AMA, bu adam oynadığı 30 maçın 5inde gösteriyor sadece bunları bir sezonda.. Hep maçlarda aha coşacak diyorum, 2 basket atıyor, diğer dakikalarda oyunda hiç yok, ya oynamıyor, ya oynatılmıyor. Bence tanjevic ona yeterli şans verdi, dediğim gibi bazı maçlarda hiç ortalarda yok. vidmarı konuşmaya da gerek bile yok. O adamın potansiyeli fln da yok. TBLye bile yakışmıyor. Bırak
Fenerbahçeyi..

Genç oyuncuların en büyük sorunu istikrardır.Ne kadar fazla süreyi,ne kadar üst düzeyde bulursa,o kadar tecrübe kazanır ve oyununu o bir üst basamağa taşır ya da taşıması için fırsat vermek gerekir diyelim.Tanjevic'in toleranssızlığı,büyük bir takımda,yüksek başarı beklentileri altında oynamak ve arkasında White,Rasim ve hatta Kinsey gibi isimler,3 numara pozisyounuda süre alabilecek şekilde beklerken,her maç etkileyici bir oyun oynamak mümkün değil.Bir kere bu kadar iyi oyuncudan kurulu bir takımda mümkün değil.

----------------------------------------------------------------

Gelelim Fenerbahçe'nin yeni aldığı oyunculara ve değişmek zorunda olan oyun yapısına :

Öncelikle Solomon gibi fizikli ve konsantre olduğunda Avrupa'nın en iyi savunmacılarından bir olan ayrıca takımın ruhani lideri olan,rakip guarda yaptığı müthiş half-court press ile savunmanın başlangıcını teşkil eden Solomon'un yerine 1.70 boyunda (yanlış biliyorsunuz,adamın boyu 1.65 değil,Euroleague resmi sitesine bir bakın isterseniz) yetersiz fizikte bir guard ile aynı boşluğu doldurmaya çalışmak aptallık.Clutch player olmasından ya da çok yönlülüğünden bahsetmiyorum bile.

Solomon gibi bir oyuncunun yerini doldurmak zaten mümkün değil ama benzer özelliklerde bir oyuncu bulmak mümkün değil myidi? Elbet mümkündü.Madem hedeflerin büyük,paran bol,alacaksın Siena'dan McIntyre'ı ya da Tau'dan Prigioni'yi ya da CSKA'dan Papaloukas'ı hatta ve hatta Jasi'yi... Mutluluğu uzaklarda aramaya da gerek yok aslında : alacaktın Kerem Tunçeri'yi.Solomon'un topu domine etmesinden,hücumları zorlamasından,disiplinsizliğinden sıkıldıysan,farklı bir sistem getirmek istediysen,yine Kerem bu iş için en uygun isim.

Smith'in nasıl bir oyuncu olduğu ya da neler verebileceği beni ilgilendirmiyor çünkü kafadan yanlış bir transfer.3 numara pozisyonu için şu an 3 aday var zaten : White,Emir ve Rasim.Hatta ve hatta,fiziği gözönüne alınırsa,Avrupa standartlarında çok rahat 3 numara oynayabilecek bir Gricek var.Ömer 2 numarada,Gricek 3 numarada pekala oynayabilir.Hatta Ömer bile 3 numara oynadı ve hala oynuyor zaman zaman.O zaman bu transferin manası ne? 2 yıldır yırtıyoruz bir taraflarımızı : atletik,ribaundcu,orta mesafesi olan bir Amerikalı lazım bu takıma diye.Hala saçmasapan seçimler yapılıyor.Mesela bir Jeremiah Massey ya da Terrence Morris hatta ve hatta Andre Hutson bile harika iş yapar bu takımda.Ya başarıya bu kadar yakınken ve başarı için sadece bu kadar basit bir hamleye ihtiyaç duyuluken nasıl yapılmıyor bu hamle?

bu tip star olan ancak daha dusuk seviyeli liglere para icin giden hicbir yildiza guvenemiyorum ben. Nitekim orneklere de bakarsak, pek de haksiz sayilmayiz. Kimse futbolunda son demlerini yasamak icin Turkiye'ye gelmez, para soz konusu olmazsa tabii.

Bunca yildir Amerika'da oynayan, fena da une sahip olmayan bir adamin gelmesinin tek nedeni para.

Kimse babasının hayrına ya da sağlıklı yaşam adına basketbol oynamıyor.Elbet sebep para.Ayrıca :

On Tuesday, the 6-foot-6 shooting guard signed a two-year contract -- with an option to return to the NBA next summer -- with Turkey's premier club, Fenerbahce.  ESPN

Bu ihtimali de gözönüne alırsak,yatması için hiç bir sebep yok.Bir de biz Türk Milleti olarak,herkesi kendimiz gibi iş ahlakından yoksun,lakayt sanabiliriz.Genellikle de yanılırız.

Sırf para için geldiği fikrinden yola çıkarak,hiç birşey katmayacağını söylemek üfürmek oluyor.Ayrıca :

bu tarz isimler hem FB'nin prestijini, hem de ulke basketbolunun seviyesini arttirir.


yetmez mi?

10
Haber Arşivi / Ynt: Gordan Giricek Fenerbahçe'de
« : 19 Ağustos 2008, 22:56:07 »
Osuruktan yorumlar,tek kelimelik ahkam kesmeler,akşam akşam asap bozmalar...

Ya hangi bir yanlışa cevap vereyim,offfff offffffffff

- Gricek fiziğinde ve atletizminde,ilk adımı bu kadar çabuk ve şutu bu kadar düzgün kaç tane adam var Avrupa'da? Hatta var mı? Bire birde savunup durdurabilecek var mı? (Diamantidis dahil)

- Carlton Myers oyun kurucu muydu? Kaç yaşındasın sen?

- Vidmar ve Preldziç çok yetenekli ve büyük potansiyel sahibi iki genç.Aslında Fenerbahçe'nin oyuncu yetiştirmek gibi bir lüksü yok.Bu oyuncuların çaylaklık dönemini geçirmelerini,oyunlarını ilerletmelerini bekleyecek durumda değiliz.Ama Tanjevic'in çalışma stili bu.Bu adamdan yakamızı sıyırmak da mümkün olmadığına göre,durumu kabullenmekten başka çaremiz yok.Üstelik beğenmediğiniz Preldziç,yüksek oyun zekası,hırsı,mücadelesi,dış şutları,uzun boyuna rağmen zaman zaman top çıkarabilecek kadar gelişmiş fundamentalı ile eşine az rastlanan çok yönlülükte bir oyuncu.Vidmar yerine orta mesafesi olan,atletik bir Amerikalı 4 numara alsak bence de daha iyi olur hele ki Oğuz - Semih - Ömer üçlüsünü düşünürsek.

- Tanjevic'in beche gömdüğü Hakan,19 yaşaltı şampiyonasında en iyi ilk 5'teydi.Geleceğin milli takımında oyun kurucu olacağı konuşuluyordu Aydın Örs döneminde ama genç oyuncularla çalışmayı seven Tanjevic,ne hikmetse Hakan'a hiç fırsat vermedi.36 yaşında Mrsiç g.tünden soluya soluya topu ileri taşırken,iki numarada süre alması çok daha mantıklıyken,Hakan'ın alabileceği tüm dakikaları Kinsey ve Mrsic'e bölüştürdü.Eğer Örs bu takımın başında olsaydı,Hakan çok başka bir yerde olurdu şu an.Ama yetenek kaybolmaz,sadece gelişiminde gecikme oldu.Hala geç değil onun için.Yedek oyun kuruculuk görevini kesinlikle omuzlayabilir.

11
Haber Arşivi / Ynt: Redd Bucks'ta Kaldığına İnanamıyor
« : 19 Ağustos 2008, 19:17:13 »
Krilenko üst düzey bir savunmacıdır kesinlikle ama süper,müthiş bir savunmacı da değil.Zaten benim oradaki ifadem,arkadaşın Krilenko'yu süper savunmacı olarak göstermesine cevap niteliğindeydi.Yoksa paraleliz Krilenko konusunda.

12
Haber Arşivi / Ynt: Redd Bucks'ta Kaldığına İnanamıyor
« : 19 Ağustos 2008, 15:11:20 »
Hatalar var :

1-) Öncelikle Hughes Skiles kovulduktan sonra geldi takasla.

2-) Griffin'i peşinden sürüklemesi gibi bir durum sözkonusu değil.Yetkisi yok.Üstelik süre bile vermiyordu Griffin'e.Adam sadece capfiller.Tesadüf,ötesi yok.Jefferson ve Alexander'ın olduğu takımda da süre bulamaz zaten.

3-) Nocioni mi iyi savunmacı? Güldürme beni... O zaman Jefferson da Brian Cooper'ın reenkarne hali. (Gerçi daha ölmedi ama...)

4-) Savunma takım işidir.Tahmin edebileceğinden çok daha komplike bir olaydır.Emek,tecrübe vs... bir sürü sıfat gerekir savunma için.Misal :

O saydıklarının içinde bir de Ben Wallace ismi var.Kendisini Detroit zamanlarında iken nasıl bilrdin,şimdi nasıl bilrsin?

ya da Krilenko müthiş savunmacı da,Utah niye final göremiyor? Yanından geçen adama elini kaldırmayan Derron ve ya kütük gibi dikilen Boozer yüzünden olmasın sakın?


13
Haber Arşivi / Ynt: Redd Bucks'ta Kaldığına İnanamıyor
« : 19 Ağustos 2008, 00:42:47 »
@ imbadigo : Bir takımın savunmasında illaha bir "gedik kapayıcı",bir "yama" olması mı lazım? Şu anki Bucks kadrosunun illaha takas mı yapması lazım? Bu oyuncular topluluğu farklı bir disiplin ve savunma anlayışı ile başarılı olamaz mı? Skiles ne için getirildi buraya?

14
Haber Arşivi / Ynt: Cavs'te Gözler Knicks'te
« : 18 Ağustos 2008, 19:38:33 »
Ya yepyeni bir sistem ve yepyeni bir coach var.Kimin nerede neye bineceğini bilmiyoruz.Bak ne demişim mesajımın devamında :

Fevzi Varejao savunmacı,mücadeleci ve sert bir oyuncu.Aslında bunlar tam da aradığımız özellikler (bence) ama D'Antoni için yeterli değil.Orta mesafesi zayıf olduğu için Lee'yi draft etmeyen ve şu anda da takas etmeye çalışan bir adamdan sözediyoruz.


15
Haber Arşivi / Ynt: Redd Bucks'ta Kaldığına İnanamıyor
« : 18 Ağustos 2008, 19:33:40 »
Ya fantazi yapmanın ne manası var? İnat etmenin de hiç faydası yok.Sen bu fikrini daha evvel başka bir yerde de şiddetle savunmuştun,açıklamış,izah etmiştik.Üstelik buradaki mesajlar da dahil senden başka kimse bu takası mantıklı bir zemine oturtamıyor.Aynı şeyleri temcit pilavı gibi ısıtıp getirmeyeceğim buraya.

Uzatma yeter.

16
Haber Arşivi / Ynt: Cavs'te Gözler Knicks'te
« : 18 Ağustos 2008, 19:25:44 »
@ black smoke : Burada önemli olan karlı olup-olmayacağımız.Takımlar genellikle aynı konferanstaki rakipleriyle takasa girmek istemezler ama burada böyle bir durum da sözkonusu değil.

@ imbadigo : Snow- Rose takası mantıklı bir takas.

Lakin bu takasta Cleveland aşırı karlı olur.Pose orta mesafeden istikrarlı şut sokan ve gösterdiği üstün profesyonellikle üst düzeyde çalışmalarını sürdüren,hala çok kuvvetli fiziği olan ve mücadeleci ruhunu sergileyebilecği bir ortamda,tecrübesiyle önemli katkılar verebilecek bir veteran.En basit örnek : P.J Brown'un final serisinde yaptıkları ya da Cavs karşısında yaptıkları.

Oysa biz Snow'a bırakın süre vermeyi,benchte bile oturtmayız.Sahayı koşabilen ve orta mesafesi olan bir uzun her zaman süre bulur D'Antoni sisteminde.Bu yıl bize katkı sağlayabilir ve Gallo'nun gelişimine de katkı sağlar.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fevzi Varejao savunmacı,mücadeleci ve sert bir oyuncu.Aslında bunlar tam da aradığımız özellikler (bence) ama D'Antoni için yeterli değil.Orta mesafesi zayıf olduğu için Lee'yi draft etmeyen ve şu anda da takas etmeye çalışan bir adamdan sözediyoruz.

Bir de Gibson'un ilk beş başlaması zaten dış atışlar konusunda sıkıntı çeken Cavs adına daha olumlu olur bence.Hem rakibin pota altına gömülmesini engelleyerek LeBron ve Ilgauskas'a pota altında yer açar,hem ceza şutlarını keser hem de skor üretme sıkıntısını LeBron ile paylaşır.West'in yedekten getireceği dinamizm ise daha faydalı olur.

17
Haber Arşivi / Ynt: Cavs'te Gözler Knicks'te
« : 17 Ağustos 2008, 19:26:00 »
Cavs'te sistem ve oyuncu portföyü gözönüne alındığında,isteyebileceğimiz oyuncular : Varejao ve Gibson. (LeBron'u zikretmedim özellikle)

Zaten uzun rotasyonunu genişletmek isteyen cavs,Varejao'yu vermeye yanaşmaz.Gibson da ilk 5 başlayacak skorer gard.İkisi de mümkün değil.Tek bir alternatif kalıyor :

http://www.realgm.com/src_checktrade.php?tradeid=4755363

Wally'nin biten kontratı alırız.Deadline geldiğinde takasta kullanarak yetenekli genç oyuncular almaya ya da kontratı bozdurarak,rotasyonda yer bulabilecek adamlar alamya çalışabiliriz.

Zach ile Doğu Finali'nin bir numaralı adayı Cavs olur.

18
Haber Arşivi / Ynt: J-Will Clippers'ta
« : 15 Ağustos 2008, 23:25:01 »
Çelişki falan yok.

Artest Bowen gibi 3-4 şut kullanacak demiyorum.Bazı maçlarda 15-20 ama bazı maçlarda da 4-5 şut kullanabilir.Takım içinde bu rolü benimseyip - benimsemeyeceği soru işareti.Etkileyci rakamlar yakalamak adına daha fazla şut kullanmaya çalışarak,top paylaşım dengesini bozabilir.Adam Pacers'ta Jermaine ile beraber oynarken maç başı 15-20 arası şut kullanırken,daha fazla sorumluluk almak istediğini söyleyerek ayrılmadı mı? Sabıkalı zaten adam.Yine yapabilir.Hala arızalı.Yao'nun "Umarım artık sadece basketbola konsantre olur" sözüne cevaben "Değişmedim,değişmem de,hala aynı Artest'im.Yine olsa yine yapardım." diyen adamın değişmiş olma ihtimali nedir sence?


19
Haber Arşivi / Ynt: J-Will Clippers'ta
« : 15 Ağustos 2008, 20:04:33 »
@ ronartested : Öncelikle,Artest'in takımdan ayrılmak isteyip - istemediğini hala bilmiyoruz.Tüm sezon ve yaz boyunca çelişkili açıklamlar yaptı.Önce NewYork konusunda laflar etti,sonra kalacağını söyledi,sonra da iyi bir teklif gelirse gidebileceğini... İşte Houston teklifi tam da böyle bir teklif.Şampiyonluk yolunda bir şansı oldu Artest'in.Bir yandan takım başarısı bir yandan da etkileyici kişisel rakamnlar ortaya koymak ve okkalı bir kontrat kapmaya çalışmak gayet mantıklı.

Öte yandan,eğer takımın kimyasının tutması için,kadro yapısı da gözönüne alınırsa,Artest'in Bowen tarzında oynaması gerekmekte.Elbet hem yetenek hem de Adelman'ın oyun sistemini gözönüne alırsak,Bowen'dan daha fazla şut kullanacak ve daha fazla sorumluluk alacak ama takımın öncelikli opsiyonu olamaz,olmamalı da.Öyle senin dediğin gibi maç başı 10-15 şuta falan kullanmayacak,topu domine etmeyecek ve sırası geldiği zaman,uygun görüldüğü zaman,kendisine sıra geldiği zaman hücumda sahne alacak.Sahne aldığı yer ise çoğunlukla savunma olacak.Yoksa Houston için bir sezon daha zayi olur. 

20
Haber Arşivi / Ynt: Kirilenko Takas Listesinde
« : 14 Ağustos 2008, 23:49:53 »
Charlie -W, 3 numara için çok yavaş.Doğu'da James,Pierce,Deng ya da Igoudola gibi forvetler karşısında perişan olur.Hem ben hiç 3 numara oynadığını görmedim.

Brand'e Bogut'u versen,Dalembert'e kimi vereceksin? Ya da Perkins'e? Ya da Curry'e? Ya da Bosch'a? Ya da Rasheed'e? Ya da Jamsion'a? (uzar gider bu...)

Boozer eğer geçen sezon başında oynadığı gibi oynarsa,ligin en etkili pota altı silahı olur zaten.Böyle bir oyuncuya da herkes muhtaç zaten.

Jefferson kesinlikle kalburüstü bir savunmacıdır.Hakkını yememek lazım.

21
Haber Arşivi / Ynt: Milicic Utah'a Mı ?
« : 14 Ağustos 2008, 23:43:00 »
Aslında gayet mantıklı.Sloan sisteminde Memo gibi bir uzundan ziyade,Mark Eaton tarzında,sadece savunma,ribaund ve bloklara konsantre olacak bir uzun daha makbul.Üstelik cap sorunları ve Memo'nun olası 70 milyon ve üzeri kontrat talebine karşılık böyle bir hamle yapmak çok mantıklı Utah açısından.

Tabi Boozer'ın Malone olmadığını ne zaman farkedereler acaba?

22
Haber Arşivi / Ynt: Kirilenko Takas Listesinde
« : 14 Ağustos 2008, 16:35:10 »
benim senaryom kirilenko bucks'a gitsin gadzuriç c.villenueva ve d.jones utah'a gelsin

http://www.realgm.com/src_checktrade.php?tradeid=4753627

bogut ve kirilenko iyi tandem oluşturur bucks potaaltında
utah ise skorer forvet villenueva'yı alır. gadzuric memoya yedek olur ne güsel d.jones'ta sezon sonu biten kontratı için var iki şut atar oturur bench'e

Bu çok mantıksız bir senaryo.Hem de her iki takım açısından da.

Öncelikle zaten Boozer ve Millsap'ın olduğu kadroda Charlie - W süre bulamaz.Gadzuric de zaten Memo'dan arta kalan sürelerde ve ya garbage time da kırıntıları toplayacak,onun dışında kenardan havlu sallayacak bir adam.Jazz salary de boşaltamıyor bu takasla.

Krilenko 4 numara için çok zayıf kalır.Mesela Brand'in potaya kadar sırtında taşıyıp,topla beraber Krilenko'yu çembere sokması hayli olası.3 numarada kullanmak da çok mantıksız çünkü hem R-Jeff var hem de çaylak Alexander.

Neresinden tutmaya çalışırsan çalış tutamıyorsun bu senaryoyu.

23
Haber Arşivi / Ynt: The All-Breakout Team (East)
« : 13 Ağustos 2008, 19:46:34 »
- Burada  benim de patlama yapmasını beklediğim oyuncu Tyrus.Özellikle Rose'un gelişinden en çok nemalanacak oyuncu Tyrus.

- Chandler'ın isminin orada olması ise beni hayli sevindirdi.Tabi ilk 5 çıkıp-çıkmaması burada en önemli etmen olacaktır.

- Calderon daha ne yapsın? Patladı zaten.

24
Haber Arşivi / Ynt: Memphis'te Rota: Marion, Odom, Wilcox, Z-Bo
« : 13 Ağustos 2008, 19:41:32 »
Geçen ay Clippers'ın yaptığı teklif aklıma geldi şimdi.Z-Bo'u karşılıksız istemişlerdi Knicks reddetmişti bu teklfi o halde bile başta Knicks'liler Lordapo ve NYK olmak üzere herkes Donnie Walsh'i idam kararı almıştı.Darko+Marc Gasol bence iyi teklif Knicks açısından.Artık bunu da kabul etmezlerse...

Etmezsek ne olur?

Bizim ne işimize yarar bu takas? Şut atamayan,kalas,tank misali Darko ile çaylak Marc bize ne katabilir? Amaç sadece Zach'i şutlamak değil.(Bence hala Clippers teklifini reddettiği için gerizekalıdır Walsh,o ayrı) Karşılığında iyi parçalar almak istiyor adam.

25
Haber Arşivi / Ynt: J-Will Clippers'ta
« : 13 Ağustos 2008, 19:38:36 »
@ imbadigo : Bence artılar ve eksiler bunlar.Yerden yere vurmak falan sözkonusu değil,olumlu yönlerini de belirttim zaten.

@ ronartested : Bana Artest apaçiliği yapma.Öyle "gerizekalılık,olamaz,hakkı yoktur" falan gibi keskin laflar da kullanma.Houston bu sene bunu bekliyor adamdan.

Evet Artest hücumdsa etkili bir oyuncudur ama bir Kobe de değildir.Basketbolun Allah'ı sanki Artest.Adam gibi yaz.

Sayfa: [1] 2 3 ... 70