İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - vence

Sayfa: [1] 2 3 ... 13
1
NBA Günlük Maç Arşivi / Ynt: Lakers Doludizgin
« : 06 Aralık 2008, 16:40:04 »
Lakers doludizgin değil, aksine takımda önemli sorunlar var. 20'li sayılara çıkan farklardan maç verme noktasına geliyor Lakers, Indiana'ya verdi, Washington karşısında direkten döndü. Önce Phil Jackson'ın sonra Farmar ve Kobe'nin kendilerine gelmesi lazım. Odom'dan zaten adam olmazdı, bu saatten sonra hiç olmaz. 

Bu takımda Radman ilk 5 çıkmaz, Ariza ile başlayacaksın. Bu takımda second unit sahada bu kadar uzun süre hem de bu kadar dağınık oynarken kalmaz. Bynum rakibi mahvederken benchte oturmaz. Sürekli hücum ribaundu verirken rakibe Odom sahada Bynum benchte olmaz. Kobe, hele bundan 2 sene önceki fadeawayleri, el üstünden atışları, double teamlere rağmen 50 sayıları düşünüldüğünde bugün çok kötü. Şut tercihleri kötü, şut isabeti kötü, tercihleri kötü. Savunabilecek adam yok seni kardeşim, içerisi zaten pamuk helva gibi, penetre et bırak turnikeni. Sen ha babam sallıyorsun saçma sapan. Farmar kendini ne sanıyor acaba, çok merak ediyorum. Hızlı hücumda pas vermez kendisi bitirmeye kalkar, saçma sapan şut tercihleri, kaptırdığı toplar... Indiana maçının kaybedilmesinin baş sorumlusuydu beyzade, bu sabah da yakıyordu takımı.

Lakers'ın bir an önce titreyip kendine gelmesi lazım. Maçlar kaybedilir, kazanılır sorun değil. Kayıplardan çok öte sorunlar var takımda.

2
NBA -Haber Merkezi- / Ynt: NBA Takas Merkezi
« : 06 Aralık 2008, 16:28:26 »
Ancak Knicks için söylediysen bu imkansız. Knicks yönetiminin düşüneceği son isimlerden birdir Nash. 2010'da 36 yaşına gelecek ve şimdiki halinde bile gözle görülür bir düşüş var. Knicks LeBron'u kapamazsa Wade, Bosh gibi diğer yıldızları kadrosuna katmaya çalışacak ama ben pek umutla bakmıyorum.

Knicks 2010'da 36 yaşındaki Nash'i hem de run&gun oynarken veteran minimumu ile seve seve kadrosuna katar. D'Antoni'nin çok yakından tanıdığı ve isteyeceği isimlerin başında geliyor Nash. Knicks yeterince salary boşaltabilirse 2010 yazında Bosh, LeBron ikilisini max ile, Nash i ise veteran minimum ile kadrosuna katmak isteyecektir. 

Knicks o yaz en azından 1 tane süperstar muhakkak kapacaktır. LeBron da çok büyük bir ihtimalle Knicks'e gidecektir.

3
Konu Dışı / Ynt: Bayram & Doğum Günü Kutlama vs.
« : 05 Aralık 2008, 11:55:14 »
Arkadaşlar çok teşekkür ederim.

4
yaw kaedeşim dallasın nasıl başladığı ortada chicagoyada yenildiler ona buna yenilmeyede devam ediyolar ben dallası bu sene 1 defa izledim daha öncede izledim ama bunun bi önemi yok spurstede manu yla parker yok onlarıda yenemiyiceklerse

Dallas son 3 maçlık performansıyla cevabını vermeye başladı sanıyorum sen ve senin gibi çok bilenlere. Şu ana kadar da 8 dış saha maçı oynadılar ki şu anda Batı'nın en çok dış saha oynayan takımı konumundalar. Önümüzdeki 4 maçın 3'ünü kazanabilirlerse- ki Lakers dışındakileri kazanmaları sürpriz olmaz- ben göreceğim o zaman nerede olacaklar. Çok biliyorsunuz güzelim, biraz az bilin de adam sanalım.

Evet, son yazdığımdan beri Dallas kazanıyor. Bugün de Pacers'ı yenip 7-7 yaptılar durumu. O tarihten beri de bazı "çok bilenler" ortalıkta gözükmüyorlar. Neden acaba?

5
Konu Dışı / Ynt: Gece Kargaları!!
« : 24 Kasım 2008, 23:44:25 »
Burakeren var mı İskender gibisi? :laugh:

ulan bak şimdi gece vakti aklıma getirdin, şimdi olsa şöyle 1,5 tereyağlı iskender de yesek.

6
Redd'in 10 küsür maçtır sakat olması takımımın sıralamasını epey bir etkiledi. Her şeye rağmen son yaptığım takas ile birlikte zımba gibi oldu benim takım. Tek eksiğim üst düzey bir oyun kurucu. Udrih+Haslem karşılığında verebileceğiniz oyun kurucuları tarafıma bildirirseniz masaya otururuz.

7
yaw kaedeşim dallasın nasıl başladığı ortada chicagoyada yenildiler ona buna yenilmeyede devam ediyolar ben dallası bu sene 1 defa izledim daha öncede izledim ama bunun bi önemi yok spurstede manu yla parker yok onlarıda yenemiyiceklerse

Dallas son 3 maçlık performansıyla cevabını vermeye başladı sanıyorum sen ve senin gibi çok bilenlere. Şu ana kadar da 8 dış saha maçı oynadılar ki şu anda Batı'nın en çok dış saha oynayan takımı konumundalar. Önümüzdeki 4 maçın 3'ünü kazanabilirlerse- ki Lakers dışındakileri kazanmaları sürpriz olmaz- ben göreceğim o zaman nerede olacaklar. Çok biliyorsunuz güzelim, biraz az bilin de adam sanalım.

8
yok lazyfireman sana sölemiyorum kardeş o kişi kendisini biliyo

2 soru soruyorum;
-hayatında Dallas'ı kaç kere izledin?
-bu sene Dallas'ı kaç kere izledin?

Dallas'ın neresi bitmiş, cevabını veremezsen komik olma derim. Herifler rekora koştukları sene ilk 4 maçlarını kaybetmişlerdi. Başlamak değil, bitirmek önemli olan. Kadro kaliteleriyle bugün çok takımdan iyi durumdalar, birkaç maç kaybetmeleri bitmeleri anlamına gelmiyor.

Adamların kaybettikleri takımlar Rox, Cavs, Denver, Clippers, Lakers, Chicago ve Orlando. Lakers ve Clippers maçlarında Josh Howard yoktu, Lakers zaten normal bir kayıp, Clippers ise dışarıda kaybedilmiş maç. Kaldı ki Howard olsa Lakers maçı kaybedilmezdi. Senin bitmiş Stackhouse da mesela 17 sayı attı o maçta. Denver ve Chicago maçları dışarıda kaybedildi. Şimdi kalkıp burada Chicago'nun evinde yıllardır ne kadar iyi olduğunu mu anlatalım? Denver zaten contenderlardan birisi, dışarıda contendera yenilmek mi bitmiş olmak? Evde kaybedilen 3 maç; Rox, Cleveland ve Orlando. Hangisi bu maç da kaybedilir mi dediğin kayıp? Rockets da Cleveland da şampiyonluğun adayları. Kaldı ki Orlando maçında Howard 10 saniye kala topu kaptırmasa ya da Terry son şutu soksa maçı kazanıyorlardı, öyle geri düşmüşlükleri filan da yok.

İzlemeyen adam için sonuca bakıp konuşmak kolay, 2-7 tabi güzel bir sonuç değil fakat kaybedilen takımlardan da Clippers dışında şuna da kaybedilir mi denilebilecek takım yok, Clippers maçında da Howard yoktu. Zor bir fikstürdeler, bu fikstürü oynarken dışarıda Spurs'u yenmeyi de bildiler. Elbet diğer çerezlerle oynama zamanları da gelecek, o zaman göreceğim ben siz ve sizin gibileri. Yeni sistem yeni coach tabii ki zaman alacak birşeyleri oturtmaları.

9
Haber Arşivi / Ynt: Parker 4 Hafta Yok!
« : 12 Kasım 2008, 23:34:13 »
Spurs'un bu saatten sonra playofflara katılması zor. Katılacak eforu sarfetse bile playofflarda üst turları görmesi çok çok zor.

10
Yarışma Bölümü Arşivi / Ynt: 10 Kasım Gecenin Maçları
« : 11 Kasım 2008, 00:41:28 »
Indiana
Orlando
Boston
Miami
Phoenix

11
kidd konusunda katılmıyorum. kidd eski kidd değil, şimdi ki point guardlara bakıyorsunuz, fiziksel olarak ne deron williams ile ne de sürat olarak chris paul ile baş edebilir. maçlar kidd'in tecrübesini göstereceği raddeye bile geleceğini sanmıyorum ki clutch time'da dirk varken kidd e ihtiyaç olamaz.

ilk beşleri kıyaslarsak ne lakers ile ne de hornets ile baş edebilir. hele ming sağlıklı dönerse bu seneki rockets dahi playofflarda dallas ı yerle bir eder. bir muhtemel spurs u gözlerine kestirmeleri gerekli.

bench'e bakıyorsun stackhouse bugün nba'de bile oynayacak durumda değil, iki şut sokup kenara alacağın oyuncu benim kastettiğim bench oyuncusu değildir. diop fizikli ama sana geriden skor veremez. bass ve green e kalıyor iş. utah benchine bakalım; korver, millsap, kirilenko, knight. kıyaslamak için yeterli heralde.

dallas kenardan gelip takımı sırtlayacak birine sahip değil. uzun bir maratondan bahsediyoruz, dağılıp gitmeleri muhtemel. şu anda iki mağlubiyeti kendi evlerinde olmak üzere 2-3 gidiyorlar.

sadece dirk'e kalıyor iş. benden söylemesi playofflarda görüşürüz.

Kidd eski Kidd olmasa da halen ligin elit birkaç guardından biri. Eskisiyle kıyaslarsak tabi düşüş yaşadı fakat diğer guardlara oranla birçoğundan oyunun birçok yönünde daha iyi. Şu anda açık ara en iyi savunmacı konumunda diğer guardlar arasında. Asistte şu anda 3. sırada, top çalmada 4. sırada, baktığın zaman Lakers'ın guard ikilisinin ikisinden de açık ara iyi. Şutunu çok lginç biçimde geliştirdi, özellikle Dallas'a geldiğinden beri şut konusunda da çok iyi istatistikler tutturuyor. %45 ile üçlük atıyor, kariyer ortalaması %33. Kidd'den beklenen zaten son şutu kullanması değil ki, şutu iyi değil bir kere. Tabi ki clutch time da şutları Dirk atacak. Tecrübeden faydalanmak diyincesizin anladığınız sadece son şutu kullanmak mı?

Kötü başlamaları muhabbetine gelince, çok değil sadece 2 sene önce ilk 4 maçını kaybedip ardından 12 maç üst üste kazanan yine bu Dallas değil miydi? 72 galibiyet rekorunu kırabilme olasılığı konuşulan bu Dallas değil miydi? Kaldı ki o gün guardları Harris idi, bugün Kidd. Kötü başlamış olabilirler fakat ne kadar iyi başladığın değil, ne kadar iyi bitirdiğin önemlidir. Spurs'un çok çok zor durumda olduğu, Portland'ın yeni yeni adam olmaya başladığı, Memphis'in playoff iddiasının bile olmadığı Günaybatı grubunda 1. sıra için çekiştikleri takımlar Hornets ve Rockets. Güneybatı'yı  1. sırada bitirmek demek playofflara ilk 4 içerisinden katılmak demek.

Bir de playoff eşleşmeleri konusuna gelince Hornets gözde fazla büyütülecek bir takım değil. Geçen sene Dallas-Hornets eşleşmesinde Hornets'ın adını bir üst tura yazdıran en önemli etken Avery'nin Dampier'ı bile C.Paul'un peşinden değil boyalı alan üçlük çizgisi dışında bile koşturan saçma sapan sistemiydi. Dallas tecrübesiyle, oyuncu kalitesi ve istikrarıyla Hornets'ı eleyebilecek güçte bir takım. Hele ki bir de McDyess ya da benzeri bir uzun ekleyebilirlerse rotasyona çok güç kazanacaklar. Ek olarak benchten gelen adam Terry, bir diğeri Green. Stackhouse her ne kadar yaşlanmış olsa da her takımın benchinde görmek isteyeceği türden bir oyuncu. Bu sabaha karşı Rockets'ı gördük Lakers karşısında, pamuk helva gibiydiler. Boston karşısında da izledik aynı takımı, şampiyonluk kalibresindeki bir takım görüntüsünden çok uzaklar, özellikle diğer güçlü adaylar karşısında.
 
Benchini Utah ile kıyasladığın Dallas'ın ilk beşini de kıyaslasana Utah ile. Deron Kidd'den çok çok üstün bir oyuncu mu? Dirk'ün yanında Boozer'ın adı anılır mı? Howard ile CJ Miles'ı yan yana koyabiliyor musun? Bench tabi önemli fakat ilk 5 çok daha önemli. Kaldı ki benchten gelip ilk 5 süresi alan Terry yanında Brewer kim? Doğru sistem ve doğru rotasyonla bu takım şampiyonluun adaylarından biridir, contender dır.

Ben demiyorum ki bu takım şampiyon olur. Herhangi bir aksilik olmadığı takdirde bu sene şampiyon Lakers olacaktır. Aksilik olursa en azından konferans şampiyonluğu için ciddi bir adaydır Dalllas. 2 sene önce 67 galibiyet alan takım da bu takımdı, bir öncesinde konferans şampiyonu olan takım da. Hala kadrosunu dağıtmamışken ve oyuncular hala çok çok iştahlıyken başarılı olmamaları için hiçbir neden yok.

12
Diğer Sporlar / Ynt: Türkiye Ligleri (Futbol)
« : 09 Kasım 2008, 21:02:57 »
hey dostum futbol takımı dedim ama bunlar resmen voleybolcu!

13
Haber Arşivi / Ynt: Hinrich 3 Ay Yok!
« : 09 Kasım 2008, 21:00:58 »
Bu sakatlık en çok da 1 numaralı seçim Rose'a yarar. Böylece alacağı süreler artacak, 1 numarada tek başına artık. Chicago için hayırlı oldu diyebilirim. Zaten playoff yapma ihtimallerinin çok yüksek olmadığı, takım içindeki sorunları çözemedikleri ve herkesin ayrı telden çaldığı bu ortamda bir kez daha gençlere şans verecekler. Hinrich'in bugüne kadar takas edilmemesiydi asıl hata olan, Kirk yerine ilk 5'e kalburüstü bir uzun rahatlıkla bulabilirlerdi. Rose'un iyi iş çıkarttığı bu ortamda zaten Hinrich'i uzun süre elde tutacaklarını sanmıyorum.

14
Yarışma Bölümü Arşivi / Ynt: 5 Kasım Gecenin Maçları
« : 06 Kasım 2008, 01:17:57 »
Toronto
Golden State
San Antonio
Utah

15
Yarışma Bölümü Arşivi / Ynt: 4 Kasım Gecenin Maçları
« : 04 Kasım 2008, 22:10:31 »
Phoenix 
Houston
Dallas

16
Haber Arşivi / Ynt: Iverson-Billups
« : 03 Kasım 2008, 23:29:22 »
Söylenenlere göre McDyess kontratı dengelemek için takasa dahil edilmiş, takasın ardından sözleşmesi fesh edilip 1 ay sonra Detroit'e dönecekmiş.

Denver için fazla saçma bir hareket olur. Hani Kings ya da Bucks desen neyse de, Denver uzun rotasyonu bu kadar darken McDyess ayarında adamı göndermez.

17
Haber Arşivi / Ynt: Iverson-Billups
« : 03 Kasım 2008, 20:28:03 »
Takas Detroit'in yeniden yapılanma takası. Iverson'ı yeni bir hedef yeni bir heyecan için değil, sene sonu biten 20 milyonluk kontratı için getirdiler. Rasheed'in de biten kontratıyla birlikte sene sounda devasa bir cap space'e sahip olacaklar. Yetenekli gençleri çok, Stuckey, Amir hatta Afflalo şimdi çok daha fazla süre alabilirler. Bu arada Kwame, hadi yine iyisin ayrıldı Samb, açıldı önün. Şimdi tek yapman gereken topu tutabilmeyi öğrenmek.

Bu takasın batıyı daha çok ilgilendiren kısmı Denver ayağı. Adamlar çok ciddi contender oldular bu hamle ile. Iverson'ın ardından en sonunda oyunu yönlendirebilecek elit bir guarda sahipler. Sağlıklı Kenyon Martin, Nene ikilisi ve JR, Carmelo ile can yakabilirler. Benchleri de sağlam. McDyess'ı da göndermezlerse işlerine yarayabilir.

18
Yarışma Bölümü Arşivi / Ynt: 3 Kasım Gecenin Maçları
« : 03 Kasım 2008, 17:19:14 »
Mavericks
Jazz
Bobcats
Warriors
Magic
76ers

19
Nelson yerine sıradan bir oyun kurucu olsa bile Magic konf. finalini zorlar.
şu takımda kerem tunceri oynamızmı?

oynamaz.

takımın sorunu sadece Nelson değil, hücumu Nelson'dan çok daha fazla yönlendiren Hidayet ve Lewis. Beyzadeler sallamak yerine içeriyi indirmeyi deneseler topları sonuç çoğu zaman bu şekilde olur.

20
dallas bitmiş bi takım kidd 36,dampier ve stachouse 34,nowitzki,terry ve george 31 yaşında ne fazla zamanları var nede fazla şansları wild wild westte dallas kaybolur

Dampier yeni 33'üne girdi, Kidd 35 yaşında, Dirk yeni 30, Terry ise 31 yaşında. Bir tek Terry'i tutturmuşsun, tebrik ederim. Diğerleri önemli değil zira rotasyonda aldıkları süreler çok kısıtlı. Şimdi şu yaşlı dediğin takıma bir bakalım;

Kidd 35 yaşında. Evet yaşlı olabilir fakat pozisyonu 1 numara. Yaptığı iş fiziksel değil, kısaca yaşı oyununu fazla etkilemez. Pota altında rakipleriyle boğuşmuyor, sürekli itiş kakış içerisinde değil. Topu götürüp pasını veriyor, yeri geliyor şutunu atıyor. Değil 35 yaş, 40 yaş bile çok düşürmez guardların oyununu. En yakın örneği Sam Cassel. Kaldı ki ligin pozisyonunda en tecrübeli, takımını en iyi yönetecek oyuncularından biri Kidd.

Nowitzki 30 yaşında. Kısaca primeında, gerek fiziksel gerek se mental olarak en üst noktada. Kobe ile aynı yaşta, geçen sene şampiyon olan Garnett'ten 2 yaş küçük. İki finalistin 2 süperstarından çok farklı değil kısaca yaşı. Oyunu, konsantrasyonu üst düzeyde. Dirk'ün bittiğini konuşmak bile komik. Nelerle uğraşıyoruz şu forumda, devam edelim neyse.

Terry 31 yaşında, geçen sene şampiyon olan Ray Allen'dan 2 yaş küçük. O da bir oyuncu için tepe noktası olarak görülen 29-30-31 yaş aralığında. Oyununu engelleyecek düzeyde sakatlığı yok, son iki senede sadece 1 maç kaçırdı. Onun da eski oyununu yaşından dolayı sergileyemeyeceğini söylemek sadece komik.

Gelelim Dampier'a, 33 yaşında. Tahmin edin kiminle yaşıt? Ray Allen ile. Bilin bakalım kimden sadece bir yaş büyük? Garnett'ten. Zaten oyuna büyük bir etkisi yok, hiçbir zaman da olmadı. Yaptığı şey ribaund çekip blok koymak, onu da fazla fazla yapıyor zaten. Kaldı ki oynadığı takımda ribaund alacak Nowitzki J. Howard gibi forvetler de var. Ek olarak Kidd'in ne kadar iyi bir ribaundcu olduğunu da belirteyim. Bire bir savunma desen Gasol'dan iyi yapar 5 numaralara karşı.

Stackhouse zaten maçın başında başlayıp birkaç üçlük göndermesi beklenilen, tek işi skor katkısı olan ve bu sene 14 dakika ortalamayla oynayan bir adam. Takımın benchinden gelen adam Stackhouse ise yaşı kaç olursa olsun(burada Finley örneği uygun kaçar) önemli bir artıdır zira ilerleyen yaş guardda şut isabetinde dramatik düşüşlere sebebiyet vermez.

Şu yaş geyiğine gelince, yaş o kadar etkileseydi 2 sene önce yaşlı Spurs şampiyon olamazdı. Spurs bu takımdan çok daha yaşlı bir takımdı. Dallas'ın son birkaç yılda başarısız olmasının en önemli sebebi Avery idi. "Bitmiş" filan değil Dallas, tam aksine şampiyon adaylarından bir tanesi. Hem de önemli bir tanesi. Sen şu Dallas'ın hangi problemini öne çıkartabilirsin şampiyon olmaması için nedenim bu diyerek yaşından başka? Komik olmayın...

21
Haber Arşivi / Ynt: Al Harrington New York'a Doğru Mu?
« : 02 Kasım 2008, 21:39:23 »
bu ne rezalet böyle! hepinizin bildiği gibi zaten di antoni ölümüne hücum yaptırıp takımı gazozuna oynatıyor ve zach ve edd gibi pota altında hem hucüm hem savunmada bir nebzede olsa faydalı olabilicek bir ismi verip al harrington gibi istikrarsız top kullanmayı,şut atmayı seven bi ismi mi getiricek new york yönetimi? zaten bu takımda topu olan potaya atıyo bide o gelirse halini düşünemiyorum new yorkun

Ne kadar bir nebze o? Zach ve Curry ikilisi hayatlarında bir kere olsun savunma yapmışlar mı? Nerede gördün ya da izledin? Asıl rezalet bilmediğin şey hakkında atıp tutmak. 2 senedir 0,2 blok ortalamasıyla oynuyor Randolph o boyuna rağmen. Komik olmayın. Di Antoni ölümüne hücum yaptırıp takımı gazozuna mı oynatıyor? O zaman birkaç senedir Suns şampiyonluğun güçlü adaylarından biri olarak gösterilirken gazozuna mı oynuyordu? Var mı böyle mantıksızlık? Bir de Al Harrington şut atmayı seviyor da Curry sevmiyor mu? Randolph sevmiyor mu? Randolph 17 şut kullanıyor bu sene maç başına, Al ise geçen sene 11,5 kullandı. Bilmeden sallamak ne güzel.

Curry karşılığında alabilirlerse çok faydalı olur New York için. Zaten Curry'i istemediği biliniyor di Antoni'nin. Hiç faydalanamayacakları Curry yerine Al büyük katkı yapar. Randolph'u göndereceklerini sanmıyorum. Bu sene hiç fena başlamadı, kaldı ki sene başında da birçok teklifi geri çevirdiler.

22
Beyler şayet takas yapmak istiyorsanız blok yapan ribaund alan uzun karşılığında asist yapan kısalarınıza talibim. Takım isminizi yazarsanız uygun birşeyler yaparız.

23
takas tekliflerini bekliyorum. conquistador.

24
Diğer Sporlar / Ynt: Türkiye Ligleri (Futbol)
« : 02 Kasım 2008, 00:25:44 »
Youla deli etti beni Galatasaray'a atıyor, Fener'e atamadı :) Fenerde bu orta saha ve okçu olduğu sürece ışık yok malesef.

Eskişehirspor'u kutlarım maçın yüzde 80'ini 10 kişi oynadılar, pozisyonlar buldular helal olsun müthiş oynadılar. Rıza Çalımbay'ı ayrı kutlarım kaleciyi değiştirirken forvetten adam almadı. 85 lere kadar çift forvet oynattı hep galibiyeti düşündü. Gerçekten takdirimi kazandı son iki maçtır.

Rıza'ya Beşiktaş'tan sonra bir haller olmuş.

25
Yarışma Bölümü Arşivi / Ynt: 2 Kasım Gecenin Maçları
« : 01 Kasım 2008, 21:41:52 »
Warriors
Mavericks
Lakers
Suns
Utah
Celtics

bu arada dünkü maçlarda tek hatam vardı, puan verilmemiş. şu iş yapılacaksa düzgün kontrol edilerek yapılsın.

Sayfa: [1] 2 3 ... 13