İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - ckfb1907

Sayfa: [1] 2 3 ... 26
1
James White olduktan sonra zaten NBA tarihinin en akılda kalıcı smaç yarışması olmaması için bir engel göremiyorum ben, diğer oyuncular teferruat olur. Bi Gerald Green ve JR Smith'i görsek de fena olmaz tabi.

2
Los Angeles Lakers / Ynt: Güncel Haberler
« : 12 Ocak 2013, 14:47:26 »
Kötü gidişte suçlanacak son insandır Kobe. Howard fiziksel olarak bitikken, hücumda kapasitesinin yarısı katkı verebilirken, Gasol'un çıkardığı rezalet ötesi perfornmanslar malumken, daha sene ortasına geçmeden koç değiştirmiş ve sistem oturtamamış bir takım varken en kritik anlarda yaşıan rağmen o şutları rahatlıkla sokabilen Kobe'ye, takımda belirli bir istikrar doğrultusunda oynayan tek oyuncuya yüklenmek ciddi şekilde talihsizlik. Nash zaten kariyeri boyunca iyi bir savunmacı olmamıştır, Kobe'nin de eski savunma ritmi düştü. Artest gene uğraşıyor ama eskisi gibi NBA'in en önde gelen 5 savunmacısından biri değil. Gasol desen dünyadan haberi yokmuşcasına dolanıyor sadece sahada. Memhis kariyerinin sonundaki Gasol'dan bir farkı yok bana göre, silmiş atmış artık kafasında takımı. Howard da savunma da ne kadar bir etkinlik katıyor olsa da yeterli agresiflikte değil ve hücum perfornmansını raya oturtamadı. Olay tek ona top indirmekte bitmiyor, indirilen topları da bitirdiği söylenemez. Takımda Nash olmasına rağmen, ki her ne kadar buna karşı gelen çok insan olsa da Kobe'de uygun pozisyonda topu o pota altına indiren bir oyuncu olsa da Howard'da bunu karşılayacak bir güç yok şu anda. Kobe belki %80 ilk kendi şutunu düşünüyor olabilir ama pozisyonu uygun gördüğü bir anda o pası atmayan bir oyuncu olmadığını da hepimiz biliyoruz sanırım, defalarca izledik. Savunma zaten gayet yetersizken, tüm yük hücuma biniyor normal olarak. Hücumda da Kobe'nin ''elimde cillop gibi takım var, onlar atmasın ben atayım da gene kahraman olayım haha'' düşünvesinde olduğunu cidden düşünüyorsak Kobe Bryant'ı zerre kadar tanımamışız anlamına gelir. Keza Kobe'nin bu sene geçtiğimiz senelere göre bu kadar fazla sayı atmasının sebebi aniden egosunun kabarmış olması değil, takımın zar zor galibiyet alması ve o sayılara her zamankinden daha çok ihtiyacı olmasındandır. Kobe'nin kariyerinde en çok sayı attığı sezonlara bakıp bir de o sezon ki lakers'ın başarı grafiğine bakarsak bu durumu doğrulayabiliriz sanırım. Burdan çıkarılacak sonuç ''Kobe çok atıyor Lakers ondan yeniliyor'' değil, ''Lakers kötü gidiyor, Kobe daha çok sorumluluk alıyor'' olmalı ki çoğu basketbol sever de bu konuda hemfikiriz sanırım.

2006 Play Offlarından Lakers'ın Suns'a 4-3 yenilmesinin ise gün gelecek Kobe'nin suçuymuşcasına anılacağına hiç olanak vermezdim. Lakers mucizeyi gerçekleştirip 3 maç almıştı, imkansızı gerçekleştiremedi diye Kobe eleştiriliyor. Bu kadar yazmam yeterli sanırım...

3
Can, ilk maç Indiana-Washington...Dün akşamı tamamen sil kafandan, o hatayı nasıl yaptım ben de bilmiyorum. :-D
Neyse sağlık olsun ya önemi yok :D

4
Knicks
Bucks
Hawks
Memphis
Dallas
Spurs
Rockets

5
Phoenix
Boston
İndiana
Miami
Milwaukee
Philadelphia
Houston
Minnesota
Dallas
Lakers
Sacramento
San Antonio
Cavs

6
Euroleague / Ynt: Anadolu Efes Euroleague'de Ne Yapar?
« : 13 Ekim 2012, 18:34:26 »
Sezona rezalet bir başlangı yaptılar diyebiliriz sanırım. Hem kupa finalinde Beşiktaş'a malup olmaları, hem de Armani'ye karşı alınan malubiyet. Açıkçası deplasamnda Amani'yi yenemeyen takım Final Four dan bahsetmesin bile diyebilirim açıkça, ama henüz daha çok erken.Yenilenmiş bir kadro, yepyeni bir coach, yeni bir sistem. Efes'e yorum yapmak için biraz erken sanırım. Daha iyi olacaklarına inanıyorum ve umuyorum da. Şu an için en top 8 diyebilirim en fazla. Keşke kapasitelerini tam ortaya koysalar da F4 de diyebilsem.

7
Final Four yapacağına yürekten inanıyorum. Kadro hem yıldız faktörü, hem de rotasyon bakımından çok çok iyi durumda. Sezona da iyi bir başlangıç yapıldı. Cska hazırlık maçları, Boston destanı, Türkiye kupasında üst tur ve El de ilk maçta galibiyet. Yeni kurulmuş bir takım için kusursuz bir başlangıç. Savunmanın daha sertleşmesi lazım ama bunun olacağından da kuşkum yok. İçimden şampiyonluk dahi geçmiyor değil ama fazla iddialı olur o şimdi. Final Four'un en güçlü adaylarından biri Fenerbahçe Ülker. Tahminimde yanılmam umarım..

8
Top 16'ya kalabileceklerini düşünüyorum. Kadro olarak yetersiz olsalar da Erman Kunter faktörüyle gayet iyi bir takım oldular ve çok da iyi bir başlangıç yaptılar sezona. İlk Efes2e karşı alınmış cumhurbaşkanlığı kupası, sonra da Partizan'a karşı ilk El galibiyeti. Gruptan çıkabileceklerine inanıyorum ancak sonrası da hayal olur biraz.

9
NBA -Haber Merkezi- / Ynt: Wade ''Chicago'yu Seçebilirdim''
« : 24 Ağustos 2012, 03:23:31 »
Wade 2 sene sonra Chicago'yu seçse de ne kadar faydalı olur Chicago için tartışılır. Keza en önemli özelliği atletizm ve hız olan Wade 32 yaşında olacak 2 sene sonra..

10
Konu Dışı / Ynt: YGS-LYS
« : 24 Ağustos 2012, 03:19:58 »
Bakalım, inşallah hayırlı olur İzmir ben ve benim gibi yenilere..

11
Şahsen forum işlerinde çok tecrübeli biri olarak söyleyebilirim ki forumlar eskisi kadar ilgi görmüyor artık. İnsanlar forumlara üye olmak yerine face de basit bir sayfayı beğenip haberleri ordan takip etmeyi tercih ediyorlar.

Geçen sene moderatörlük yaptığım bi site gene böyle durgunluk dönemindeydi, çeşitli online turnuvalar düzenlemiştik yönetim ekibi olarak ve site birden tarihindeki en yoğun ve kaliteli günlerini yaşamaya başladı. Yani üyeleri oyalayabilecek, güzel vakit geçirtecek 0aktiviteler forumları canlandırıyor. Bir iddia bölümü açılabilir mesela, benim  bildiğim eskiden de vardı bunlar, maça sonuçlarına göre puan veriliyordu böyle bir aktivite yapılabilir gene. Bir bilgi yarışması yapılabilir basketbolla ilgili. Ya da bence en yaratıcı çözüm olarak onlie olarak nba live, 2k gibi oyunların turnuvaları yapılabilir. Daha birçok şey de yapılabilir aslında ; video mix, imza, avatar yarışmaları gibi.. Bunlar aktif bir üye olarak benden öneriler. Uzun uzun tartışılabilecek bir konu bence bu.

12
Takas/Transfer Merkezi / Ynt: Dwight Howard Resmen Lakers'ta
« : 11 Ağustos 2012, 00:23:34 »
Lakers işin b*kunu çıkardı deymi yerindeyse. Kobe ve Howard'lı bir kadro bile kulağa fazla gelirken bu takımda Nash gibi bir oyun kurucu ve Gasol gibi önemli bir oyuncu da var. Antawn Jamison ve World Peace gibi oyuncuların yanına  Leandro Barbosa veya Jodie Meeks'de eklendiğinde neredeyse kusursuz bir kadro olacak. Yeni takılan oyuncuların hiçbirinin henüz şampiyonluk yaşamaması da bir diğer önemli nokta. Bomba bir Lakers olacak bu sene..

13
Konuyla fazla alakasız olacak ama Howard'da Lakers'a takas olmuş.

4 takım arasında ( Los Angeles Lakers, Orlando Magic, Philadelphia 76ers ve Denver Nuggets ) gerçekleşen takasa göre:

Dwight Howard Lakers'a, Andre Iguodala Nuggets'a, Jason Richardson ve Andrew Bynum 76ers'a; Arron Affolo, Al Harrington ve Moe Harkless Orlando Magic'e gitti.

Bu sene Kobe büyüklüğünü göstermek için yeteri kadar fırsat bulacak sanırım bu aşmış kadroda.

14
Erkek Basketbolu / Ynt: A Grubu
« : 05 Ağustos 2012, 14:37:03 »
Amerika bu sefer de çok kötü şut attı. Hücumda bireysellikten öteye gidemediler. Zaten savunma anlayışlarını beğendiğimi hiç söyleyemeyecem. Aradaki kadronun kalite farkı kurtardı ABD'yi. Önlerinde daha zorlu rakipler var, daha da çok zorlanır mı ABD derseniz zor derim, çünkü bi su serpmiştir bu maç ABD'ye. Omuzlarında bu kadar yük varken daha ciddi olmaları gerektiğini farkedeceklerdir bu maç sonunda. Ben hala net favori olduklarını düşünüyorum..

15
Fenerbahçe Ülker / Ynt: Güncel Haberler
« : 03 Ağustos 2012, 03:54:43 »
Marko Tomas'la yollar ayrıldı diye biliyorum ben. Çok klişe bir söz olsa da basketbol takım oynudur zaten. Fenerbahçe'nin geçen sene de gayet iyi bir kadrosu vardı aslında tüm zaaflara rağmen. Ama böyle hücum silahları varken tek set oynu oynayamayan, hücumu bireysellikten tek adım öteye götüremeyen, darma dağın bir takımdı Fenerahçe Ülker. Bana göre Ukic'de, Jerrels'da, Bogdanovic'de, Tomas'da doğru kullanıldıkları sürece önemli hücum silahları. Ama her birinin zaafları birleşip yetenekleri birleşemeyince takım rezil bi hale geldi. Sonrasında da kadro dağıtıldı zaten.

Şu ana kadar kurulmuş kadro benim hayatımda tanık olduğum en ciddi Fenerbahçe (veya Fenerbahçe Ülker) kadrosu. akımın başına da tecrübesi yüksek bir koç getirildi ki bundan önemlisi bu kadro da tamamen koçun isteğinde kuruldu. Ben güzel günlerin, coşku dolu Murat Kosova anlatımlarının yakın olduğunu düşünüyorum. Görünürde herşey iyi güzel ama tabi bunu sahaya da yansıtmak şart. ''Kadro ve koç hakkını verirse'' den kastım da buydu benim. Yani bu yıldızlar topluluğu gerçek bir takım olacak ve çok iyi şekilde, tam olarak olması gerektiği gibi yönetilecek. Bi Olympiakos ve Ivkovic efsanei olmak çok zor tabi ki ama şu kadronun geçen sene ki Olympiakos kadrosundan iyi olduğu da bir gerçek. Geçmiş El şampiyonlarıyla da kıyaslanabilecek kalibrede bi kadro bence.

Tabi 3 transfer görüp El şampiyonu oluruz demek de yanlış, gazla yapılmış bi açıklama ama dediğim gibi hakkının verirse neden önemli bir adayı olmasın? Ben daha şimdiden birşey izlemeden koça, kurduğu kadroya ve kadronun kalitesine bakarak F4 favorilerindeniz diyebilirim..

16
Erkek Basketbolu / Ynt: A Grubu
« : 03 Ağustos 2012, 03:41:03 »
ben hayatımda bu kadar farka canlı şahit olmamıştım. Nijerya'nın basketbol oynamayı unutmasıyla birlikte Amerika'da inanılmaz hücum etti. %65 küsür 3 lük yüzdeleri var, ne denebilir artık bilemiyorum. Olimpiyat rekorunu da kırdılar.

17
Fenerbahçe Ülker / Ynt: Güncel Haberler
« : 03 Ağustos 2012, 00:05:29 »
İnanılmaz mutluyum 1 gündür Mccalebb sayesinde. Bo bu seviyeye gelmişken onu Türkiye'de görmek gerçekten inanılmaz büyü bir mutluluk. Bu sene yapılan 3 transfer de takımı Euroleague'de bir yere taşıyacak, bu ligi çok iyi bilen, çok doğru yapılmış transferler. Geçen senelerdeki transferleri düşünüyorum da bu sene gerçekten çok farklı olacak. Muhteşem bir yıl bizi bekliyor. Bir de Andersen alınırsa iş bitmiştir. Kafada yaratılan şu kadro kesinlikle F4 için yeterli. Kadro ve koç hakkını verirse işin en önemli şampiyonluk adaylarından bir tanesiniz Euroleague'de.

18
Konu Dışı / Ynt: Bayram & Doğum Günü Kutlama vs.
« : 25 Temmuz 2012, 18:49:58 »
Nice senelere Yusuf, iyi ki doğdun. Ayrıca biraz geç kalmış olsam da Dağlar senin de doğum günü kutlu olsun, 2'nize de nice senelere arkadaşlar..

19
Konu Dışı / Ynt: YGS-LYS
« : 23 Temmuz 2012, 23:59:08 »
Yusuf tebrikler güzel üniversite, güzel bölüm gerçekten. İstanbul üniversite için eşsiz bir yerdir gerçekten, bende isterdim açıkçası Göztepe-Kadıköy'e geri dönmek. Ben 100.000 lerde kaldım pek iç açıcı değil yani sonuç ama bakacam artık İzmir olacak gibi gözüküyor benim de.

20
Fenerbahçe Ülker / Ynt: Güncel Haberler
« : 19 Temmuz 2012, 00:28:37 »
Eyvallah sağ ol şimdiden.

21
Fenerbahçe Ülker / Ynt: Güncel Haberler
« : 18 Temmuz 2012, 14:28:25 »
İyi öyle olması daha da güzel. Arada bi böyle bilgilendirme yaparsan çok sevindirirsin beni ;)

22
Fenerbahçe Ülker / Ynt: Güncel Haberler
« : 18 Temmuz 2012, 01:53:58 »
Volkan allah razı olsun diyebilirim sana şu anda, günlerdi takipteyim tek habere ulaşabilmiş değilim. Çok iyi oldu güncel haberler vermen kendi adıma. Kaynağın nedir onu da merak ettim. Özellikle Pg bölgesi için geçen diğer 2 isim de çok heyecan verici, Bo tabiki ilk hedef olması gereken oyuncu ama bundan 2 sene önce hayalini kurmuştum Jeremy Pargo'nun da. Uzun rotasyonundaki isimler de ayrı bi heyecan verici tabiki.

23
Galatasaray Medical Park / Ynt: Güncel Haberler
« : 15 Temmuz 2012, 00:57:43 »
Domercant'ın yıllık istediği ücretle ilgili bir bilgim yok ama Arroyo'nun da ayrılmasının muhtemel olduğunu düşününce yıllık 2'ye kadar fedakarlık yapılabilir bence Domercant gibi bir oyuncuya. Batiste-Fenerbahçe olayı bence olumlu bir hareket zaten yaşına rağmen ama bu daha da olumlu olurdu. Her neyse zaten Beşiktaş ve Domercant'ın bi alakası yok ama Domercant 31 yaşında olmasına rağmen maddi fedakarlığa deyecek bir oyuncu. Sadece Türkiye değil bence diğer ülke El takımlarının dikkatini de yaşına rağmen çekmeliydi ama çekmemiş. Bakalım sonu ne olacak Domercant'in..

24
Galatasaray Medical Park / Ynt: Güncel Haberler
« : 14 Temmuz 2012, 21:36:07 »
O madde anlaşmanın Kazan aleyhine olan tarafı. GsMp'den büyük bi para isteyecekler bu sefer muhtemelen. Ama 1 milyon dolara filan getirebilirse GsMp Domercant'ı gene süper bi transfer olur. Zaten dediğin gibi Domercant'de Türkiye'ye dönmeye razı anlaşılan.


Aslında Kazan leyhine bir madde denebilir çünkü mevcut Euroleague takımlarından hiçbiri Domercant'e talip değil. Eurocup takımları için geçerli olmadığı için o madde, iyi bir paraya satmaları kaçınılmaz. Başka kulüple anlaşan oyuncuyu takımda tutmak istemeyeceklerdir. Zaten Bilbao'dan Marko Banic'i transfer ettiler ve onun etrafına bir takım kurmak istiyorlar.
Tamamen haklısın benim lafım biraz yanlış oldu. Bir EL takımını talip olması durumda Domercant'ın sözleşmesi bir dez avantaj Kazan için ama GsMp'a karşı tabiki büyük bi avantaj. Açıkçası bu kalitede bir oyuncunun Euroleague takımları tarafından talibinin olmaması enteresan. En basidinden Bjk 6,5 milyon gibi küçük bir bütçeyle katılacak lige. 150.000 euro ya böyle bir oyuncu alınabilecekken ben olsam 1 dk durmam. Bu kalitede bir oyuncunun EL'de neden talibi yok anlamış değilim. Ya da varda Domercant'mı istemiyor, anca Türkiye'den teklif gelirse mi kabul eder bilemiyorum..

25
Galatasaray Medical Park / Ynt: Güncel Haberler
« : 14 Temmuz 2012, 16:58:33 »
O madde anlaşmanın Kazan aleyhine olan tarafı. GsMp'den büyük bi para isteyecekler bu sefer muhtemelen. Ama 1 milyon dolara filan getirebilirse GsMp Domercant'ı gene süper bi transfer olur. Zaten dediğin gibi Domercant'de Türkiye'ye dönmeye razı anlaşılan.

Sayfa: [1] 2 3 ... 26