İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Kenyon_Martin

Sayfa: [1] 2
1
Serbest Bölüm Arşivi / Hırant'lar
« : 21 Temmuz 2008, 13:38:43 »
Elleri bir ağaca arkadan bağlanan hamile bir kadının başına dikilmiş olan iki Ermeni yazı tura atıyordu. Bu kanlı kumarı yaklaşık 100 yıl önce Anadolu toprağında Kars’ta Ağrı’da Van’da Erzurum’da da ataları oynamıştı.Onlardan duymuşlardı.
Karnı burnunda zavallı bir Azeri kadının doğumu oldukça yakın görünüyordu. Çaresiz kadın bir hazan yaprağı gibi titriyordu. Elbiseleri yırtık, ayakları çıplaktı...Ermenilerin uzun boylu olanı elindeki AK-47 model Rus yapımı otomatik tüfeğinin namlusuna monte edilen seyyar kasaturayı çıkartırken, diğeri elindeki demir parayı havaya attı

:-Akçik, manç?..
(Kızmı, oğlan mı?)

-Akçik...
(Kız)

Bu cevap üzerine ’oğlan’ diyerek bahse giren Ermeni, elindeki kasatura ile hamile kadının karnını bir hamlede yarıp çocuğu çıkarttı.Kan b! ürülügözleri bebeğin kasıklarına kilitlendi.

-Tun şahetsar,ınger...
(Sen kazandın, yoldaş)

-Yes şahetsapayts ays bubrikı inç bes bidigişdana...
(Ben kazandım ama bu bebek nasıl beslenecek?)

-Mayrigı bedge gişdatsine.
(Annesi besleyecek elbette)

Aynı dakikalarda Hocalı’nın başka bir semtinde tek kale futbol maçı hazırlığı vardı. İki kesik Azeri kadın başını kale direği yapmışlar, top arayışına girmişlerdi.Başı tıraşlı bir çocuk bulup getirdiklerinde ise Ermeni çeteci sevinçle bağırdı:

-Asixn ma/,çimi yev bızdıge, aveg gındırnadabidi. Gıdıresek...
(Bu hem saçsız hem de küçük, iyi yuvarlanır. Kopartın...)

Aynı anda çocuğun gövdesi bir tarafa,başı da orta yere düşmüştü...

Ermeniler zafer naraları! atarak, kanlı postalları ile kesik çocuk başına vurarak kanlı bir kaleye gol atmaya çalışıyordu.

Bu iki olay Hocalı’da bundan çok değil yalnızca 14 yıl önce yaşandı. Her iki olay da ermeni çetecilerin katliamlarına bizzat şahit olan görgü tanıklarının anlatımlarıdır.

Ne yazık ki 26 Şubat 1992 günü binlerce Azeri türlü yöntemlerle vahşice katledilmiştir. Ajanslar,katliam haberini bütün dünyaya hızla geçerken, arşı titreten ağır bir vahşet yaşanan Hocalı halkından geri kalanlar ise çaresizlik içinde kıvranıyordu.

Türkiye’de büyük bir dehşet uyandıran katliama ilişkin ilk görüntüler ise TRT aracılığı ile duyurulmuştu. Bütün olanları batılı gazeteciler, özellikle de New York Times belgeledi.

26 Şubat’ta güçlü silahlarla donatılmış Ermenistan silahlı kuvvetleri ile Hankendi’nde konuşlanmış bulunan Albay Zarvigarov komutasındaki 366’ncı Rus Motorize Alayı, Hocalı’ya saldırarak tarihin en vahşî katliamlarından birini yaptılar.

26 Şubat! gecesi Rus motorize alayının tanklarından açılan top ve roket saldırıları ile Hocalı Havaalanı kullanılamaz hâle getirilerek kentin dış dünya ile ilişkisi de tamamen kesildi.

Savunmasız kalan kente giren Rus destekli Ermeni askerleri, çocuk, yaşlı, kadın, bebek demeden birçok insanımızı vahşîce katlettiler. ermenilerin işgal ettikleri Hocalı’da dehşet verici olaylar yaşandı.

Canlı canlı insanların kafa derilerini yüzdüler,

Sağ olarak ele geçirdiklerini ise sistematik bir işkenceye ve tıbbî deneylere tâbi tutarak, insanlık dışı muamelelere maruz bıraktılar.

Hızar ve testereler ile diri diri insanların kol ve bacaklarını kestiler.

Genç kızların önce saçlarını,sonra da kafa derilerini yüzdüler.

Babanın gözü önünde evladını, evladın gözü önünde babayı kurşunlara dizdiler.

Kesik kafaları sepetlere doldurdular.

Peki neydi bu düşmanlık?

Ermenistan’daki okul duvarlarında asılan haritalarda Türkiye’nin 12 ili yer almaktayken, Ermenistan’ın bayrağında Türkiye hudutları içindeki Ağrı Dağı’nın resmi varken, Ermenistan Millî Marşı’nda ’Topraklarımız işgal altında, bu toprakları azat etmek için ölün,öldürün’ denmekteyken, başkaca bir neden aramaya zaten gerek yok sanırım.

Dağlık Karabağ Bölgesi’nde bulunan Hocalı’ya, eski Sovyet İttifakı Silahlı kuvvetleri’ne ait 366.Alay’ın desteği ile Ermeni Sılahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen saldırılar sonucu 613 Azerbaycan Türk’ünün hayatını kaybettiği resmî olarak açıklandı. Ancak kayıp sayısının bu rakamların çok çok üstünde olduğu bilinmektedir.

56 hamile kadın karnı yarılmış durumda bulunmuştur.

Bu alçak saldırıda 487 kişi ağır yaralanırken, 1275 kişi ise rehin alınmış,geri kalan nüfus da bin bir zorlukla canını kurtarmış ancak bu olayın tahribatından ruhları ve hafızaları asla bir daha kurtulamamıştır.

Şahitlerin anlattıklarını dinleyenler önce kulaklarına inanamadı.!

Fakat katliam sonrası Hocalı’ya girdiklerinde ise, görgü tanıklarının abartmadığını kısa sürede anladılar. Hocalı’da katliam bölgesini gezen Fransız gazeteci Jean-Yves Junet’nin gördükleri karşısında söyledikleri, katliamın boyutunu da anlatıyordu:

’Pek çok savaş hikâyesi dinledim. Faşistlerin zulmünü işittim,ama Hocalı’daki gibi bir vahşete umarım kimse tanık olmaz’ Peki 26 Şubat 1992 günü yaşanan bu katliamın emrini kim vermişti; Ermenistan Devlet Başkanı sıfatını taşıyan Robert Koçaryan denilen kirli katilden başkası değildi. Yaptığı terör faaliyetlerinin oranı nispetinde terfi eden Taşnaksutyun örgütü liderlerinden Robert Koçaryan, 20 Mart 1996’da Ermenistan Başbakanı oldu.

Karabağ’da barış istediği için aşırı milliyetçilerin tepkisine daha fazla direnemeyen Levon Ter Petrosyan istifa edince de 30 Mart 1998 yılında ondan boşalan Devlet Başkanlığı koltuğuna,’Hocalı Katlia! mı’ baş sorumlusu olan azılı terörist Robert Koçaryan oturdu.

Ermeniler Türk hamile kadınlarına tecavüz edip karnını hamile olduğu halde taş ile doldurup öldürmüşler ve küçük Türk kızlarına tecavüz edip öldürmüşlerdi.

Ülkemizde sadece 1 ermeni öldürüldü diye yürüyüş yaptılar ve o kadar araştırdılar ama hiç bir insan kalkıp ta bu masum insanlara işkence edilip öldürüldükleri için yürüyüş yapmadı…………..Halamı Hepiniz Ermeni , Hepiniz Hrantsınız.


Yazıklar olsun ……
 

2
Arşiv / Los Angeles Clippers 2008 Draft
« : 14 Şubat 2008, 13:28:51 »
Eric Gordon

Doğum Tarihi:12/25/1988
Pozisyon:Shooting Guard
Boy:6-4
Ağırlık:220 LBS
College Team:Indiana
High School:North Central

 Ncaa'deki ilk yılını geçiren Eric Gordon draftte girmesi durumunda ilk 5 içinde seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.Özellikle müthiş keskin bir şutör olması ve atletizmiyle menajerlerin tercih sebebi olacağı söyleniyor.Eric Gordon bu sezon D.J. White'la birlikte(D.J. White'ında bu sene draftlere girmesi bekleniyor özellikle 17.6 sayı 10.7 ribaund 1.8 blok istatistikleriyle dikkat çekiyor.)İndianapolis'in en büyük kozları.Özellikle Eric Gordon henüz ilk senesinde bir freshman olmasına rağmen takımının hücumdaki en büyük silahı.

 İşte bir genel menajer Eric Gordon'ı neden seçmeli;

-Bir numaralı slahı inanılmaz skorer bir şutör olması keza bu sene şuana kadar 21.3 sayı 3.0 ribaund 2.5 asistle oynadı.Ribaund ve asistlerini düşük olması kabul edilebilr çünkü o saf bir skorer oyunu tek yönlü oynaması.Bunun yanında %46 saha içi %41 üçlük ve %85 lik gibi çok yüksek bir yüzdeyle serbest atış kullanması onun şutunun düzgünlüğünü kanıtlar nitelikte.

-Şutunun yanında çok üst düzey bir atlet,ayakları çok çabuk ve şutunu inanılmaz kolay yaratabiliyor ve her iki guard pozisyonunuda oynayabilen bir isim.

Bunun yanında Eric Gordon'ın eksik olduğu yönleride elbette var;

-İlk olarak 1.94 civarı olması bazı menajerlerin onun için burun kıvırmasına yol açıyor.Çünkü bildiğiniz üzere draftlere girecek oyuncuların menajerler tarafından fiziğine çok önem veriliyor..

-İkinci olarak fiziksel dez avatnajından ve size'ından dolayı savunmada çok aksaması her ne kadar atlet olsada Nba devlerine göre biraz cılız kalacağı konuşuluyor.

3
NCAA -Oyuncular- / Duyuru..
« : 12 Şubat 2008, 23:27:43 »
Bu yeni bölümümüzde Nba'in geleceği şeklinde tabir edilen oyuncuları daha yakından tanımaya çalışacağız.Belirli periyotlar arasından oyuncular hakkında yapılan araştırmaları sizler ve ya ben burda paylaşabilriz..

4
Arşiv / Pacers 2008 Draft
« : 12 Şubat 2008, 13:28:51 »
Roy Hibbert

Doğum Tarihi:12/11/1986
Pozison:Center
Boy:7-2
Ağırlık:278
College Team:Georgetown
High School Team:Georgetown Prep

  Bu sene üniversitede 4. ve son sınıfına gelen Roy Hibbert Nba draftinden ilk 15 içinde seçilmesi bekleniyor.Özellikle olağan üstü fiziğe sahip olan oyuncu koçların öncelikli tercihi olmasını sağlayacak..Özellikle 2.19 luk boyunun getirdiği avatajla Nba'in iyi savunmacıları arasına girmesi bekleniyor.Bunun yanında güçlü bir ribaundçu,ortalama üzeri bir şutör ve dikkat çekici bir özellik %80 ile sebest atış kullanan bir oyuncu.Özellikle bu denli uzun biroyuncunun iyi bir serbest atıcı olması onun adına çok büyük bir artı olacağını düşünüyorum...
 
  4 sene okuduğu Georgetown'da ortalamaları şöyle;

04-05:15.8 Mins 5.1 Pts 3.5 Reb 0.9 Ast 1.3 Blok

05-06:24.0 Mins 11.6 Pts 6.9 Reb 1.3 Ast 1.6 Blok

06-07:26.4 Mins 12.9 Pts 6.9 Reb 1.1 Ast 2.4 Blok

07-08:25.7 Mins 13.2 Pts 6.8 Reb 1.9 Ast 2.1 Blok <==(Şuana kadarki oynadığı maçlardaki istatistikleri)

Bu sezon Big East Konferans'ında Georgetown'la çıktığı maçlar takımının sayı,ribaund,blok ve şut yüzdesi kategorilerinde birinci sırada..

Ortalığı inletecek kadar bir star olmayacak ama amacım sene içerisinde ara ara gözüme çarpan bu potansiyelli isimleri sizlere elimden geldiğince tanıtmak çünkü asıl ozaman draft sonrası takımlarımız verdiği kararları daha sağlıklı sorgulayabileceğiz...

5
Arşiv / Micheal Beasley
« : 06 Şubat 2008, 11:29:10 »
Doğum Tarihi:1/9/89
Pozisyon:SF/PF
Boy:6-9
Ağırlık:235 LBS
College Team:Kansas St.
High School Team:Norte Dame Prep


 Açık ara '08 sınıfının en potansiyelli ismi olarak gözüküyor ve şimdiden birinci sıradan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.Özellikle 89 doğumlu olması genel menajerlerin oldukça ağızlarının sulanmasına yol açıyor.Oyun tarzı olarak Carmelo Anthony ve Josh Smith karışımı olduğu söyleniyor.Carmelo kadar şutu mükemmel yaratan jump shoot,jump hook ve fade away üzerinden sayı bulan üst düzey bir skorer...Bunun yanında Josh Smith gibi iki poziyonu birden oynaya bilen ve onun gibi müthiş bir atlet olarak adından söz ettiriyor.

 Şu an Ncaa'lerde ilk yılını geçiren geçiren Micheal Beasley maç başına aldığını 30.0 dk sürede 24.9 sayı 12.3 ribaund 1.4 asist 1.8 blok 1.4 top çalma ortalamalarıyla dikkatleri üzerine topladı.

 Micheal Beasley'nin hakkında yapılan yorumların tek olumsuz yön olarak liderlik özelliğinin zayıf olması ve top paylaşımında arkadaşları yerine kendisine bir daha fazla önem vermesi...Micheal Besley'nin böle olmasının yaşının entkeni çok fazla sanıyorum ileride olgunlaştığında o Nba'in durdurulamazları arasına gireceği şimdiden belli...

6
Basketbol, Streetball / Bölüm Duyuruları
« : 15 Eylül 2007, 14:27:58 »
Bundan sonra bir takım kurallar almak durumundayız;

-Tek cümleli mesajlara bundan sonra iltimas gösterilmeyecek.Örneğin sevdiğiniz veya kullandığınız ayakkabıyı neden onu tercih ettiğini belirtmek zorundasınız,bir başka şekilde favori streetball oyuncunuzu yazarken neden o oyuncuyu sevdiğinizi belirtiniz...

-Bir konuya sadece teşşekkür mesajı yazmak için girmeyiniz ve mesajlarınızı daha çok yorum dolu ve bilgi aktarıcı mesajlardan tutmaya özen gösteriniz.Konu sahibine veya mesaj sahibine teşşekkürlerinizi belirtmek istiyorsanız,faydalı bir mesajınızın altına kısaca not tutabilirsiniz...

-Herhangi bir konuya sadece soru sormak,bilgi sömürmek için değil de az da siz bilgilerinizi forum üyelerimiz ile paylaşırsanız iki taraf için de faydalı bir forum niteliği taşıyabiliriz...

-Nasıl oyuncusunuz bölümde ise artık tartışma ortamı yaratmasına karşı çıkacağız kimin ne yazdığı sorgulanmıyacak abartıya kaçılmadığı sürece o mesaj orda duracak ve kimse buna karşı çıkmayacak..Sıkar yada sıkmaz o bizi ilgilendirmez onun atıp tutması onu daha iyi bir oyuncu yapmıyor...

-Bundan sonra biz o bölüm moderatörü olarak Streetball videolarına daha fazla ağırlık vereceğiz çünkü asıl konumuzun ismi Streetball'dır yavaş yavaş ilgi ve alakanın dışına çıkılmaktadır...

-Bölüm dahilinde aklınıza takılan birşeyler olduğu taktirde bölüm moderatörlerine özel mesaj ile ulaşarak,daima sorularınıza cevap alabilirsiniz.Eğer ki herhangi bir konuda,herhangi bir mesajın saçma,gereksiz ve hakaret içerdiğini düşündüğünüz taktirde ise mesaj altlarındaki " Moderatöre Bildir " butonunu kullanarak sikayetlerinizi görmemize yardımcı olabilirsiniz...

-Son olarak artık post kasmak için bu bölüme uğrayanlar ciddi uyarılarla karşı karşıya kalıncak son yaşanan bi kaç olaylardan sonra bu kararları almak zorunda bıraktınız bizi bölümü zıvaradan çıkaran sizlerdiniz bunu düzeltmek ben ve SİZİN elindedir...

7
Arşiv / Turnuva Rosterları
« : 25 Temmuz 2007, 00:30:19 »
http://www.sendspace.com/file/6jbvny


Evet rosterlar hazır  kota bakmından sıkıntı yapmayın 394 kb ;)

bide hata varmı diye şöle bir göz gezdirin ileride sorunla karşılaşmayalım hadi kolay gele ;)

8
Serbest Bölüm Arşivi / Şerefinizle Ölseydiniz!....
« : 15 Temmuz 2007, 16:16:41 »
Bilmiyorum belki çoğunuz görmüş olabilir ama ben şimdi rastladım bazı şeyleri görmek için koyayım dedim bazı şeylerin farkına varmak için....

Yıl 2020,kızım 18,ben 47 yaşındayım...

"Baba bizim bayrağımızda sizin zamanınızda Ay-yıldız varmış neden
şimdi haç işareti ve anlamını bilmediğim renkler var?

2 arkadaş okulda tavan arasında eski bir atlas bulmuştuk,o atlasta
gördük daha önce Edirne'den Kars'a kadar Türkiye toprağı imiş,şimdi neden
o haritanın 1/5'ine Türkiye diyoruz?

Eskiden her mahallede 1-2 cami varken,şimdi neden her ilde bir cami
var,dedem bahsetmişti daha önce ezan denen bir şey varmış,günde 5 defa
camilerden okunurmuş şimdi bu çan sesleri ne baba?

Filistinlilerin zamanında topraklarını parça parça satarak İsrail'in
kurulmasına sebep olduklarını hiç mi bir yerde okumadınız da,topraklarımızı
sattırıp şimdi bu ufcık alana bizi hapsettiniz.Siz atalarınızdan böyle mi aldınız bu
toprakları,emaneti böyle mi korudunuz. Günden güne topraklarımız satılırken
siz uyuyor muydunuz baba?

Baba küçükken herkesin beni Aybüke diye çağırdığını hatırlar gibiyim
şimdi neden bana Angel diyorlar,beni kulağıma Angel ismini ezanla sen mi
söyledin?

Bizim evin önünden tanklarla geçen Amerikan askerleri kim baba?Hergün
bize hakaret ederek ve sizi her gördükleri yerde coplayarak demokrasi ! mi
getirdiler baba?Bize okulda demokrasinin tanımını daha farklı öğretiler sanki

Elime geçen gün bir kitapgeçti baba,senin gençliğinden kalan .Biz Ankara'ya
taşınmazdan önce memleketimizin ismi Gaziantep'miş ve 6317 şehit vererek "Gazi"
lik ünvanını kazanmış.Neden şimdi oraya kürdistan diyorlar baba.Baba hani sizlere
kürtlerle Türkler kardeştir demişler,peki kardeşlerim neden bizi öldürüp ülkemizde
ayrı devlet kurdular.

Baba o kitapta Atatürk diye birinden de bahsetmişti.O her kimse 1933'te
Bursa'da bir nutuk vermiş,ben şimdi bile ne kastettiğini anlayabiliyorken,sizin
gençliğiniz bu kadar mı cahildi de o uyarıları dikkate almadınız.

Şimdiki kürdistan toprağında yer alan Süleymaniye'de askerimizin başına
çuval geçirmişler ve sen o dönemde gençtin,hiç mi kanın donmadı baba.Neden
hesap sormadınız bunları görmezden gelen yöneticilerinize?

O az önce bahsettiğim Atatürk size bir hitabe yazmış ve sizi hain yöneticilere
ve uşaklara karşı uyarmışve hitabenin sonunda da "Muhtaç olduğun kudret
damarlarındaki asil kanda mevcuttur."demiş.Baba kanınız o kadar bozuk mu ki
ülkemizi bu hale getirenlerin yakasına yapışmadınız.

Baba Türkiyeli ne demek,biz Türk çocuğu değil miyiz,soyumuz belli değil mi
bizim ,o kitapta okumuştum "Ne mutlu Türküm diyene" yazıyordu.Peki baba ben
neden mutlu değilim.Türküm demek suçsa ve kötü bir şeyse siz eskiden neden
söylerdiniz.

Baba biz Kurtuluş Savaşı denen bir şey yaşamışız,kitaba göre dünyanın gördüğü
en şanlı savaşmış ve o savaşta 4 milyon şehit vermişiz.Madem bu vatandan bu kadar
kolay vazgeçecektiniz de neden o kadar şehit verdiniz.

Hiç mi kitap okumadınız,hiç mi sizi uyaran olmadı,hiç mi göremediniz ülkemizin
peşkeş çekildiğini,eğer farkında olduysanız ve duygusuzca evinizde oturduysanız
sizin o hainlerden ne farkınız kaldı.Allah'ın huzuruna hangi yüzle çıkacaksınız baba.
"Vatan sevgisi imandandır" diye bir hadis varken hadi diyelim ki Türklüğünüzden
vazgeçtiniz bari İslam'ın emrine uysaydınız.

Senin eski cd'lerden dinledim baba,bizim de bir İstiklal Marşı'mız varmış,o marşı
yanlızca körü körüne ezberlediniz mi?Atalarımız sizi her fırsatta uyarmış,demiş ki "Ey Türk
titre ve kendine dön."Baba ne zaman titreyeceksiniz,Ankara'yı da kaybettikten sonra mı?
Bundan 13 yıl önce titremediyseniz eğer artık hiç birşey titretemez sizi.

Baba sen son bağımsız olan Türkiye Cumhuriyetini gördün."Ya devlet başa,ya
kuzgun leşe" diyebilecek bir Hasan Tahsin,bir Şehit Şahin,bir Sütçü İmam yok muydu
aranızda?Yazıklar olsun baba sizin gençliğinize!

Bu günleri göreceğime hiç doğmasaydım baba.Türklüğünüzden utanmadınız hiç
olmazsa insanlığınızdan utansaydınız baba.Bu vatan göz göre göre altınızdan kayarken
hiç olmazsa ŞEREFİNİZLE ÖLEMEDİNİZ Mİ?"

9
Arşiv / Bulls 2007 Draft
« : 30 Haziran 2007, 18:29:51 »
Chicago Bulls 2007 draft'inden 9. sıradan Florida Üniversitesi'nden PF pozisyonunda oynayan 2.11 boyundaki Joakim Noah'ı,49. sıradan Pittsburgh Üniversitesi'nden C pozisyonunda oynayan 2.16 boyundaki Aaron Gray'i ve 51. sıradan Oklahama State Üniversitesi'nden SG poziyonunda oynayan Jameson Curry'i draft etti.

Özellikle Joakim Noah bu draftler öncesi gerek Florida'da şampiyonluğa ulaşmasıyla gerek ünlü bir ailenin çocuğu olmasıyla gerekse yaptığı çarpıcı açıklamalarla en çok göze batan isim oldu...

10
Arşiv / Hawks 2007 Draft
« : 30 Haziran 2007, 02:30:28 »
Atlanta Hawks 2007 draft'inde 3. sıradan PF pozisyonuna Florida Üniversitesi'nden Al Horford'u ve 11. sıradan PG pozisyonuna Texas A&M Üniversitesi'nden Acie Law'i seçti.Bu iki oyuncu takıma ne derecede katkı yapabilir?Özellikle Kevin Durant ve Greg Oden dışındaki tayfadan en potansiyelli isimlerin başında gelen Al Horford'un ileride çok iyi bir oyuncu olacağı konuşuluyor...

11
Arşiv / Bucks 2007 Draft
« : 29 Haziran 2007, 19:21:49 »
Bucks 2007 Draft'inde 6. sıradan PF pozisyonunda oynayan 2.13 boyundaki Çin'li Yi Jianlian ile 56. sıradan PG pozisyonunda oynuyan Nevada Üniversitesi'nden Ramon Sessiaons'u seçti.

Özellikle Çin'li Yi Jianlian çok büyük bir potansiyeli olduğu ve kendisine Asyalı Gasol diye tabir edildiğini hatırlatalım

12
Arşiv / Pistons 2007 Draft
« : 29 Haziran 2007, 18:53:31 »
Detroit Pistons bu yılki draftta 15. sıradan Eastern Washington Üniversitesi'nden SG pozisyonuna Rodney Stuckey'i 27. sıradan UCLA Jr. Üniversitesi'nden SG pozisyonuna Arron Afflola'yı ve 57. sıradan DePaul Üniversitesi'nden PG/SG pozisyonuna Sammy Mejia'yı seçmiştir bu oyucular hakkındaki yorumlarınızı ve takıma neler kazandıracağı hakkındaki düşüncelerinizi yazabilirsiiniz

13
Arşiv / Tiago Splitter
« : 29 Haziran 2007, 17:46:41 »
'07 draftında San Antonio seçimini Tiago Splitter'dan yana kullandı.Son şampiyon uzun rotasyonu bakımından alt sıralardan seçmelerine rağmen bana göre yegane bir isim kazandı.Daha üst sıralardan seçilmesini beklediğim bir oyuncu olan Splitter 28. sıradan seçildi.Bence San Antonie bu kadar alt sırlardan iyi bir oyuncu seçti hem Splitter'ında oyun tarzı San Antonio oyun mantalitesine çok uyuyor.Splitter'ı çoğumuz Tau Ceramica formasıyla Euroleague maçlarından yakından tanıyoruz...

14
Diğer Videolar / Yeni Bir Dev Geliyor
« : 25 Haziran 2007, 16:29:38 »
http://www.youtube.com/watch?v=VOKnw6p1qC0

Evet bu adam NBA'in baz aldığı ölçülere göre tam 7'9" uzunluğunda.Yao Ming 7'4" uzunluğunda olarak gösterildiğinden bu adam Yao'dan tam 5" daha uzun her 1" 3 cm  fark yarattığı için bu adam Yao dan 15cm daha uzun Yao 2.26 olduğuna göre bu adam 2.41 boyunda bu adamın ismi Sun Ming Ming şuan için öle büyük bir iddialı konumda değil fakat sürekli idman yapıyor kendini hazırlıyor fundamental'ını gekiştiriyor.Şuan için idman yapan bir dev fakat bir iki sene sonra onu göreceğimiz noktlarda çok fark yaratabilecek bir oyuncu olacak..

15
Bildiğiniz gibi birkaç yıl önce Toronto'nun başına genel menajer Jerry Colangelo geçtiğinden beri takımda farklı bir politika yürütüyor.Avrupalı yada o ekoldan gelmiş oyunculara daha fazla bir eğilim içinde takıma katıyor.Sizce bu yabancılaşma politikası işe yarıyacakmı ilerliyen senelerde bunu görecekmiyiz yoksa Toronta bu sene olduğu gibi ileriki senelerde de play-off a kalan fakat ilk turda yarış dışı kalan bir takım mı olacak?

16
Mix Videolar / Wolflyer Ricky Mix
« : 26 Mayıs 2007, 12:25:21 »
Mix yarışmasına hazırladığım mixi bitirdikten sonra hızımı alamayıp bir mix daha yapıyım dedim ortaya kendime göre iyi bişiylerde çıktığını söyleyebilrim fakat önemli olan sizin yorumlarınız


http://www.sendspace.com/file/o32l5x

17
NCAA -Oyuncular- / Hasheem Thabeet
« : 07 Nisan 2007, 23:19:05 »
 Bu oyuncuyu Slam dergisindede görmüşsünüzdür.UConn'da forma giyen bu oyuncu 20 yaşında ve tam 2.21 boyunda.Oyun stili olarak Dikembe Mutombo'ya benzetiliyor ve 10. sıradan seçileceği tahmin ediliyor.Bloklar bazında ligin en iyi birkaç isminden biri.2.21 boyunda olamsına rağmen son derece atletik bir isim.Düşsenize 2.21 ve atlet inanılmaz.Kısacası İlgauskas'ın atletik versiyonu :D Ben bukadar uzun bir siyahi oyuncu hiç izlememiştim doğrusu.Savunmada bloklarda olduğu kadar ribaundlarda da etkili bir isim olarak göze çarpan bir oyuncu Hasleem Thabeet.Savunmada konusunda kendisini Nba'de kabul ettirecektir.Fakat bukadar saydığımız özelliklerin yanında hücumda tam bir fiyasko.Post oyununu hiç bilmiyor.Oyunu okuyamıyor.Buda biraz yaşından kaynaklansa gerek ki yetenekleri çok ham.Fakat büyük bir potasiyel.
 Uzun lafın kısası 2.21 boyundaki bu atletik isim savunmada boyalı bölgeye korku salacak.Fakat hücumda kendisini çok geliştirmesi lazım.Ona bu pota altı oyununu öğretecek bir efsane hoca lazım...

Buda Thabeet'ten küçük bir estantene:

 [youtube=425,350]ioLODceE8mQ[/youtube]

18
Arşiv / Kenyon Martin İyileşiyor...
« : 06 Nisan 2007, 07:26:28 »
Nba.com ve Denverpost'a okuduğum haberlere göre Kenyon Martin play-off lara kadar iyileşmiş olacak fakat yöneticilerlede oturup konuşan K-Mart play-offlarda kendisini riske etmek yerine gelecek sezon %100 sağlıklı olarak dönebilecek.Gelecek sezon için bir değerlendirmede bulunan K-Mart:"Doktorlar play-offlara yetişebileceğimi söyledi fakat ben play-off larda oynuyup dizimi riske etmektense gelecek sezon %100 sağlıklı olarak Denver adına savaşacağım"diyor

Elimden geldiğince haberi çevirmeye çalıştım gelecek sezon için dönmesine şüphe ile bakanlar vardı hatta kariyeri bitti bile dedi fakat %100 sağlıklı döneceği haberi çok mutlu etti beni inşallah gelecek sezon insanlar gerçek Kenyon Martin'i görebilecek uzunca bir aradan sonra...

19
Arşiv / NBA'den Beşiktaş'a
« : 06 Ocak 2007, 11:21:27 »
Takımımız transferde Donnel Harvey'den sonra bir bomba daha patlattı.Beşiktaş Basketbol Şube kaptanı Şenol Demirdağ NBA'de gerçekleşen dev takasda Allen İverson'la birlikte Denver Nuggets'a geçen İvan McFarlin'le her koşulda anlaştıklarını bildirdi.2.03 boyunda 109 kilogra ağırlığındaki McFarlin üst düzey atletik yetenekleriyle tanınıyor.Oklahoma Üniversitesi mezunu McFarlin bugün İstanbul'da olması bekleniyor.

20
Arşiv / NbaTr Ailesi Gencay'a Geçmiş Olsun Diler
« : 02 Ocak 2007, 15:13:26 »
Birkaç gün önce ağır bir trafik kazası geçiren Gencay kardeşimize burdan tüm NbaTr ailesi adına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz....

21
Arşiv / Detroit Pistons Beklentileri Karşılayabildi mi?
« : 31 Aralık 2006, 23:10:18 »
Evet sezon başlangıcından bu yana epey süre geçti.Bu sezon başlarken Detroit Pistons açısından özellikle Ben Wallace'ın gitmesiyle birlikte bir çok soru vardı.Siz Detroit'i nasıl buldunuz?.Veya Detroit sizin beklentilerinizi şuan için karşılayabildi mi?

22
Arşiv / Beşiktaş'ın en büyük eksiği ne?
« : 02 Aralık 2006, 20:08:46 »
 Beşiktaş her sezonki gibi yine büyük bir revizyondana geçti aslında başarılı bir sezon geçiren kadro maddi durumlardan dolayı bu değişikliğe gidildiği söyleniyor.Orası biz taraftarları fazlaca ilgilnedirmiyor ancak bu değişikliklerden sonra Beşiktaş takımında en çok eksik gördüğünüz noktalar neler sizlere göre....
 

 Benim fikrimce müthiş ve Türkiye Basketbol Ligi'nin sayılı koçlarından biri olan bir koç sahibiz onun kararları doğrultusunda transferler yapıldı aslında ona kalsa kadroda bu denli oynama yapılmayacaktı.Yinede Murat Didin başarıya ulaşacaklarını ümit ettiler.Açıkçası bu sezon başında benim umduğumdan daha iyi bir Beşiktaş'la karşılaştım ancak bu başarı sadece TBL ile sınırlıydı.Aynı başarıyı bizlere Avrupa'da gösteremedi.İzlediğim maçlardan yola çıkarak en büyük ekisiğimizn pota altı olduğu kanısına vardım.Sales o mevkide biraz fizik bakımından kısa kalıyor ancak ribaundlarda çok etkili bir oyuncu olduğunu söyleyebilrim ne olursa olsun esas mevkisinde oynamıyor.Ostojic tam bir hayal kırıklığı yarattıbende.Yani maç içinde bakıyorum nerde duracağını hiç bilmiyor.Çok pozisyon hatası yapıyor boyalı bölgemiz çok boş kalıyor onun yerine Mersin Büyükşehir Belediye'de oynayan Ja Ja Richards gibi bir oyuncu olsaydı yada Kimani'yi takımda tutabilselerdi Avrupa'dada başarının geleceğine inanıyorum.Sonuç olarak ben en büyük eksiğin pota altında gerçek bir center oyuncumuzun olmayışına bağlıyorum....

23
Haber Arşivi / 0 Tölerans
« : 10 Kasım 2006, 14:00:14 »
Evet NBA başlayalı 2 haftayı geçiyor ve bu süre zarfında gündemi en çok meşgul eden konulardan biride bu 0 tölerans oldu.Öyle ki bu çoğu zaman sahadaki basketbolun önüne geçti.Artık en ufak bir itirazda hakemler düdüklerini kullanmaya üşenmiyorlar.Adrenalin ve heyecanın en üst düzeyde olduğu bu oyunda oyuncular istem dışı itirazlarda bulunuyorlar bu onları haklı çıkarmaz ancak biraz anlayış beklenmesi kanısındayım(bu her oyuncu için değil tabiki malüm Sheed...)Siz bu konuda ne düşünüyorsunz bu uygulamanın yavaş yavaş suyu çıkıyor mu?Yoksa hakemlere sonuna kadar destekmi veriyorsunuz?

24
Arşiv / Kenyon Martin Bu Sezon Ne Yapar?
« : 19 Ekim 2006, 21:32:57 »
Denver Nuggets'in atletik yıldızı Kenyon Martin malüm Denver'da şuana kadar birtürlü bekleneni veremedi.Bu off-seasonda onun adının geçtiği bir çok takas dedikodusu geçti heleki bu yaz Bucks'a takas olan Ruben Petterson'un onun için takımdan ayrılmaz ise delireceği şeklinde olay bir açıklamada bulunmuştu ancak Kenyon Martin Nuggets'ta kaldı ve taraftarına bir söz veri;
 "Sayılar hakkında bir söz veremem.Kaç galibiyet alacağımızı ya da nasıl bir performans sergiliyeceğimide bilmiyorum.Ancak şundan eminim bu sezon geçen sezonlardan daha iyi bir performans segiliyeceğim."şeklinde konuştu.Camby'de Kenyon Martin'in çok iyi bir yaz geçirdiğini ve antrenmanlarda dizindeki herhangi bir sorun yaşamadığını belirtti.Kenyon Martin'i biraz takip ettiyseniz bilirsiniz takımı için yapmıyacağı şey yoktur o kırık bacakla bile oynak istediği bir maç vardır ancak onunla uğraşmazsanız sizin için bunları yapar.Bilindiği gibi Kenyon Martin Cincinati mezunu ve 2000 draftında New Jersey Nets tarafından ilk sırada seçilmişti.....

Sayfa: [1] 2