İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - NaturalBornKilleR

Sayfa: [1] 2
1
Günün Maçları Arşivi / Dallas:108 Lakers:72
« : 12 Mart 2007, 10:17:58 »
Dallas üst üste 17. galibiyetini Lakers'ı 36 sayı farkla yenerek kazandı.Lakers maça büyük eksiklerle çıktı.Bu yüzden pek dirençli bir oyun ortaya koyamadılar.Dallas'ta maçı 31-11 ile geçen 2. çeyrekte  kopardı.İstatistikler şöyle:

J.Howard: 24 sayı
D.Nowitzki:19 sayı
Terry:14 sayı
Croshere:13 sayı
Stackhouse:13 sayı
Diop:4 sayı 13 rib

Kobe:25 sayı
K.Brown:10 sayı

2
Serbest Bölüm Arşivi / Seri Katillerin Hayatları...
« : 12 Ocak 2007, 15:19:52 »
Seri Katillerin benim hep ilgimi çekmiştir.Sizinde ilgilenebileceğinizi düşündüm.

      Charles Manson 
Manson, cani manyaklar arasinda en özel olanidir. Ona daimi kötü ününü kazandiran cinayetler – 1960’larin en sok edici olan 1969 Tate-LaBianca cinayetleri – aslinda baskalari tarafindan islenmisti; kendisi ala bir silah ateslememis veya biçak kullanmamistir. Fakat onun karanlik cazibesinin kaynagi tam olarak budur: köle gibi kendisini takip eden ve onun en kanli emirlerini yerine getirmeye hazir olan müritleri üzerindeki etkisi. Esasinda Manson bazi büyülü sözler söyleyen zeki bir dolandiricidan daha fazlasi olmamasina ragmen, kendisini seytani bir Mesih, habis bir mürsit yapmisti; o, baris, ask ve çiçeklerin gücü vaazlariyla baslayip Rosemary nin Bebegi, Seytan ve “Sympathy for the Devil” gibi satanist fantezilerle sona eren bir dönemin en karanlik güdülerinin vücut bulmus haliydi.

Ahlaksiz bir annenin gayri mesru ogluydu. Söylendigine göre, annesi bir defasinda onu bir sürahi bira ile degis tokus etmeye çalismisti. Manson’in terk edilmeler, dayak ve istismarla dolu karabasan gibi bir çocuklugu olmustu. Gençligi de sonu gelmez bir suç tutuklanma, hapis ve kaçis döngüsüydü. (“Isin dogrusu su ki,” demisti Manson kendini tahlil ettigi nadir anlardan birinde, “ben yakalanmadan bir sey çalmayi beceremeyen salak bir hirsizdan baska bir sey olamadim.”) 18 yasindayken kogus arkadaslarindan birine biçak tehdidiyle livata uyguladigindan, federal islah evinde kendine bir yer edindi. 1954’te sartli tahliye edilmesinden sonraki 13 yili sahte çek vermekten, kadin saticiligina kadar muhtelif suçlardan degisik hapishanelere girip çikarak geçirdi. 1967 de serbest birakildiginda – tüm itirazlarina ragmen – 33 yasindaki Manson, hayatinin büyük bir bölümünü demir parmakliklar arkasinda geçirmisti.

Ask Yazi diye anilan dönemin en cafcafli zamaninda, karsit kültürün coskunlugunun doruk noktasina vardigi günlerde serbest kaldi. San Francisco’nun Haight-Ashbury bölgesinde – hippiligin anavatani – Manson, uyusturucuyu, özgür seksi ve dönemin büyüsünü kesfetmisti. Çok geçmeden mesum karizmasi, serserilerden ve kaybedenlerden olusan bir “aileyi” etrafina toplamasini saglamisti.

Los Angeles’in disindaki tozlu bir çiftlikte müritleriyle beraber yasayan Manson, kismen – diger tüm etkilerin yani sira – bu güne dek kaydedilmis en ilimli ve mizahi rock n roll albümlerinden biri olan Beatles’in White Albüm ünden esinlenerek çok tuhaf bir kiyamet teorisi gelistirmistir. Özellikle “Helter Shelter” adli sarkiyi (bir lunaparkta çocuklarin bir alete binislerini anlatan bir sarkidir) siyahlarin ayaklanip tüm beyazlari öldürecekleri, yalnizca


Manson ve onun az sayidaki seçilmis müridinin geri kalacagi ( çünkü Manson ve taraftarlari dünyanin hakimi olacaklardir) bir irk savasinin habercisi olarak yorumlamistir. Manson savasi kiskirtmak için bazi önde gelen beyazlari suçun siyah devrimcilere yikilabilecegi bir sekilde öldürmeleri için müritlerini sapikça bir göreve gönderdi. 9 Agustos 1969 da Manson’in “ailesinden” 5 kisi, yönetmen Roman Polanski’nin evine girip hamile karisi aktris Sharon Tate ile birlikte 4 kisiyi daha vahsice öldürdüler. Ayrilmadan önce kurbanlarinin kanlariyla duvara kiskirtici yazilar yazdilar. Ertesi gece, Manson, “sürüngenleri”ne bizzat öncülük etti ve LaBianca soyadli bir çifti ayni sekilde öldürüp parçaladilar.

Cinayetler, Los Angeles bölgesinde panik yaratti ve tüm ulusu sok dalgalari sardi. Manson, en sonunda, olaylarla hiç ilgisi olmayan bir suçtan ötürü hapse düsen kadin taraftarlarindan birisinin hücre arkadasina isledikleri cinayetleri ögünerek anlatmasi sonucu tutuklandi.

Manson, 1970 teki durusmasini bir sirke dönüstürmüstür, ancak jüri hiç de eglenmemistir. Yakalandiktan sonra mahkemeye alnina büyük bir ‘x’ kaziyarak çikmistir. Kendisi ve 4 taraftari gaz odasina mahkum edildiler, fakat California Yüksek Mahkemesi idam cezasini kaldirinca, cezalari ömür boyu hapse çevrildi.

Berbat bir çocukluk geçirmistir. Annesi fahiseydi. Amcasi kendisini etekle okula yollar ve “Bir gün sen de erkek gibi olup kavga etmeyi ögreneceksin” dermis. Daha 9 yasinda hirsizliga baslamistir. Uzun sure hapse girip cikmis, hiç bir olayi olmayan bir serseriydi. Hippilerin ortamlarina girip gitar çalmaya basladi. Oradaki çocuklardan ailesini olusturmaya basladi.

Sharon Tate cinayeti, aileden Susan Atkins adli kizin itirafiyla aydinlandi. Kisa sure sonra da Manson tutuklandi.

Bu kadar unlu olmasinin nedeni kurbanlarinin kimlikleridir. Ayrica diger seri katillerden farkli olarak bir inanis yaratmasi da bir nedendir. (Helter Skelter saçmaligiyla kandirmis insanlari, siyahlar ayaklanacak tüm beyazlari öldürecek sadece Manson Ailesi kurtulacak)

Hala yattigi cezaevine dünyanin her yerinden özellikle gençler tarafindan binlerce mektup geliyor.

Bir ara gazetecilerden birinin “Büyük bir hayran kitleniz var hapisten çikmanizi heyecanla bekliyorlar” yorumuna, “Burada yemekler harika ayrica kitabim ve gelen mektuplarimla ugrasiyorum, pek heyecanlanmasinlar, Amerika ilk kez iyi bir sey yapiyor bana ” seklinde cevap vermistir.

Charles Manson kurdugu tarikati Robert Heinlein’in yazdigi Yaban Diyardaki Yabanci romanindaki yapilanmaya dayandirir. Hatta müritlerinden birinin oglunun adi Valentine Michael Smith’tir.
Genç güzel kizlardan kurulu haremiyle seri cinayetlere kalkisan komun sahibi kisi. Kizlarin mahkemeye çikmadan önce koridorlarda kendilerinden geçerek sarki söyledikleri görüntüler insani ürpertir. Bunlardan bazilari hala Charles Manson’in peygamber olduguna inanirken Susan Atkins gibi kimileri kendini Hristiyanliga adayip kitaplar dahi yazmistir. Içlerinden Linda Kasabian’in Türk kökenleri oldugu bilinir.


Çete Üyeleri:     
Sharon Tate
Vincent Bugliosi
Susan Atkins
Pat Krenwinkel
Catherine Share
Paul Watkins
Kitty Lutesinger
Abigail Folger

Kurbanlari:
6/8/69 Gary Hinman
8/8/69 Steven Earl Parent
8/8/69 Voytek Frykowski
8/8/69 Abigail Folger
8/8/69 Jay Sebring
8/8/69 Sharon Tate
9/8/69 Leno LaBianca
9/8/69 Rosemary LaBianca
25-26/8/69 Shorty Shea

 

Milyonlarca gencin hayrani oldugu Axl Rose, bir Manson hayranidir ve Spaghetti Incident albümünde siirini kullanmistir. Bu yüzden mahkemelerde süründürülmüs kurbanlarin ailelerine tazminat ödemek zorunda kalmistir. Ayrıca Türkiye konserinde üzerinde Manson T-Shirtleriyle de gezindigi gözden kaçmamalidir.

Charles Manson’un Hz. Isa oldugunu zanneden çete üyesi, ömür boyu hapse mahkum Leslie Van Houten 1969 yilinda 19 yasindayken 2 kisiyi tabanca ile öldürmüs. Tutuklandiktan 33 yil sonra (28.06.2002) tahliye talebinde bulunmus. Amerikan adli makamlari basvuruyu reddetmistir.
Hakkinda Kitap:
-Helter Skelter,1975, Vincent Bugliosi

Hakkinda Film:
-The Manson Family,
-13.hayalet filminde hayaletlerden biri Manson’a benzetilmistir.
-Bu arada Charles Manson çetesini ve cinayetlerini anlatan Helter Skelter adli bir film çekilmekte oldugu söylenmektedir.
                            -Alıntı yaptığım yerde alıntı yapmış.Bir nevi anonim olmuş.Söyleyeni belli değil-

3
Arşiv / Ayın Üyesi (Aralık)
« : 28 Aralık 2006, 19:31:27 »
"Ayın Üyesi" yine çok az bir farkla belirlendi.Yeni "Ayın Üyesi" eralp oldu.Kendisini tebrik ediyorum.Çizgisini korumasını temenni ediyorum.

4
Geçtiğimiz günlerde Denver ve New York knicks takımları arasında çıkan kavgadan ötürü NBA yönetimi Carmelo Anthony'e 15, JR Smith'e 10   Nate Robinson'a 10 MArdy Collins'e 6,Jared Jeffries'e 4,  Jerome James'e 1ve Nene 'ye 1 maç ceza verdi.Ayrıca bu iki takıma 500,000 dolar para cezası dayadılar.

5
NBA Tartışma Platformu / Bölüm Kuralları!!!
« : 30 Ekim 2006, 19:48:21 »
Bu bölüme konu açarken ve cevap yazarken şunlara dikkat etmeniz gerekir:
 
   -Açtığınız konu tartışmaya değer ve tartışılabilir olsun.Açtığınız konu üzerindeki tartışmalar sonucu bazı çıkarımlar olsun; yani konunun ulaşabileceği bir amaç olsun.
 
   -"En iyi blokçu" "en iyi asistçi" "en iyi bilmem ne" gibi konular açmak yasaktır.
 
   -Oyuncuları ve ya takımları sidik yarıştırır gibi karşılaştırmak yasaktır.
 
   -Konuların geçerliliği sona erince arşive atılır bilginiz olsun.
 
   -Sonuçu her aklı selim kişi tarafından kolaylıkla kestirilebilecek konular açmak yasaktır.(örn:En zor grup)
 
  -Çok hassasımdır: Türkçe'yi adam gibi kullanın.Kendinizi msn de zannetmeyin.İkili atışmalara girmeyin.Alırım aklınızı..
   
  -Benim için en önemli kural: "Yorumsuz mesaj atmayın.Yorum yapmazsanız  bizim için NBAnın ne anlama geldiğini  bilmeyen sokaktaki adamdan bir farkınız olmaz.

6
Arşiv / Ayın Üyesi ( Eylül )
« : 22 Ekim 2006, 15:49:10 »
Oylamanın detaylarını veremem ama şunu söylim bu sefer çok büyük bir çekişme oldu.Farklar çok az.Herkesin aldı alacak durumu vardı.Ama kader Erdi12 ye güldü.Tebrik ederim.Yeni ayın üye si o.Bunu hakederek kazandı.Diğer adaylarında hakkını yememek lazım.(adları ve oyları açıklanmayacak.)

Ayın Üyesi ( Temmuz - Ağustos ) -> http://www.nbatr.com/forum/index.php/topic,8874.0.html

7
Emekli Oyuncular / Patrick Ewing
« : 02 Ekim 2006, 20:28:46 »
Tarihte şampiyonluğu en fazla hak eden oyuncuydu.Onun dev gibi cüssesi rakibini korkutuyor, kocaman kalbi kendine aşık ediyordu. Patrick Ewing hakkındaki yorumlarınız...
http://www.nbatr.com/biyografi/patrick-ewing.html

8
Aktif Oyuncular / Mike Bibby
« : 02 Ekim 2006, 20:25:38 »
Artık onun için herhangi birinin varisi denmiyor.Artık ona varis aranıyor...O Mike Bibby.Onun hakkındaki yorumlarınız....
http://www.nbatr.com/biyografi/mike-biby.html

9
Emekli Oyuncular / Micheal Jordan
« : 02 Ekim 2006, 20:22:43 »
O NBA'ya geldikten sonra derebeylikler yıkıldı.Artık devir krallık devriydi...Padişah Micheal Jordan hakkındaki görüşleriniz...

http://www.nbatr.com/biyografi/michael-jordan.html

10
Emekli Oyuncular / Michael Finley
« : 02 Ekim 2006, 20:21:13 »
Bazı takımların koçları özel oyuncularını antremandan sonra çalıştırırdı.Çünkü karşı takımda Micheal Finley vardı...Finley hakkındaki yorumlarınız....
http://www.nbatr.com/biyografi/michael-finley.html

11
Aktif Oyuncular / Mehmet Okur
« : 02 Ekim 2006, 20:18:19 »
Ondan önce birkaç basketbolcu gitti NBA'ya ama kimse onun kadar başarılı olamadı.O içimizden biri..Mehmet Okur hakkındaki yorumlarınız...
http://www.nbatr.com/biyografi/mehmet-okur.html

12
Emekli Oyuncular / James Worthy
« : 02 Ekim 2006, 20:17:11 »
NBA'nın en iyi 50 oyuncusundan biri...Show Time'ın değişmez ismi..James Worthy hakkındaki yorumlar...
http://www.nbatr.com/biyografi/james-worthy.html

13
Aktif Oyuncular / Lebron James
« : 02 Ekim 2006, 20:15:02 »
NBA onun gelişini hissetti...Cleveland'ın yeni kralı LEbron James hakkındaki yorumlar ...
http://www.nbatr.com/biyografi/lebron-james.html

14
Arşiv / Dallas Köşe Yazıları
« : 10 Ağustos 2006, 21:28:37 »
Dallas köşesindeki yazıları bu konu altında konuşalım.
Lütfen bana olumlu-olumsuz eleştirilerinizi bildirin.

Bu ilk yazım:
http://www.nbatr.com/content/view/435/67/

15
Arşiv / Efes'in NBA turu
« : 04 Ağustos 2006, 17:37:27 »
Türk basketbolunun lokomotifi Efes Pilsen, NBA takımlarıyla hazırlık maçı yapacak.Efes Pilsen'in 30. yılı dolayısıyla yapılan aktiviteler kapsamındaki maçlarda Efes Pilsen 10 Ekimde PEPSİ Centerda Denver ile 12 ekimde Oakland arenada Golden state ile karşılaşacak.
KAYNAK:SABAH

16
Arşiv / Tarihinin en iyi 5'i?
« : 17 Temmuz 2006, 10:47:12 »
Sizce New Jersey  <newjersey> Nets tarihinin en iyi 5'inde kimler var?

17
Arşiv / Tarihinin en iyi 5'i?
« : 17 Temmuz 2006, 10:46:18 »
Sizce Toronto  <toronto> Raptors tarihinin en iyi 5'inde kimler var?

18
Arşiv / Tarihinin en iyi 5'i?
« : 17 Temmuz 2006, 10:44:01 »
Sizce Milwakuee  <bucks> Bucks tarihinin en iyi beşinde kimler var?

19
Arşiv / Tarihinin en iyi 5'i?
« : 17 Temmuz 2006, 10:43:12 »
Sizce İndiana   <pacers> Pacers tarihinin en iyi 5'inde kimler var?

20
Arşiv / Tarihinin en iyi 5'i?
« : 17 Temmuz 2006, 10:42:23 »
Sizce Chicago  <chicago> bulls tahinin en iyi 5'inde kimler var?

21
Arşiv / Tarihinin en iyi 5'i?
« : 17 Temmuz 2006, 10:41:46 »
Sizce  Cleveland  <cavaliers> Cavaliers tahinin en iyi 5'inde kimler var?

22
Arşiv / Tarihinin en iyi 5'i?
« : 17 Temmuz 2006, 10:40:59 »
Sizde Philadelphia  <76ers> 76ers tarihinin en iyi 5'inde kimler var?

23
Arşiv / Tarihinin en iyi 5'i?
« : 17 Temmuz 2006, 10:39:53 »
Sizce Boston <boston> celtics tarihinin en iyi 5'inde kimler var?

24
Arşiv / Tarihinin en iyi 5'i?
« : 17 Temmuz 2006, 10:38:38 »
Sizce New Yorkun tahinin en iyi 5'inde kimler var?

25
Arşiv / Tarihinin en iyi 5'i?
« : 17 Temmuz 2006, 10:37:14 »
Sizce washinton wizards tarhinin en iyi 5'inde kimler var?

Sayfa: [1] 2