İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Early

Sayfa: [1] 2 3 ... 13
1
Arşiv / "Ribaund" Programı (Pazar - 20:30)
« : 12 Aralık 2008, 22:48:10 »
selam arkadaşlar, bir çok kanaldan falan bahsedilmiş bu boardda, bilmiyorum bilginiz var mı ama meltem tv'de de "ribaund" adında bir basketbol programı çıkıyor her hafta sonu pazar günü. bir çok ünlü konuk katılıyor bu programa. yapımcılığını ve sunuculuğunu ahmet dedeoğlu'nun yaptığı program bu hafta pazar günü yine yayınlanacak ve 20:30'da meltem tv'de ekrana gelecek.

tabi programa konuk olma şerefine eriştiğim için bu topici açmak istedim. yanında olacağım diğer konuk ise basketbol antrenörü okan çevik. kendisi daha önce oyak ve pınar karşıyaka gibi takımları çalıştırmıştı.

öte yandan programda bir çok hediye veriliyor. ödüllü bir soru soruluyor tabi. bunun için de sms gönderip soruyu doğru yanıtlamanız gerekiyor. onun dışında gerek ödüllü soru, gerekse de bize sormak istediğiniz nba ve basketbola dair diğer sorular için 2030'ye sms gönderiyorsunuz. meltem yazıp boşluk bırakıyorsunuz, ardından ödüllü soru içinse sorunun cevabını, normal sorularınız içinse soracağınız soruyu yazıp bir boşluk daha bırakarak isminizi belirtiyorsunuz (örneğin arzu ettiğiniz takdirde de nbatr'den mesaj attığınızı belirtmek adına isminizden önce forumun adını da mesaja ekleyebilirsiniz.) bu mesajı 2030'a gönderiyorsunuz.

Bu kanalı nasıl izleyeceğim?

aynı şekilde programı netten izleyebilirsiniz, kablolu kullanıcıları yani. www.meltemtv.com.tr

pazartesi de 20:30'dan sonra mesaj tv'de tekrarı gösteriliyor.

görüşmek üzere.

2
Haber Arşivi / Armstrong'a Dallas Yolu Gözüktü
« : 29 Eylül 2007, 17:09:46 »
Dallas Mavericks ve Golden State Warriors gibi takımlarla antreman yapan  ve Pacers'tan gitmesi uzun süredir beklenen Darrell Armstrong'a, Pazartesi günü resmen yol verileceği açıklandı.

Cuma gecesi bilir kişi raporu ile gelen açıklamada serbest kalacak olan Armstrong'un , eski takımı Mavericks ile sözleşme imzalanmasının beklendiği de dile getirildi.

Indiana ile garantisi olmayan kontrata sahip tecrübeli oyuncunun yolcu olmasında en büyük etkenlerden birinin pozisyonunda oynayan 3-4 tane daha iyi ve de genç oyuncunun bulunması olduğu ifade edildi.

NBATR/ED

3
Haber Arşivi / Devin Brown, Cleveland Cavaliers'ta
« : 28 Eylül 2007, 16:23:28 »
Önemli lig kaynaklarının yansıttığı bilgilere göre Cleveland Cavaliers takımının, gard/forvet oyuncu Devin Brown ile anlaştığı hatta en yakın zamanda anlaşmanın basına duyurulacağı belirtildi.

Pazartesi başlayacak olan hazırlık kampı öncesi , Brown ile anlaşma imzaladıktan sonra, bu oyuncu Cavs'in takıma kazandırmış olabildiği ilk oyuncu ve de free-agent isim olacak.

Geride bıraktığımız yıl New Orleans Hornets ile 58 maç oynayan ve 49'unda ilk beş başlayan tecrübeli Brown,11.6 sayı(kariyerinin en yüksek sayı ortalaması), 4.3 ribaund ve de 2.6 asist gibi ortalamalar ile mücadele etmişti.Kariyerine San Antonio ile başlayan oyuncu %42 saha içi ve %35.7'lik üç sayı isabet oranına sahip.

NBATR/ED

4
Haber Arşivi / Brian Skinner,Phoenix Suns'ta
« : 25 Eylül 2007, 17:30:59 »
Daha önce NBATR ekibi olarak yaptığımız haber gerçekleşti ve 8 yıllık Nba veteranı Brian Skinner, Batı'nın iddialı ekiplerinden Phoenix Suns yolunu tuttu.

Dün yapılan açıklamalarda iki tarafın bir yıllık veteran minimumu doğrultusunda anlaşmaya vardıkları ve bu kontratın bir kısmının garantisi olduğu belirtildi.

Phoenix Suns'ın, sisteme uygun oyuncu arayışları doğrultusunda Skinner'ı aldığı ve iyi bir savunmacı olmasının yanı sıra ribaundlarda da aktif birisi olmasının bu kararda etkili olduğu ifade edilirken;geçen yıl Bucks'ta 44 maç beş başlayan oyuncunun derdinin çok süre olmadığı ve de şampiyonluğa oynayan bir takımda bulunmanın kendisini sevindirdiği vurgulandı.

NBATR/ED

5
Güneybatı grubu yani batının ve Nba'in en güçlü grubunun önemli analizi ve bu analizin harmanlanmış çevirisi sizlerle..

Biliyoruz ki, San Antonio Spurs, geride bıraktığımız yıl NBA şampiyonluğunu elde etti ve şüphesiz ki hala şampiyonluk yarışında bulunmalarını sağlayacak kadroya sahipler.

Madem öyle peki neden Spurs'un bulunduğu grubu birinci bitireceğinden emin değiliz? İşte bu Güneybatı'nın zorluğunun ve de zorluk raddesinin arttığının göstergesi olmakla birlikte, buradaki yaşayışın sembolü.

Güneybatı grubu, off-season süreci boyunca kadrolarına güç katan ve iddialı konuma gelmeye çalışan takımların çatısı oldu nitekim. NBA'in şuandaki en zor grubu olan bu grup yani Güneybatı grubu, belli ki, yine pek kolay olmayacak ve de çetin düellolara sahne olacak.

Üç takım -Rockets, Mavericks ve Spurs- Batı konferansını en üstte bitirmeyi umarken; Hornets da, 3 yıllık play-off orucunu bozabilecek yetenekte yeterli bir kadroya sahip. Bunların dışında geride kalan sezon diplerden kurtulamayan Grizzlies ise, yaz boyu gücünü arttırıp, dünyaca ünlü bir starı kadrosuna katarak daha iyi olmaya ve Draft'ten getirdiği müthiş oyun kurucu ile iddialı hale gelmeye çalıştı.

Bir başka tabirle, grubu birinci bitirmenin hiçbir takım açısından kolay olmayacağını söylemek mümkün -geçen yılın şampiyonu bu grupta olsa bile- Kısa ve öz yorumların ardından Güneybatının görünümüne ve 2007-2008 sezonu için duruşlarına bakmanın zamanı geldi gibi ...

:: Houston Rockets:

Koç: Rick Adelman
Geçtiğimiz sezona ait derecesi: 52-30
Son Play-Off yaptığı tarih: 2007

Analiz: Houston Rockets off-season içerisinde yaptığı hamleler doğrultusunda Batı konferansında contender olmaya aday ve bu potansiyele sahip takımlardan bir tanesi. Rick Adelman'ın hücum anlayışının, Tracy McGrady ve Yao Ming'in işlerini daha da kolaylaştıracağı ve onları daha iyi yapacağı göze çarparken; bir de Steve Francis ve Mike James hamleleri ile, Rockets'ın rakiplerinin işini oldukça zorlaştıracağı ve de şutları engellenemez bir takım haline geleceği düşünülmekte.Aslında en önemli hamle ise Luis Scola. Arjantinli yıldızın hücuma katacağı aktiflik önem kazanırken, sıkıntı dolu dört numara pozisyonunu da domine edeceği kesin. Bu hamleler yerine oturacak mı yada Güneybatı'da Rockets'ın Spurs ve Mavericks gibi takımları geçmesi için yeterli olacak mı? Göreceğiz.

İzlenmesi Gereken Oyuncu: Luis Scola. Bir takımın ihtiyacı olan her şeyi yapabilecek bir dört numara oyuncusu olan Scola, oyun karakteri ile de takıma büyük şeyler katacaktır. Geride kalan sezon içerisinde kaçan trenin ardından Scola, bu yıl bu takımın önemli bir parçası olacaktır.

-> Gelenler: Aaron Brooks, Jackie Butler, Steve Francis, Mike Harris, Mike James,Carl Landry, Justin Reed ve Luis Scola.

<- Gidenler: Juwan Howard, Vassilis Spanoulis, Jake Tsakalidis, Brad Newley.

:: Dallas Mavericks:

Koç: Avery Johnson
Geçtiğimiz sezona ait derecesi: 67-15
Son Play-Off yaptığı tarih: 2007

Analiz: Gerçekten güçlüler. Yetenekliler. Ve ligin en değerli oyuncusu yani Mvp'sine sahipler. Bir başka açıdan bakarsak, bu takımın şampiyonluğu kaçırması gerçekten büyük hayal kırıklığı olarak nitelendirilebiliyor. Geçen sezon buna örnek verilebilir. Mavs, 06-07 normal sezonu boyunca Nba'in en iyi takımı olarak ilerlemiş ancak play-off ilk turunda Golden State Warriors'a elenerek, 67 galibiyetli şanlı sezonuna hayal kırıklığı lekesini sürmüştü. Bunca yaşanan şeyin ardından, Mavs'in üzerinde bu yıl büyük bir baskı olacak. Özellikle Dirk Nowitzki'de. MVP play-off serisinde berbat performanslar sergilemişti ancak bunu düzeltmek ve özrünü göstermek adına bir şansa daha sahip.

İzlenmesi Gereken Oyuncu: Dirk Nowitzki. Nowitzki, Dallas ligin en iyi rekoruna ulaştıktan sonra Mvp ödülünü elde etmişti. Ancak etkileyici normal sezon performansı, play-off ilk turunda sönmüştü. Acaba bu sezon durumu düzeltebilecek mi ..?

-> Gelenler: Brandon Bass, Nick Fazekas, Eddie Jones ve Reyshawn Terry.
<- Gidenler: Austin Croshere ve Kevin Willis.

:: San Antonio Spurs:

Koç: Gregg Popovich
Geçtiğimiz sezona ait derecesi: 58-24
Son Play-Off yaptığı tarih: 2007

Analiz: Spurs, geride kalan 9 sezonda tam dört şampiyonluk elde etmiş ve beşinciyi de elde etmeleri çok zor görünmüyor. Her bir oyuncu hala bu takımda ve bench için de güzel olarak kabul edilebilecek bir Ime Udoka takviyesi. Burada anahtar sözcük, "sağlık". Spurs Nba deneyimi 10 yılın üzerinde olan 6 oyuncuya sahip ve bunlardan bazıları Tim Duncan ve Bruce Bowen olarak gösterilebilir. Ancak bu birçok veteran bir başka sezon yine ayakta ve sağlıklı, dinç bir şekilde kalıp, bulundukları yerde yaptıklarını aksatmaz ve de sorun çıkarmazlarsa; Spurs bir başka şampiyonluk yürüyüşü daha yapabilir...

İzlenmesi Gereken Oyuncu: Tony Parker. Nba'deki en iyi point guard Parker mı? Kendisi, geçen yıl müthiş katkılar yaptı, Spurs'ü şampiyonluk yolunda sırtladı ve de bu doğrultuda finallerin Mvp'si olarak, En Değerli Oyuncu ödülünü kaldırdı.

-> Gelenler: Ime Udoka ve Marcus Williams (forvet)
<- Gidenler: Jackie Butler, Luis Scola ve Melvin Ely

:: New Orleans Hornets:

Koç: Byron Scott
Geçtiğimiz sezona ait derecesi: 39-43
Son Play-Off yaptığı tarih: 2004

Analiz: Bu takım play-off yarışı için ayakta kalabilecek mi veya bunun için yeterliler mi? Hornets'ın üç skoreri -Chris Paul, David West ve Peja Stojakovic- geride bıraktığımız sezonda toplam 117 maç kaçırdılar. Ancak her şeye rağmen, New Orleans geride bıraktığımız yıl son sıradan play-off yapan Warriors'ın yalnızca üç maç arkasında kalmıştı. Tercüme edelim biraz olayı. Bu takım sağlıklı ve diri kalabilirse bir play-off takımı!. Hornets kadrolarına uygun bir skorer olan Morris Peterson takviyesini yaptı ancak burada play-off yarışı için skorerlerinin sağlam durabilmesi çok mühim.

İzlenmesi Gereken Oyuncu: Peja Stojakovic. Keskin şutör Peja, 06-07 normal sezonunda oynadığı maçlarda önemli yardımda bulunmuş ancak bu sağlıklı maç sayısı yalnızca 13 maç olarak kalmıştı. Söylenenlere göre sırt ameliyatının ardından çok iyi duruma geldiği ve kendini iyi hissettiği belirtilmekte. Ancak bir başka sezonluk bir Stojakovic'in sakatlık vakası daha Hornets'ı ters duruma sokabilir.

-> Gelenler: Melvin Ely, Adam Haluska, Morris Peterson ve Julian Wright.
<- Gidenler: Brandon Bass ve Desmond Mason

:: Memphis Grizzlies:

Koç: Marc Iavaroni
Geçtiğimiz sezona ait derecesi: 22-60
Son Play-Off yaptığı tarih: 2006

Analiz: Pau Gasol'ün biraz yardıma ihtiyacı var. Geçen sezon Grizzlies adına Nba'in en kötü derecesi olarak kazınırken, bu kötü sonuç takımın off-season hamlelerini hızlandırmasını ve kadroyu geliştirmesini sağladı. Darko Milicic, Pau Gasol'ün yanında özellikle çok önemli bir isim olacak ve onu hücumda rahatlatabilecekken, Juan Carlos Navarro takviyesi de Memphis hücumunu güçlendirecek. Şutörlüğü ve pasörlüğü ile önemli faydası dokunacak Navarro'yu bir kenara bırakırsak, Memphis'in play-off kaçırdığı bir sezonun ardından genç oyuncularının hızlıca gelişimine ihtiyacı var. İlk tur seçimleri Mike Conley, hızlı ve sağlam bir point guard ancak bu daha oyuncunun Nba'deki ilk senesi olacak. Ayrıca Rudy Gay de daha ikinci sezonunda forma giyecek.

İzlenmesi Gereken Oyuncu: Juan Carlos Navarro. Pau Gasol'ün İspanya'dan yakın arkadaşı olan Navarro, bu sezon Nba'e emin adımlarla geliyor. Takımın ihtiyacı olduğu skorer kimliği ve pasa dayalı oyunu beraberinde getirebilecek kapasitede.

-> Gelenler: Andre Brown, Mike Conley, Casey Jacobsen, Darko Milicic ve Juan Carlos Navarro
<- Gidenler: Chucky Atkins, Alexander Johnson, Scott Padgett.
 

Eralp Demirkul

6
Arşiv / Gün Bugündür ...
« : 22 Eylül 2007, 09:09:23 »
Uzun soluklu ve yorucu bir o kadar da heyecan dolu bir off-season sürecini geride bıraktıktan sonra karşınızdayım. Daha önce de iyimser yaklaşırdım böyle yazılarda ancak bu daha da iyimser olacaktır. Ki yapılan hamleleri görünce iyimser olmaması için hiçbir neden olmadığını anlayabiliyoruz...

Çok değil yaklaşık 3 veya 4 ay oldu play-off serilerinde Utah'a boyun eğişimizin ardından. Ancak o süreç itibariyle her şey adeta ışık hızı ile gerçekleşmeye başladı ve yerini aydınlık bir off-season dönemine bıraktı. Yaklaşık 10 yıldır elle tutulur bir play-off başarımız ve performansımız mevcut değil ancak bu 10 yılı yıkabilecek bir seneye girmemiz içten bile değil.

JVG Tahtından İndi

 İlk olarak koç değişikliği ile konuyu açmak istiyorum izninizle. Biliyoruz ki, uzunca bir süredir hatta net olarak 2003 yılının Haziran ayından beri Jeff Van Gundy başımızda yer alan isimdi. Acısıyla tatlısıyla bayağı bir anımız oldu kendisiyle. Geldiği dönem itibariyle savunma anlayışı gittikçe oturmaya başlarken, karşı takıma en az sayı attıran takımlar arasına giriyorduk ve bu da savunma başarısının istatistiksel anlamda meyvesiydi nitekim. Geldiği dönemler zor geçse de 2004'te Francis&Yao&Mobley triosu ile play-off yaptık ancak Lakers hezimetine boyun eğdik. Ancak Van Gundy pes etmedi e tabi oyuncular da öyle. Jeff Van Gundy, bir sene sonra Tracy&Yao ikilisi ile play-off ilk turuna girmeye hak kazandı, denedi ancak yine olmadı ve ilk turda güçlü Dallas'tan ilk iki maçı almamıza rağmen, seriyi kendilerine teslim ettik. Bunun ardından sakatlık ve zor günler ile geçen boş bir yıl sonrası, yani geride bıraktığımız yıl yukarıda da bahsettiğim gibi Utah Jazz'e elendik. Kısacası Jeff ve kadrosu, yine denedi ve yine yapamadı. Özellikle Jeff, son maçta yaptığı taktiksel hatalar ile inanılmaz dikkat çekti. Artık bu başarısızlıklar birine mal edilecekti belliydi ki bu isim de baş sorumlu olarak Jeff Van Gundy oldu. Kendisine kısa süre içerisinde yol gösterildi.


Morey&Adelman İş Birliği

 Koç arayışları fazlası ile hızlanmaya başlarken adımız, Rick Adelman, Billy Donovan ve Larry Brown gibi isimlerle anılmıştı. Ancak elimize ulaşan bilgilerde Rick'in netleştiği hatta anlaşmanın ardından birkaç gün sonrası imza atacağını öğrendik. Ben ve benim gibi birçok Roket, bu kan değişiminden fazlası ile memnun idi. Onca yıldır savunma ağırlıklı oynamış olan Rockets'ın Adelman gibi hızlı tempo parolalı bir koç ile çalışacak olması heyecan vericiydi. Ki hala bu heyecanı yaşamaktayız sezonun açılışını beklerken. Adelman geldiği günden beri birçok işlemde katkıda bulundu, oyuncular ile görüştü, tanıştı, kaynaştı. Daha sonra yönetim ile uyum içerisinde birçok hamle için büyük rol oynadı. Basın toplantılarında ümit verici konuştu. Tracy'nin eski özgürlüğüne kavuşacağını söylemesi bir yana, Yao'nun hızlı sisteme uymasının sorun olmayacağını belirtmesi de heyecanı arttırmaya başladı.

 

Tabi bunlar olurken, Adelman ile bu işte çok büyük pay sahibi olan Daryl Morey'i de unutmamak şart olsa gerek. Caroll Dawson genel menajerlik görevinden çıktığında yerine gelen Morey, daha ilk günden çalışmalara başlamış ve tonlarca free-agent oyuncu ile bıkmadan, usanmadan görüşmüştü. Ölü sezonu güzel bir takas ile açan Morey, Adelman ile bir olup, takım için en faydalı şeyleri yapmaya başlamıştı. Gün geçtikçe ve ölü sezon süreci devam ettikçe artık Rockets fanları olarak şu soruyu ağzımızdan düşürmedik heralde; "Diğerki hamle ne olacak acaba?" Yani bu cümle dahi gösteriyor ki, yapılan onca hamleye rağmen, takımımızın genel menajerine duyulan güven, hala bizi bekleyen hamlelerin olduğuna ışık tutuyordu. Kısacası bunu anlamamız zor değildi; iyi bir koç ve iyi bir genel menajer, iyi de bir gelecek demekti. Ki buna şüphe yoktu...


Ölü Sezonun Açılışı Bize Aitti

 Evet, aynen de öyle oldu. Ölü sezon süreci başlarken ve herkes daha yeni yeni hesap kitap yapmak için ellerine kalem kağıt alırken, ekibimiz Houston Rockets bir şeylere çoktan başlamış ve saman altından su yürütmek misali işlemleri gizlice hızlandırmıştı. İlk olarak gerçekleşen takasta Juwan Howard'ın gidişi ve Mike James'in gelişi belli olmuştu. Yaşı ilerleyen ve paslanmaya kapı dayayan Juwan Howard'ı yollamamız bir kenara, eski de bir Roket olan ve son iki yıldır inanılmaz gelişme gösteren Mike James'i ve bir o kadar da tecrübesini takıma kazandırmış olduk. Mikey de geldiği gün heyecanını saklayamadı ve elinden gelse basketbol kariyerini de burada bitirmek istediğini söyledi. O süreçte takasta değişiklik olabileceği söylenirken; bir de bizim açımızdan bir ekleme daha olmuş ve Wolves'un forveti genç Justin Reed de takıma katılmıştı. İşte her şey o günden sonra başlamış ve iyi hamlelerin sinyali epey bir erken verilmişti.

Gerçi Justin Reed, her ne alametse geldiği gün itibariyle problem olmaya başlamış, hatta en son marijuana bulundurmaktan tutuklanmıştı. Serbest kalıp kalmayacağına dair birçok soru işareti ile akılları doldurmaya devam eden Reed, yine de şüphesiz bench koltuklarını süsleyecek gibi. Her şeye rağmen biliyoruz ki, ışıklar hala arkamızda; e o zaman sinyallerin parıltısı doğrultusunda yazıya devam edelim.


Draft Bize Gerçek Bir Yeteneği Hediye Etti

 Bahsettiğimiz kişi tabiki de Aaron Brooks. Genç, atlet, jump-shot ustası, çabuk el ve ayağa sahip, geleceğin lider vasıflı oyuncularından birisi. Draft gecesi herkes yeteneğe göre oyuncu alınacağını biliyor ancak bunun dört numara olacağına büyük ihtimal veriyordu. Bekleyiş hız ile sürerken, Rockets sürpriz olarak karşılanabilecek bir seçim ile Aaron Brooks'u seçti. Tabi bu takviyeyi, Brooks'un yaz ligi performansını gördükten sonra en iyi takviyelerden biri olarak onaylamayan yoktur heralde. İnanılmaz skorer kimliği, oyun hakimiyeti, takımını oynatabilmesi ve diğer vasıfları ile yaz liginin en iyi üçüncü oyuncusu seçilmiş, çaylaklar arasında ise "En Değerli Oyuncu" rütbesine layık görülmüştü. Adelman ve ekibi Brooks'u izlerken herhalde yaptıkları seçimin doğruluna bir kere daha seviniyorlardı. Tabi biz Roketler de öyle. Zaten Brooks ve başardıklarının ardından yaptığımız röportajda da kendisine güvenini görmüş ve inanılmaz bir heyecan duymuştuk. Soğukkanlılığı ile dikkat çeken Brooks, takımda da adaptasyon sorunu yaşamayacağa benziyor. Birçok guardın ekibimizde mevcut olması nedeniyle önümüzdeki dönemde süreleri her ne kadar az olur gibi bir düşünce oluşsa da, gelecekte bu takımda en fazla süre alan isimlerin başında gelecektir. Kısacası Tracy McGrady'nin 28, Yao Ming'in 27, Steve Francis'in 30 yaşına geldiği bu dönemlerin ardından en az bir beş yıl sonra lider sanırım belli olacak. İşte o lider de adı ile, başarıları ile, önceleri oynadığı o kısa sürelerin birikimi ile Aaron Brooks olarak göze çarpacaktır.

Draft'ten seçtiğimiz Carl Landry için de ayrı bir parantez açmak gerek sanırım. Kendisi genç, ribaundçu, atlet bir dört numara oyuncusu olmakla birlikte takıma çoğu yönden katkısı dokunabilecek bir 3.alternatif. Kontrat konusu bir süre can sıkmış olsa da, takıma yapacağı katkı tartışılmaz gibi görünüyor. Seattle'dan aldığımız draft hakkı ile şuanda kadromuzda bulunan Landry, Scola-Hayes ikilisinin arkasında mücadeleci ruhu ile iyi işler çıkaracaktır. Ki tek temennimiz, her bahsettiğimizin düz yolda gitmesi ve en iyi şekilde gerçekleşmesi. Draft demişken bir de 54. sıradan seçtiğimiz, ilginç saç stili ile tanınan şutör oyuncu Brad Newley'yi kapı dışarı ettik ve de kadrodaki bolluğu en azından bu şekilde azaltmaya çalıştık.


MVP'nin Gelişi&Yunan T-Mac'in Gidişi

 Hatırlıyoruz ki, geçen sezon başlamadan evvel yine ölü sezon sürecinde kadromuza Vassilis Spanoulis'i kattığımızda büyük heyecan duymuştuk ve fazlası ile sevinmiştik. Özellikle oyuncunun dünya şampiyonası içerisinde sergilediği performans bizlere büyük ümit vermişti adeta. Ancak zaman geçti ve hazırlık dönemi, normal sezon derken Spanoulis benchten kalkamaz oldu. Oynadığı süreler, maçın koptuğu zamanlar olarak akılda kaldı. Van Gundy ile anlaşamadılar ve şutunu gösterememesi kendisi için bir ölüm fermanı olmuştu zaten. İstenilen penetreleri ve pasörlüğüydü ancak o bunu verememişti. Rockets'ın aradığı oyun kurucunun özelliklerini yansıtamamıştı.

Sezon bitti ve aydınlatıcı hamlelerden biri daha gerçekleşti. Spurs'e Vassilis Spanoulis'i göndermemize, gelecekteki draft hakkımızı ve bir miktar para vermemize üzülmeye kalmadan karşılığında alacaklarımıza bakınca heyecan yine son safhaya ulaştı. Gelen isimlerden birisi öyle biriydi ki, kelimeler kendisini anlatmak için kifayetsiz kalabilir. Daha önce MVP olmuş ve gelmesinin ardından yine FIBA Amerika Şampiyonası içerisinde bir MVP ödülü daha almış hatta Avrupa'nın en iyi dört numarası olarak kabul edilen Luis Scola idi bu isim. Hem sisteme yatkınlığı hem de ribaund, skor ve asist konusunda meziyetleri bu takımın dört numara ihtiyacına merhem olacaktı ve de bu kesindi.Rudy T, oyuncunun şampiyona performansını överken, Rockets için mükemmel bir seçim olduğunu söylüyordu. Aynı zamanda süperstar LeBron James de, Scola için ne ararsanız var şeklinde bir övgü cümlesi kurmuş ve de heyecanımızı kat kat arttırmıştı. Artık bekliyoruz ki Scola Rockets'ımızda neler yapacak, nasıl performanslar sergileyecek, ancak eminiz ki, bir Vassilis faciası daha yaşamayacağız.

Bu arada takasta gelen diğer ismi söylemesem ayıp olurdu. Jackie Butler'dan bahsetmekteyim. Pivot özellikleri ile takıma yarar sağlayabilecek, Yao için diğer bir alternatif olacak isimdi kendisi. Daha önce Spurs, Knicks gibi takımlarda forma giymiş Butler, çok iyi de bir ribaundçu ve genç bir isim.

Bonzi&Chuck&Deke Roket Olarak Kaldılar

 Bonzi Wells ile başlarsam, kendisi de bizzat Vassilis gibi bir hayal kırıklığı olarak nitelendirilebilir ancak bu yıl özellikle de Rick Adelman'ın yani eski koçunun Rockets'ın başına geçmesi ile iyi şeyler olacağı kesin gibi görünmekte. Kalıp kalmayacağı off-season süreci boyunca bildiğimiz gibi yılan hikayesine dönmüştü Ancak o T-Mac ve Adelman'ın açıklamalarının ardından özellikle güveni tekrar yerine gelmiş bir şekilde kalacağını açıkladı ve içimizi rahatlattı. Chuck Hayes geçen yıl ve de ondan önceki yıl yaptığı işlerle yeterince kendini kanıtlamış birisi ve de en başta bir genç olarak kadroda kalması iyi olmuş kişilerden biri oldu. Gerek hustle bir isim olması, gerekse de genç yaşına rağmen üzerinde bulunan yükü zorlamadan taşıyabilmesi onu vazgeçilmezler arasına sokmuştu ve zaten bu doğrultuda takımda kaldı. Tabi bir de Deke amcamız var. Onun kalması da Bonzi Wells olayı gibi ipe sarmıştı ancak uzunca bir süre ve Boston dedikodularının ardından Mutombo bizzat ekibimiz Houston Rockets'ta kalacağını ve bir yıl daha basketbola devam edeceğini açıkladı. Elbette biliyoruz ki, kendisi 45 yaşına da gelse, bize yapacağı katkı, gençlere kazandıracağı tecrübe, abiliği, Yao'ya back-up olması nedeniyle daima mühim olacaktır.


"Franchise" Yuvaya Döndü

 Daryl Morey ve Rick Adelman adeta iyilik meleği gibi hamleleri yapmaya devam ederken, en önemlisi de belki de buydu birçok kişinin gözünde. Bu takımı Hakeem'den devralan ve uzun süre şehrin en sevdiği isim ve yıldız olan Steve Francis, ayrıldıktan sonra tekrar Houston'a döndü. Vancouver'ın 99'da yaptığı hata Rockets'a bir starı beraberinde getirmişti. Bu Francis ben de dahil olmak üzere belki de çoğu kişiye Houston Rockets'ı sevdiren adamdır. Francis, Mobley dönemlerinden bugüne gelen Rockets'ta, T-Mac ve Yao ikilisi şuanda takımı götürmekte ve de sırtlamaktayken uzun bir süre sonra tekrar Franchise'ın kadroya dahil olması çok şey katacaktır. Orlando Magic ve New York Knicks günlerinden arınmasını beklediğimiz Steve Francis, yıldızlaştığı şehre, evine döndüğünde eskisi gibi olmasa da, eskiyi çok çok mumla aratmayacak performanslar sergileyecektir. Takımın oyun kurucu pozisyonunda beş başlamasına kesin gözü ile bakılan Francis de bizzat takıma gelmesinde Yao ve T-Mac'in etkili olduğunu söylemiş ve de burada olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirmişti. Özellikle Rafer Alston'ın takas dedikoduları - ki olmasa bile kavga, alkol vb. sorunları- Francis'in beş başlama olasılığını arttırmaktadır. Özellikle şuanda takımda oluşunun baş nedenlerinden biri ise T-Mac ve Yao'yu oynatmak olacaktır. Ki bizim tanıdığımız Franchise hem oynatır hem oynarsa ne ala...


Ya Şimdi?

İşte asıl şimdi ve buradan sonrası çok mühim. Bu kadar takviye yapılmış bir kadro ve bu kadar değişmiş bir yönetim ekibi takımı nasıl etkileyecek merak konusu olmakta. Ancak tabiki hepimizin beslediği ümitler doğrultusunda gayet iyi bir yolda görünmekteyiz. Rick Adelman'ın sistemi şuanda kadroda mevcut olan oyunculara daha yakın bir sistem olmakla birlikte, maçı daha akıcı ve daha serbest de kılabilecek ve de oyunculara o rahatlığı verecektir. Rotasyona şöyle bir göz atarsak, pivot pozisyonunu Yao beş başlamak üzere, Deke ve Butler götürürken, 4 numarayı da beş başlaması beklenen Scola, Hayes ve Landry domine edecektir. 3 numara pozisyonunda Battier, Wells, Novak gibi isimlere güvenilirken; 2 numara içinse T-Mac, Head ikilisinin işi pek de zor görünmemekte. Oyun kurucu pozisyonumuz ise çok çeşitli olmakla beraber, Francis, Mikey, Alston ve Brooks gibi isimlerden oluşmakta.Yao-Scola-Battier-Tracy-Francis beşine yüzde doksan ihtimal de verilirken; oyun içerisinde T-Mac'in üçe, Francis'in ikiye kaydırılması da normal karşılanabilir. Özellikle T-Mac ve Yao kenardayken, Mike James 3. skor opsiyonu görevi üstlenip, benchten gelerek önemli sayı katkısı yapabilir. Scola'ya güvenim sonsuz ki, en başta güvenmemiz gereken ve de en kısır kaldığımız mevkinin adamı olması da bunda başrol oynuyor. Denilecek fazla birşey yok. Roketler sloganı "It's time..." olarak belirlediler zaten. Biz bu slogan doğrultusunda aydınlığa bakmakta ve geleceğe ışık tutan bu hamleleri bir an evvel sahada görmeye hazırız. Bu yıl tepilmeyecek bir fırsat var elimizde. Gerçekten tepilmesi mümkün olmayan bir fırsat olması ile beraber, bu yıllarda son iddialı dönemlerimiz de olabilir. İşte bu nedenle inanmalı ve başarmalıyız. Zamanı geldiyse buna uygun davranmalıyız.


Biliyoruz ki, gün bugündür...

Eralp Demirkul

7
Haber Arşivi / Wolves, John Edwards İle Anlaştı
« : 19 Eylül 2007, 17:22:40 »
Yapılan açıklamalara göre off-season'ın hareketli günler geçirmiş takımı Minnesota Timberwolves'un pivot oyuncu John Edwards ile her konuda anlaştığı açıklandı.

Wolves'un oyuncu ile en yakın zamanda kontrat imzalayacağı da belirtilirken; anlaşma koşulları ve benzeri durumlar hakkında bir açıklama yapılmadı.

Tecrübeli isim Edwards daha önce Atlanta Hawks takımının forması giymişti.

NBATR/ED

8
Haber Arşivi / Olay Adam Andersen, Dönmeye Hazırlanıyor
« : 16 Eylül 2007, 19:44:37 »
İçki-uyuşturu ve polislik vakaları nedeniyle iki yıl Nba'den uzaklaştırılan Chris Andersen'ın Nba'e dönmeye hazırlandığı ifade edildi.

Oyuncunun Las Vegas'ta yaptığı antremanlar sonucu kariyerini devam ettirmek amacı ile hazır duruma geldiği belirtildi.

Şuanda free-agent statüsünde olan 4 ve 5 oyuncusu Andersen'ın,yarı sezonluk back-up veteran arayışını sürdüren takımlara yardımcı olabileceği ve de makul bir ücret ile herhangi bir takım ile anlaşabileceği söylendi.

Daha önce Hornets ve Nuggets gibi takımlarda forma giyen "Kuş Adam" lakaplı Andersen'ın menajeri Steve Heumann yaptığı açıklamalarda, oyuncunun her alanda beklentileri olduğunu ve Nba'de tekrar forma giymek istediğini ifade etti.Temmuz'da 29 yaşına giren ve Nba deneyimi olan Andersen, eğer ligde tekrar forma giyerse, böyle bir vakadan sonra Nba'e geri dönen ilk basketbolcu olmuş olacak.

NBATR/ED

9
Arşiv / Morey: Gücümüz Gittikçe Artıyor
« : 15 Eylül 2007, 18:35:20 »
 Yıldız oyuncu Yao Ming ve Steve Nash önderliğinde gerçekleştirilen ve toplum yararına yapılan Çin spor aktivitelerini izlemeye, bizzat Çin'e giden genel menajerimiz Daryl Morey, yeni sezon için takım ile ilgili konuştu ve de  şöyle bir bakış açısını değerlendirdi. İlk olan röportaja göre daha umutlu geçen bu röportaj ise birçok soru işaretini yok etmiş sayıldı. İşte Sina Spor ekibi muhabiri ve Morey arasında geçen bu müthiş röportajın çevirisi sizlerle...


Muhabir: İyi günler, Bay Morey. Sizi buradaki bu gece gerçekleşen Gala'da görerek bir çeşit sürpriz yaşadık. Ne zaman Çin'e geldiniz?

Morey: Çin'e henüz dün varmıştım. Bununla birlikte bu aktivitede Yao Ming ve Bill Duffy'nin davetleri ile burada karşılandım. Ancak Çin'de kalma sürem çok az olacak ve yarın gerçekleşecek olan yardım maçının ardından Birleşik Devletler'e dönmek zorundayım.

Muhabir: Böyle yardım amaçlı toplumsal aktivitelerde bulunmak sana ne hissettiriyor? Bu geceki açık arttırmaya katılmayı düşünüyor musun?

Morey: Böyle toplumsal bir aktivitede bulunmak ve bu aktiviteyi desteklemek açısından çok memnunum. Biliyorum ki, Yao Ming daima böyle şeyleri gerçekleştirme ve düzenleme konusunda asil bir insandır. O, geçmişte de buna benzer birçok toplumsal aktivitede bulunmuş ve yapılan yardımların bir parçası olmakla beraber toplum yararına halk servislerine katılmış ve de bazı reklamlarda oynamıştı. Kendime gelirsem, açık arttırmada iyi değilim. Herkesin kendi adına açık arttırmaya koyduğu bazı yazılar ve değer abideleri ile de fazlası ile ilgili olsam bile, korkarım ki, onları alacak değerde paraya sahip değilim. Ha Ha Ha. (Kahkaka ile bitirir)

Muhabir: Bu yaz Houston Rockets'ın genel menajeri olarak kontrolü ele aldınız. Bize Rockets hakkındaki bazı izlenimlerinizi anlatır mısınız?

Morey: Genel menajer olarak henüz kontrolü ele almış olsam bile, aslında geçen yıl Carroll Dawson'ın asistanı olarak Rockets işlerine el atmaya  başlamıştım, inanıyorum ki, takım hakkında bazı durumları kesin olarak anlayabildim. Şüphesiz ki, Yao Ming bu takımın en önemli ismi; o son derece başarılı bir oyuncu olmakla beraber, takımımızın gelecekteki ilerlemesi için temel isim.

Muhabir: Ölü sezon boyunca birçok kişisel değişiklikler yaptınız. Neleri göz önünde bulundurdunuz?

Morey: Evet, bu yaz gerçekten bazı çok büyük değişiklikler yaptık. Koçumuzu değiştirdik, Steve Francis'i geri aldık, Luis Scola'yı elde ettik, bunlarla birlikte Bonzi Wells ve Chuck Hayes gibi iyi oyuncularımızı da takımda tuttuk. Yapmış olduklarımızın tümünün nedeni basit; biz değişiklikler doğrultusunda daha güçlü olmayı umuyoruz. Gerçekten bu yeni oyuncu takviyeleri ile 2 temel oyuncumuz Yao Ming ve Tracy McGrady'nin de olduğu takımımızda ve koyduğumuz sınırlar içerisinde gücümüz gittikçe artıyor ve basamakları atlayacağız.

Muhabir: Yeni koç hakkında konuşalım, Rick Adelman'ın sistemi ve koçluğu altında Yao Ming'te nasıl farklılıklar olacak? Farklı olarak mevzileneceğini düşünüyor musun?

Morey: Böyle düşünmüyorum. Yao Ming hücumumuzun ve savunmamızın temeli ve de güven kaynağı. Takımın onun etrafında nasıl duracağını tasarlıyordum. Rick Adelman'ın koçluk ideolojileri ve metotları Jeff Van Gundy'den farklı olsa bile, bunun Yao Ming'in rolünü ve de görevini etkileyip, değiştireceğini sanmıyorum. Aksine, Yao Ming'in büyümek ve kendisini geliştirmek adına daha çok şans ve boşluk yakalayacağını düşünüyorum.

Muhabir: Luis Scola şuanda Çin'de de ünlü olmaya başladı. Diğer bir yandan o, FIBA Amerika Şampiyonası içerisinde Mvp ödülünü aldı, ama en önemlisi, Rockets'a katıldı (Yao Ming'in takım arkadaşı olacak) bundan dolayı Çin'de popülaritesi aniden büyük ölçüde yayılmaya başladı. Spurs'le güzel bir takas yaptınız gibi görünüyor, özellikle Vassilis Spanoulis'i kullanarak bu Arjatinli'yi takıma kazandırdınız.

Morey: Luis Scola'nın FIBA Amerika Şampiyonası'ndaki performansı gerçekten heyecan vericiydi. Aslında onu seçtiğimizde, geniş potansiyelini göz önünde bulundurduk; veya başka bir açıdan, kendi grubumuzdaki takımlarla yaptığımız oyuncu değişiklikleri kolay olmayacak. Uluslararası alandaki basketbol oynayışını ve sergilediği bu performansları NBA sahalarına da taşımasını umuyoruz. Takımımızın çok önemli bir parçası olabileceğine inanıyorum.

Muhabir: Bundan dolayı yapılan tüm seri hamlelerin ardından ve takımın gücü doğrultusunda, Houston Rockets'ın Dallas Mavericks ve San Antonio Spurs gibi takımları yakalayabileceğini düşünüyor musun?

Morey: Evet, şuandaki oyuncularımızla beraber, Batı Konferansı içerisindeki diğer takımlar ile bir kıyaslama yaptığımızda, aramızda çok bir güç farkı yok. Tabi San Antonio Spurs, Dallas Mavericks, Phoenix Suns gibi takımlar ve belkide Utah Jazz, hala şampiyonluğun büyük favorilerinden; bizle karşılaştırdığımızda,onlar daha fazla deneyime sahipler. Gerçekten onların seviyesine ve oyun standardına erişip erişmediğimizin cevabını, sahada bulmak zorundayız.

Muhabir: Bunun ardından, Rockets'ın şimdiki gücü ile nerede olduğunu düşünüyorsun?

Morey: Doğrusunu söylemek gerekirse, ligde zirvede yer alan diğer takımlar ile kıyaslama yaptığımızda hala 1 ve 2 pozisyonunda farklılıklar var. Bu geceki yardım işleminin yıldızı Steve Nash gibi; kendisi takımınıza katmak isteyeceğiniz ancak bunun rüyadan ibaret olduğunu fark edeceğiniz bir oyuncu. Ona saygılarımı göndermeliyim. O kesinlikle ligdeki, en başarılı ve en iyi oyun kuruculardan bir tanesi. Tabi Deron Williams ve Tony Parker gibi oyuncular da kesinlikle Utah Jazz ve San Antonio Spurs takımlarının başarılarında anahtar görevindeler.

Muhabir: Houston Rockets'ın yeni sezondaki hedefi nedir?

Morey: Amacımız ve istediğimiz şey kesinlikle play-off'larda bir üst tura çıkabilmek ve aynı zamanda bunları başarabilmek için Yao Ming'e yardım edebilmektir. Eminiz ki, umduğumuz ve can attığımız şey NBA şampiyonluğu ancak biliyorsun ki, şampiyonluk yolunda adım adım yol almak zorundayız. Houston Rockets'ın burada, Çin'de büyük bir taraftar topluluğuna sahip olduğunu biliyorum. Onlar ileriye gitmemizin ve motivasyonumuzun ana kaynaklarından ancak aynı zamanda, ben  de bu büyük sorumluluğu ve baskıyı omuzlarımda hissetmeye başlamak zorundayım. Umarım burada, Çin'deki Rockets taraftarları daima bizi destekler ve döndüğümüzde bunun karşılığını başarıları performanslarımız ve sonuçlarımız ile öderiz.

Muhabir: Bay Morey, çok teşekkürler. Umarım Çin turun hoş ve eğlenceli geçmiştir. Bununla birlikte Houston Rockets'ın yeni sezonda başarılı sonuçlar alması dileğiyle...

Morey: Ben de Houston Rockets'a gösterdiğiniz ilgi ve özenden dolayı teşekkür ediyor ve de bize olan desteğinizi sürdürmenizi umuyorum.

Eralp Demirkul
 


10
Haber Arşivi / Hornets, Melvin Ely İle Anlaştı
« : 13 Eylül 2007, 12:51:10 »
En son San Antonio Spurs forması giyen ve daha önce uzun süre Bobcats forması da giymiş free-agent pivot ve aynı zamanda 4 numara oyuncusu Melvin Ely'ın New Orleans Hornets ile anlaştığı , Nba kaynakları tarafından basına duyuruldu.

New Orleans'ın uzun arayışları doğrultusunda yaptığı oyuncu takibi  sayesinde bu isim ile anlaşmaya vardığı söylenirken; resmi açıklamanın ise en yakın zamanda yapılmasının beklendiği dile getirildi.

29 yaşındaki oyuncu geride  bıraktığımız yıl  Spurs forması ile 6 maçta forma giyebilmiş ve 3.0 sayı,1.80 ribaund ortalamaları ile oynamıştı.

NBATR/ED

11
Haber Arşivi / Denver-Philly Takası
« : 10 Eylül 2007, 21:44:47 »
Geçtiğimiz sezon Doğu'da playoff yapamayan Philadelphia ve Batıda ilk turda San Antonio'ya elenen Denver Nuggetts arasında takas konusunda anlaşma sağlandı.

Bu anlaşma sonrasında Denver,Philly'e;

Reggie Evans ve Ricky Sanchez'i verirken,Philly'de Denver'a pivot Steven Hunter'i ve ikinci yılındaki forvet oyuncu Bobby Jones'i verdi.

Reggie Evans geçtiğimiz sezon Denver'da 66 maçta 4.9 sayı ve 7.0 ribaunt ortalamaları yakalarken, Steven Hunter Philly'de 70 maçta 6.4 sayı ve 4.8 ribaunt ortalamaları yakaladı.

Bu takasın Pazartesi gününden sonra medyaya duyurulacağı açıklandı.

NBATR/Hİ

12
Haber Arşivi / Payton, 1 Haftaya Dek Karar Verecek
« : 08 Eylül 2007, 18:58:11 »
Gary Payton'ın menajeri Aaron Goodwin ,Cuma günü yaptığı açıklamalarda oyuncusunun geleceği ile ilgili kararı en geç gelecek haftaya dek vereceğini belirtti.

Ortaya atılan iddialarda oyuncunun Golden State Warriors ile adının geçtiği söylenirken;tecrübeli ismin menajeri Goodwin Payton'ın formunu korumak amacı ile antremanlara çıktığını ancak henüz geleceğine yön verecek net bir karar vermediğini ifade etti ve sözlerini şöyle sürdürdü;

"O bir sezon daha oynayıp oynamamak üzerinde sıkı bir karar vermeye çalışıyor veya belki Seattle 'a gidip yönetim ile ilgili bir görev de alabilir.Yada TV yorumculuğuna geçebilir."

NBATR-ED-


-----------------------------------------------------------

Bunu tv yorumcusu olarak düşünemiyorum..  :-D

13
Haber Arşivi / Malik Allen, New Jersey Nets'te
« : 07 Eylül 2007, 18:33:22 »
Off-Season sürecini yoğun geçiren New Jersey Nets kadrosuna bir takviye daha yaptı.

Nets takımı tarafından yapılan açıklamada,6 yıllık Nba deneyimi olan veteran oyuncu Malik Allen'ın varılan anlaşma sonucu kadroya katıldığı açıklandı.

Tecrübeli power forward Allen'ı garanti olmayan ve bir yıllığına Nets'e bağlayacak olan anlaşmanın bugün içerisinde imzalanmasının beklendiği söylendi.

29 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz yıl Bulls ile çıktığı 60 maçta,

 4.0 sayı ve 2.0 ribaund ortalamaları ile mücadele etmişti.

Nets bu takviye öncesi free-agent Jamal Magloire ve Robert Hite'i kadroya katarken;draft seçimleri olan Sean Williams'ı da kadroya eklemişti.

NBATR/ED

14
Haber Arşivi / Houston'ın Dönmesi Kesinleşti
« : 06 Eylül 2007, 13:14:53 »
Nba'e dönmesi konuşulan tecrübeli oyuncu Allan Houston ile ilgili net açıklama menajeri Bill Strickland'tan geldi.

Strickland New York'ta bir radyo programında yaptığı açıklamalarda Allan Houston'ın bu yıl dönme konusunda kesinlikle emin olduğu ve kendisini yüzde 90-95 verimli hissettiğini belirtti.

Strickland ayrıca;

Houston'ın gelecek Salı öncesi planlarını sonuçlandırmadan birkaç Nba takımı ile özel idmanlara çıktığını açıkladı.

Resmi olarak açıklanan bilgilerde Cleveland Cavaliers ve Dallas Mavericks'in oyuncu ile yakından ilgilendiği belirtilirken;Boston,Phoenix,Miami,New Jersey ve San Antonio gibi takımların da oyuncuyu mercek altına aldığı spekülasyonları ortaya atıldı.

NBATR/ED

15
Arşiv / ÖNEMLİ !
« : 04 Eylül 2007, 12:30:18 »
Arkadaşlar son günlerde sitede özellikle yeni üyelere hitaben yazım ve noktalama konusunda çok hata yapıldığını görüyoruz.

Basit bir örnekle girmek istersem;size hangisi daha cazip geliyor?

-Mehmet Ali,dünkü maçta 30 sayı attı.

-Mhmet Ali dnk macta 30 sy attı

Elbette vaziyeti anlamışsınızdır.Yani bu konudaki aksamalar da sitede kötü durumlara yol açıyor.Burada daha çok aktif üye görmek isteriz tabi ki ancak aktif üyelerin her birinin kurallara uyan ve yazıma dikkat eden üyeler olması bizler için daha mühimdir.Tabi ki biz de ilk üye olduğumuz sitede herşeyi takır takır yapmıyorduk,bazen yanlışlarımız oluyordu ancak mühim olan uyarılara kulak asmak.Sizlere özel mesaj yolu ile yapılan uyarıları sakın yanlış anlamayın çünkü bu uyarılar sitenin ve sizlerin iyiliği içindir.Unutmayalım ki,Türkiye'de bir numaralı siteyiz ve bence hepimiz buna göre davranmalıyız.İnanın böyle bir sitede moderatör olmak veya yönetici olmak farklı şeyler değil,bu sitede normal bir üye olmak dahi bir gururdur ve o insana bir sorumluluk yükler.Bizler de buna göre hareket edelim ve kurallara dikkat edelim,özellikle yazım ve noktalamalara.

Saygılar...

-NbaTr-

Not; Topici kitlemiyorum , görüş belirtmek isteyen olursa , güzelce ve kavgaya yönelik olmadan güzelce bildirebilir...

16
Haber Arşivi / Mutlu Son -Yi, Bucks İle İmzaladı-
« : 29 Ağustos 2007, 13:19:42 »
Milwaukee Bucks takımı bugün ,daha önce de görüşmelerin sonuca varmasını beklediğimiz gibi,2007 Draft'i ilk tur seçimleri olan Yi Jianlian ile multi-year kontrat imzaladıklarını açıkladı.

Bucks'ın 6.sıradan seçtiği Jianlian,Guangdong Tigers sahibi Mr. Chen Haitao,Bucks takım sahibi ve başkanı Herb Kohl,genel menajer Larry Harris ,  ailesi ve de birkaç arkadaşının önünde imzayı attı.

Basına 11 numaralı forması ile neşe dağıtan Yi'nin; ilk günlerdeki agresif tavrından uzak göründüğü de dikkatleri çekti.

Oyuncunun Pazartesi günü itibariyle takım ile antreman kamplarına çıkmayı beklediği söylenirken;Bucks başkanı bu imzadan dolayı memnun olduğunu ifade etti.

Ayrıca konu ile ilgili konuşan David Stern ise;Yi'nin Bucks için oynayacak olmasından dolayı mutlu olduklarını ve yeteneklerini bu doğrultuda geliştireceğini belirtti.

-NBATR-

17
Haber Arşivi / Stern'den Hakemlere ; "Endişelenmeyin"
« : 28 Ağustos 2007, 17:53:40 »
NBA komisyoneri David Stern yaptığı açıklamalarda hakemlere ,eski hakem Tim Donaghy'nin yaptığı asılsız söylemler için endişelenmemeleri gerektiğini söyledi.

Stern gerçekleşen basın toplantısında bulunduğu söylemlerde, Donaghy'nin söylediklerine inanmaları için bir neden olmadığını anlatırken; 60 hakeme de yaptıkları aktiviteler hakkında bilgi vermeleri için  yasal olarak ve de kurallar doğrultusunda şans tanıdıklarını vurguladı.

Hatırlayacağımız gibi Donaghy uzun bir süre önce ortaya çıkmış ve şike iddialarında bulunmuş ancak eski de Nba hakemi olan bu isim hakkında daha sonra yasal işlemler başlatılmıştı.

-NBATR- by Hüso-

18
Haber Arşivi / James Posey, Boston Celtics'te
« : 26 Ağustos 2007, 02:43:40 »
Boston Celtics bu gece yine transferde bombayı patlattı ve Miami Heat'te free-agent olan James Posey'le anlaştı. Kadroya takviye için arayışlarına devam ederken Posey ile gücüne güç katan Boston Celtics, Posey'nin şartlarını kabul edince transfer gerçekleşti.

2006 Yılında Miami Heat formasıyla şampiyonluk yaşayan ve savunmaya yaptığı katkıların yanı sıra;
Hücumda da ekstra işlere imza atan Posey, Boston Celtics'ten 2 yıl için 7 Milyon Dolar alacak.

NBATR

--------------------------------------------------

Dipnot;iki yıllık anlaşmasının ikinci senesi için de opsiyona sahip beyefendi. :-)

19
Haber Arşivi / Adonal Foyle Orlando Magic'te
« : 23 Ağustos 2007, 00:51:32 »
NBATR olarak akşam saatlerinde yaptığımız haberde belirttiğimiz gibi Adonal Foyle, Orlando Magic'le anlaştı.

NBA Kaynaklarının verdiği bilgiye göre kontrat detayları henüz açıklanmezken, Magic'in şartlarını Adonal Foyle'nin kabul ettiği ve Cuma gününe kadar resmi imzayı atacağı ifade edildi.
Adonal Foyle, geçtiğimiz günlerde Golden State Warriors'la buyout görüşmelerinde anlaşarak serbest kalmıştı.

NBATR-KE-(D)

----------------------------------------------------

yahu  biz nasıl bir siteyiz böyle kaç gün önce yapmıştık haberi hatta en son bu akşam yine dedik ve oldu.. Nbatr farkı diyoruz sonra bir tarafınız kalkık diyorlar.. :-D

20
Serbest Bölüm Arşivi / Müjdemi İsterim
« : 22 Ağustos 2007, 00:58:19 »
Bir b*k yokmuş...

canımız,kıvomuz sapasağlammış..

detayları anlatcam.. :-D

 :afro: :clapping: :beer: :deli: :dalga: :intheclub:

21
Arşiv / Bir Şans Daha
« : 18 Ağustos 2007, 20:55:21 »
Chron böyle bir konuya değinmiş ben de dikkat çekici olanları aldım ve burada hem çevirip hem yorumlayıp yazdım.Her ne kadar ilginç görünse de güzel bir anket ve de içeriği hoş.Hangi eski rokete bir şans daha verirdiniz.Veya başka bir tabirle hangi ismin dönebileceğini bilseniz tekrar takımda istersiniz?

Buyurun incelemelere göre fikir yürütmek daha mantıklı ;


Mario Elie(43) -   Köşelerden üçlük ile yürüttüğümüz çoğu hücumda Elie da bir iki şut sokabilir.Zamanında sağlam şutörlerden biri olan süper Mario dönerse heralde sorunu kiloları olur.Ancak ceza kesmesine söz söylenemez.

Hakeem Olajuwon(44) - En çok heyecanlandıran bu adam olmalı.Yao ile Toyota Center'da yaptığı antremanların videolarını izledik ve gördük ki,hala taş gibi.hook atışları da eski seksiliğini kaybetmişe benzemiyor.Yao için iyi bir back-up olabilir.Hele de Deke'yi takımda tutamazsak.Gençlere baya birşey de aşılar.(oyumu dream amcama verdim)

Charles Barkley(44) - —All-Star haftasonunda izledik değil mi Barkley'yi.Bavetta ile fena sidik yarıştırmamıştı.İçeride iyi iş yapabilir.Penetreleri tıkar.İyi savunma da yapar.Biraz kilolu ama all-star haftasonu akla gelince neden olmasın da denebilir...

Clyde Drexler(45) - Hala fiziksel üstünlüklerini yitirmediği bariz.E hatırlarsanız Portland'da bu Rick Adelman ile bayağı bir oynamıştı.Rick'in hücumunu iyi biliyor.Az biraz birşeyler yapar bu da inkar edilemez.

Vernon Maxwell(41) - Sağlam elemandır o da.Hem diğerlerine göre genç.yanlız ihtiyacımız olan pozisyonlara yatkın değil buradaki bazı isimler gibi.Saf şutörlerden biri tabi ama mevki bakımından aradığımız diyemeyiz Maxwell usta için..

Reggie 42 , Oakley 43 , dönme ihtimalleri var,ya bizimkiler neden olmayacakmış ..   :x

Hadi buyurun yorumlarınızı bekliyorum .. :)

Diğer için de düşünülebilecek Elvin Hayes,Rudy Tomjanovic,Calvin Murphy gibi 50+ / 60+ var..   :-D

22
Arşiv / T-Mac ve Rockets 2.Tur Yüzü Görecek Mi?
« : 15 Ağustos 2007, 12:17:32 »
Texas'ın güçlü ekiplerinden Houston Rockets'ın yaptığı off-season hamleleri doğrultusunda yine klasik sorular hafızalarda yer edinmeye başladı.Philadelphia yerel medyasında yapılan değerlendirmede en iyi off-season hamleleri yapan takım olarak seçilen Rockets'ta,hala gelecek ile ilgili bir belirsizlik  söz konusu.

Geride bıraktığımız senelerde yine fena olmayan hamleler yapan Rockets,uzun süredir play-off içerisinde ikinci tur yüzü veya daha üstlerini göremedi.En son yaklaşık on yıl evvelinde Utah ile Batı finali oynayan Houston , o günden bugüne akılda kalır bir play-off başarısı yakalayamadı.Daha da doğrusu taraftarlarına bir 2.tur yüzü gösteremedi ;
Rockets'ın uzun süre sonrasında yaptığı 3 play-off'ta da starları ile bozguna uğraması ayrı bir konu olarak göze çarpıyor.2003'te "Franchise&Mobley&Yao" triosu ile Lakers'a boyun eğen bu takım,2005 ve 2007'de "Tmac&Yao" işbirliğine rağmen sırasıyla Dallas ile Utah karşısında da kaybetti ve ikinci tura çıkamadı.

Geçmişe mazi derler biz de biraz 2008 play-off sürecine yönelik yapılan hamleleri değerlendirmeliyiz.Houston senelerdir yaptığı hamlelerin en iyisini uzun bir süre sonra belki de bu ölü sezon sürecinde yaptı.Başa gelen yeni genel menajer genç Darly Morey ile yola çıkmaya hazırlanan Roketler,iyi haberleri üst üste aldı.Öncelikle Morey, takımın başına belki de oyun strajetisi itibariyle getirebileceği en iyi koçu yani Rick Adelman'ı göreve getirirken;savunma egosu boşa çıkan Jeff Van Gundy'ye kapıyı gösterdi.Ve bu da iyi bir off-season sürecinin başlangıcıydı adeta.Çok geçmedi ve Rockets,yaşı ilerleyen Juwan Howard'ı yollayıp sağlam bir skorer olan eski point guard oyuncuları Mike James'i ve bench için Justin Reed'i kadroya kattı.Uzun süre alan çabalar sonrası Bonzi Wells'i inanılmaz bir güven ile takımda tutan Adelman,Morey ile birlikte Draft'te Brooks gibi kaliteli bir oyun kurucuyu takıma dahil etti.Herşey bunlarla sınırlı değildi , Avrupa'nın en iyi dört numarası olarak tabir edilen Luis Scola'yı Spurs'ten transfer eden Rockets, Yao için de iyi bir back-up olabilecek Jackie Butler'ı da aldı.Tabi sorun adam Spanoulis'i yollaması da ayrı bir kazanç.Bu hamleler taraftarı sevindirirken en güzeli de gecikmedi ve Francis'in yuvaya döndüğü açıklandı.Milyonlarca Rockets fanını havalara uçuran bu haber sonrası son olarak da,Morey ve tayfası Chuck Hayes'i de takımda tutmayı başardı.

Kağıt üzerinde çok başarılı hamleler yapan Rockets önümüzdeki sene artık play-off turlarında üstleri görmek istiyor.Özellikle üzerinde inanılmaz bir baskı olan Tracy McGrady de bu ölü sezon hamleleri ile yüzü gülen isimlerden birisi.Kariyeri boyunca defalarca play-off yapan ancak bir turlu birinci turu geçemeyen T-Mac bu sezon artık bu şanssızlığını yenmek istiyor.Her biten play-off macerasının ardından gözleri dolan ve boynu bükük duran T-Mac 'in bu doğrultuda kazandığı hırsı ve de yapılan off-season hamlelerini düşündüğümüzde bu soruyu sormaktan çekinemiyoruz;

T-Mac ve Rockets 2.Tur Yüzü Görecek Mi ?

NBATR -- Haftanın Yorum Konusu

Not:Konu sabitlenmiştir her yorum konusu gibi bir hafta böyle kalacak ve sonra sabitlemesi kalkacaktır.  :-)

23
Haber Arşivi / Adonal Foyle Free-Agent
« : 14 Ağustos 2007, 01:42:28 »
Golden State Warriors takımı adına basına açıklama yapan Chris Mullin,tecrübeli pivotları Adonal Foyle ile buy-out konusunda karşılıklı olarak anlaşıp kontratını feshettiklerini söyledi.

Takım politikası gereği bazı şartlar basına açıklanmazken;Foyle böylece free-agent oyuncu statüsü kazandı.

Mullin oyuncu ile ilgili açıklamalarında Foyle'un varlığını saha içinde ve dışında kesinlikle özleyeceklerini söylerken; oyuncunun gerçek bir profesyonel olduğunu ve de bundan sonraki kariyerinde kendisine başarılar dilediğini de belirtti.

32 yaşındaki Foyle 97 senesinde Warriors tarafından 8.sırada seçilmiş ve bu takım ile 10 yıl geçirmişti.Geride bıraktığımız sezon ise ;48 maçta görev alan oyuncu 2.2 sayı,2.6 ribaund ve 1.04 blok ortamaları ile oynamıştı.

NBATR

---------------------------------------

Batuuuuu !!! :-D

24
Haber Arşivi / Riley ; "En Az 3 Sene Daha Buradayım"
« : 14 Ağustos 2007, 01:38:42 »
Miami Heat'in deneyimli koçu Pat Riley,Pazartesi günü yaptığı açıklamalar doğrultusunda ; aylardır geleceğine dair ortaya çıkan spekülasyonları noktalamış oldu.

2006 yılında Wade'li,Shaq'lı Miami'yi Nba şampiyonu yapan 62 yaşındaki Riley , geride bıraktığımız sezon takımı ile birlikte play-off macerasına ilk turda veda ederken,asılsız söylemlere maruz kalmıştı.Bu konu ile de bağlantılı olarak konuşan tecrübeli teknik adam, oluşan manasız söylemleri noktalayacak biçimde ;en az 3 yıl daha Miami'de koçluk yapabileceğini ve hiçbir yere gitmeyeceğini söyledi.

NBATR

---------------------------------------

Batum benim ..  :laugh:

25
Haber Arşivi / ABD'de Battier-Hinrich-Oden Kadrodan Çıkarıldı
« : 14 Ağustos 2007, 01:32:39 »
Bugün Amerika Birleşik Devletleri adına basına açıklama yapan Jerry Colangelo , Seattle Supersonics'in veteran forveti Nick Collison'ı kadroya eklediklerini açıkladı.

Colangelo bununla birlikte takım kadrosundan Houston Rockets'tan Shane Battier'yi, Chicago Bulls'tan Kirk Hinrich'i ve sakatlığı nedeniyle Portland Trail Blazers'tan Greg Oden'ı takımdan çıkardıklarını söyledi.

NBATR

--------------------------------------

Batu'ya sonsuz sevgilerimle..  :-)

Sayfa: [1] 2 3 ... 13