İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - vence

Sayfa: [1]
1
New York Post'un haberine göre Knicks GM'i Donnie Walsh, NBA draftinden sadece 4 gün sonra Memorial Sloan-Kettering Kanser Merkezi'nde bir saatlik bir operasyon geçirerek dilindeki kanser hücrelerini aldırttı.

68 yaşındaki GM Walsh "doktorum dilimdeki kanser hücrelerinin tamamını aldığını söyledi, şans eseri kanser başka organlara sıçramadan fark edildi" dedi. Yapılan ameliyat öncesi ve sonrası Walsh'un kafa ve boynunda yapılan tahlillere göre kanser hücreleri kontrol altına alındı. Fiziksel olarak Walsh'ın neredeyse normale döndüğü belirtildi. Sadece ağzında biraz uyuşukluk olduğunu söyleyen GM Walsh "sanki ağzımda bilyeler varmış gibi hissediyorum fakat dilimi dışarı çıkartmadığım sürece birşeylerin eksik olduğu belli olmuyor" dedi.

Walsh, ameliyattan önce kendi kendine "şayet dilimi kesmek zorunda kalırlarsa kimseye birşey söylemeden New York'u terk eder, eve; Indianapolis'e uçar, direk arka bahçeme gider ve evimden bir daha asla çıkmazdım" diye düşündüğünü söyledi.

GM Walsh, ameliyattan sonra sigarayı bırakmanın yanında yılın bir GM için en hareketli döneminde takımı için yoğun tempoda çalışmaya devam etti.

_____________________

Nbatr - vence

2
Haber Arşivi / Bynum 5 Yıl İçin 80 Milyon İstedi
« : 09 Eylül 2008, 18:54:16 »
2007/08 sezonunda yakaladığı çıkış ve sakatlanıp sezonu kapatana kadar oynadığı oyunla dikkatleri çeken Lakers’ın genç pivotu Andrew Bynum önümüzdeki senenin sonunda biten kontratını uzatmak için 5 yıl 80 milyon dolarlık kontrat istedi.

“%100 hazırım ve parkelere dönmek için sabırsızlanıyorum. Sanıyorum sezonun hemen yarın başlamasını isteyen benden başka oyuncu yoktur” diyen Andrew Bynum’a istediği kontratı vermek Lakers adına büyük risk taşıyor. Doktorlar Bynum’ın ileriki dönemlerde benzer diz sakatlıkları yaşamasına neredeyse kesin gözüyle bakıyorlar. Bununla birlikte Bynum’a bugün 80 milyon verilmezse, sene içerisinde performansını yükseltecek Bynum çok daha fazla paraya imza atacak ve salarynin daha fazla yükselmesine neden olacak.

Son dönemde kontrat imzalayan uzunlardan Dwight Howard 5 yıl için 90 milyon, Emeka Okafor ise 6 yıl için 72 milyon alıyor.

Lakers kontratında son senesine girilen Bynum ile, sezon açılışı olan 30 Ekim’e kadar kontrat imzalamazsa oyuncu sene sonunda restricted-free agent olacak.

--------------------
Nbatr/vence

3
Haber Arşivi / Monta Ellis’in Yalanı
« : 09 Eylül 2008, 18:07:55 »
Golden State Warriors guardı Monta Ellis’in sakatlığıyla ilgili haberler medyaya sızmaya devam ediyor. Contra Costa Times tarafından yapılan haberde takımına Mississippi’de antrenman yaparken sakatlandığını söyleyen Monta Ellis’in sakatlanma şekliyle ilgili yalan söylediği belirtildi. İsmini vermek istemeyen kaynağın sızdırdığı bilgiye göre Ellis takımına gerçekte nasıl sakatlandığını itiraf etti. Şu anda kanıtlanamasa da NBA çevrelerinde Monta Ellis’in motosiklet kazası sonucu sakatlandığı dedikoduları yapılıyor.

Monta Ellis 24 Temmuzda takımıyla 66 milyon karşılığında 6 yıllık sözleşme imzalamıştı. Şayet Monta Ellis, kontratında belirtilen aktivitelerin dışında bir etkinlikte bulunurken sakatlandıysa, Warriors takımının Monta Ellis’in kontratını tek taraflı olarak feshetme hakkı bulunuyor.

Lakers forveti Vladimir Radmanovic de 2006/2007 sezonunda Monta Ellis ile benzer şekilde saha dışında( kayak yaparken) sakatlanmış ve Lakers tarafından 500.000 dolar cezalandırılmıştı.

Sakatlıkla ilgili konuşan doktorlar tahmini iyileşme süresinin 3-4 ay olacağını belirtirken şayet düzgün tedavi edilir ve iyileşme sağlanırsa uzun vadede sakatlığın Monta Ellis’in oyununu sınırlayamayacağını söylediler. 

Golden State Warriors takımının Monta Ellis’i yarım milyon civarında bir cezaya çarptıracağı fakat kontratını feshetmeyeceği tahmin ediliyor. 

--------------------

Nbatr / vence

Sayfa: [1]