İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - Nihat Emre

Sayfa: [1] 2 3 ... 42
2
Diğer Sporlar / Ynt: Avrupa'dan Futbol
« : 21 Ağustos 2008, 10:22:25 »
Silvestre Arsenal'le kesin olarak anlaşmış;

http://nihatemre.blogspot.com/2008/08/silvestre-arsenalde.html

3
Önce hafif yorumlayıp, ana yorumu yaptığım linki vereceğim. İnsan değil gerçekten, kendini zorlayan bir atlet olsa daha iyi bir derece gelirdi. Bolt değerlendirmemi okumak isteyen vardır;

http://nihatemre.blogspot.com/2008/08/pekin-olimpiyat-oyunlar-1-usain-bolt.html

4
Haber Arşivi / Ynt: Cavs'te Gözler Knicks'te
« : 20 Ağustos 2008, 08:50:38 »
New York, D'Antoni önderliğinde yeni sisteminde takımı yıkıp, yeniden kuruyor ve New York'ta artık takımı kendine getirme devri başlıyor diyebiliriz. Şüphesiz bu iki sene Knicks adına hamleler, takım kurulumu ile geçecek. Ve ufaktan ufaktan başlıyorlar. Kontratı ağır olan ve takımına çok şey veremeyen bir Randolph'u verip, Varejao'yu almaları mantıklı. Bu takasta şimdilik en önemli engel D'Antoni gibi duruyor. Varejao'yu orta mesafe atamıyor diye takıma katmak istemeyebilir. Fakat şu trade fena olmaz gibi...

http://www.realgm.com/src_tradechecker/4/

Bu sayede D'Antoni, Varejao'nun yanında iyi bir şutöre kavuşurken, bir savunmacısını da Cavs'e verecek. Fakat Varejao-Jeffries değişimi sorun yaratmaz. Bir savunmacı gelirken diğeri gidiyor, kazanılan Wally olur.

Wally'nin biten kontratı alırız.Deadline geldiğinde takasta kullanarak yetenekli genç oyuncular almaya ya da kontratı bozdurarak,rotasyonda yer bulabilecek adamlar alamya çalışabiliriz.


İşte buda Wally'nin kullanılması adına iyi bir örnek. New York onun kontratını bozdurup Wally'nin yerine birkaç iyi rotasyon adamı alabilir. Böylelikle'de yıkıp-yapma döneminin ilk hamlesi gayet mantıklı olur.

5
Haber Arşivi / Ynt: Gordan Giricek Fenerbahçe'de
« : 20 Ağustos 2008, 00:53:48 »
Solomon ve Tarance Kinsey gibi iki tane oyuncuyu ve White'ı NBA'e kaptırdıktan sonra hamleler oldukça iyi. Giricek transferinin maddi yönü süper olacaktır, iyi bir pazarlama aracı. Fenerbahçe Ülker; Fenerbahçe Ülker olduğunu tam olarak kanıtladı. c_marlowe'un söylediğine katılıyorum. Artık Ülker'in FB'ye de çalıştığını anlamış olduk. Artık yabancı kontejyanı da doldu ve yabancı oyuncu transferi kapandı gibi.

NBA gibi süper zor bir ligde 10 yıl geçirmek ve 10 sayı ortalama tutturmak harika bir şeydir. Özellikle Avrupalı iseniz daha da iyidir. Giricek, bu sezon kendini pek göstermesede çok iyi bir oyuncu. Harika bir üçlükçü. Diğer mesajlarda açıklandığı üzre; topu vurup yanınızdan geçmesi ve şutunu yollaması birkaç saniyede oluyor. Bu da onu vazgeçilmez yapıyor. NYK'nın söylediğine katılıyorum. Giricek'i Diamantidis'de dahil olmak üzere Avrupa'da savunacak adam tanımıyorum. Fenerbahçe için süper transfer...

Korktuğum tek şeyse sakatlık. Eğer doğru düzgün oynarsa (sakatlanmadan) Euroleague'de Childress ile yarışabilir. Fenerbahçe için çok doğru transfer...

6
Haber Arşivi / Ynt: James: 50 MD'a Avrupa'da Oynarım
« : 12 Ağustos 2008, 16:53:07 »
Olimpiacos, her zaman para harcamıştır, öyle ya da böyle. Şimdi de haber almak, gündemde kalmak için böyle bir şey yaptıklarını zannetmiyorum. Öyle ki bu oyuncuların derdi oynadığı yerin kalitesinden çok para. Bu doğaldır. Sonuçta bizim annelerimiz-babalarımız daha fazla para alabilmek için daha fazla okul okumuyorlar mı? Bu da daha fazla para kazanabilmek için daha iyi basketbol oynayacaktır ve oynadı da. Şimdi de parayı istiyor.

Ama Olmpiacos'un girişimleri eğer gerçek ise Avrupa için oldukça ilginç olur. Ha LeBron şu aşamada Olmpiacos'un işine yarar ama bu sene de çok para harcadılar. Vujcic, Papaloukas, Childress ve zaten takım bünyesinde bulunan Arvydas Majievuskas (Umarım doğru yazdım) var. Bu oyuncuların kontratları sıradan bir NBA oyuncusu ayarında. (Childress'ı ayrı tutayım)

Artık basketbolda da işin içine sıcak para girdi. Mesela Fenerbahçe'nin 34 yaşındaki Carlos'a ya da Guiza'ya verdiği bonservis ücretleri basında konuşuluyor, tartışılıyor, yazıp-çiziliyor. Fakat bu transferlerden sonra taraftarlar formalara hücum etmedi mi? Sırf onları izlemek için 2 milyar para sayan binlerce kişi olmadı mı? Haliyle de FB'nin eline onların bonservisini çıkartacak sıcak para geçti. Bu örneği LeBron için verdim. LeBron Olmpiacos'a transfer olursa 23-James isimli formalardan milyonlarca satılacağını hepimiz biliyoruz. Olimpiacos belki de yıllık LeBron'a 100 md yerine bu forma satışlarıyla 4 md verecek.

Gelelim bu işin kabak tadı vermeye başlamasıyla ilgili olan konuya. Artık bu ölü sezon döneminde ''şu kalmalı, şu çok para alıyor, şu iyi şutör, şu para verilirse şurda oynarım'' açıklamaları deyim yerindeyse bizleri boğuyor. Bunlar gündem yaratmak amacıyla yapılmış açıklamalar olabilir. Ki öyledir de. Fakat gerçeklik payı az-çok vardır. Sonuçta ABD ya da Çin gazeteleri Fotomaç değil ki her dediği yalan olsun. Bakalım zaman gösterecek.

7
Haber Arşivi / Ynt: Oklahoma City, Miles İle İmzaladı
« : 20 Temmuz 2008, 23:56:57 »
Oklahoma denince hala şaşıyor olsam da Miles'ın transferinin ne kadar doğru ne kadar yanlış olduğunu zaman gösterecek. Ama gerek yoktu gibi. Zaten sakatlıklarla ve polislerle başı fazlasıyla dertte. Ekstradan yük olacak kontratı. (Gerçi çok büyük para vermemişlerdir herhalde.) Ama belki de NCAA'deki enerjik Miles'ı da izleyebiliriz.

8
Diğer Sporlar / Ynt: Avrupa'dan Futbol
« : 20 Temmuz 2008, 23:49:56 »
Samir Nasri'den sonra Carlos Vela ile de anlaşmış olduk. 19 yaşında genç bir forvet. Hayırlı olsun.
Carlos Vela hamlesi oldukça doğru. Seyretmesem de (Fifa 08'de 90 OVR oluyor) oldukça yetenekli bir genç gibi. Eee Wenger'den bahsediyoruz.

9
Konu Dışı / Ynt: Bayram & Doğum Günü Kutlama vs.
« : 20 Temmuz 2008, 23:46:47 »
Teşekkürler kutlamalar için. Doğduğum gün gerçekten süper bir zamana rastlamış. Hepimizin geçmiş Fenerbahçeliler günü kutlu olsun.

10
Haber Arşivi / Ynt: Udrih, Kings'te Kaldı
« : 11 Temmuz 2008, 17:50:15 »
Maloof biladerler pokerde voleyi vurmuş galiba.Para saçıyorlar.
Al benden de o kadar. Kontrat biraz cömert gibi.

11
Haber Arşivi / Ynt: Miles Dönüyor Mu ?
« : 11 Temmuz 2008, 17:48:58 »
Miles belki de lige ik geldiğinde Jordan havası estirebilecek kadar yeteneğe, enerjiye sahipken; o yeteneğini ve enerjisini başka şeylere kullandığı için, şuı anda emekli görünümünde bir oyuncu oldu. Geri döneceği iddialarına gelirsek, dönerse eğer kendini toparlamasının uzun olacağı kesin. Hatta ilk yıllardaki form düzeyine ulaşması imkansız gibi görünüyor. Çünkü yaklaşık 8 yıldır NBA Platformu'nda yoksunuz, yokken anti-ilaç yönetmeliğine uymadınız, kilolarınız arttı, antrenman yapmadınız vs. bu tür şeyler bir anda düzelecek şeyler değil. Takım 2 saat çalışıyorsa siz 4 saat çalışmak, sıhhi dengenizi bozmadan iyi bir diyet programına girmek, eğer o ilaçları hala kullanıyorsanız bırakmak için psikolojik terapi görmek zorundasınız. Onun için şu anda dönecek olması haberi hepimizi heyecanlandırsa da o kadar umutla bakmamak lazım.

Bir de şu var ki çok atletik ve enerjik bir oyuncu olan Miles, -zor da olsa- eski haline dönebilir. Çünkü, oldukça yetenekli ve atlet bir oyuncu. İlk Clippers yıllarındaki enerjik Miles'ı göremeyeceğimiz aşikar fakat yine kendini işine verir, 1 numaralı formayı alır ve ''yeni bir başlangıç yaparsa'' onun için her şey yeniden başlayabilir.

12
Diğer Sporlar / Ynt: Tenis
« : 08 Temmuz 2008, 17:49:55 »
Vamos Rafa!

İnanılmaz bir maç oynandı. Nadal gerçekten hiç pes etmedi. Federer de sınırlarını zorladı, 2 maç puanı çevirdi. İnanılmaz bir final oldu. Öyle bir finaldi ki 4 saat 25 dk öylece durdum seyrettim, baştan sona kadar hiç sıkılmadım.

13
Diğer Sporlar / Ynt: Türkiye Ligleri (Futbol)
« : 08 Temmuz 2008, 17:47:48 »
Sonunda Daniel Güiza ile 4 yıllık anlaştık. Hayırlı olsun.

14
Nba Live 2009 / Ynt: NBA Live 09
« : 30 Haziran 2008, 21:35:42 »
Arkadaşım, Pc için çıkmayacağını nereden biliyorsun? Game Trailer videosuna tıkladığınızda orda bir tanesi ''This is not Pc'' derken; bu görüntülerin PC'ye ait olmadığını belirtmek istemiştir. Oyun bana kalırsa Pc için çıkacak.

15
Arşiv / Ynt: Seattle Supersonics 2008 Draft
« : 30 Haziran 2008, 14:31:27 »
Ridnour, bu Knicks takımı için ilaç olur. Randolph'da kendini toparlarsa uzun açığımızı kapatacak yeteneğe sahip. Neden olmasın?

16
Arşiv / Ynt: Off-Season 2008
« : 29 Haziran 2008, 18:24:45 »
Yalnız 6 yıl 136 milyon $ oldukça fazla. Boozer, geçen sene Play-Off'larda ne yaptı ki bunu hakediyor? Shaq bile en iyi dönemlerinde Heat'e gittiğinde 5 yıl 100 milyon $ almıştı. Shaq o dönemlerinde yıllık 20 milyon $ alıyorken, Play-Off'larda yokları oynayan Boozer'ın yıllık 21 milyon $ alması garibime gitmedi değil.

17
NBA -Haber Merkezi- / Ynt: NBA Takas Merkezi
« : 29 Haziran 2008, 18:18:59 »
D'Antoni zaten bana kalırsa bu seneyi takımı düzenlemek için geçirecek. Seçim oldukça şaşırttı. (Gallo)... Ama bu seçimin arkasında Isıah'ın olduğu söyleniyor, ne kadar doğru ne kadar yanlış? Knicks için Hinrich deniyor gelirse iyi olacağını düşünüyorum. D'Antoni'nin sevdiği sistemdir, guard ağırlıklı Run & Gun... Hinrich gelirse Phoenix'te sistemin Nash'i olacaktır. Elindeki malzemelerden bir hızlı oyun sistemi kuracak ama verimliliği tartışılır. Eğer takas olursa; ''Hinrich-Crawford-Gallo-Lee-Curry'' beşi çıkacaktır Knicks. Marbury'den de kurtulursa iyi olur Knicks için.

Koç seçimine gelirsek; D'Antoni iyi seçim gibi duruyor. İlk sene yukarıda da belirttiğim gibi hafriyat yılı olabilir sonrasında iyi bir Knikcs seyredebiliriz.

18
Arşiv / Ynt: Seattle Supersonics 2008 Draft
« : 29 Haziran 2008, 18:11:08 »
O bölgede rindonur var,west var watson var,bence çok yanlış bir seçim oldu..
West'in gittiğini kuşlar duydu, bence sen de duydun fakat şaşırdın. Neyse, seçime gelirsek yerinde bir seçim gibi gözükmese de Ridnour'un takasta gideceği kesin gibi. Geçen sene çok az oynadı ve takas edilirse şaşırmam. Takasından gelecek oyuncularla hamle yapabiliriz diye düşünüyorum.

19
Fenerbahçe Ülker / Ynt: Güncel Haberler
« : 29 Haziran 2008, 15:26:59 »
Marques Green'i transfer ettik zaten. Ne kadar faydalı olacaktır tartışılır.

20
Konu Dışı / Ynt: OKS & SBS
« : 23 Haziran 2008, 16:12:43 »
Bizde dün girdik SBS'ye. En zor sınav -OKS ve SBS 6'ya göre- bizim sınavmış dedi uzmanlar. Çok da zor bir sınav değildi fakat; ne çok kolay ne de çok zordu. Benim netlerde;

Türkçe 21/21/0
Mat.    18/18/0
Fen B.  18/16/2
Sos B.  18/18/0
İng.     15/15/0

Toplam 90/88/2

İnşaallah Atatürk Fen -seneye alacağım puan da önemli tabii ki- geliyor gibi. 485 çıkıyor, diploma notu ve davranış notu ile 493,788 ediyor.

21
Arşiv / Ynt: Ayin (Mayis) Uyesi - Langirt22
« : 04 Haziran 2008, 20:57:04 »
Tebrik ederim arkadaşım. Devamı dileğiyle...

22
Arşiv / Ynt: Draft 2008
« : 25 Mayıs 2008, 20:00:22 »
4. sırayı aldık ve şimdi akıllı bir şekilde bu hakkı ya kullanacağız ya da Draft gecesi o ''susmayan'' telefonlardan birini olumlu yanıtlayacağız. Şimdi, Mock Draft'larda Bayless ismi üzerinde duruluyor. Eğer beklenen olur da Bayless seçilirse sonuna kadar arkasındayım bu seçimin. 20 sayı-4 asist-1 top çalma gibi iyi istatistikleri var Wildcats'de.

İkinci bir olasılık sezonu tamamen point-guardsız götüren Minnesota'nın drafttan oyun kurucu seçme uğraşında oluyor olmasıdır. Derrick Rose'un ilk 2 sırada gideceğini hesaba katarsak; T-Wolves Mayo ya da Bayless'ı seçebilir. Öyle bir durum gerçekleşirse bu sefer Standfordlu Brook Lopez bize kalıyor. Oldukça etkili bir uzun. STandford'da 20 sayı-8 ribaund-2 blok gibi etkileyici istatistikler yapmış. Her ne kadar Mock Draft'ta bize Bayless dense de Minnesota'nın Bayless olmazsa O.J Mayo'yu seçeceğini düşünüyorum. Ve bizim seçimimiz Lopez olacaktır diye düşünüyorum.

23
Haber Arşivi / Ynt: Rose Gelirse Hinrich Takas Olacak
« : 25 Mayıs 2008, 19:46:40 »
Bize gelirse muhtemelen Ridnour'la yollar ayrılacaktır. Hinrich'in gelmesi bizi 2 kademe yukarı atlatır, diye düşünüyorum. Drafttan da gelebilecek iyi bir uzunla '90 lardaki takımı yakalayabiliriz.

24
Tanjevic, maça Vidmar ile başladı; son maçlarda neredeyse hiç oynamıyordu Vidmar. Sanırım onun kupa yarıfinalindeki performansına güvenip oynattı. Bir blok dışında o kadar verimli olamadı.

Takım olarak da çok iyiydik. Giren çıkan farketmedi her giren sayı attı ve çok kolay bir maç oldu FB'miz için. Sonuç; Telekom açısından moral bozucu olarak nitelelendirilebilir sanırım.

Solomon iki kişilik oynadı; hücumda 15 sayı 7 asist yaptı. El-Amin'i iyi savundu öyle ki El-Amin maç koptuktan sonra kaydetti  sayılarının yarısını.

25
NBA -Haber Merkezi- / Ynt: Sonics Takasa Yeşil Işık Yaktı
« : 24 Mayıs 2008, 17:59:02 »
Gelebale'in R. Madrid'deki oyununu çoğunuz biliyorsunuzdur. İyi bir orta mesafe atıcısı Gelebale. Sezonun sonlarına doğru fırsat geçti eline, o da oldukça iyi kullandı. Fakat sonra sakatlandı. Onun takımda tutulmasından yanayım...

Sayfa: [1] 2 3 ... 42