Gönderen Konu: Redd Bucks'ta Kaldığına İnanamıyor  (Okunma sayısı 9092 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
Ynt: Redd Bucks'ta Kaldığına İnanamıyor
« Yanıtla #25 : 19 Ağustos 2008, 15:44:36 »
4-) Savunma takım işidir.Tahmin edebileceğinden çok daha komplike bir olaydır.Emek,tecrübe vs... bir sürü sıfat gerekir savunma için.Misal :

O saydıklarının içinde bir de Ben Wallace ismi var.Kendisini Detroit zamanlarında iken nasıl bilrdin,şimdi nasıl bilrsin?

ya da Krilenko müthiş savunmacı da,Utah niye final göremiyor? Yanından geçen adama elini kaldırmayan Derron ve ya kütük gibi dikilen Boozer yüzünden olmasın sakın?
Bir bölümüne katılıyorum ;

Savunma takım işidir , doğru. Bakın süper savunma takımı Spurs'e , Parker ve Oberto'yla çok iyi savunma yapıyorlar. Yani illa 5 kişininde süper savunmacı olmasına gerek yok önemli olan takım savunması. Burda Popovic'in de hakkını vermek lazım tabi ama dediğin gibi savunma takım işidir.

Katılmadığım nokta ise Kirilenko'nun süper savunmacı olduğu. Bence çok overrated bir savunmacı , blok ve top çalma yetenekleri çok iyi olduğu için , yoksa neden yıllardır Utah'ın en büyük problemi T-Mac gibi Kobe gibi adamları yavaşlatmak olsun ; Kirilenko bana göre iyi bir savunma takımı içinde çok değerli bir parça olur , yardım savunmasını çok iyi yaptığı için. Onun dışında öyle birebirde çok iyi bir savunmacı değil. Sadece çok iyi bir yardım savunmacısı , bkz. Camby.

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 19 Ağustos 2008, 19:17:13 »
Krilenko üst düzey bir savunmacıdır kesinlikle ama süper,müthiş bir savunmacı da değil.Zaten benim oradaki ifadem,arkadaşın Krilenko'yu süper savunmacı olarak göstermesine cevap niteliğindeydi.Yoksa paraleliz Krilenko konusunda.

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #27 : 19 Ağustos 2008, 21:00:56 »
  Konu kirilenko ya dayanmışken sölemek gereği hissettim,kaan kural vakti zamanında hedo efendi kendi peja sanarken (saçmaladığı zamanlar desek daha doğru olur) keşke peja yerine andrei kirilenko ile oynasa ve onu kendine örnek alsa demişti ve bu aklımdan hiç çıkmadı,andrei aka AK-47 denen zat utah ın sistemi yüzünden  eksik gedik kapatmaya zorunlu keza deron ve boozer savunma konusunda tembel olmaları ve garibim memo ile matt harping in genelde pozisyonları gereği adam pozisyonlarına göre olan adamları yavaşlatmak zorunda kalmaları haliyle 5 x 5 uzmanı kirilenko ya fırsat tanıyor ama bu zat ilk 3 sezonu haricinde 75 + maç oynamamış ligde hatta mehmet bu sezona kadar 80-82 maç arası oynamış utah da.
   Şöle düşünmek lazım andrei kirilenko asla süper bir savunmacı değil sadece takım içinde yardımlaşmayı iyi yapan ve takımın herşeyine koşan bir joker gibi top çalması,blok yapması,gerektiğinde top taşıması hatta boozer ve memoya pota altında yardımcı olması onu önemli yapıyor ama o esas adam olmak istiyor utah da all star olduğu sezon gibi ama kankalar deron ve boozer gelince iş değişti neyse konuya dönelim bucks ın elinde zaten jefferson ve alexander varken ne gerek var ama şöle yaparsan anlarım jefferson u verirsin karşılığında kirilenko yu alırsın o zaman birşey diyemem bununda olması zor iken redd-kirilenko takası mantıksız kimse kusura bakmasın redd bu takımda kalır skiles onu oynatır mı yada sistemine adepte edermi bilemem de tek bildiğim skiles manyağı ile redd çok sezon içinde kapışır.

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 19 Ağustos 2008, 21:20:41 »
    Şöle düşünmek lazım andrei kirilenko asla süper bir savunmacı değil sadece takım içinde yardımlaşmayı iyi yapan ve takımın herşeyine koşan bir joker gibi top çalması,blok yapması,gerektiğinde top taşıması hatta boozer ve memoya pota altında yardımcı olması onu önemli yapıyor ama o esas adam olmak istiyor utah da all star olduğu sezon gibi ama kankalar deron ve boozer gelince iş değişti
Kirilenko da şampiyon olmak istiyorsa bu durumu kabul etmek zorunda, yine eskisi gibi oynayabilir, takımını düşünüyorsa onlara yardımcı olarak oynamalı, yani biraz görev adam rolünü benimsemeli, o zaten saydığın bütün yetenekleri ile çoğu görev adamından üstün bir oyuncu olacaktır. D-Will'in, Boozer'ın, Memo'nun olduğu bir takımda, daha fazlasına gerek yok çünkü, Memo daha geri planda kalmayı nasıl kabul edebiliyorsa o da kabullenmeli. Yok illa eskisi gibi elime çok top değsin, benim üzerimden oynansın diyorsa da sonra umutsuzca şampiyonluk isteyenler kervanına o da katılmak zorunda kalır.
Neyse konudan sapmıyım daha fazla.

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 19 Ağustos 2008, 23:07:29 »
ya ben kirilenko gelince takım süper savunma yapıcak demedimki sadece takımda dolu savunması aksıyan adam var kirilenko'nun yardım savunması iyi olduğundan her here uzanır die söyledim

ya da Krilenko müthiş savunmacı da,Utah niye final göremiyor?

ne alaka kirilenko bucks'a gelse şampiyonluğamı oynıyacak şampiyonmu olacak dedim
 utah'tan kirilenko'yu çıkarsan takım bucks gibi savunması lolipop olur enazından kirilenko ile playoff yapabilir milwaukee sonuçta doğudada bu yıl playoff zor olcak