Gönderen Konu: NBA'in Gözdesi İspanyol Rubio  (Okunma sayısı 3587 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
NBA'in Gözdesi İspanyol Rubio
« : 17 Ağustos 2008, 19:45:16 »
1990 doğumlu İspanyol point guard Ricky Rubio, NBA'in dikkatini çekmeyi başarırken, 2009 ya da 2010 Draftı için adı geçmeye başladı.

NBA kaynaklarına göre 2009 Draftı'nda Ricky Rubio'nun katılabileceği belirtilirken, İspanyol kaynaklara göre ise oyuncu 2010 yılını bekleyecek.

ABD Basketbol sorumlusu Jerry Colangelo da Rubio için;

''O Avrupalı yetenekler içinde farklı bir yapıda. Ben onda ışığı görüyorum.'' dedi.

-----------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
Ynt: NBA'in Gözdesi İspanyol Rubio
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2008, 20:39:20 »
bence pekte beklenen seviyeye gelemiyicek m.jaric'in daha delici bi versiyonu olup çıkar ama pek skora etki yapamaz nba sertliğinde yaptığı iyi savunmada bi derece + nba guardlarının elinden top almak avrupadakilere benzemez ava giden avlanır misali çok yerler bu çocuğu b.davisler,billupslar, ıversonlar, pauller, deronlar(kidd'i, nash'i saymıyorum çünkü onlar 2010 yılına bırakmış olurlar)

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2008, 20:53:36 »
  Maçta izledim kimse kusura bakmasın calderon,jasi yada papaloukas gibi elit avrupalı pglar ile alakası yok,bence euroleague de pişip nba katılmalı keza bargnani hala istenen performansın uzağında ki bence toronto nun elinde  patladı bana kalırsa,slam dergisinde hakkında çok şeyler okudum hatta yeni drazan petrovic olarak lanse ediliyordu onun için ama bence 2010 u beklesin erkenden nba ye dalarsa işi zor bence 20 sinden önce nba ye gitmesi yarardan çok zararına olur.

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
  • geç artıq şu ilk turu!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2008, 23:03:49 »
maçta izledim aslında iyi ve savunmacı bayağı aktif savunmada biraz daha avrupada pişerse kesinlikle kalıcı olacaktır NBA'de

Çevrimdışı SaCtoKinGDoM

• Life is money but Stern is love
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 18 Ağustos 2008, 00:01:17 »
Yetenekli olduğu çok açık bu elemanın ama herkesin dediği gibi pişmesi gerekir.20 yaş ve altı gelen ne kadar iri fizikli siyahların bile harcandığı bu ortamda kemik gibi yapısıyla Avrupaı Rubio yok olup gider.Mental ve Fiziksel açıdan Avrupa'da kendini geliştirmesi lazım.Nitekim yine tekrarlıyorum yetenekli olduğu ortada özellikle de pas konusunda.

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Ağustos 2008, 00:11:14 »
Yahu arkadaşlar bu adam '90 doğumlu farkındamısınız? Yani 18 yaşında. Yıldızlar finalinde quartırıpıl dabıl (üşendim yazmaya) yaptı bu adam top çalma ile. O kategoride gösterilen en hayvani performans olarak tarihe geçti. Adam 16 yaşında ACB'de yani Avrupanın en kral liginde forma giydi. Şimdide 18 yaşında ve olimpiyatlarda. İnanılmaz bir top çalma sezgisi var , ki Amerika maçında da gösterdi bunu. Çok sinsi o konuda. Pasör özelliği de yaşına göre imrenilecek seviyede Rudy'e tek elle attığı aley-oop pası gerçekten usta işiydi. Sadece geliştirmesi gereken özelliği , şutu. O da illa ki gelişecektir , dediğim gibi 18 yaşında.

Bu arada mock draftlarda 2010 draftına girecek şeklinde gösterilmiş. Tabi daha köprünün altından çok sular akar ancak 2. sırada gösteriliyor mock draftlarda , potansiyeli çok açık. Bizim Enes Kanter'le birlikte takip ettiğim 2 elemandan biri.

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Ağustos 2008, 12:24:12 »
Slam'de okumuştum yanlış hatılamıyorsam kendi yaşıtları arasında bir maçta 54 sayı, 27 rib., 11 asist yapmış. Bu istatistikler -her ne kadar kendi yaşıtlarıyla oynadığı bir maç olsa da- onun ne kadar yetenekli bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Bu olimpiyatlarda da maçlarda hemen kendini belli ediyor oyunuyla. Bence de 2-3 yıl Avrupa'da pişip sonra NBA'e gitmeli, şimdilik daha erken. Avrupa'da iş yapacağı kesin ama.

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Ağustos 2008, 12:40:13 »
Yahu arkadaşlar bu adam '90 doğumlu farkındamısınız? Yani 18 yaşında. Yıldızlar finalinde quartırıpıl dabıl (üşendim yazmaya) yaptı bu adam top çalma ile. O kategoride gösterilen en hayvani performans olarak tarihe geçti. Adam 16 yaşında ACB'de yani Avrupanın en kral liginde forma giydi. Şimdide 18 yaşında ve olimpiyatlarda. İnanılmaz bir top çalma sezgisi var , ki Amerika maçında da gösterdi bunu. Çok sinsi o konuda. Pasör özelliği de yaşına göre imrenilecek seviyede Rudy'e tek elle attığı aley-oop pası gerçekten usta işiydi. Sadece geliştirmesi gereken özelliği , şutu. O da illa ki gelişecektir , dediğim gibi 18 yaşında.

Bu arada mock draftlarda 2010 draftına girecek şeklinde gösterilmiş. Tabi daha köprünün altından çok sular akar ancak 2. sırada gösteriliyor mock draftlarda , potansiyeli çok açık. Bizim Enes Kanter'le birlikte takip ettiğim 2 elemandan biri.

yaşında küçültme var deniyo aslen 88'liymiş galiba neyse konuya dönüyim

bikere bu adam 18'inde diyelim biliyoruz takımında ulebcup kazanırken ilk 5'ti güzel ama peja, bodiroga, kukoç, gasol bu adamlarda 18 lerindeyken rubio gibi diillerdi yani oyunu sürüklüyolar rakip savunmaları kendilerine kilitliyolardı. robio'nun ise daha üstüste ikitane basket attığını görmedim çift haneli sayılara çıkamayan bi guard, ama ellerinin hassaslığı sayesinde avrupalı guardlardan bol bol top kapıp takımını fast break'lere çıkarması ve haliyle asistlerinin yüksek olması onu yukarıdaki saydığım isimlerin yanına koymaya yetiyosa ben daha bişe demiyorum. yetenekli ama çok gelişmesi lazım bu hucumla, avrupaya damgasını vurup nba'ye giden saydığımız adamlarla aynı kefeden tutulup 1. sıralardan draft edilmesi nba'in ayıbı olur aynı bargnani'deki gibi

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Ağustos 2008, 12:51:54 »
  Gençlik zamanlarında ortalığı kasıp kavurup nba de yok olup giden bir sürü oyuncu var,mesela darius miles ama  o siyah ve daha alletik.Valla 16 yaşında 50 sy 27 rb 11 ast yapması ilerde jordan yada bird olucağını göstermez  tamam kumaşı iyi ama avrupalı oyuncuların fiziksel ve mental olarak hazır olmadan nba ye gitmeleri facia ile sonuçlanıyor.Sorarım size gasol ve calderon haricinde hangi ispanyol nba de tutundu.Navarro ve garbajosa rubio dan daha mı az yetenekli?Jasi,papoulukas ve diğer yunanlı guard nba ye neden adepte olmadı?
   Yane parker,calderon,memo ve nowitzki olmak zor hatta çok çalışma gerektirir,yane rubio rüştünü ispat etmeden nba de barınamaz önce euroleague de takımını üst sıralara çıkarsın sora pişsin yoksa bargnani gibi ilk sıra loser draft tarihine geçer.

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Ağustos 2008, 13:02:32 »
Ben NBA'de kesin iş yapar demiyorum onu söyleyim. Tabi çok çalışmazsa olmaz bu işler, herşey yetenekli olmakla bitmiyor. Ama Avrupa'da kendine yer bulabileceğini düşünüyorum o ayrı. Avrupa'da çok yükseklere çıkıp NBA'de bi b_k yapamayadabilir, bu çok görülmüş birşey. Ama sonuçta NBA'e gidip şansını deneyecektir.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Ağustos 2008, 20:58:29 »
Ben NBA'de kesin iş yapar demiyorum onu söyleyim. Tabi çok çalışmazsa olmaz bu işler, herşey yetenekli olmakla bitmiyor. Ama Avrupa'da kendine yer bulabileceğini düşünüyorum o ayrı. Avrupa'da çok yükseklere çıkıp NBA'de bi b_k yapamayadabilir, bu çok görülmüş birşey. Ama sonuçta NBA'e gidip şansını deneyecektir.

Bak sana şöle bir örnek vereyim,dirk nowitzki eğer don nelson yerine larry brown ile çalışsa sence all star olurmuydu yada ligin mvp si? Ricky rubio rüştünü ispat etmeden nba ye giderse paul,deron,conley jr,law  hatta rose maymun eder onu.Sonuçta draft no :1 olunca bütün pozisyonuzdakiler sizi ezmek isticek ancak buna hazır olursa ricky rubio nba de parker ve calderon seviyesine ulaşır.Ben kötü demiyorum kumaşı iyi ama 90 lı (88 li deniyor ayrı konu) avrupanın daha büyük takımlarından biri ile adam akıllı sorumluluk almadan sadece  top çalma sezgisi ve pas yeteneği ile nba de tutuncanı sanıyorsa kusura bakmasın.Deron bu seviyeye gelmek  için bir sene sloan tarafından  süründürüldü , keza paul nerdeyse takımın bütün yükünü çekti ve sakatlanınca takım dağıldı ama en azından ncaa tecrübeleri vardı. Rubio dan daha üst düzeydeki kevin durant ilk sezonunda takımının ilk skor opsiyonu oldu bunları kaldırması lazım yoksa nba de onu çiğ çiğ yerler sora jasi gibi saçma sapan demeçler verir.

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Ağustos 2008, 21:49:15 »

yaşında küçültme var deniyo aslen 88'liymiş galiba neyse konuya dönüyim

bikere bu adam 18'inde diyelim biliyoruz takımında ulebcup kazanırken ilk 5'ti güzel ama peja, bodiroga, kukoç, gasol bu adamlarda 18 lerindeyken rubio gibi diillerdi yani oyunu sürüklüyolar rakip savunmaları kendilerine kilitliyolardı. robio'nun ise daha üstüste ikitane basket attığını görmedim çift haneli sayılara çıkamayan bi guard, ama ellerinin hassaslığı sayesinde avrupalı guardlardan bol bol top kapıp takımını fast break'lere çıkarması ve haliyle asistlerinin yüksek olması onu yukarıdaki saydığım isimlerin yanına koymaya yetiyosa ben daha bişe demiyorum. yetenekli ama çok gelişmesi lazım bu hucumla, avrupaya damgasını vurup nba'ye giden saydığımız adamlarla aynı kefeden tutulup 1. sıralardan draft edilmesi nba'in ayıbı olur aynı bargnani'deki gibi
Bu saydığın adamlar hep skor özellikleriyle ön plana çıkmışlardı o zamanlar. Peja inanılmaz bir skorerdi o zamanlar , Türkiye'deki şampiyonada da Mvp'ydi. Ancak öne çıkan tek özelliği "skorerlikti." Gasol'ün 18 yaşındaki performansı bu kadar etkileyici değildi bana göre , hiçbir maçı o kadar domine etmemişti. Sadece 1999'da oynadıkları Amerika maçında iyi bir performans gösterdi ve o zaman sahneye çıktı. Ama asıl sahneye çıkışı 2001 yılında oldu yani 21 yaşındayken. Kukoc'un profesyonel kariyeri yanılmıyorsam 19 yaşında başladı zaten tam olarak. Sonra 2 sene sonra draftta seçildi. Bodiroga'ya diyecek bişeyim yok , kimse ondan Bodiroga olmasını beklemiyor. Ayrıca bu saydığın isimlerin çoğu (Bodiroga inanılmazdı , onu dışarıda bırakıyorum) Peja gibi skor yönüyle ön plandaydı. Yani tabiki onlara önlemler farklı olacak , ancak Rubio şimdilik savunmadaki sezileri ve pasörlüğüyle ön planda. Asist ortalaması hakkında dediklerin ise komik , yarı sahada da çok etkileyici paslarına tanık olduk bu sene. Telekom maçlarını izledin mi bilmiyorum ama El Amin'e yaptığı savunma enfesti. Daha drafte iki sene eğer hücum yönünü geliştirirse 2. sıradan da seçilir , 1. sıradan da. Bargnani Nowitzki'nin gazına gelinerek seçilmiş bir adam , Rubio'yla bir tutmak yanlış.

Çevrimdışı RenascenT

• Rookie
  • **
  • ORL
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Ağustos 2008, 01:59:53 »

Bu saydığın adamlar hep skor özellikleriyle ön plana çıkmışlardı o zamanlar. Peja inanılmaz bir skorerdi o zamanlar , Türkiye'deki şampiyonada da Mvp'ydi. Ancak öne çıkan tek özelliği "skorerlikti." Gasol'ün 18 yaşındaki performansı bu kadar etkileyici değildi bana göre , hiçbir maçı o kadar domine etmemişti. Sadece 1999'da oynadıkları Amerika maçında iyi bir performans gösterdi ve o zaman sahneye çıktı. Ama asıl sahneye çıkışı 2001 yılında oldu yani 21 yaşındayken. Kukoc'un profesyonel kariyeri yanılmıyorsam 19 yaşında başladı zaten tam olarak. Sonra 2 sene sonra draftta seçildi. Bodiroga'ya diyecek bişeyim yok , kimse ondan Bodiroga olmasını beklemiyor. Ayrıca bu saydığın isimlerin çoğu (Bodiroga inanılmazdı , onu dışarıda bırakıyorum) Peja gibi skor yönüyle ön plandaydı. Yani tabiki onlara önlemler farklı olacak , ancak Rubio şimdilik savunmadaki sezileri ve pasörlüğüyle ön planda. Asist ortalaması hakkında dediklerin ise komik , yarı sahada da çok etkileyici paslarına tanık olduk bu sene. Telekom maçlarını izledin mi bilmiyorum ama El Amin'e yaptığı savunma enfesti. Daha drafte iki sene eğer hücum yönünü geliştirirse 2. sıradan da seçilir , 1. sıradan da. Bargnani Nowitzki'nin gazına gelinerek seçilmiş bir adam , Rubio'yla bir tutmak yanlış.

katılıyorum, daha çok erken ön yargılı yaklaşmak için, yada göklere çıkarmak için.. ama bu adamı maymun ederler demek de çok yanlış, 16 yaşında adını duyurmuş 18 yaşında olimpiyatlarda oynamış birinden bahsediyoruz, ki takımını da gayet iyi yönlendiriyor.. bir pg'nin elit olmasını sağlayan özelliklerden bir tek şutu eksik, ki onu da geliştirecektir ve ekliyorum, cezaları kesmesi onun için yeterlidir, pas-top çalma-savunması muazzam..