Gönderen Konu: Ron Artest ve Trevor Ariza takimlarini degistirdi  (Okunma sayısı 5659 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VinceCarterLegend

• Starter
  • o baby what a play!
    • Profili Görüntüle
    • Vince Carter
Ron Artest ve Trevor Ariza takimlarini degistirdi
« : 03 Temmuz 2009, 07:14:46 »
Opsiyonunu kullanip free agent olan Ron Artest Lakers'a gidecegini soyledi. Artest 3 sene icin 18 milyon dolar alacak, yani Lakers mid-level hakkini kullanmis oldu. Oteki tarafta ise, Lakers yonetimiyle anlasamayan Ariza'nin Houston'la sozlu olarak anlastigi ve mid-level alacagi ogrenildi.

Çevrimdışı jasonh

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ron Artest ve Trevor Ariza takimlarini degistirdi
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2009, 07:53:06 »
Los Angeles lakers kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Ron Artest trevor Ariza'ya göre daha iyi bir oyuncu. Sonuçta all-star olmuş bir isim.

Çevrimdışı OğuzCan

• Melankolik
  • Yönetici
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2009, 09:08:47 »
Mid-level hakkını kullanmak için  çok doğru tercih.Ron Artest çok iyi bir oyuncu ama takım kimyasına etkisi nasıl olur bilemiyorum.

Çevrimdışı SrqN[0_o]

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2009, 09:40:27 »
Ron Artest cok iyi bir savunmacı takıma cok faydaları olabilir.
Başka bir konu da Kobe bu sezon katil olmazsa demek ki hiçbir zaman olmaz çünkü Artest ligin açık ara en fazla şut kullanan oyuncusu.Şutları nerede atıcağını bilmiyor ve yarardan çok zararı dokunduğu oluyor.Kobe onu vurmazsa iyidir:D:D:D

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2009, 10:10:30 »
Başka bir konu da Kobe bu sezon katil olmazsa demek ki hiçbir zaman olmaz çünkü Artest ligin açık ara en fazla şut kullanan oyuncusu.Şutları nerede atıcağını bilmiyor ve yarardan çok zararı dokunduğu oluyor.Kobe onu vurmazsa iyidir:D:D:D
Nba denen ligden bahsettiğine eminsin değil mi?Ron Artest nasıl ligin açık ara en fazla şut kullanan ismi?Bir bakalım.

Dwyane Wade 22.0
Lebron James 19.9
Kobe Bryant  20.9
Dirk Nowitzki 20.0
..
..
Ron Artest   15.0

"Çapına göre fazla şut kullanıyor." dersin,anlarız.Ama gördüğün gibi Artest diğerlerinden çok geride.Bilmiyorsak atmayalım bari.

Konuya dönersek:

Artest,Ariza'dan kağıt üstünde daha üstün bir oyuncu,buna şüphe yok.Düşül bir ücreti kabul etmesi de iyi.Ancak eğer Ariza ile anlaşılınca Odom ile de anlaşılabiliyorduysa(ki sanmıyorum,Kobe'nin ücret de artacak) Ariza ile anlaşılmalıydı.Artest savunmaya konsantre olur,hücumda sadece görevini yaparsa ne ala.Lakers'ın için süper.Ancak hücumda sallamaya kalkarsa kötü.

Bir de Kobe ile Artest kavga etmişlerdi. :-D Ne olacak acaba?

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2009, 11:28:40 »
Bana biraz karmaşık bir takas gibi geldi Lakers açısından.Sonuçta Artest bu belli olmaz, bazen çok sorunlu bir insan olup çıkıyor.Los Angeles da böyle saçma sapan işler için tam uygun bir yer.Ben her zaman oyuncunun iyi olduğu yerde devam etmesini isterim ama oyuncu da oyunundaki gelişmelerle egoları kalkıp çok yüksek fiyatlar isteyebiliyor.Yanılmıyosam Ariza da aynı şeyi yaptı ve gitti.Ama Artest savunma yönünden tartışmasız ligin en iyileri.Örneğin bir Boston finalinde Pierce'a sorun çıkaracak bir oyuncu.Olası Cavaliers finalinde Lebron'a sorun çıkartır.Artest iyi bir sezon geçirirse Lakers'ta çok iyi şeyler olur.Özellikle oyunun iki yönünü de iyi oynuyor olması beni bu kanıya getirdi.
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı bariscan26

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Temmuz 2009, 12:23:22 »
Phil Jackson (kalırsa eğer) Ron Artest'in görevinin ne olduğunu ona anlatabilir.Artest de yüzük için çok şut kullanmayı bırakıp daha çok savunmaya konsantre olabilir.NBA'in gelmiş geçmiş en iyi koçlarından biri belki de en iyisi bunu yapabilir.

Çevrimdışı Dağlar

• Ex-King
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Basketbol Portalı
Lakers, Artest'i Kaptı!
« Yanıtla #7 : 03 Temmuz 2009, 13:42:42 »
Los Angeles Lakers, NBA'in en iyi dış savunmacılarından biri olan Ron Artest ile anlaşma sağladı.

Artest, Los Angeles'a gelmekten mutlu olduğunu söylerken, ''LA'e gelmek çok istiyordum ve burası beni her zaman heyecanlandırır. Lakers için hazırım'' dedi. Ron Artest'in 3 yıl için $18 milyon alacağı konuşuluyor.

http://www.nbatr.com/nba-haberleri/artest-lakersta.html

www.<a class="inlineAdmedialink" href="#">twitter</a>.com/daglarsenel

Çevrimdışı Lakerscı

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2009, 14:46:20 »
Bu olay takas değil.Serbest oyuncuların yer değiştirmesi.
Totalde Artest daha iyi oyuncu ama Ariza'yı tutmak daha akılcı olurdu.Kobe'den sonra Lakers Bynum'la yeni bir yapılanmaya gidebilirdi.Ariza'da daha genç olarak iyi bir parça olurdu..
Artest şutları çok saçma kullanıyo.Topu getirdiği anda üçlük deneyebiliyo hem sutu girmiyo hemde takımın akışını bozuyo.Lakers'ta bunları pek yapamaz ama adam Ron Artest ne yapacağı belli olmaz...
THE BEST

Çevrimdışı jasonh

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Temmuz 2009, 15:24:00 »
Artest lakersa gidince Arizada Rocketsla anlaştı. takas değil ama aynı günde olması nedeniyle benzer bir durum oluşmuş. Takas mantığıyla bakarsak kazanan Lakers

Çevrimdışı SrqN[0_o]

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Temmuz 2009, 16:09:56 »
Nba denen ligden bahsettiğine eminsin değil mi?Ron Artest nasıl ligin açık ara en fazla şut kullanan ismi?Bir bakalım.

Dwyane Wade 22.0
Lebron James 19.9
Kobe Bryant  20.9
Dirk Nowitzki 20.0
..
..
Ron Artest   15.0

"Çapına göre fazla şut kullanıyor." dersin,anlarız.Ama gördüğün gibi Artest diğerlerinden çok geride.Bilmiyorsak atmayalım bari.

Konuya dönersek:

Artest,Ariza'dan kağıt üstünde daha üstün bir oyuncu,buna şüphe yok.Düşül bir ücreti kabul etmesi de iyi.Ancak eğer Ariza ile anlaşılınca Odom ile de anlaşılabiliyorduysa(ki sanmıyorum,Kobe'nin ücret de artacak) Ariza ile anlaşılmalıydı.Artest savunmaya konsantre olur,hücumda sadece görevini yaparsa ne ala.Lakers'ın için süper.Ancak hücumda sallamaya kalkarsa kötü.

Bir de Kobe ile Artest kavga etmişlerdi. :-D Ne olacak acaba?
Maçta Kaan Kural öyle demişti de bende o yüzden yazdım yanlış bilgi verdiysem özür dilerim...

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #11 : 03 Temmuz 2009, 16:12:11 »
KK,Artest için bu sene,Yao ve T-Mac'in olduğu takımda en fazla top kullanması yanlış,diyordu.Görüldüğü gibi açık ara en fazla şut kullanan falan da değil.

Çevrimdışı SrqN[0_o]

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Temmuz 2009, 16:16:15 »
offf tamam kardeşim yanlış duymuşum...

Çevrimdışı ÖZGÜRRR

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Temmuz 2009, 16:29:00 »
Ron artest e güven olmaz ,

Ben Ariza tarzı oyunu kabul edeceğini düşünmüyorum.
Son zamanlarda zaten daha çok hücüm yönüyle önplanda,
Bu durumda Kobe ile sorun yaşayabilir
Birde işin içine dengesizliğini katarsak,
Lakers adına iyi bir transfer olmadığını düşünüyorum.
Tabi bir noktayı atlamayalım ,
Jackson bu adamı yola getirebilecek tek adam.
Ne Mutlu Türküm Diyene!

• Starter
  • o baby what a play!
    • Profili Görüntüle
    • Vince Carter
« Yanıtla #14 : 03 Temmuz 2009, 20:50:39 »
Bana biraz karmaşık bir takas gibi geldi Lakers açısından.Sonuçta Artest bu belli olmaz, bazen çok sorunlu bir insan olup çıkıyor.Los Angeles da böyle saçma sapan işler için tam uygun bir yer.Ben her zaman oyuncunun iyi olduğu yerde devam etmesini isterim ama oyuncu da oyunundaki gelişmelerle egoları kalkıp çok yüksek fiyatlar isteyebiliyor.Yanılmıyosam Ariza da aynı şeyi yaptı ve gitti.Ama Artest savunma yönünden tartışmasız ligin en iyileri.Örneğin bir Boston finalinde Pierce'a sorun çıkaracak bir oyuncu.Olası Cavaliers finalinde Lebron'a sorun çıkartır.Artest iyi bir sezon geçirirse Lakers'ta çok iyi şeyler olur.Özellikle oyunun iki yönünü de iyi oynuyor olması beni bu kanıya getirdi.

Birader, takas degil bu.Sadece iki oyuncu mid-level alicaklar.Takas ile ilgisi yok ama takas gibi gorunuyor :D.Ron Artest'i kutlarim pyuncu opsiyonu vardi sampiyonluk icin az para alcak.

Çevrimdışı Lakerscı

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 04 Temmuz 2009, 00:14:06 »
Lakers,Ariza'yı tutmak isterlerdi ama heralde çok para istedi.Anlaşamadılar.Şimdi önemli olan odom'u tutmak eğer o da giderse uzunlarda sıkıntı olur.Benchte hiç kimse kalmıyo.
Odom en az 10 civarı isteyecektir bakalım lakers ne yapcak...
THE BEST

• Starter
  • o baby what a play!
    • Profili Görüntüle
    • Vince Carter
« Yanıtla #16 : 04 Temmuz 2009, 00:31:46 »
Lakers,Ariza'yı tutmak isterlerdi ama heralde çok para istedi.Anlaşamadılar.Şimdi önemli olan odom'u tutmak eğer o da giderse uzunlarda sıkıntı olur.Benchte hiç kimse kalmıyo.

Zaten Ariza, mid-level alcak Houston Rockets ekibinden :D

Çevrimdışı CaBLe91

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 04 Temmuz 2009, 15:30:20 »
Bence Lakers gibi bir takıma Artest ne bişey kazandırır ne de yararlı olur.Takıma yakışmaz bi kere.İstikrarsız bir oyuncu.Bir maç bakarsın çok iyidir bir maçta ise berbat.Skor konusunda Kobe ile Gasol son derece iyi.Yani bu kadar çok şut kullanan bir SF bir kere Kobe ve Gasolün toplarını azaltacak.Maçta da kötü oynadığını düşünürsek bu sezonun şampiyonu Lakersın eski iddiası kalamaz.Üstelik bu sezon Arizanin neler yapabildiğini de gördük.Yani böyle bir atlet oyuncuyu kaybetmesi Lakers için çok kötü olacaktır.

Çevrimdışı Lakerscı

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 04 Temmuz 2009, 15:56:26 »

Zaten Ariza, mid-level alcak Houston Rockets ekibinden :D

Mid-level alıcakta belki Lakers'tan fazla istedi olmayıca böyle bir kontrat yaptı.Çünkü aynı para için Ariza'dan vazgeçmezlerdi...
THE BEST

Çevrimdışı Rossi#46

• Warlord
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 05 Temmuz 2009, 15:32:22 »
öncelikle artesti geçen sene adam gibi seyreden bilir bu adamın hangi yüzdelerle oynadığını , 20/5 leri vs çok gördük artest'ten. kendini kobe sanarak tuğla salladı.savunmacı deniyor da bu adamın 2004 indiana'dan beri savunma yaptığı bir maçı söyleyin bana , yok. Lakers ariza'yi gönderdi arıza aldı.Şimdi bu artest hamlesi hanedanlık ta kurabilir acayip bir düşüş te yaratabilir.Ki bana göre şampiyon takıma böyle bir amle yapılmazdı.Saatli bomba aldı lakers eline ve bu ronron sezon içinde eninde sonunda patlayacak..