Anket

Seri nasıl sonlanır ?

Jazz 4-0 Spurs
1 (2.2%)
Jazz 4-1 Spurs
2 (4.4%)
Jazz 4-2 Spurs
8 (17.8%)
Jazz 4-3 Spurs
8 (17.8%)
Spurs 4-3 Jazz
5 (11.1%)
Spurs 4-2 Jazz
12 (26.7%)
Spurs 4-1 Jazz
7 (15.6%)
Spurs 4-0 Jazz
2 (4.4%)

Toplam Oy Verenler: 44

Gönderen Konu: San Antanio Spurs 4-1 Utah Jazz  (Okunma sayısı 44624 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DwYaNe WaDe..3

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: San Antanio Spurs 0-0 Utah Jazz
« Yanıtla #50 : 21 Mayıs 2007, 23:18:03 »
Spurs 4-2 Jazz     - 10 (37%)
oranlardada herkes böle vermiş :D  :mrgreen:

Çevrimdışı 2pac_thuglife

• Rookie
  • **
  • ALLSTAR4ever BARON DAVİS
    • Profili Görüntüle
    • http://www.nbatr.com
« Yanıtla #51 : 22 Mayıs 2007, 08:53:58 »
bence cok sıkıcı bi serı olcak iki takımda rotasyona otur pıck koy sayı at  ikisde pho kadar uretken bı hucum yonu yok belkı kalkar izelrım ama sıkılıptta uyuyabılırım
Arkadaşlar lütfen saçma sapan yorum yapmayın ya.Rica ediyorum bak lütfen....

Playofflar öyle hopla zıpla smaç vur, dandik basket seyircisini coştur yeri değildir.Playofflar gerçek mücadelelerin yaşandığı, normal sezonda ağır bir faul olarak tabir edilen faullerin bile çalınmayabileceği bir yerdir.Burada kıran kırana mücadele olmazsa takım çat diye ilk turdan elenir.Tabi ki koçlar kafalarında o takımı nasıl yeneceğini düşünüyorsa takımı da öyle oynatır.Rockets serisinde set hücumuyla sayı bulan Jazz, GSW karşısında koşarak galibiyetlere ulaştı.

yorum yaparken sanamı sorcam yorumun en basında bence diye bi soz var kendi sahsı gorusum benim yorumumda seni ilgilendirmez

Çevrimdışı powerm

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 22 Mayıs 2007, 09:03:45 »
Spurs süpürecek :D malesef Utah'ı pek şanslı görmüyorum..

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 22 Mayıs 2007, 15:03:06 »
yorum yaparken sanamı sorcam yorumun en basında bence diye bi soz var kendi sahsı gorusum benim yorumumda seni ilgilendirmez
Ya siz sürpriz yumurtadan mı çıktınız? Yoksa amip gibi bölünerek mi çoğalıyorsunuz?

Bakın arkadaşlar,güzel güzel konuşuyorum,bu forumun bir seviyesi var.Hiç kimsenin bu seviyeyi düşürmesine  müsaade etmeye de niyetimiz yok.Şu söyleyeceklerim forum kurallarında yazıyor ama üşenmiyorum,bir kez daha yazıyorum : İçeriksiz,bir cümleden ibaret,kehanet niteliğinde ifadeler ile mesaj atmayınız.Burası bir tarrtışma ve fikir teatrisi platformu.Lütfen ifadelerinizi analizleriniz ve açıklamlarınızla destekleyiniz.Aksi taktirde evvela sert yanıtlarla karşılarsınız.Daha sonra içeriksiz mesajlarınız silinir,nihayetinde üyeliğiniz silinir.Beğenmiyorsanız çeker gidersiniz.

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #54 : 22 Mayıs 2007, 15:14:00 »
Ya siz sürpriz yumurtadan mı çıktınız? Yoksa amip gibi bölünerek mi çoğalıyorsunuz?

Bakın arkadaşlar,güzel güzel konuşuyorum,bu forumun bir seviyesi var.Hiç kimsenin bu seviyeyi düşürmesine  müsaade etmeye de niyetimiz yok.Şu söyleyeceklerim forum kurallarında yazıyor ama üşenmiyorum,bir kez daha yazıyorum : İçeriksiz,bir cümleden ibaret,kehanet niteliğinde ifadeler ile mesaj atmayınız.Burası bir tarrtışma ve fikir teatrisi platformu.Lütfen ifadelerinizi analizleriniz ve açıklamlarınızla destekleyiniz.Aksi taktirde evvela sert yanıtlarla karşılarsınız.Daha sonra içeriksiz mesajlarınız silinir,nihayetinde üyeliğiniz silinir.Beğenmiyorsanız çeker gidersiniz.

Ya abe mükemmel yazmışsın ne dicemi bilemiyorum zaten bu adamlar batug da yazabilirmi böle saçma şeyler
merak ediyorum :lol:

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
  • Rütbeliler gelir geçer üyelerin ruhu bize yeter!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 22 Mayıs 2007, 16:22:51 »
adam 10 kişi oy vermiş diye içimden böyle geçiyor diyip yorum yapmış...:D eyvallah canım  kardeşim ben de görmemiştim çünkü oylamayı...
neyse burda utah ile spurs ü taktik açıdaniyetenek açısından,tecrübe açısından kıyaslamamız gerekirken konu baya dağılmış maalesef...arkadaşlarımızdan bazırları memonun neden kenarda oturduğunu anlamamış sanırım...kirlenmek güzeldir arkadaşlar hele ki play-off larda...bunun mesajını verdi sloan...memo gibi bi skorer şutu girmeyince artık kendini serbest atışa doğru zorlamalı...rakibi pota altında faule zorlamalı...bunları yapmazsan kenarda kalırsın...
bazı arkadaşlarımız yine hiç bi şekilde yorum yapmadan spurs demişler...neden dediklerini anlatmadan...nasıl bu kadar emin konuştuklarını da anlamıyorum açıkçası...utahın ilk beşi bence sas tan daha ağır basıyo tek tek ele alındığı zaman...bu noktada da bence işin içine taktik ve savunma kalitesi çıkıyor...manuyla birlikte tabi...ben bi sas taraftarı olarak emin konuşamıyorum ki kaç yıldır bu sporu takip ediyorum siz hemen şampiyonu bile ilan etmişsiniz...gençlik heyecanı sanırım...:Dve son lafımda sas ün oyununa laf edenlere...arkadaşlar bu takım sıkıcı oyun oynamıyor...suns serisi çok zevkliydi mesela...bence savunma yapmayan takımlar sıkıcı oynuyor...ya da tek bi oyuncu üzerinden oyanyan takımlar...miami , lal gibi mesela...bence bu seri 6 maçı görecektir ve hepsi de çekişmeli geçecektir...utah gerekli dersleri aldı bence şimdi de 2. maçı almaya çıkıcaklar...

TİLL I collapse... I am what I am...
Adı daha önce konmuş finallere karşı Takım Ruhu...

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #56 : 23 Mayıs 2007, 08:36:11 »
   San Antonio artık burdan bu seriyi vermez diye düşünüyorum . Pota altını savunmaya çalışan alan savunması deneyen Utah'a bu maçta Bowen , Barry ve Finley sürprizleri geldi . Bu üçlünün yanına bir de Ginobili üçlükleriyle katılınca Spurs çizginin gerisinden tam 39 sayı üretmeyi bildi .

Memo'da iki maçtır oldukça sönük kalıyor . O böyle oynadıkça Utah'ın maç kazanamsı oldukça zor gibi . Boozer'ın da pota altında bu durumda yalnız kalması , Duncan ve Oberto ikilisine büyük olanak sağlıyor . Nitekim bu maçta hem Duncan hem Oberto pota altını domine etti . Boozer'da hücumda yeterince etkiliydi ama  onunda bir şeyler başarmak istiyorlarsa savunma yapması gerekli . Bu durumda sahne sadece Deron'a kalıyor ki onun da henüz 2. senesin de olduğunu unutmayalım . Daha ilk play-off deneyimi ama o bunu umursamadan çıkıp oynuyor .

Utah maçı çevirebilecek bir çok nokta yakaladı aslında . Fark çoğunlukla 15-17 arasıdna seyrederken en az 5-6 kez farkı tek haneli rakamlar indirdiler , rüzgarı arkalarına aldılar ancak bir türlü yakalayamadılar . Tecrübenin etkisi de burda gözüktü tabi . Bu dakikalarda Bowen'ın üst üste üçlükleri Utah'ın maça ortak olmasını engelledi .

Yani Utah'ın oyunu bana hiç umut vermiyor . Misslap iyi gibi ama gerek Derek , gerek Gricek ve gerek Harpring'in takıma yararlı olabilecekleri performanslar sergilemesi gerek . Yoksa süpürülmeleri an meselesidir .

Çevrimdışı kripton85

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: San Antanio Spurs 2-0 Utah Jazz
« Yanıtla #57 : 23 Mayıs 2007, 10:38:23 »
Dün akşamki maçı seyrettikten sonra Utah ın hiç ama hiç şansının kalmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Maçın 3.çeyreğinde 6.30 dakika kala zaten kapattım tv yi. Utah resmen işence yapıyor ezilyor. Bu nasıl bir oyundur ki 2.çeyrekte fark 18 sayıya çıkıyor ilk maaçın aynısını izledik resmen.
Mehmet OKUR a eleştirinin en büyüğünü göndermek lazım. Savunmada zamna zaman Tim Duncan a karşı başarılı olsa da genel anlamda felaketti gerçekten. Çok kötü pota altından şutlar kullandı ve Mehmet çok gergin gözüküyor. Biran önce düzelmesi gerekiyor. Boozer ve Deron a birilerinin yardım etmesi gerekiyor. Utah benci ölmüş zaten. Harpring e bu kadar nasıl dayanıyor Sloan anlamış değilim. Gricek desen hiçbirşey yapmıyor. Spurs ün bench i ise tam aksiydi. Ginobili yi yedek olarak saymazsak brent barry nin üçlükleri maçın kopmasına neden oldu.
Sonuç olarak eğer böyle devam ederse bence SAS utah ı süpürebilir. Umarım diğer maçlar da böyle işkence haline gelmez

Çevrimdışı fadeaway86

• Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 23 Mayıs 2007, 11:48:33 »
ESA'da biter bu seri.E Neron Will'den John Stockton yaratmaya calısırsan boyle olur.Tony-P denize doktu valla.İlk mactan farkı yoktu.Ama bir Detro - Sas finali guzel bir flashback olacaktır.Bakalım.3.Mac taa cumartesi.o da ilginc.

Çevrimdışı sza

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 23 Mayıs 2007, 13:00:26 »

Arkadaşım hem olimpiyat tecrübesinden bahsediyorsun (ki böyle bir tecrübe olduğuna ben inanmıyorum) hem de tecrübe,palavradır diyorsun.Resmi maç tecrübesi yaşamadığın,parkeye çıkıp,rakip takıma karşı kazanmak için hiç oynamadığın,sadece mahallendeki okulun potasında,siteden arkadaşlarınla kolasına-baklavasına maç yaptığın belli oluyor.Hava atmak için söylemiyorum ama yaklaşık 50'den fazla resmi maç yaptım orta okul ve lise hayatımda,Bifaspor 2. ligde iken,2 resmi maçta bile oynadım.Ve şunu öğrendim ki : hiç karşılaşmadığın rakiplerle,hiç karşılaşmadığın durumlar altında yüzleşmek,insanı çaresizliğe sokabiliyor.Elin ayağına dolaşıyor,normalde yapmaman gereken hataları yapabiliyorsun.Eğer daha önce böyle durumlar altında kadıysan,nerede nasıl davranman gerektiğini biliyorsun ve çevrendeki insanları da doğru yönlendirebiliyorsun.

İşte tecrübe denilen şey budur.Ömr-ü hayatında da sana bundan daha yalın ve anlaşılır şekilde kimse anlatamaz büyük ihtimalle.Hala anlayamadıysan ya da sırf karşı çıkmış olmak için yine de "tecrübe diye bir şey yoktur" dersen de cevap yazmayacağım sana,Allah kurtarsın...

Gelelim Duncan - Boozer olayına.Benim bilgimi sınamaya kalkma,rezil olursun.Sitedeki diğer arkadaşlara bir sor istersen ya ada sadece yazdığım yazılara bakarak bunu görebilirsin.Ve ben istediğimi istediğimle karşılaştırırım.Kimse "en iyi,en mükemmel" olamaz hele hele "karşılaştırılamaz" asla olamaz.Carlos Boozer da bu ligin önemli oyuncularından biridir ve takımına Duncan kadar olmasa da yakın seviyede katkı yapmaktadır.Elbet Duncan daha iyidir bence de,zira hem daha takım oyuncusudur hem de daha tecrübelidir.

Son bir şey,gerçekleşmemiş bir olayı kesin sonucunu biliyormuşcasına söylemek yani "Spurs %51 şampiyon" demek (ki bu durum matematiksel olarak Spurs'ün kesin şampiyon olması demek) kahinliktir.Tabi cümlenin başına "bence" diye yazman da ne yaman çelişkidir?

[/quote]
arkadaşım kusura bakma ama açapı lise basketbolunu geçmeyen basketbol hayatınla örnek verme komik oluyorsun senin dediklerinin geçerli olmadığını adamlar 40 fark ortalamasıyla oynayarak gösterdiler dream team I ve II tecrübenin beceriksizlerin yalanı olduğunu aslında var olanın yetenek olduğunu gösterdi ama sen 2.ligden öteye gidemeyen bir bakış açısına ve yeteneğe sahipsen kusura bakma bunları hatırlattığım için...
ben wallace iyi bir savunmacı olduğu halde nasıl yarım shaq bile etmezse c.boozer da 1\2 duncan etmez bunları karşılaştırmak için basketbol bilgisi değil bilgisizliği gerekir çünkü,aç bak sözlükleri karşılaştırma aynı türler arasından yapılır j.kidd ile t.parker ı karışlaştırmak ne kadar abes-i iştigalse buda öyledir ve senin ikinci lig basketbol kaliteni ortaya koymaktadır (bu oynadığından da öyle bir bahsetmişsin ki görende nba den mvp ödülüyle döndün sanacak)
son olarak bence %51 spurs şampiyon olur dedim kahinliğe de gerek yok dedim çünkü dallas ve phoneix hakkında yapılan çok bilmiş yorumların nasıl karaya vurduğunu gördüm o yüzden benimki kahinlik değil sadece tahmin

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 23 Mayıs 2007, 18:23:04 »
Kafan basmıyor,onu anladım,sadece son bir kez daha şansımı deneyeceğim,sonra da kargaların bilr güldüğü şu saçma inatlaşmaya bir son vereceğim :

Benim kıytırık basketbol Dünyamda bile tecrübe bu kadar önemli ise,o seviyede oynayan kişiler için ne kadar önemlidir sen düşün.Hiç "Çaylak Duvarı" diye bir şey duydun mu mesela? Bana "Olimpiyat tecrübesi" masalını okuma sakın,öyle bir tecrübe yok zira.İki kez üstüste olimpiyatlara katılan kaç oyuncu var ki,tecrübesi olsun?

Duncan ile Boozer (ikisi de 4 numara),Parker ile Kidd(ikisi de oyun kurucu) pek ala karşılaştırılabilir zira aynı cinstenler.Senin hesabın elma-armut hesabıysa ya da hesap yapmayı bilmiyorsan,bu senin sorunun.Bak karşılaştırıyorum mesela: Parker daha hızlıdır,dahja iyi şutördür,daha skorerdir.Kidd daha fazla oynatmaya meyillidir,daha iyi defans yapar,daha çok asist yapar,daha komple bir oyuncudur.Söylediklerim yanlış mı? Elbette değil.Demek ki pek ala oluyormuş.

Gelelim tahmin olayına : Evet,Dallas konusunda herkes gibi fena halde yamuldum.Senin içn de durumun pek farklı olduğunu sanmıyorum.Phoenix için ise tahminim : 4-3 Suns dedim.B.ktan sebeple ceza verilmeseydi,büyük ihtimalle de öyle olacaktı.Bak ceza verilmeseydi,Phoenix alırdı demiyorum.Zira o zaman senin yaptığın yanlışa düşerim.Kahinlik yapmış olurum.

Çoluk-çocuğa da daha fazla laf anlatmaya niyetim yok.

Çevrimdışı sza

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 23 Mayıs 2007, 19:53:32 »
ey cahili cüheyla dream team 1 e katılıp ta 2 ye de katılanları bilmiyorsun peki sporcu bazında 4 olimpiyat olanlardanda mı haberin yok senin?sen dünyayı kendi 2.ligin mi sanıyorsun? hala iddia ediyorum tecrübe denen şey yeteneksizlerin uydurduğu birşeydir çaylak duvarı da beklentilerin çok olan oyuncuların pazarlamalarında sorun olmasın diye uydurulan birşeydir. ömrünün geri kalan 14 sezonunda süper oynayacak bir adam niye duvara çarpsın?magic çaylak sezonunda lakersı şampiyon yapmadımı? bunlar senin gibi bakış açısı at gözlüğüyle ve kendi komik ligleriyle sınırlı insanların uydurduğu bir çeşit şehir efsanesi,aldataca. senin ikinci sınıf bacakların turnuvada titreyebilir ama gerçekten yeteneğe sahip bir insan asla titremez. şampiyonu diğerlerinden ayıran özelliktir bu. gelelim karşılaştırma olaylarına. j.kidd nba nin gelmiş geçmiş 50 en iyi oyuncusundan biridir. t. parker ı ise yarın kimse hatırlamayacaktır keza aynı durum duncan-boozer olayı için geçerlidir yoksa oynadıkları pozisyonun aynı olduğunu bende biliyorum ama bir şahinle mercedesi karşılaştırmak ne kadar akıl gerektirirse seninki de o kadarına ihtiyaç duyuyor. son olarak ben asla dallasla ilgili bir kehanette bulunmadım sebebi de geçen seneki finallerde koçunun gösterdiği başarısızlıktı. ve sonuç düşündüğüm gibi de oldu zaten laker efsanesinden sonraki şampiyonlara bakarsan hücumlarının yanında savunmalarının da iyi olan takımların şampiyon olduğunu görürsün spurs detroit kadar iyi savunma yapar ama ondan iyi hücum eder o yüzden benim favorim %51 spurstur bunu da %100 demişim gibi lanse etmekten de vazgeç

Çevrimdışı Tracy1McGrady

• Immune to Fear
  • All-Star
  • Usain Bolt==> Son of the Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 23 Mayıs 2007, 20:21:08 »
vallaha serinin favorisi spurs'tü. bence benimde favorim olan spurs 4-1 yada 4-2 alacaktır.Sırf savunma yapsa spurs seriyi sonlandırır.Zaten spurs'un savunmasını biliyoruz.Çok kaliteli bir takım.Duncan gibi bir liderleri var en önemlisi utah'ta boozer ne yapsa yapsın deron&memo ikilisi 20'yi geçmezse maç kazanamazlar
'''HaRdY BoYz'''

Çevrimdışı BiG NuGGeT

• Moderator
  • Superstar
  • carme"LO"ve
    • Profili Görüntüle
    • Work and Travel
« Yanıtla #63 : 23 Mayıs 2007, 20:55:20 »
Arkadaşlar lütfen biraz dikkat edelim!!Burası play-off bölümü ve sizden içi boş tartışma,içeriksiz mesaj,laf atma,sataşma vs.. şeyler istemiyoruz..Sadece istediğimiz saygı çerçevesi içerisinde yorumifikir alışverişi..Bundan sonra içeriksiz mesajları uyarmadan silecem..
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2007, 20:57:04 Gönderen: BiG NuGGeT »
  Kick Out Karl

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 23 Mayıs 2007, 21:04:25 »
Seri 2-0 oldu.Utah bana hiç umut vermiyor.Spurs kendini kasmadan bu seriyi 4 maçta bitirir.Zaten Utah deplasmanda oynadı maçı vereceği belliydi.Deplasman karnesine bakarsak.

Çevrimdışı Eren

• All-Star
  • We will be back
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 23 Mayıs 2007, 21:25:12 »
 Sza adli üye ve Salih abi lütfen biraz daha sakin konu amacını saptırmadan devem ederse seviniriz...
I'll be a Laker for life

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #66 : 23 Mayıs 2007, 21:36:10 »
Sza adli üye ve Salih abi lütfen biraz daha sakin konu amacını saptırmadan devem ederse seviniriz...
Otorite konuştu :-D neyse ya sabah son çeyreği izledim ama baktım deron ve boozer istatistik
kasıyor ama maçın koptuğu belli idi bence spurs un play off tecrübesi belli oyuncularda bu işe
konsantre   evindeki maçı kayberderse utah bu seriye bye derler dicem

Çevrimdışı sza

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 23 Mayıs 2007, 23:36:00 »
eh sizleri kıracak halim yok bence spurs önce bu seriyi sonra da şampiyonluğu alacak

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 24 Mayıs 2007, 00:33:51 »
Bu tip totocu üyeler için,ayrıca anketli konu başlıkları açılmasını,tek kelimeyle sonuç ilan edenlerin mesajlarının,buradan silinmesini talep ediyorum.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2007, 00:37:04 Gönderen: NYK »

Çevrimdışı drCaGLaR

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 24 Mayıs 2007, 01:36:48 »
utah sahasında oynayacağı 2 maçıda kazanmak zorunda..utahdaki 2 maçtan birini spurs alırsa seri büyük ölçüde biter..ki zaten artık şu durumda bitmiş gibi...

maça gelince spurs gerçekten çok iyi oynuyor 2 maçtır..utah hücumda iyiydi aslında 2.maçta ama spursu durduramadıktan sonra bir işe yaramadı.2 maçtır duncan,ginobili,parker müthiş oynuyor..bi de bunlara zaman zaman diğer oyuncuların(oberto,finley gibi) extra katkıları gelince spurs çok üstün bir maç çıkartıyor....

memo da beni bu seride hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor maalesef..umarım utahtaki 2 maçta iyi oynar utahın 2 maçı da kazanmasında rol oynar...

utahın işi çok zor görünüyor..eğer spurs bu oyununu sürdürürse çok rahat şampiyon olur..detroit falan da direnemez bu spurs takıımına böyle oynadığı sürece...
go orlando gooo...go hedo gooo...

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #70 : 24 Mayıs 2007, 11:40:01 »
   Utah için serinin bu üçüncü maçı çok kritik olacaklardır ve ilk iki maçın aksine bu kez seyirci desteğini de arkalarına alarak tüm yüreklerini sahaya koyacaklarını düşünüyorum . Çünkü bu son şansları olacak . Eğer 3-0 geriye düşerlerse çevirmek imkansız . 2-1 yapabilrrlerse kendilerine olan güvenide gelecek ve tekrar bir şeyler yapmak , maç kazanmak isteyeceklerdir .

Memo'da aslında takımdaki en tecrübeli isimlerden biri , ancak takımda tecrübeliler neredeyse hiç boy göstermedi bu ilk iki maçta . Bu faktöründe etkili olması lazım . Bi Millsap oyuna girdiği anlarda pota altıdna bir çok iş yaptı ancak onu ne Boozer ne de Mehmet yapabiliyor . ( Zaman zaman yapıyorlarda ) Sonrasında bir Derek , hele onun ikinci maçı rezaletti . Mmeo'nun da performansını düzeltmesi lazım gelecek maçta , yoksa işler kötü sonlanabilir .

Çevrimdışı Phily

• NBAtr'nin 76er'ı
  • All-Star
  • Philadelphia 76ers!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 24 Mayıs 2007, 14:00:24 »
Çeyreklere göre skor dağılımına baktığımda spurs 2. çeyrekte baya etkili olmuş sonra da farkın azalmasını engelleyerek galibiyete ulaşmışlar.Spurste Duncan yine iyi bir maç çıkarmış ona en büyük yardım da parker ve ginobiliden gelmiş..Utahta deron ve boozer öne çıkan isimler olmuşlar,ama memo bir türlü eski seviyesine çıkamadı hala vasat oynamaya devam ediyor fisher da bu maçta berbat gözüktü...
San Antonio sonraki maçı da alabilirse seri 4-0 veya 4-1 bitecektir diye düşünüyorum...Ama Utahın 3. maçta kendi evlerinde oynadığını da unutmamak gerekir ve eğer mehmet de ilk iki maçın aksine iyi bir performans ortaya koyarsa Utah seriyi 2-1'e getirip umutlanabilir...

Çevrimdışı sza

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 24 Mayıs 2007, 16:09:09 »
arkadaşlar bilmiyorum niye utahın şu andaki halini fazla büyütüyorsunuz bazılarının phoneix ve dallası büyüttükleri gibi normal sezonda 72-10 yapmanın hiç gereği yoktur tabi elinizde jordan,pippen,rodman yoksa sadece gereksiz bir yüktür finale gücüyle yakışacak iki takım detroit ve spurs tur ve bunlardan spurs hücüm yeteneklerinin fazla olması sebebiyle şampiyonluğa detroitten sadece %2 de olsa yakındır

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 24 Mayıs 2007, 16:17:35 »
Jazz'de Memo hala olayın vahametini kavrayabilmiş değil ya da şu an için elinden gelen bu kadar.Ne de olsa Duncan gibi bir rakibe karşı,böyle üst düzeyde oynamamıştı hiç.(Kimse kalkıp bana Detroit günlerinden bahsetmesin,Larry Brown'ın süre cimriliğinde süre tırmalamak ve Rasheed'in koltuğunu ısıtmak gibi kıytırık roller üstlenmekteydi o zamanlar.Şimdi ise Jazz'in kazanması için onun katkısı elzem.)

Peki daha önce pek çok kez buralarda olan ve tecrübesiyle böyle durumlarda takıma yol gösterici olması gereken,en azından doğruları yapması gereken ve diğer arkadaşlarının da kendisine ayak uydurmasını sağlaması beklenen Fisher'a ne demeli? Spurs'ün tecrübelileri Finley ve Barry,gayet güzel katkılar sağlıyorlar ama.Harpring de kilitlenmiş durumda.

Spurs rotasyonunun 10 kişiden oluşması ve üstelik hemen hepsinin de katkı yapabiliyor olması büyük avantaj tabi.Ne de olsa Utah rotasyonu 8 kişiden oluşuyor.Bu elbet bir avantaj ve Popovich de bu avantajı iyi kullanıyor,kullanmalı da.Sloan da bu dezavantajı lehine çevirecek hamleler yapmalı.Mesela Fisher'ı Parker'ın üstüne salıp etkinliğini azaltmalı.Derron'u Finley ya da Barry'e vermeli,böylece hücumda doğru tercihleri yapabilen Derron'un en azından aşırı savunma konsantrasyonu ve enerji sarfiyatına girmesini engellemiş olur.Krilenko'nun da T-Mac'i sahadan neredeyse silen savunma performanslarını göstermesi lazım artık Ginobili'ye karşı.

Jazz şunu anlamalı ki Duncan standart olarak 25-13-4 gibi bir performans sergileyecek.Onu durdurmak yerine diğerlerini durdurmaları lazım.Mesela Boozer Memo'ya yardıma gitmemeli ki Oberto bomboş kalıp 14 sayı atmasın.Bu adam 82 maçta kaç kere 10 sayıyı geçti ki şimdi iki maçtır 14 sayı atıyor? Ya da Krilenko Duncan'ı kesmek için ekstra gayret sarfetmemeli,Ginobili'yi durdurmaya odaklanmalı.Sloan da macera aramamalı ve Ginobili'yi daima Krilenko ile tutmalı.Karşısına Gricek ya da Harpring'i dikmek,köpekbalığının kan kokusu almasına sebep oluyor.Aynı durum "ceza kesiciler" Finley ve Barry için de geçerli.

Spurs'de ise işler yolunda.Maçı istedikleri gibi dikte ediyorlar.İstediklerinde civataları sıkıp,istediklerinde koyuveriyorlar ve açıkçası karşılarında adam gibi bir direnç bulmuyorlar.

Jazz'in sadece fiziksel değil,mental bir dirence,yenilenmeye,değişime ihtiyacı var.Bakalım Energy Solutions Arena'daki seyirci desteği bu duruma ön-ayak olabilecek mi?
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2007, 16:20:47 Gönderen: NYK »

Çevrimdışı Eren

• All-Star
  • We will be back
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 24 Mayıs 2007, 16:38:17 »
Otorite konuştu :-D neyse ya sabah son çeyreği izledim ama baktım deron ve boozer istatistik
kasıyor ama maçın koptuğu belli idi bence spurs un play off tecrübesi belli oyuncularda bu işe
konsantre   evindeki maçı kayberderse utah bu seriye bye derler dicem
Yok be apo abi sizler varken bize otorite mi düşer :) amacımız sadece topiciğin rayında gitmesi.Neyse iyi yorumlar...
I'll be a Laker for life