Anket

Seri nasıl sonlanır ?

Spurs 4-0 Cavs
6 (9.2%)
Spurs 4-1 Cavs
15 (23.1%)
Spurs 4-2 Cavs
15 (23.1%)
Spurs 4-3 Cavs
5 (7.7%)
Cavs 4-3 Spurs
12 (18.5%)
Cavs 4-2 Spurs
8 (12.3%)
Cavs 4-1 Spurs
2 (3.1%)
Cavs 4-0 Spurs
2 (3.1%)

Toplam Oy Verenler: 61

Gönderen Konu: San Antonio Spurs 4 - 0 Cleveland Cavaliers (Şampiyon San Antonio!)  (Okunma sayısı 42429 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
Ynt: San Antonio Spurs - Cleveland Cavaliers
« Yanıtla #50 : 06 Haziran 2007, 11:58:27 »
varejao nun sert oyunu duncanı yıldırmaya yönelik olacaktır ama duncan belki de ligde hakemlerden en fazla tölerans gören oyuncu...varejao ya çok fazla düdük gelecektir taminimce...
Evet bu finallerde de hakemleri baş rollerde görebiliriz . Yıldız Kalkanı sayesinde LeBron'un karşısında Bowen'a yada Duncan karşısıdna Varejao veya Gooden'a bolca düdük gelecektir .

Çevrimdışı RaRe

• forumun Ender'i
  • MVP
  • Rütbeliler gelir geçer üyelerin ruhu bize yeter!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 06 Haziran 2007, 12:00:50 »
ve aynı zamanda kritik düdükler şu ana kadar hep sas adına çalındı play-offlarda...şimdi bu ters etki yapabilir hakemlerde çünkü çok tartışılmıştı...

TİLL I collapse... I am what I am...
Adı daha önce konmuş finallere karşı Takım Ruhu...

Çevrimdışı kaganaksoyak

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 07 Haziran 2007, 09:49:25 »
Abi LeBron tam 17 kilo fazla Bowen'dan.Bu kilo farkı boya yansımamış.Boy farkı sadece 2 cm yine lebron lehine.Bu da demek oluyor ki devreye Bron'un kasları giriyor....Yani bowen'ın Bron'u tutması imkansız.LeBron onu arkasına alır potaya kadar götürür,üstüne çıkar ve günün en iyi hareketini yapar eğer Popovich LeBron'u Bowenla tutmaya kalkarsa :) :)

evt bu söylediğinde çok haklısın zaten lebronun nbadaki en güçlü forvetlerden biri olduğunu söylemiştim eğer popovıch lebronu bowena değilde fınleye yada horry e savundururtsa bu yine lebronun lehine olur çünkü lebron kilosuna göre çok hızlı bi forvet fınley ve horry de yavaş kalacaklardır

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 07 Haziran 2007, 13:34:39 »
varejao nun sert oyunu duncanı yıldırmaya yönelik olacaktır ama duncan belki de ligde hakemlerden en fazla tölerans gören oyuncu...varejao ya çok fazla düdük gelecektir taminimce...
Duncan gibi bu oyunu bilen birini değil Varejao bütün Brezilya gelse durduramaz,Duncan ne sertlikler gördü karşısında hele hele finallerde bunlara aldırmaz kusura bakmayın,Duncan paçavraya çevirir Varejao'yu bence İlgauskas daha iyi tutar,hiç olmazsa şutunu bozar uzun boyla o da yavaşlatamaz ayrı tabi ama bence Duncan'a tutacak adam İlgauskas olmalı.

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 07 Haziran 2007, 14:03:41 »
Ilgauskas sağından soluna dönene kadar,Duncan smacı vurur hatta kendi sahasına dönerken arkadan el sallar.Varejao paçavra olacaksa (ki baya iyi savunmacıdır) Ilgauskas yalama olur,maçların 2. yarılarında oynayamaz faul problemleri yüzünden.

Duncan gibi mükemmel fundamental birikimi olan bir adamı durdurmak imkansız.Her ne kadar "Iceman" lakabı almış olsa da,mücadeleden kaçmayan bir oyun yapısı da var.Varejao ve Gooden dönüşümlü olarak,ellerinden geldiğince yıpratmaya çalışacak.Hatta serbest atış yüzdesi düşük olan Duncan'ı faul çizgisine göndermeyi bir taktik olarak akıl edebilirse Mike Brown,daha evvel görmediğimiz oyuncuları sahada görebiliriz faul kontenjanı için.

@ Çağatay : NBA'de en üst düzey basketbol bilgisi ve zekasına sahip uzun bence Duncan.Yanında da Avrupa tozu yutmuş,tecrübeli Oberto var.Screen sonrası,diğer rakiplere oranla kat be kat zorlanacaktır LeBron,çünkü bu iki uzun doğru zamanda doğru yerde olmayı biliyor.Oyun görüşleri üst düzeyde ve LeBron'ün her türlü hareketine cevap verebilecek düzeyde.Yani LeBron aynı hareketi iki kere yediremez bunlara.

Spurs'ün kendisinden daha yorgun, final tecrübesi olmayan, kadro bakımına göre üstün olduğu bir takıma ancak 1 maç verebilir. Verilen 1 maç ise Cleveland'ın sahasında kazandığı galibiyet olur gibime geliyor. LeBron takımı taşır tamam fakat nereye kadar taşır, zorlu Detroit karşısında yaptıklarından sonra burada o kadar etkili olacağını sanmıyorum. Kaldı ki Duncan'ı savunacak, üzerinden sayı atacak seviye de bir oyuncuda yok. Larry Hughes'te takımdan yardımlarını esirgemez; fakat işler sadece iki oyuncu üzerinden olmuyor. (Spurs 4-1)

Bu yorumun altına da imzamı atarım,aynen katılıyorum.

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 07 Haziran 2007, 14:12:59 »
Bende zaten fundementaline bişey demedim,dediğim sadece "hiç olmazsa şutunu engeller." bende zaten yavaşlatamaz bile ama sadece şutunu engeller dedim,senin de dediğin gibi Duncan mücadeleden de kaçmayan bir oyuncu,Varejao falan vız gelir Duncan'a,İlgauskas'ın Duncan'ın karşısında zaman zaman iyi durabildiğini izlemiştim,finallerde dururabilir mi tabii ki hayır,ama Varejao'dan daha iyi savunabilir.

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 07 Haziran 2007, 14:17:10 »
İşte ben de Gooden ve ya Varejao daha iyi savunur demeye getiriyorum.Duncan sadece şutuyla varolan bir adam değil demek istiyorum.Ilgauskas rezil olur Duncan'a karşı ama Gooden ve Varejao yavaşlatabilir diyorum.

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 07 Haziran 2007, 14:21:07 »
İşte ben de Gooden ve ya Varejao daha iyi savunur demeye getiriyorum.Duncan sadece şutuyla varolan bir adam değil demek istiyorum.Ilgauskas rezil olur Duncan'a karşı ama Gooden ve Varejao yavaşlatabilir diyorum.
Bende zaten Duncan şutu ile varolan bir adam demedim,İlgauskas şutunu engeller ve durduramaz dedim,eğer şutu ile varolan bir adam olduğunu savunsam İlgauskas yavaşlatabilir derdim ;)

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 07 Haziran 2007, 14:41:53 »
Ilgauskas daha yavaş bir oyuncu olduğu için,Duncan'ın yanından geçip gitmesine mani olmak adına,bir hatta bir kaç adım geride durmak zorunda.Bu da zaten Duncan için yeterli bir mesafe.Yani neresinden tutarsan tut olmaz,Ilgauskas Duncan'ı savunamaz.Desteksiz ve yanlış bir tez oldu seninkisi.Ama iyi deneme.

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 07 Haziran 2007, 14:58:01 »
Yanında geçmesine kim mani olabilir ki ; çok yaklaşmayacak tabi ama aradaki boy farkı az bişey değil ayrıca İlgauskas'ın kol boyuda hayvanimsi,eski maçlarda da fena savunmadığı söyleniyor İlgauskas'ın,bekleyip görücez...

Çevrimdışı garnetttt_06

• All-Star
  • Kamyoncu değilde ne bu adam?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 07 Haziran 2007, 22:06:14 »
bence bu seriyi 4-3 san antonio kazanacak. boynuzun kulağı geçmese de geçmeye yaklaştığını gösterecektir seride bu yüzden cleveland'ın san antonio'ya çok büyük zorluklar çıkaracağını düşünüyorum. mike brown çok çok iddialı konuşmuş olabilir haklı çünkü nba'in belki de en savunma tanımaz oyuncusu elinde ve detroit serisindeki gib lebron'dan ortalığı tozu dumana katmasını istemesi çok normal. ama bu hem onun ilk final serisi olmasından dolayı oluşacak heyecanı ve bruce bowen'ın onu sakatlamayı 4 gözle beklediğini bildiği için fazla etkili olamaz diye düşünüyorum. öte yandan tecrübe ve deneyim (aynı şey sanırım ama olsun) bakımından cleveland'ı elli kere cebinden çıkaracak olan san antonio pek fazla kendisini kasmadan bu seriyi 4-3 alır diye düşünüyorum

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 08 Haziran 2007, 06:37:53 »

İlk çeyrek;Sas mükemmel başları parker'ın üstüste turnikeleri ve duncan'a asslarıyla ikili çok iyi başladı maça ginobilide daha sonra benchten gelerek show yapmaya başladı bacak aralarıyla:D..savunma ön plana çıkıcak dedik başlarda hücüm daha ağır basıyordu.Lebron rezildi resmen top süremiyordu lebrona top geçmesi bi süre topa deymedi faulden 2 sayı üretebildi top sektiremedi ya bi ara:d.. heyecanlı baya böyle giderse faullerden sayı uretecek anca shotu yok hiç isabetli...20-15 sas'ın önderliğinde bitti ilk çeyrek...

İkinci çeyrek;
İkinci çevreğe cavs iyi başlamıştı ama bu durum pek fazla sürmedi parker coştu takımını sırtladı lebron bench deyken takım bi ara öne geçti sonra parker gene ortaya çıktı ve takımı öne geçirdi duncan parker ikisi,Cavs saçma salak hücumlar kullandı hücum edemiyorlar lebron ortalarda yok lebrondan bişi olmaz bu maçta gibime geliyor lebronu iyi savunuyorlar gerçekten lebrondada stres var oynayamıyor.Ilgauskas saçma salak toplar kullandı hücumu rezil etti cavsta eline top geçince iyi bi şekilde olumlu bi şekilde topu kullanan pavlovic var eline az top geçti ama geçtimide iyi kullandı.Lebron ise 2 faul atışındada isabet bularak 7-0 la bitirdi ilk yarıyı içerde baya fırça yiyeceğe benziyor 4 sayısı var.Tüm bunlara rağmen sas'ın başarını hucumuna savunmasına rağmen cavs ın 2 tane üçlük atması farkın fazla olmamasına neden oldu birde lebron etkili olsaydı  nolurdu kimbilir ilk yarı ginobilinin üçlüğüyle son buldu.Öne çıkan isimler 14 sayı 6 rib 4 blokla duncan-12 sayı 5 ass 3 rible parker gereksiz shotlar kullandığı oldu zorunlu kaldığı shotlar dengesiz shotlar..ilk yarı 40-35 sas'ın üstünlüğüyle sona erdi..

Üçüncü çeyrek;Üçüncü çeyreğe gooden iyi başladı üstüste sayılarla fark açtırmamaya niyetliydi ama sonra oda duruldu.Lebron space jam filmide yeteneği alınmış oyuncular gibiydi turnike atmayı öğrendi şükürler olsun:D..1 turnikesi var 6 sayı bi 5-10 periyot daha olsa lebron coşacak:D..Sas üçlük atmaya başladı ve böylece fark büyüdü parker-duncan-ginpbili 3lüsünü durduramıyorlar.ve 3.çeyrek 64-49 bitti burdan sonra lebron coşamaz 4 kişi saldırıyorlar lebrona resmen adamın eline top geçmiyor geçsede rezil ediyor zaten bu maç sas'ın diyebiliriz 3.çeyrekte..4.çeyrek formalite icabı oynanacak gibi..

Dördüncü çeyrek;4.çeyrek sıkıcı geçer diye düşünüyordum fark büyüktü çünkü ilk dakikalar sıkıcıydı sas sayı atıp duruyordu:D. cavsta bi hareket yoktu 18 sayıya kadar çıktı fark lebronta tık yoktu parker-duncan-ginobili özellikle ginobili üçlüklerde duncanda riblerde oldukça etkiliydi sas üçlük atmaya başarsa can yakar demiştim:d..ifark 18 e çıkınca sas benchi sahaya sürdü resmen,ve saldı maçı rahat oynamaya başladı lebronu boş bıraktılar falan nası olsa morali sıfır atamaz diye lebron üstüste 2 üçlük yolladı takım gaza geldi birden 8 e kadar indir fark sonra gene ilk 5 i girdi sas ın lebrona ikili sıkılştırma gelmeye başladı pavlovic boşta kaldı ve sayıları yollamaya başladı güzel gidiyordu lebron gene tıkandı gibson mükememldi takdir ediyorum adam yerlere attı kendini elinden geleni yaptı savunmada ve maç 85-76 bitti..

Duncan 24 sayı 13 rib 5 blok
Parker 27 sayı 7 ass 4 rib
ginobili 16 sayı 8 rib 5-3 üçlük

lebron harika oynadı 16da 4 14 sayı 7 rib 4 ass:D.ç
gibson 16 sayı 4 ass

veeee seri 1-0 sas...:D güzel maçtı..

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı lakers1234

• 4Eva Laker
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 08 Haziran 2007, 06:42:48 »
Hoppppa...
Spurs 1-Cavs 0

Spurs'un 2.çeyrekte aldığı moladan sonra Cavs'i göremedim..Benchten gelen Gibson - Varejao gibi gençlerin finalde tutuk kalıcağı sanılıyordu ancak Cavs'te sadece bu ikisi mücadele etti..Mücadele etti derken biraz yanlış oluyor böyle zira Lebron mücadele ettirilmedi..Bowen harika savundu Lebron'u..İlk yarıda sırf zorlama şut atabildi zaten hiçbiri de girmedi ama ikinci yarı içeriyi iyi değerlendirdi..Tabi yetmedi bunlar Spurs'u yenmeye..Neden mi ? Tony Parker + Tim Duncan + Manu Ginobili..Takım dediğin böyle olur hem hücum hem savunma..NBA Türkiye'deki başlık gibi "Spurs Light" işte finallerde herşey anlaşılıyor..Çok rahat oynuyorlar,buraları çok iyi biliyorlar..İlk maç pek anlam ifade etmeyebilir ama Spurs'un eleyeceğine eminim..
  Şampiyon Cavs-En büyük Lebron ....  :-P Yok artık.. [Umarım mors olmam ama bu Spurs evinde maç vermez..]
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2007, 06:47:07 Gönderen: Cagatay Berilgen »

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #63 : 08 Haziran 2007, 07:09:15 »
Cavs açısından beklenen bir sonuç..Zaten bu tip serilerde ev sahibi takım genelde ilk maçı kazanır.Ve Spurs bunu yaptı.Cavs adına ortalığı yangın yerine çevirmenin alemi yok..Kral James'in ilk Nba finali bu ve heyecanını yüzünden okumamak için bakmamak lazım tv'ye.
James her zaman bu kadar tutuk olmayacak..Şuan en çok rahatlayan isim James zaten ilk heyecanını attı..Cavs takımında Snow hariç buraların adamı diye nitelendirilen bir oyuncu yok..Ve buraların adamı denilen tek isim Snow kağıt üzerinde :roll:
Psikolojik olarak olayın bu boyutuna bakarsak da Cavs'ın bu maçtaki tutuk görüntüsü son derece normal karşılanabilir..

Çaylak Gibson ve Varejao'nun ortaya koyduğu performans Cavs adına olumlu..

Spurs'e gelince ilk maç ve evdeler ve tecrübe farkı onlar Cavs'a göre buralara alışkındı ve ilk heyecan diye birşey onlar için söz konusu değildi.Zaten ne yaptığını bilen oyunları da maçı kazandıran etken oldu.

Fakat ne yaptığını bilen bir Spurs'e karşı heyecanını atan ve 2.maçta gerçek potansiyelini ortaya koyacak olan Cavs şuan rakip için bilinmez durumda..Bu Spurs için bir tehlike  :wink:

Cavs 3.çeyrek harici de maçta hep kafa kafaya oynadı ve Spurs 3.çeyreğin dışında aman aman abartılacak kadar da baskılı bir oyun ortaya koymadı..Son çeyrek biraz kıpırdanan Cavs'ın saldığı korku bile bir mesajdır..

Tekrar etmekde fayda var;Kral her zaman böyle oynamayacak :wink:

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: San Antonio Spurs 1 - 0 Cleveland Cavaliers
« Yanıtla #64 : 08 Haziran 2007, 11:37:04 »
Dediğim gibi hem savunmasıyla hem de hücumuyla Spurs tam bir takım olarak oynadı.İçerde Duncan durdurulamadı.LeBron ise isteneni veremedi,normaldir,o da insandır,mükemmel değildir.

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #65 : 08 Haziran 2007, 12:05:07 »
   Spurs başından beri maça ağırlığını koymuştu , ve gereken oldu maçı kaazanmayı bildiler . Her ne kadar LeBron gününde olmamış olsada bir daha böyle olacağını hiç sanmam . Final bu sürprizlere açık daha sadece kazanılan bir maç var .

Maça Parker ve Duncan'ın oyunu domine ederek başlamasıyla , Cleveland ilk dakikalardan itibaren geriye düştü ve Spurs'e yaklaşmakta maç boyu oldukça zorlandı . LeBron'un o iki üçlüğü biraz tedirgin etsede yaklaşamadı birdaha . Finley'in ilk beşte başlatılmasını anlarım ancak onun kötü oyunu pekde takıma yarar sağlamıyordu . Neyse ki henüz 3 dakika geçmesine rağmen benchten kalkıp gelen Manu'nun da takımını ateşlemesi ile Spurs üstünlüğü kısmen eline geçirdi . Gooden ve Pavlovic'in katkılarıyla tutunmaya çalışan Cleveland'da bir türlü o istenen yüz sahneye çıkamıyordu . Belki heyecan belki fazla iyi savunuldu .
 Ki ne zaman Bowen'dan kurtulmayı başarsa karşısında Duncan'ı buluyordu James .

Cleveland'da James'in bir türlü bekleneni veremesi biraz olsun oyunlarını kilitledi ancak Gibson ve Varejao'nun çabalarıyanında bir de Gooden ve Pavlovic'in kritik sayıları ile maçtan hiç bir zaman kopma noktasına gelmedi ancak kazanabilecek bir seviyeyede ulaşaması Cavs maç boyunca . Ilgauskas bu kadar mı kötü oynar yahu . Hadi ilk hücmda topu zorla potaya itti ve basketi buldu ama ondan sonra 0/7 ile oynadı . Pota altında o rahatlıkla bulduğu topları bir türlü çemberden geçiremedi .

Spurs'te bench katkısı yine kısmen kendini gösterdi . Özellikle Ginobili'nin son 20 dakikada yaptıkları sayesinde Spurs son darbeyi vurdu . Bunun yanında Elson'un da oyuna girince takıma değişik biir ivme kazandırması olumluydu . Batı Finali'nin yıldızı Oberto'yu hiç göremedim ben dün akşam . Parker'da ara  ara saçma sapan hareketleri ile Cleveland cephesine biraz umut versede  sonuçta 27 sayı 7 asisstle oynadı ve gerekeni yaptı .

Şimdi bu maçı kaybetti Cleveland ama daha seriyi kaybetmedi . Geçen seneyi hatırlıyorumda ne olacağı hiç belli olmaz . Önündeki 4 maçın 3'ü THE Q!da .. Bunun avantajı oldukça önemli olacaktır . Bakalım Pazar gecesi nelere şahit olacaz yine burda .

Çevrimdışı Kevin Durant

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 08 Haziran 2007, 12:16:52 »
Öncelikle herkese merhaba. sonunda bu foruma üye olmak nasip oldu bana.

Dün geceki maçta Cleveland'ın kaybetmesinin en büyük sebebi bence larry hughes'tu.Hughes hızlı parker'ı savunma işini beceremedi.Fransız oyuncu her seferinde geçip gitti yanından.Ayrıca bowen'da lebron'u iyi savundu. bence şu anda yeryüzündeki en iyi savunmacı bowen.
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2007, 12:51:08 Gönderen: BiG NuGGeT »
The Next Superstar!

Çevrimdışı Phily

• NBAtr'nin 76er'ı
  • All-Star
  • Philadelphia 76ers!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 08 Haziran 2007, 13:23:12 »
Lebronu etkisiz bırakan bowen,spursun maçı almasını sağlayan en önemli isimlerden biri oldu,duncan parker ve ginobili de hücumda öne çıkınca cleveland çaresiz kaldı...Gibson da çıkışını devam ettiriyor ama LeBronsuz cleveland bu skordan pek fazla ileriye gidemez hughesdan da adam gibi yardım gelmemiş zaten 23 dakka oyunda kalmış o oyunda kaldığı dakkalarda da parkerı hiç savunamadı...Cleveland bir sürpriz yapabilir diye düşünüyorum hala ama Spurs bir iki adım önde...

Çevrimdışı DwyaneWadeCns

• Gizli Admin :P
  • MVP
  • Kişiiişellll Meşajjjj :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 08 Haziran 2007, 13:47:00 »
Öncelikle herkese merhaba. sonunda bu foruma üye olmak nasip oldu bana.

Dün geceki maçta Cleveland'ın kaybetmesinin en büyük sebebi bence larry hughes'tu.Hughes hızlı parker'ı savunma işini beceremedi.Fransız oyuncu her seferinde geçip gitti yanından.Ayrıca bowen'da lebron'u iyi savundu. bence şu anda yeryüzündeki en iyi savunmacı bowen.
Cavs'ın kaybetmesinin en büyük nedeni hughes mi? Yapma allah aşkına sadece o mu lebron sayı atamadı şut sokamadı yahu...tek bi kişiye atmayın suçu eğer suç atıcaksanızda cavsta lebrona atın takımın herşeyi çünkü..Lebronunda gırgır falan geçtik ama ilk final maçıydı adamın..hayatında yemediği kadar tırnak yedi olur bu tip maçlar..
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2007, 23:25:11 Gönderen: BiG NuGGeT »

''Hayattan korkmayın,hayatın yaşamaya değer olduğuna inanın.İnancınız gerçeği yaratmanıza yardım edecektir.''      Henry James

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 08 Haziran 2007, 20:55:27 »
Maçı izleyemedim ancak kendime göre bir değerlendirme yapayım;

Maça beklendiği gibi Duncan ve Parker ile etkili başlayan Spurs;beklenmediği gibi Pavlovic'in etkili oyunuyla başlayan Cavs vardı,maç ilerledikçe LeBron'un performansının artması gerektiğini düşünüyordum ancak Spurs savunması izin vermedi,ancak Kemal abinin dediği gibi LeBron böyle en fazla 1 maç oynar,çünkü Detroit serisinde istikrarlı olarak soktuğu şutları bu sabah hiç sokamadı,sanki birazda acele etti ve yanlış şut seçimleri yaptı,içeri yüklenmek yerine şut atmayı tercih etti,neyse ben LeBron'u Kemal abiye havale ediyorum :D

Geleyim maçın kırılma anlarına;

-İlk olarak maçın kırılma anı maç 51-46 ve 3. periyodun bitimine kaç dakika vardı hatırlamıyorum ama sanırım 4-5 dakika varken gerçekleşti,hücum ribaundunu alan yaşlı kurt Robert Horry dipten üçlüğü kaçırdı,hücum ribaundunu Bowen ile tekrardan alan Spurs hücumun sonunda Ginobili ile üçlüğü buluyor,Cavs ondan sonra toparlanamıyordu.

-Çaylak Gibson'un çabalarıyla tekrar Spurs'ü yakalamaya çalışan Cavs Gibson'un üçlüğüyle farkı 9 sayıya indiriyor - 14-4 lük seri ile - ancak sahneye çıkan LeBron bir sonraki hücumda 15 snaiye top sürdükten sonra rezalet bir şut seçimi ile üçlüğü kaçırması ve tecrübeli Spurs'un hançeri sokması.

İlk maçtan diğer gözlemlediklerim ise;

*Varejao ve İlgauskas'ın değişerek Ducnan'ı tutmaları ve ikisininde paspas olması,İlgauskas'ın yavaş kalması

*Parker'ın  karşısında yavaş isimleri görünce içeri bol bol drive etmesi,ancak bu playofflarda bolca attığı orta mesafe şutlarını atamaması,onlarıda atsa tecavüz olacak zaten :D

*Duncan'ın her zamanki konstantre olmuş halinden bile daha konsantre olması,yine pota alt(lar)ında istediği yapması.

*Çaylak Gibson ...Bu adam çaylak ve finallerde,hatta playofflarda ilk defa oynadı,ona rağmen cesurca bütün topları kullandı,ve çoğundada başarılı oldu,istatislike gerek yok nba.com'dan bakar isteyen.

Maçtan Aklımda Kalanlar ;
-Duncan'ın blokları
-Ginobili'nin bacak arası yaptıktan sonra attığı turnike
-Lebron'un Parker'a (?) bloğu
-Horry'nin maçın sonunda Duncan'a yaptığı mükemmel asist

Maçın Videoları;

Özet
Top 5
Basın Toplantıları

Bitti... :-)
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2007, 20:57:22 Gönderen: magic mania »

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #70 : 08 Haziran 2007, 20:59:45 »
 Valla le bron un sağı solu belli olmaz kimse bir maç ile cavs ı küçümsemesin tamam spurs un savunması maçı
aldırdı ama diğer maçı alıp lay lay lom a başlarlarsa o zaman herkez başlar cavs a methiyeler dizmeye

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : 08 Haziran 2007, 21:03:46 »
Valla le bron un sağı solu belli olmaz kimse bir maç ile cavs ı küçümsemesin tamam spurs un savunması maçı
aldırdı ama diğer maçı alıp lay lay lom a başlarlarsa o zaman herkez başlar cavs a methiyeler dizmeye
Aynen abi daha ilk maç buralara alışkın bir Spurs buralara daha yeni adım atan ve ilk heyecanı yüzünden okunan bir Cavs'ı 1 maçta yendi diye Spurs'ü ilahlaştırıp Cavs'ı yerin dibine sokmaya kalkarsak o Cavs çıkar sert bir cevap veririr herkes şaşa kalır..
Peki ya 2.maçı Cavs alırsa ne olacak?Sonraki 3 maçta Cavs'ın evide oynanacak bunlarıda hesaba katarsak işler değişir..
Ayrıca James'e her maç 2'li 3'lü sıkıştırma işe yaramaz zira evdeki maçlarda oyuncular daha ateşli olacak ve eller titremeyecek boşta kalanlar cezayı kesecek..Ki Mike Brown'da gerizekalı değil ya bu maçı analiz edecektir adamın işi bu uzman bu konuda..Cavs çok entresan işlere imza atacak..

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : 08 Haziran 2007, 21:09:09 »
Larry Hughes,Ilgauskas,Marshall (ki Marshall daha aktif olacaktır) vs vs.. ve James...
Bu adamların eli titremeyecek kastım o..Özellikle James'in eli titremezse Spurs düşünsün bence :wink:

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #73 : 08 Haziran 2007, 21:23:41 »
 Birde cavs koçu mike efendi spurs yönetimden yetişme az çok takımın ne yapcağını kestircek yetiye
sahip sezonda aralarında oynanan iki maçıda cavs almış kadro yapısı olarak kimse cavs ı küçümsemesin
tamam le balon yada king of nothing diyoruz ama lbj deki takımını ateşleme yetisi spurs un hiçbir oyuncusunda
yok bowen bir maçta savundu diye kimse aldanmasın

Çevrimdışı magic mania

• Magic Johnson #32
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 09 Haziran 2007, 12:06:09 »
http://www.realgm.com/src_wiretap_archives/46423/20070608/brown_lineup_wont_change/

Brown amca ilk beşi değiştirmeyecek,yani Gibson yine benchten gelecek,neden bunu yapıyor anlamak mümkün değil,Hughes Parker karşısında pas pas oluyor,Gibson bence denemeye değer.

Bu arada kimse Gooden'dan bahsetmemiş,adam 3.çeyrekte neredeyse tek başına sırtladı takımı,yüzdeli attı,savaştı.Genellikle Gooden ilk yarının başında 2/2 attıktan sonra ikinci yarının başında da 2/2 atar sonra kabuğuna çekilen bir adam ancak bu sefer sorumluluktan kaçmadı,onun böyle devam etmesi önemli ayrıca Oberto'yu da hiç boş bırakmadı.

Hughes'tan bahsediyim;Nerde eski Hughes be ? Parker'a pas pas oldu valla,hücumda da varlık gösteremedi ayrıca LeBron'un çok kaçırdığı bir maçta 5 şut attı yani sorumluluktan kaçtı,onun özellikle savunmada böyle devam etmesi Brown amcanın sabrını taşırabilir

İlgauskas'ta final heyecanından mıdır nedir bir türlü oyuna ısınamadı,genelde attığı orta mesafeleri kaçırdı,agrasif olamadı -gerçi hiç bir zaman agresif değil ama-

Son Söz Olarak ; Bu maçtan sonra Cavs'den umudum arttı,ilk üç skor opsiyonun bu kadar kötü oynadığı bir maçta bu kadar direndi,starların yanındaki parçalardan iyi katkı aldı Cavs,Spurs ise sadece starlarıyla ayakta kaldı,eğer Cavs birini kitlemeye başarırsa (Duncan,Parker,Gino) avatantajı eline geçirir,ikinci maçta Cavs'den süpriz bekliyorum.