Anket

Şu an şampiyonluk adayı olmayan ancak yükselişe geçen takımlardan hangisi ilerde bir şampiyonluk adayı olabilir?

Oklahoma City Thunder
10 (71.4%)
Memphis Grizzlies
0 (0%)
Portland Trail Blazers
1 (7.1%)
Philedelphia 76ers
0 (0%)
Denver Nuggets
0 (0%)
New York Knicks
3 (21.4%)
Houston Rockets
0 (0%)
Diğer (Belirtiniz)
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 14

Gönderen Konu: Potansiyel Tehlikeler  (Okunma sayısı 5647 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
  • Heroes come and go...But Legends live for EVER!
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
Potansiyel Tehlikeler
« : 06 Mart 2011, 22:01:21 »
Geçen sezonlarda ve bu sezonun başında gidişhatı iyi görünmeyen ancak şu sıralar çıkış yakalayan takımlardan size göre hangisi ilerde yapılacak bir iki takviye ile bir şampiyonluk adayı olabilir??

New York'u bu kategoriye koyup koymamakla alakalı bir hayli düşündüm.Çünkü işler kötü giderken bir çıkış yakaladılar ama çok büyük bir şehrin takımı olmaları ve yıldızlara sahip olmaları burada olmamalılar diye düşündürdü.Yine de koymak istedim.

<<<Old School>>>  <<<New Generation>>>

Çevrimdışı berkay19

• All-Star
    • Profili Görüntüle
Ynt: Potansiyel Tehlikeler
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2011, 22:27:13 »
Oklohoma City Thunder. Bence 1-2 takviye ve Kevin Durant'in zamanla daha iyi ve şimdikinden bile daha olgun oynayacağı düşünülürse ve Westbrook gibi bir guard'a sahip oldukları için 1-2 takviye şampiyonluk adayı yapar diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2011, 22:36:49 »
Ben Oklahoma ve New York diyorum.Oklahoma hücum ve savunmada gerçek bir takım olabilirlerse o kadronun şampiyon olamama gibi bir şansı olmaz ama şu anda gerçek bir takım görüntüsünde değiller açıkcası.

New York zaten çok büyük bir pazar ve gelecek sene büyük ihtimalle Paul'ü alacaklardır ve onların da yakında şampiyonluk adayı olmama gibi bir şansları yok açıkçası.İyi yan parçaları da bulup takıma monte ederlerse -ki her oyuncu orada oynamak ister- çok iddialı bir takım olacaklar..
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2011, 22:39:04 »
Yorumlara teşekkürler arkadaşlar bir de oyları verebilirsek çok memnun olurum.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2011, 22:39:52 »
Yorumlara teşekkürler arkadaşlar bir de oyları verebilirsek çok memnun olurum.
Peki o zaman.İki adayım var diye vermedim ama birini seçeceksem New York'a gider benim oyum..
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı ckfb1907

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Mart 2011, 22:58:24 »
New York bu ankette çok oy alabilecek bir takım. Sezon sonu CP3 ün takıma katılması yada birkaç alternatif olabilecek oyuncu alınmasıyla şampiyonluğun çok önemli favorilerinden bir tanesi olacaklardır. Ancak bu ankette birincilik Oklahoma'ya daha çok yakışır diye düşünüyorum. Uzun süredir herkesin aklında olan ve birşey beklediği bir takım. Ve bence her sene perfornmansları daha da yükseliyor. Çok genç ve yetenekli yıldızlara sahipler. Bu sene iyi bir play off tecrübesi ile gelecek sene bile başlayabilirler şampiyonluk hayallerine. Ama 1-2 takviye gerekir diye düşünüyorum. Takımın yaş ortalaması biraz fazla genç bikaç tevrübeli oyuncuyla daha da iyi olacaktır Oklahoma. Oyum Oklahoma City Thunder'a.

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2011, 23:05:04 »
Şöyle bir baktım , Thunder'a verdim oyumu...

Perkins de katıldıktan sonra bir görmek lazım bu takımı.Bu sene 2.tur görme ihtimalleri çok kuvvetli.Ancak bir dahaki seneden itibaren konferans finali için en güçlü adaylardan biri olacaklardır...

New York'daki tereddütüm , Paul konusunda ... Paul Knicks'e gidecek diye bir şey yok kesin olarak.Şu kadroyla olmayacağı için , gelecek de belirsiz olduğu için Thunder'ın arkasında kaldı.

Bir de Blazers'a dikkat çekmek istiyorum.Roy'un durumuna göre Thunder'dan bile kuvvetli bir aday olabilirler...

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2011, 23:28:25 »
New York bu ankette çok oy alabilecek bir takım. Sezon sonu CP3 ün takıma katılması yada birkaç alternatif olabilecek oyuncu alınmasıyla şampiyonluğun çok önemli favorilerinden bir tanesi olacaklardır. Ancak bu ankette birincilik Oklahoma'ya daha çok yakışır diye düşünüyorum. Uzun süredir herkesin aklında olan ve birşey beklediği bir takım. Ve bence her sene perfornmansları daha da yükseliyor. Çok genç ve yetenekli yıldızlara sahipler. Bu sene iyi bir play off tecrübesi ile gelecek sene bile başlayabilirler şampiyonluk hayallerine. Ama 1-2 takviye gerekir diye düşünüyorum. Takımın yaş ortalaması biraz fazla genç bikaç tevrübeli oyuncuyla daha da iyi olacaktır Oklahoma. Oyum Oklahoma City Thunder'a.
Bence de bu sorunun cevabı New York Knicks ya da Oklahoma City Thunder.New York'tan başlayacak olursak , takımın bugünki hali şampiyonluğun kıyısından bile geçemez açıkçası.Amare - Melo - Billups ligdeki en iyi üçlülerden biri ama yan parçalara bakıldığında katkı verebilecek en ufak bir oyuncu bile gözükmüyor.Gelecek sezon CP3 takıma katılırsa salary cap'in a...ına koymuş olacaklar ve yan parçalara çok büyük paralar dökemeyecekler.Tabi konu New York gibi bir şehir olduğunda kesin konuşmamak lazım.Para harcamaktan çekinmeyen tek takım varsa ligde o da New York.

Oklahoma'ya gelince... Westbrook - Durant gibi inanılmaz skor potansiyeli olan ve karakterli bir ikiliye sahipler.Westbrook ve Sepholosa'nın topa baskısıyla başlayan ve arkada Serge Ibaka'nın kalecilik yetenekleriyle perçinlenen harika bir savunmaları da var.Ama çok büyük bir sorunları da var : Vasıfsız bir coach... Scott Brooks bu takımı motive edebiliyor , takıma savunma yaptırabiliyor ama gereken hüzum organizasyonlarını yaptıramıyor ve sayıya gidecek anlık setleri çizemiyor.''Kardeşim yılın coach'u ödülünü aldı bu adam sen ne diyorsun?'' diyen varsa Oklahoma City'i dikkatli izlesin.Hüzumda bu kadar doğaçlama oynayan tek takım var o da Miami Heat.AAA onların da coach ile ilgili sorunları var.Bak sen şu işe.Oklahoma'nın yapması gereken ilk takviye coach takviyesi ve yapmadıkları sürece şampiyon olmaları imkansız.Perkins eğer sakat değilse ve takımda kalacaksa bu takımı bir tık yukarı taşımak için iyi bir hamle ama bu sefer de 4 ve 5 numaralardan sayı katkısı alamaz oldular.Benchten gelecek olsa bile mutlaka skor atabilecek bir uzuna ihtiyaçları da var.

Bu iki takımın dışında benim sürpriz bir adayım daha var o da Memphis Grizzlies.2 kez canlı izledim ve oynadıkları basketbol hakikatten umut veriyor.Zach Randolph eski umursamaz halinden kurtulmuş, Rudy Gay takımı iyice sahiplenmiş , Mike Conley tercih hatalarını azaltmış ve takımı oynatmaya kendini adamış , OJ Mayo'da ne olursa olsun skor yapmaya ant içmiş durumda.Birbirini çok iyi tamamlayan parçalar bulmuşlar.Mesela Zach Randolph iyi bir skorer ve ribaundçu ama savunma da ne kadar istekli olsa da sıkıntısı var.Ama yanına DeAndre Jordan'ı koymuşlar.Nedir Jordan'ın özelliği : Sayı tehditi hiç olmasa da savunmada uçanı kaçanı kovalayan , harika blokçu ve savaşçı olması.Tüm bunların üzerine bir de plyoff tecrübesi olan ve takmı bir tık yukarı çıkarabilecek yetenek ve karizmada bir oyuncu bulurlarsa belki şampiyonluk adayı olmazlar ama en az Oklahoma'nın bugünkü durumuna gelirler.

LaMarcus Aldridge bu sezon oynadığı gibi devam eder , Brandon Roy kendini toparlar ve çember altına Oden tarzı bir oyuncu uydurabilirse Portland Trail Blazers da adından sözettirebilir diye düşünüyorum.

Oyumu ise Oklahoma City Thunder'a vereceğim çünkü New York'un yapacağı hamlelerin garantisi yok.Chris Paul Knicks yerine başka iddialı bir takımı da tercih edebilir.Bu durumda eğer bir B Planları yoksa çok çok sıkıntılı günler Knicks'i bekleyebilir.

Çevrimdışı Burak Kocamaz

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Mart 2011, 00:26:46 »
New York derim..İki oyum olsa ikincisi Thunders olur..

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Mart 2011, 19:08:23 »
Ben de hepiniz gibi New York ve Thunder arasında kaldım ama kararım Thunder üzerine oldu. New York bana Thunder kadar tehlikeli gelmiyor. Nedenini sor fıss içgüdü :D

The legend in the area

Çevrimdışı pnar

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Mart 2011, 23:00:44 »
Oklahoma City Thunder diyorum.Kevin Durant ve Russell Westbrook gibi yetenekli ve sürekli de gelişme gösteren iki oyuncunun bulunması ve yaş ortalaması bakımından genç yapıya sahip bir takım olması oyuncuların birbirini moralize etmeleri açısından önemli diye düşünüyorum.Basketbolun bir takım oyunu olması yönüyle bakacak olursak da takım oyunlarını ilerletecekleri düşüncesindeyim.

Çevrimdışı NikolaTesla

• Profesör
  • Editör
  • MVP
  • Zaman yaşamakla başlar, yaşamak zamanla biter.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Mart 2011, 23:09:16 »
Bu takımlar arasında Thunder ve New York sıyrılıyor açıkçası. Thunder'ın aday olabilmesi için muhakkak pota altına istikrarlı skor tehdidi olabilecek bir isim olması lazım. Mesela bu yaz free agent olacak David West olabilir. Böyle bir hamle gelmezse Thunder sadece her sezon playoff yapan bir takım olur.

New York'a bakınca, bu takımın şu anki kadrosu ilk turdan öteye gidemez. Paul'ü alırlarsa ne ala. Ancak bu da garanti değil. Şu anki duruma bakıp oyumu Thunder'a veriyorum.