Gönderen Konu: Slam Dunk Contest  (Okunma sayısı 22570 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
Slam Dunk Contest
« : 02 Şubat 2011, 17:58:14 »
Smaç yarışmasıyla ilgili yorumları bu bölümde yapabilirsiniz..

Katılımcılar: Blake Griffin, JaVale McGee, Serge Ibaka, DeMar DeRozan
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2011, 18:14:13 Gönderen: AoGVinsanity »
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
  • Heroes come and go...But Legends live for EVER!
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
Ynt: Slum Dunk Contest
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2011, 18:47:30 »
Son yılların en güzel yarışmalarından biri olacak.Griffin ve DeRozan favoriler.Ancak halk oylamasında Griffin fark atacağı için kazanmaya yakın.Benim en merak ettiğim kişi ise McGee.Sürpriz smaçlar yapmasını bekliyorum.
<<<Old School>>>  <<<New Generation>>>

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2011, 19:02:18 »
Grifin müthiş sıçrıyor çok estetik smaçlar yapıyor ama inşallah Shanon Brown gibi olmaz onun da hali. Benim favorim Grifin ve finalda potayı öpmesi halktan baya oy alır ama kendi seçimi. :D Jenings e ne oldu o da yarışmacı değilmiydi.

The legend in the area

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2011, 19:26:44 »
Grifin müthiş sıçrıyor çok estetik smaçlar yapıyor ama inşallah Shanon Brown gibi olmaz onun da hali. Benim favorim Grifin ve finalda potayı öpmesi halktan baya oy alır ama kendi seçimi. :D Jenings e ne oldu o da yarışmacı değilmiydi.
İlk açıklanan listede Jennings vardı ancak kendi isteğiyle yarışmadan çekildi ve yerine Serge Ibaka getirildi.

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2011, 20:04:53 »
Jennings'in yerine DeRozan getirildi..Bence 100 kat daha iyi oldu ama yine de güvenemiyorum..Son 2-3 sezondur kötü smaçlar.İstikrarlı bir düşüş içinde bu yarışma..
"Çok para kazanıyorlar, kazandıkları her sentin hakkını verecekler" Mike D'Antoni

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2011, 23:25:59 »
Griffin'in maç içerisinde yaptığı hayvani sertlikteki smaçlarına bakınca açık ara favori olduğu bir gerçek;ama çok daha ekstra şeyler bekliyorum ben. Maç içerisinde birilerinin üzerinden çok sert bir şekilde bastığı,ya da dışarıya gidecek topları yakalayıp smaçladığı için beni çok etkiliyor Griffin,Carter gibi yetenek fışkıran,yaratıcılık dolu smaçlar vurduğu için değil. Bakalım o konuda ne kadar başarılı Griffin,merakla bekliyorum...

Carter'ımsı smaçlar bekliyorum Griffin'den özellikle,yapmalı da mutlaka (zorunda sanki :D ),zira son senelerde yerlerde sürünüyor smaç yarışmaları... 

Favori Griffin,sürpriz DeRozan diyorum ben. Ama jürinin ne nane yiyeceği de belirsiz tabi,Griffin olmaz da DeRozan veya başkası harcanırsa şaşmam...

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Şubat 2011, 11:13:44 »
Jenings in gitmesi bence çok iyi olmuş saçma bir seçimdi zaten. Benim bir sorum daha var yayınlanıcak mı yarışma? Yayınlanacaksa kaçta hangi kanalda siz anladınız işte nasıl seyredebilicez :D

The legend in the area

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2011, 12:59:37 »
Jenings in gitmesi bence çok iyi olmuş saçma bir seçimdi zaten. Benim bir sorum daha var yayınlanıcak mı yarışma? Yayınlanacaksa kaçta hangi kanalda siz anladınız işte nasıl seyredebilicez :D
Ntv'de veya Ntvspor'da yayınlanacak, onu açıklarlar.All-Star'ın ilk günü(cumayı cumartesiye bağlayan gece) çaylaklar maçı, ikinci günü(cumartesiyi pazara bağlayan gece) smaç,üçlük,şut,yetenek yayınlanacak, son günde(pazarı pazartesiye bağlayan gece) All-Star maçı olacak.Saatini bilmiyorum onu da öğreniriz nasıl olsa..

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Şubat 2011, 23:19:48 »
Katılımcılar sağlam ama üç tane potaaltı oyuncu olması da ayrı bi nokta.. Favorim herkes gibi Griffin ama Çato'ya da katılıyorum son senelerde çok oyuncu harcadılar yani o da harcanırsa şaşırmam.. Son yıllarda smaç yarışması gerçekten hiç zevk vermiyor ama nedense bu sene sağlam bi yarışma izlicekmişiz gibi geliyo bana, katılımcılar sağlam.. Jennings'in olmamaması iyi oldu çünkü hem ben o adamın çıplak gözle bi smacını görmedim, hem de onu görmeye tahammül edemiyorum.. :) Halk oylamasanın da etkisiyle Griffin kazanır gibi tabi Derozan'ı da çöpe atmamamak gerekir o da tehlikeli işler yapabilir.. McGee de var tabi.. Bi daha düşündüm de bu sene katılımcılar hakkaten iyi ya.. :-D
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2011, 16:02:00 »
İyice bir şeyleri çıktı zaten yarışmanın.Hak edenlerin kazanamaması bir yana iyice şaklabanlığa döndü.Griffin'i merak ediyorum.Maçta abanıyor potaya ancak burada bir işlevi olmayacak onların.Şüpheliyim de açıkcası Griffin'den.Derozan'dan umutluyum , geçen sene ışık vermişti , daha üstüne çıkarabilir smaçlarını.

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
Ynt: Slam Dunk Contest
« Yanıtla #10 : 12 Şubat 2011, 20:36:22 »
Griffin finale çıkarsa(ki çıkar :D)Halk oylamasında banko birinci olur.Ben McGee nin kazanmasını istiyorum.Çok sempatik adam ve atletizmde Blake'den pek farkı yok.Potayı kırmaya çalışacağını düşünüyorum.Bakalım hayırlısı...

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 12 Şubat 2011, 21:32:18 »
Ben halk oylamasına tamamen karşıyım, sonuçlar hiç adil olmuyor..Şu anda bile düşünürsek Griffin'in herhangi bir halk oylamasında 2. sırada çıkma ihtimalii var mı.Yok yani, bu işi çıkartmaları çok saçma oldu bence..

Çevrimdışı Ringil

• Tolkien Fan
  • Yönetici
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Futbol
« Yanıtla #12 : 12 Şubat 2011, 22:22:10 »
Halk oylamasında sempati vs. işin içine girdiği için bu olayın mantıklı olduğu doğru tabi ama geçtiğimiz senelerdeki gibi jüri olduktan sonra bir şey de fark etmiyor pek.

Çevrimdışı raptors

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Şubat 2011, 02:41:12 »
Griffin favori ama DeMar DeRozan Griffin'i zorlayacak gibi gözüküyo

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 13 Şubat 2011, 09:19:40 »
Nate Robinson Howard ın üstünden bastığı smaç kesinlikle eminim 50 almazdı. Çünkü hepimiz gördük tamam yaptığı zor birşeydi ama Howard'dan destek aldı ve ona baya çarptı 45 falan alırdı bu smaç. Howard ın yüksek pota da rekor kırılmasın diye kısalttırıldı o nasıl bir adalet sen bir oyuncunun rekor kırmasına izin vermeme hakkını nereden alıyorsun. Howard rekor kırarsam baya oy alırım diye yaptı onu. Ben de halk oylamasına karşıyım iş tamamen smaçtan çıkıyor. Howard 1. olduğunda smaç basmamıştı. :)

The legend in the area

Çevrimdışı Barracuda

• Editör
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 13 Şubat 2011, 12:09:25 »
Aslında son yıllarda smaç yarışmaları kötü değil.. Yine orijinal eğlenceli smaçlar izliyoruz.. Tabi ara sıra saçmalıyosa kimisi(Geçen sene Shannon Brown gibi).. Smaç yarışmasının tadını kaçıran; jüriler oluyo hep.. Rudy Fernandez yanlış hatırlamıyosam 2009'da mı katılmıştı? Abi adam ne smaçlar bastı öyle ya.. Ama ilk turda elendi gitti.. Iguodala'ya yaptıkları terbiyesizliklerin haddi hesabı yok zaten.. Yani jüri adil olursa ve çok saçma bi uygulama olan, sadece para kazanmak adına yapılan halk oylamasında da doğru kişi seçilirse anca öyle çok zevkli bi yarışma izleriz.. Her türlü bu isimlerin smaçları bizi eğlendirir ama bu dediklerim de olmayınca organizasyonun tadı kaçıyor..
If something is rest in the past, just look at the future! You can't change anything!

Çevrimdışı Cool Ekrem C

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
    • En baba streetball sitesi
« Yanıtla #16 : 18 Şubat 2011, 23:42:25 »
Aslında son yıllarda smaç yarışmaları kötü değil.. Smaç yarışmasının tadını kaçıran; jüriler oluyo hep..

Aynen öyle. Jüri saçmalamazsa eğlenceli şeyler çıkar ortaya.

Bence DeRozan finale çıkamaz.

Griffin kesin finali görür.

Jüri böyleyken kim kazanır, tesbiti güç..
İmpossible is Nothing

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 19 Şubat 2011, 19:32:48 »
Aslında son yıllarda smaç yarışmaları kötü değil.. Smaç yarışmasının tadını kaçıran; jüriler oluyo hep..

Aynen öyle. Jüri saçmalamazsa eğlenceli şeyler çıkar ortaya.

Bence DeRozan finale çıkamaz.

Griffin kesin finali görür.

Jüri böyleyken kim kazanır, tesbiti güç..
Sonuçta finalde halk oylaması var.Durum böyle olunca Griffin'in finale kalıp kazanamama ihtimali mucize gibi bir şey oluyor..

Çevrimdışı atakanbakiskan

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 19 Şubat 2011, 20:00:46 »
blake griffin kesinlikle kazanır ama derozandan bir süpriz gelebilir

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Şubat 2011, 20:07:58 »
blake griffin kesinlikle kazanır ama derozandan bir süpriz gelebilir
Sonuçta smaç yetenekleri üst düzey oyuncular katılıyor oraya, içlerinden herhangi birinin finale çıkması veya şampiyon olması pek de sürpriz olmamalı.Ama yine tekrarlıyorum halk oylaması işin içine girdiği için finale kalan Griffin'in şampiyon olamaması tam bir sürpriz..

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Şubat 2011, 12:03:40 »
Derozon a müthiş haksızlık yapıldı ilk smaçı en az 47 48 alırdı süre yüzünden puan kırdılar ama Mc Gee son 12 sn de bastı smacı 50 yi aldı. Çok saçma oldu tamam Mc Gee müthiş birşey yaptı ona hakettiğini verdin o zaman Derozon a niye hakettiğini vermiyorsun. Grifin ben sonda basit birşey yapar sandım ama neydi o smaçlar ya arabanın üstünden bastı smacı ve topu Davisten pas alarak aldı müthişti.

The legend in the area

Çevrimdışı Cool Ekrem C

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
    • En baba streetball sitesi
« Yanıtla #21 : 20 Şubat 2011, 12:07:43 »
Helal olsun. Sonunda gerek yarışmacılarla gerek jüriyle 2000'den bu yana çok iyi bir yarışma seyrettik.

Griffin'in araba smacı abartıldı ama bence diğer smaçlar daha iyiydi. Mesela panyadan dönen topa dirsek sokması.

İmpossible is Nothing

Çevrimdışı alierdem

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 20 Şubat 2011, 12:12:00 »
Helal olsun. Sonunda gerek yarışmacılarla gerek jüriyle 2000'den bu yana çok iyi bir yarışma seyrettik.

Griffin'in araba smacı abartıldı ama bence diğer smaçlar daha iyiydi. Mesela panyadan dönen topa dirsek sokması.

Ben zorluk olarak değilde çok güzel bir şov yaptı seyirciye oynadı yani zaten oylar çok büyük ihtimalle ona gelecekti ama buna rağmen seyirciye onaması güzeldi. 2. smacını öyle birşey denemeyebilirdi çok olmayan birşey değil bir de Howard a bulaşılmasının ardından tepkisiz kalması kötü oldu ben bir rekor denemesi görmek istedim orada takım elbisenin içinde süperman kıyafeti çıkıcak ve rekoru kırıcak falan çok güzel olurdu.

The legend in the area

Çevrimdışı Alpay

• Mezarkabul
  • Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 20 Şubat 2011, 13:57:05 »
Tek kelimeyle harika bir yarışmaydı.Smaçlar müthişti, gösteriler, şov amaçlı hareketler hepsi inanılmaz renk kattı yarışmaya.5 yıldır All-Star organizasyonlarını izlemek için kalkan biri olarak smaç yarışması efsanesini ilk defa yaşadığım için çok mutlu oldum..

Çevrimdışı KİDD_Fan

• Editör
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • Sporla İlgili Her Şey
« Yanıtla #24 : 20 Şubat 2011, 14:26:59 »
Saygınlığını kaybetmeye başlayan yarışmaya inanılmaz bir taze kan katkıydı bu seneki.Yapılan smaçların hepsi harikaydı(McGee'nin sonuç belli olduktan sonra yaptığı smaç hariç...)Blake Griffin in halk oylamasında ezmesi muhtemeldi ama diğerlerinin onu baskı altına alması bile bu yarışmanın ne kadar iyi olduğunun kanıtıdır.

Beni en çok etkileyen smaçlar ise DeRozan'ın smaçlarıydı.McGee işin içine biraz süs katarak puanları topladı ama DeRozan'ın smaçları daha iyiydi bence.Finale kalsa DeRozan'ın McGee'den daha iyi iş çıkarabileceğini düşünüyordum ama olmadı.

Son smaçta Blake Griffin'in arabanın kaputunun üstünden geçmesi çok hayırlı oldu.Tam üstünden geçmeye kalksa çok ciddi bir sakatlık geçirebilirdi.Geçebilse daha büyük rezillik.Bu adam insansa diğerleri ne diye düşünürdüm valla:D