Gönderen Konu: Spurs Manu'nun Kontratı İçin Bekleme Kararı Aldı  (Okunma sayısı 5055 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Spurs Manu'nun Kontratı İçin Bekleme Kararı Aldı
« : 24 Ağustos 2008, 02:45:20 »
San Antonio Spurs'te, Manu Ginobili karmaşası yaşanıyor. Spurs'ün kontrat uzatmak için masaya oturması beklenen yıldız oyuncunun sakatlık durumu her şeyi erteledi.

Ayak bileğinden yaşadığı sakatlığın kariyerini tehlikeye atacak duruma gelmesi bir ihtimal olan Manu için Spurs'ün, kontrat uzatma görüşmelerini dondurduğu ve doktor raporlarını beklediği ifade edildi.

Yaşadığı sakatlığın oyun tarzı bakımından Manu'yu etkilemesi beklenirken, 31 yaşındaki oyuncunun ameliyat olma ihtimalide bulunuyor. Spurs'ün bu yaşananlardan sonra Manu için beklemede olduğu belirtildi.

--------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
Ynt: Spurs Manu'nun Kontratı İçin Bekleme Kararı Aldı
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2008, 09:02:13 »
ya manu'yu severim ya hernekadar spurs hegomonyasının sona ericek olmasına sevinsemde ginobili'yi izlemek keyifli oluyodu beah

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
  • geç artıq şu ilk turu!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2008, 10:25:00 »
Manu sakatlığına rağmen gitdi olimpiyatlarda ülkesini temsil etdi ama ne kadar doğru bilemem çünkü Arjantin Manu'suzda alırdı bronz madalyayı onu izlemek keyif oluyordu umarım çok bi değişiklik olmaz oyun tarzında

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2008, 11:47:55 »
  Madem sakattı neden olimpiyatlarda kendini zorladı anlamak mümkün değil,spurs doğru olanı yapıyor sakatlığı  spor kariyerini bitircek haldeyse spurs un elinde patlaması muhtemel.

Çevrimdışı 2pac

• <THUG|LİFE>
  • Rookie
  • **
  • 2PAC İS LEGEND AND LEGEND'S NOT DEAD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2008, 15:18:12 »
Manu daki ülke aşkına bak :-o
Kariyeri mecburi bitebilir ama o yinede milli takımda oynamak istiyor :alkış :alkış :alkış

SAS yeniden yapılanmayı yakın zamanda yapmak zorunda o yüzden 31 yaşındaki ginobili ile kontrat yenilemek istemiyebilirler ama onun yerine kimi alacaklar
LİFE BY THE GUN-DİE BY THE GUN

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2008, 15:46:51 »
Spurs beklemekle haklı sonuçta sakat bir oyuncu ile uzun vaadeli kontrat yapmak pek akıllıca olmayabilir..İyi bir oyuncu süphemiz yok ama sakat olması kötü bir durum..ha birde adama sorarlar madem sakattın neden olimpiyatlara gittin?

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2008, 16:11:58 »
Manu daki ülke aşkına bak :-o
Kariyeri mecburi bitebilir ama o yinede milli takımda oynamak istiyor :alkış :alkış :alkış

SAS yeniden yapılanmayı yakın zamanda yapmak zorunda o yüzden 31 yaşındaki ginobili ile kontrat yenilemek istemiyebilirler ama onun yerine kimi alacaklar

Milli takım onun gelecekte kazancağı paraları amorti mi edicek? Tamam olimpiyatlar önemli ama kısa vadede yaşancak başarılar için kendini neden bitirsin? 31 yaş genç değil ama en azından kendine bakarsa 4-5 sene  rahat basketbol oynar ama spurs yönetimde haklı kontrat verirlerse ellerinde patlaması muhtemel.

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #7 : 24 Ağustos 2008, 17:20:09 »

İçim yanıyor . Görüntü bugünkü maçtan , bronz maçı .

Çevrimdışı 2pac

• <THUG|LİFE>
  • Rookie
  • **
  • 2PAC İS LEGEND AND LEGEND'S NOT DEAD
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2008, 17:21:26 »
koşu yarışmalarındaki çıkış pozisyonunda gibi duruyor :D

bilindik manu nun maç heyecanı
LİFE BY THE GUN-DİE BY THE GUN

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Ağustos 2008, 17:26:46 »
Ewt çok hırslı oyuncu kazanmayı sewiyor ama olimpiyatlara katılcağına dinlense karıyeri için en iyisiydi arjantin onsuzda bişeyler yapabilirdi Spurs onun olimpiyatlara gitmesini istememişti doğal olarak Spurs'un tutumunu doğru buluyorum ellerinde patlayabilir.Zaten bu kadronun en fazla 1-2 senesi kaldı

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Ağustos 2008, 19:02:02 »
Sakatlık durumu daha belli olmadan kontrat yapılması aptalca olurdu zaten, kontrat yaptıktan sonra tüm sezonu kaçıradabilir, en iyisi beklemek. İnşallah sakatlık uzun sürmez.

--

• Ziyaretçi
Manu: Pişman Değilim / Mutlu Ve Gururluyum
« Yanıtla #11 : 25 Ağustos 2008, 01:28:24 »
Manu: Pişman Değilim / Mutlu Ve Gururluyum

Gregg Popovich'in istememesine rağmen Ulusal Takım ile Olimpiyatlara katılan ve Arjantin'in oynadığı, Amerika maçında sakatlanan Manu Ginobili, aldığı karardan dolayı pişman olmadığını söyledi.

Manu açıklamasında ;

''Ben Popovich'le konuştum. O beni anlıyor. Benim ne yapmak istediğimi. Ben bahse girerim eğer Pop da bir oyuncu olsaydı benim yaptığım şeyi yapardı. Ben aldığım karardan pişman değilim ve yaptığım şeyden dolayı mutlu ve gururluyum. Ülkem için yaptım bunu.'' dedi.

---------------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Ağustos 2008, 10:16:34 »
büyük oyuncu böyle olunuyo helal ginobili :alkış
her oyuncu olimpiyatlarda mücadele etmek ister yani arjantinde son şampiyon gitmezse aptallık olur.

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Ağustos 2008, 13:30:51 »
Helal olsun be ne büyük oyuncu böyle olunuyor ama karıyeri bitse arjantin yüzüne bakmaz gibi geliyor büyük bir riskin içine girdi hadi hayılısı bu açıklamadan sora umarım iyilesirsin Manu:D

Çevrimdışı Anto James

• Brotherhood
  • Rookie
  • **
  • T-mac LeBron Fan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 25 Ağustos 2008, 13:34:43 »
Her oyuncu milli takım için Nba kariyerini zedelemek istemez,Manu vatansever bir oyuncu olduğunu kanıtladı...
Hepimiz Jordan'ın yetenekleriyle doğabilirdik;ama çalışmadan asla gerçek Jordan olamazdık...   By Anto James

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 25 Ağustos 2008, 18:29:55 »
Özellikle bronz madalya maçında birşeyi farkettim.Daha doğrusu bu durumu son Dünya Şampiyonası'nda görmüştüm ama şimdi kesinleştirdim ve hatta teşhisi koydum : Manu Sendromu

Efendim durum kabaca şu : Maçın ister başında ister sonunda olsun,yetenekli ve takım oyununu benimsemiş oyunculardan kurulu olan ve Atina'da da bunu en üst seviyede gösteren Arjantin takımında,topu Ginobili'nin eline verip,kenarlara çekilip "Bakalım Manu ne yapacak?" şeklinde özetlenebilecek bir hastalık oluşmuş.

Şimdi detaylandıralım :

- Kaliteli playmakerlara sahip Arjantin takımında,neredeyse her üç pozisyondan birinde topu rakip potaya getiren adam Ginobili. Niye? Çünkü rakip yarı sahada,takımın en iyi savunmacısı,topu eline aldırmamak üzerine kurulmuş bir savunma mantalitesi ile adeta yapışıyor.Ginobili topu alabilmek için daha çok yoruluyor."Bir de topu Manu'ya verme derdiyle uğraşmayalım.Kendisi getirsin birinci elden."

- Hücumda ne bir set uygulaması,ne bir ikili oyun ne de perdeden çıkıp şut atmak yok.Dört oyuncu çiçek gibi açılıyor,Ginobili adamıyla başbaşa bırakılıyor.Manu içeri yüklenirse yardıma gelen savunmacını adamını görüyor ve sayı oluyor ya da el üstü zor bir şut atmak zorunda kalıyor.

- Son dakikalarda tüm kritik topları Ginobili kullanıyor.

- Savunmada da liderliği Ginobili'nin üstlenmesi bekleniyor.

- Yetmiyor,saha içi liderliği,takım arkadaşlarıyla konuşmak,onları motive etmek görevi de Manu'ya yıkılmış.

Oysa ortada Nocioni,Delfino,Scola,Oberto,Prigioni gibi adamların olduğu bir takım var.Ve artık şunu söylememde bir beis yok : Arjantin takımı Manu olmadan çok daha iyi oynuyor.Herkesin eline top değiyor.Daha organize,daha izlemesi keyifli bir takım çıkıyor ortaya.

Sonuç : Bence yıllardır dinlenme fırsatı bulamayan ve iflasın eşiğine gelmiş bir vücuda sahip Ginobili,Popovich'in telkinine uymalı ve bu yaz kendini yenilemeli ve oyununun zayıf yönlerini güçlendirmek için özel çalışmalar yapmalıydı.Çünkü meşhur Spurs hanedanlığının şampiyonluk için tek sıkımlık bir barutu kaldı ve bu sakatlık ve yorucu maç seriwsi sonrası,o barutta ciddi bir azalma sözkonusu.Hele ki yenilenemeyen ve genişleyemeyen,aksine daralan Spurs kadrosu düşünülünce.
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2008, 18:35:26 Gönderen: NYK »

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı Kq5

• CaptaiN Jac'K
  • Superstar
  • weLcome To ßoston Celtics Rasheed Wallace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 25 Ağustos 2008, 23:13:14 »
Bence Manu'nun takımda kalması daha iyi olabilir yani takım adına iyi olur çünkü manu kendini kanıtlamış bir oyuncu bunu tartışmaya gerek yok ama adam ülkesi adınada bir şeyler yapmak istiyor.

Çevrimdışı RenascenT

• Rookie
  • **
  • ORL
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 26 Ağustos 2008, 03:28:10 »
yazın dinleneyim gibi bir düşüncesi olsaydı o ginobili olamazdı zaten.. yazın ulusal takımını yalnız bırakmakla, sakatlıktan kaçarak büyük oyuncu olunmaz.. helal olsun..

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 26 Ağustos 2008, 05:35:52 »
Ben bu konuda bazı arkadaşlara pek katılmıyorum. Mehmet'ede böyle haksızlık yapıldığını savunmuştum. NBA'de 82 maçlık maraton ve bunun en sertinden play-offları var. Bu oyuncularda makine değil sonuçta. Ulusal Takıma katılıp katılmama hakları olacaktır ve her iki kararada saygı duyulması zorunludur bana göre.

Ben bu işten ekmek yiyorsam ve benim dinlenmeye ihtiyacım var ise ve kariyerim bu dinlememe göre şekillenecekse eğer Ulusal takım'dan affımı istemek en doğal hakkım.

Bundan dolayı ne vatanhaini olurum ne de başka bir şey.

Manu gitmeseydi vatanhaini olmazdı benim gözümde. Gitti diye de kahraman olmuyor.

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Ağustos 2008, 09:45:49 »
Manu gitmeseydi vatanhaini olmazdı benim gözümde. Gitti diye de kahraman olmuyor.
Valla abi Türkiye'de gitmese direk vatanhaini sayarlardı hiç acımadan.