Gönderen Konu: Stoudamire Takım Arıyor  (Okunma sayısı 9613 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

--

• Ziyaretçi
Stoudamire Takım Arıyor
« : 05 Eylül 2008, 01:43:24 »
13 yıllık NBA Veteranı, free agent point guard Damon Stoudamire yaptığı açıklama ile çok çalıştığını söylerken teklif beklediği belirtti.

Damon Stoudamire yaptığı açıklamada off season'da çalıştığını ve kendini forma soktuğunu söylerken kendisine takım aradığını belirtti. Stoudamire açıklamasında;

''Ben kendimi şuan iyi hissediyorum. Ve oynayabilecek düzeyde olduğunu düşünüyorum. Oynamak istiyorum ve bunun için çalışmalarıma devam ediyorum.'' dedi.

Stoudamire 13 yıllık NBA kariyerinde 878 maça çıktı.

--------------------------------
NbaTr/KE

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
  • geç artıq şu ilk turu!!!!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Stoudamire Takım Arıyor
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2008, 01:46:25 »
Houstona uyar bence tecrübesiyle uygun bir fiyata bağlayabiliriz sanırım

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2008, 01:59:34 »
Biz alabiliriz aslında. Şöyle adam akıllı, tecrübeli, güvenilir bir guarda ihtiyacımız var Alston'ın arkasına. Eldekiler daha genç ve tecrübesiz. Play-off'larda tecrübe lazım. Gerçi bu saatten sonra bizimkiler tecrübe kazanmışlardır ( :lol:) ama tecrübenin yetmediğini geçen play-off'larda B. Jackson'ın yaptıklarıyla gördük, adam bocaladı resmen. Hazır kendini kanıtlamaya çalışan birini bulmuşken kaçırmamak gerekir bence.

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2008, 02:00:44 »
bi an amare sandım ne oluyoruz lan diicektim unutmuşum bunu en son spurs'te havlu sallıyodu peh gitsin miami'ye

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
  • Sadece duvarlar Dönmez.....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2008, 02:09:15 »
@Black_sMoke tmacfatih

Houston'ın bu adama ne ihtiyacı var allah aşkına zaten belli bir sistemi oturtmaya çalışacaklar bu sene...Hiç ihtiyaçları yok arada Damon' ın girip saçmalamasına...Damon'u PG tecrübeli falan filan diye alcak GM 'nin aklına şaşarım...Alıcaklarsa bu adamı ancak iki üçlük atsın diye alırlar, yoksa öyle oyunu yönlendirsin, uzunları beslesin diye kimse almaz bu adamı...

« Son Düzenleme: 05 Eylül 2008, 02:16:03 Gönderen: duncan21spurs »

Çevrimdışı the_apo_1

• _ThE__ThUG_
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2008, 02:13:09 »
Pek bu salary cap olayından falan anlamam aslında, ama az çok anladığım kadarıyla şuan zaten cap'ın üstündeyiz ve fazladan para ödeyeceğiz...Yapacağımız bir kontrat daha, ekstradan fazla para ödememize neden olacak...Bence gerek yok böyle bi olaya onun yüzünden.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2008, 02:14:40 Gönderen: the_apo_1 »

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Eylül 2008, 02:20:48 »
Bu saydığın özellikler için alsınlar demiyorum zaten dikkatini çekerim. Sen sırf oyuncuya yoğunlaşmışsın, takımın durumuna göre de düşün bence. Takımın amaçları doğrultusunda bence güzel bir hamle olur, amacımız ne; play-off'larda başarı,bunun için ihtiyacımız  olan ne; güvenilir eleman. Head'e mi güvenecez yani, istikrarsızın Allah'ı o zaten... Hazır kendini kanıtlamak istiyorken ekstra oynayacaktır bence.
Salary falan uymuyorsa almasınlar tabi boşuna başa iş açmak gereksiz olur.

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Eylül 2008, 02:31:17 »
Demek istediğimi anlamamışsın...Houston bu sene öyle direk şampiyon olacak bi kadro kurmadı, onlardan daha iddialı takımlar var...Artest'in uyum süreci playoff tecrübesi filan derken bu sene bir deneme yılı olacakatır Rox için...Sonraki sene ise (eğer bu sene şampiyon olamazlarsa) benim Hornets ve Lakersla beraber en büyük adayım Rox....Dediğim gibi bu senelik Damon'ın düzen bozan oyununa ihtiyaç yok ama seneye böyle veteranlar şart...

Hazır kendini kanıtlamak istiyorken ekstra oynayacaktır bence.

Bu dediğine kendin inanıyor musun allah aşkına...Daha ne kanıtlayacak ki...Tek derdi para...DS öyle bir oyuncu değil...

Head'e mi güvenecez yani,

Aynen öyle , benchin en önemli elemanlarından üstelik şutuda Damon 'ı nkinden çok daha iyi...Gördük Damon'ın şutunu Spurs'te cezaları yollar diye aldık yattığıyla kaldı...

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Eylül 2008, 02:45:29 »
Abicim, benim "play-offlarda başarı"dan kastım 1. turu geçmek. Tabi ki amaç direk şampiyonluk değil... 3 yıldır bu engelde takılıyoruz, zaman azalıyor, oyuncular yaşlanıyor. Taraftarların daha fazla tahammülleri olmayacağını düşünebilirler. Onun için bence bu saatten sonra deneme gibi bi amaç olmaz.
Ben Damon'ın açıklamasından "bende hala iş var beni alın bak görüceksiniz" mesajı sezdim. Herkes farklı anlar, ben böyle anladım ve yorumumu ona göre yaptım.
Ayrıca Head'e güvenmek bence bir risk olur, şutu iyi olabilir ama güven vermiyor.

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Eylül 2008, 02:51:42 »
Head iki senedir Play-offlarda batırıyor gördük bunu minimumla bağlanabilir ama bakalım rox.com da zaten haberi var belki biz alırız ama almazsakta sorun olmaz ama alırsakta fena olmaz

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Eylül 2008, 03:05:16 »
Onu kastediyorsan öyle diyeceksin...Mevcut takım zaten rahatça ilk turu geçer saçma bir kontratın altına girmeye gerek yok...Üstelik gençlerin sürelerini çalacak yayarsız bir adama hiç ama hiç gerek yok...

Taraftarın tahammülü ne demek ya, o zaman NYK napsın dünyanın en sabırsız taraftar kitlesine ve en acımasız medyasına sahipler...

Açıklamada ne desin Onur "yolsuz kadlım be abiler bi kontrat verin de yolumuzu bulalım bizde mi desin" Tabi ki iyi hissediyorum hazırım gibi söylemlerde bulunacak...Bu saatten sonra kontrat bulmasının zor olduğunu biliyor ki böyle açıklamalar yapıyor...

@tmacfatih

Head batıyor da Rox çok ayakta sanki, takımı mı kurtarsın kalkıp çıkacak iki üçlük atacak bi top çalıcak bitti işte...Damon dan beklenen de bu değil mi alın size onun daha hızlısı daha genci daha sağlam şutu olan oyuncu...Stoudomire sakin kalabilen nerde ne yapacağını bilen bir oyuncu mu da sanki tecrübeli adam lazım diyorsunuz...

Veteran lazım olsaydı gidip Finley'i bağlarlardı, iki isimden de kaliteli...Dediğim gibi Rox'un bu sene öyle ahım şahım veteran katkılı süper bir bench'e ihtiyacı yok...Gidebildikleri yere kadar gidip diğer sene takviyelerle şampiyonluğa oynayacaklar...Tabi sürprizlere açığız şampiyonda olabilirler...
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2008, 03:07:15 Gönderen: duncan21spurs »

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Eylül 2008, 03:32:34 »
duncan21sprurs bana söylermisin Head iki senedir play-offlarda napıyor geçen yıl iyi bir sezon geçirip play-offlarda batırdı bu play-off istatistiğini vereyim toplamda 14/1 şut isabeti 6/0 üçlük 2/2  foul isabeti toplamda 4 sayı.Evet sadece 4 sayı 2 de top çalmış bu arkadaş istatistik olarak 0.8 sayı 0.4 rib 0.8 asist verimlilik puanı -0.8 ne diyim daha genç daha baskıyı kaldıramyo tamam onu geçtimde verimlilik puanı - yane ama şutuna bi lafım falan yok atınca atıyor beğendiğim oyuncu ama biz dedik sadeece Damon olursa iyi olur derinlik ve tecrübe kazanırız diye malum T-Mac in üstündeki yük dahada arttı ama alınmazsada hiç sorun olmaz

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Eylül 2008, 03:43:50 »
Hey allahım ya anlamak mı istemiyorsun anlamadım ki...Damon olursa derinlik falan olmaz sadece Rox'a kambur olur...

Arkadaş bir adamı izlemediysen onun hakkında yorum yapmayaksın...T-mac'in yükünü bu adam mı hafifletecek ? Güldürme beni...Ne derinliğinden bahsediyorsun aynı türde bir oyuncunuz var işte hangi takım sahibi gereksiz bir kontrat verilmesini dolayısıyla lüks vergisi ödemeyi kabul eder üstelik hali hazırda L.Head gibi aynı kalitede bir oyuncun varken...Bu riski alacak adam yok piyasada...

Bi kaç istatistik vermişsin ya aç bi bak bakalım Damon neler yapmış Playoff'larda...Hadi boşverdim playoffları normal sezonda ne yapmış D.Stoudamire Spurs'teyken havlu sallamaktan başka...Regular Season da hayır gelmeyen adam playofflarda Rox ' a katkı yapcak ha...Doğru kaçan şut sayısına top kayıplarına katkı yapar ama haklısın orda...

Çevrimdışı bangkook61

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Eylül 2008, 03:46:37 »
bu adamın oyun kurma yeteneği nelson dan iyimi acaba? öyleyse magic için fena olmayabilir
a little Half Man Half Amazing

Çevrimdışı TP

• Turkish Delight
  • Superstar
  • ...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 05 Eylül 2008, 03:47:52 »
Kısacası;
Rox'ta Damon gibilerine (Jackson) verilen süre Head'a verilseydi (Adelman tarafından) , Houston'da bu sezon için guard sıkıntısı olmazdı.

Rudy!Rudy!Rudy!

--

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 05 Eylül 2008, 03:49:39 »
Yalnız Hakan, Popovich'de Damon'ı kullanmayı fazla denemedi. Yani ona güvenmediğini açıkça belli etti. Bu noktada verimi otomatik düştü Damon'ın ki Spurs'e geldiğinde ondan katkı bekleniyordu. Boş bir adam olduğunu düşünmüyorum. Rockets'a giderse aman aman işler yapmaz ama en azından Rockets'ın yeni kimliği içersinde o da gaza gelerek bir şeyler yapabilir. Sonuçta bu tip veteran oyuncular için bulunduğu takımın ortamıda önemli. Rockets şuan istekli bir takım Damon da bu istek sayesinde hırslanabilir.

Çevrimdışı duncan21spurs

• No Trashtalk
  • Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Eylül 2008, 03:55:27 »
Yapma abi nasıl şans vermedi, sezon başında direk 2. PG olarak oynadı...Sonradan Popovic de anladı Damon'dan bi halt olmayacağını ve takıma zarar verdiğini(!)Ben de nasıl heyecanlanmıştım geldiğinde şutlarıyla süper katkı yapar filan diye ama boş çıktı...Geçmiş artık ondan aynı Nick van Exel de olduğu gibi...Bazı veteranlar vardır hala katkı verirler ama bazıları vardır sadece yatmaya gelirler...Bende diyorum ki Spurs'ün düştüğü hataya düşüp te boşu boşuna vermesinler şu adama kontrat...L.Head 'e güvenmeyip Damon'u alırlarsa büyük hata yaparlar...

Çevrimdışı RenascenT

• Rookie
  • **
  • ORL
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Eylül 2008, 08:25:14 »
rox'un bu sene alışma süresi, seneye şampiyonluk adayı demek bana göre yanlış..  zaten ron ron'un kontratının son senesi.. seneye ne olacağı hiç belli değil.. bu sene başarı olursa kalır zaten, öle alışma süresiydi senesiydi diyip başarısızlık halinde başka takıma gider.
ayrıca rox için bu noktada başarı kesinlikle 1. turu geçmek değil..

damon'a gelince, insanlar ismini duyunca niye heyecanlanır bilmem, ama rotasyonda sırıtmadan hatta işi de iyi-kötü kıvırabilecek bir guard, o kadar da olumsuz bakmamak lazım..

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 05 Eylül 2008, 10:31:13 »
d. stoudemire geçen sene full havlu sallayarak nası koskoca spurs yönetimini kandırdıysa aramızdanda bi kaç arkadaşı kandırması pek abes kaçmamalı.
 zaten b.barry ve l.head varken damon'ın şutunada ihtiyac olmaz.

Çevrimdışı wiltchamberlain

• Last Sixer Fan
  • Starter
  • Basketbol tarihinin en büyük oyuncusu
    • Profili Görüntüle
    • SIXERS
« Yanıtla #19 : 05 Eylül 2008, 10:42:46 »
Valla Royal Ivey'i almasaydık bizim için iyi bir seçim olabilirdi. Tecrübeli bir oyuncu. Andre Miller'ı yedeklemiş olurduk ama bizde salary cap'in üstündeyiz galiba

I LOVE SIXERS

Elton Brand WELCOME TO PHILLY

Çevrimdışı BlacK_SmokE

• Ayın Üyesi / SixouL
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Eylül 2008, 13:29:59 »
Houston'ın en büyük amacı 1. turu geçmek, en büyük amacına ulaştın mı başarılı olmuşsun demektir. Sadece başarı demekle hata etmişim kabul ediyorum açmam gerekirdi konuyu. Ama bence böyle, istediğiniz kadar da kızın, bence böyle...
Şimdi bu kandırma olayını geçelim. Herkes kendi yorumunu yapıyor, ben adamın açıklamasından böyle anladım. Herkesin kendi görüşü vardır. Burda kimse kimseden akıllı değil...
Spurs ve Houston birbirlerinden tamamen farklı takımlar. Sistemleri farklı, bulundukları konumları farklı, amaçları farklı. Spurs kendini kanıtlamış sağlam bir takım, o yüzden Damon'a fazla tahammülleri kalmadığı için adamı doğru düzgün oynatmadılar bile. Adam aynı sezonda Memphis'te 21 dakika oynamış, Spurs'te hoopp 13 dakika. Yani demek istediğim bir takım ölçü değil, hele hele bu takım herkesin kolay kolay barınamadığı Spurs'se... Benim görüşüm; Houston'ın sistemine de uygun amacına da uygun ve de Houston'da iş yapar. Damon asla Jackson gibi bir oyuncu da değildir bana göre. Neyse bu tüm yazdıklarımı Kemal abinin dediği bu cümle özetliyor; "Sonuçta bu tip veteran oyuncular için bulunduğu takımın ortamıda önemli."
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2008, 13:56:26 Gönderen: BlacK_SmokE »

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 05 Eylül 2008, 15:53:29 »
Houston'ın en büyük amacı 1. turu geçmek, en büyük amacına ulaştın mı başarılı olmuşsun demektir. Sadece başarı demekle hata etmişim kabul ediyorum açmam gerekirdi konuyu. Ama bence böyle, istediğiniz kadar da kızın, bence böyle...
Şimdi bu kandırma olayını geçelim. Herkes kendi yorumunu yapıyor, ben adamın açıklamasından böyle anladım. Herkesin kendi görüşü vardır. Burda kimse kimseden akıllı değil...
Spurs ve Houston birbirlerinden tamamen farklı takımlar. Sistemleri farklı, bulundukları konumları farklı, amaçları farklı. Spurs kendini kanıtlamış sağlam bir takım, o yüzden Damon'a fazla tahammülleri kalmadığı için adamı doğru düzgün oynatmadılar bile. Adam aynı sezonda Memphis'te 21 dakika oynamış, Spurs'te hoopp 13 dakika. Yani demek istediğim bir takım ölçü değil, hele hele bu takım herkesin kolay kolay barınamadığı Spurs'se... Benim görüşüm; Houston'ın sistemine de uygun amacına da uygun ve de Houston'da iş yapar. Damon asla Jackson gibi bir oyuncu da değildir bana göre. Neyse bu tüm yazdıklarımı Kemal abinin dediği bu cümle özetliyor; "Sonuçta bu tip veteran oyuncular için bulunduğu takımın ortamıda önemli."
Aynen katılıyorum bizim ilk amacımız ilk turu geçmek olacaktır biz illada Damon gelsin demiyoruz ama gelirse fena olmaz kadroya derinlik katar çünkü takımızın sakatlık kabusları gına getirdi artık ha Damon herşeyi çözcekde demiyorum ama spurse Tony Parkerin sakat olduğu zaman geldi kötü görüntü çizdi fakat bana kalırsa Spurs fazla şans vermedi ona burda bunları tartışcak değilim ama takımımızın daha büyük bir sorunu var bana göre, yao'ya hala bir back-up bulamadık bulsak fena olmaz hani

Çevrimdışı Murat

• Lifeless#24
  • All-Star
  • Kes Sesini..!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 05 Eylül 2008, 17:30:42 »
Houston Rocketsta guard pozisyonunda kimler var?Sayalım..Head,Alston,..Gerek var mı Damon stoudemire bence yok..Zaten bu üç oyuncu varken rotasyonda fazla yer bulamaz,ha bazen sg oynar o ayrı ama head ve alston bu takımı sırtlar öyle yada böyle..Takım zaten tecrübeli sadece şansızlar o kadar..Sağlam bir yao ve  t-mac olursa sahada 1turu geçmesine imkan yok Rocketsin..Yani bu adam gerek yok..

Gerek duyması gereken bence bir takım var bu adama o da Hornets..Pargo gitti ve paulu yedeklicek iyi bir guardları yok..Damon aradıkları ilaç olur bence..Paulu iyi yedeklicek oyun bilgisine ve tecrübeye sahip..Bence hornetse gitse takıma daha yararlı olur ve gereken süreyi alır..
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2008, 19:31:52 Gönderen: Murat »

Çevrimdışı NYK

• The Doc
  • MVP
  • McClaaaaaaaane!!!!!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 05 Eylül 2008, 17:44:26 »
Neyin derdindesiniz?

Adama 50 milyonluk okntrat falan bağlayacak kadar salak değil kimse.900 bin dolarlık veteran minimumu ile bir yıllık sözleşme imzalarlar.Yedekte havlu sallar,ponpon kızlarla kırıtır,su falan dağıtır.İhtiyaç olursa girer,iki şut atar,ihtiyaç olmazsa da havlu sallamaya devam eder.

@ duncan 21 : Ne demek "alışma yılı" ? Artest'in bu yıl kontratının son senesi ve bu yaz sınırsız free-agent olacak.Kimin ne yapacağını bilemezsin.Rockets elinde tutamayabilir Artest'i.Yaşlanan ve sürekli sakatlanan bir T-Mac ve Yao ikilisi ile belki de son şans bu Rockets için.

Ayrıca senin mantalite ile düşünürsek,bu yıl Boston'un şampiyon olması olacak iş değil.

Yippi Ka Yey motherfucker...

Çevrimdışı tmacfatih

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 05 Eylül 2008, 17:50:06 »
Neyin derdindesiniz?

Adama 50 milyonluk okntrat falan bağlayacak kadar salak değil kimse.900 bin dolarlık veteran minimumu ile bir yıllık sözleşme imzalarlar.Yedekte havlu sallar,ponpon kızlarla kırıtır,su falan dağıtır.İhtiyaç olursa girer,iki şut atar,ihtiyaç olmazsa da havlu sallamaya devam eder.

@ duncan 21 : Ne demek "alışma yılı" ? Artest'in bu yıl kontratının son senesi ve bu yaz sınırsız free-agent olacak.Kimin ne yapacağını bilemezsin.Rockets elinde tutamayabilir Artest'i.Yaşlanan ve sürekli sakatlanan bir T-Mac ve Yao ikilisi ile belki de son şans bu Rockets için.

Ayrıca senin mantalite ile düşünürsek,bu yıl Boston'un şampiyon olması olacak iş değil.
Aynen katılıyorum adama verilse bile minimum kontrat verilcek ne gerek varki uzatmaya bu sezon bana göre son şansımız oldu oldu bu sene en azından 1. turu geçmek şart Artestinde kontrat yılı bu sene T-Mac in son şansı bence