Gönderen Konu: Streetball Crossover Dersleri  (Okunma sayısı 64886 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Twist.Of.Fate

• NBA Draft'ında
  • !!..Save_Us.Y2J..!!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Streetball Crossover Dersleri
« Yanıtla #75 : 14 Temmuz 2008, 00:41:56 »
Abicim Bunlar Nedir Ya? Bende Kendimi Mr.Streetball Sanıyordum :)... And1 ile yakından ilgilenene kadar

Çevrimdışı B-Aksöz

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 24 Ağustos 2008, 12:29:28 »
Arkadaşlar bumerangla bacak arasından geçmeyi başaramadım ama diğerlerini yaptım.

Çevrimdışı Anto James

• Brotherhood
  • Rookie
  • **
  • T-mac LeBron Fan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 31 Ağustos 2008, 13:14:26 »
Ben bumerang ve şu çevrelemenin bir üst modeline benzer şeyler yapanları gördüm...Bir dahakine sorup öğreneceğim inşallah...
Hepimiz Jordan'ın yetenekleriyle doğabilirdik;ama çalışmadan asla gerçek Jordan olamazdık...   By Anto James

Çevrimdışı Wilt_Barti

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 07 Aralık 2008, 13:48:02 »
abi ben bu bacak arasında geçme dışında yapıyorum bumerangı tornadoyu rahat hareketler
"Her zaman kendine güvenme ben 100 sayı 45 rebaund almış olabilirim fakat şans olduğunu unutma"
                                                Wilt Chamberlain

Çevrimdışı 2K9

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 04 Ağustos 2009, 22:48:19 »
Beyler Ben Yeni üye oldum kendi çapımda güzel yapıyorum bişiler rakibmin yanına yaklaşıyorum sektiriyorum ve arkasından topu atıyorum alıyorum bacak arasından yapmıyorum :D

Çevrimdışı KB266

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 02 Şubat 2010, 00:51:33 »
Hot Sauce'un tüm hareketlerini biliyordum fakat nasıl uygulayacağımı bilemiyordum özellikle bumerangı öğrenmem çok iyi oldu

Çevrimdışı qlpcqn

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 28 Mart 2010, 19:55:33 »
benim okulda streetball turnuvaları başladı sizce crossover yapmam dogrumu. :dance
« Son Düzenleme: 28 Mart 2010, 19:57:46 Gönderen: qlpcqn »
°°°∂αℓℓαѕ мανєяι¢кѕ°°°

Çevrimdışı murat0154

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 14 Haziran 2010, 11:49:24 »
Yha Arkadaşlar biri  bana yardım etsin ben hareketleri izleyemyorum nasıl izleye bilirim

Çevrimdışı lordmelih

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 02 Mart 2011, 17:01:19 »
Ya fotoğrafları  yenilermisiniz acaba...

Çevrimdışı M3fast

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 25 Mart 2012, 12:34:12 »
fotoğrafları göremiyorum :s

Çevrimdışı kara32adam

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 24 Ocak 2013, 18:02:15 »
abiler ben 14 yaşındayım bumerangı falan yapabiliyorum AMA BU HAREKETLERİN HEPSİNİ NASIL YAPABİLİRİM VE KENDİMİM NASIL Geliştirebilirim acil cvp yazarsanız sevinirim:D
Odamın hayaletisin sessizliğine aşıqım S.K

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • If They Say Why Why ? Tell'em That is Human Nature
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #86 : 24 Ocak 2013, 18:51:23 »
Selam kardeşim ben de 25 yaşında bir abin olarak sana bir iki şey söylemek isterim.
Ben de bir çeşit streetballer sayılırım..Fakat son yıllarda üniversite sebebi ile ve sivas gibi kışın hep kar ve fırtına altında olan bir şehir de olduğum için son 2 yıldır biraz gerileme oldu..Ama 2001-2010 yılları arasında ki yoğun basketbol deneyimime dayanarak şunu diyorum ki.... CROSS-OVER HİÇ BİR ŞEYDİR ?!? ...

Gerçekten... bizde ne hareketler denedik...Benim bir dönem yaşadığım uzun süreli bir hastalık ve ailemin istememesi sebebiyle gençken basketbol kulüp ya da takımlarına istenmeme rağmen gidemedim..o yüzden benim olay sokaklar ve açık kortlar oldu... Bumerang, Killer Cross-over, Criss Cross, Zip Hop, Re-Cross, spin-cross, soin fake ve daha nice cross over hareketi eğer gerçekten kullandığın elinin %90 üzerinde normalde kullanmadığın elinin de % 70 üzerinde hakim değilsen ya da neredeyse ikisinin de eş konuma gelene kadar hiç bir şey dir....Ve Cross-Over esasen el değil ayakla alakalı bir şeydir... Foot-Work denilen şey ve iki eline de hakim olan bir top sürücüsü olman ilk önemli şeydir....Yani keşke bana da bir anlatan olsaydı zamanında ....Gençler hemen hareketlere başlamak istiyor.... Ben sana şunu söyliyeyim dünyanın en iyi basketbolcusu denilen Michael Jordan çok çok fazla hareket türüne sahip olsa da tüm cross-over ve foot work hareketleri 2-3 hareketin türevlerinden gelmektedir... 1.si JAB Step yani bizim pivot adım dediğimiz şey. Sabit olmayan ayağında bir yöne gidecekmiş gibi gösterip aslında arkada sabit adıma geçip yön değiştirip onun üzerinden çok güçlü bir ilk adıma rakibin yanından top koruyarak geçmeye dayanır...Jab Step Drill diye yazarsan youtube da izlersin...Bu tüm cross-move ların atasıdır ve bence bunu mükemmele kavuşturmadan diğerlerine geçmemek en güzelidir....

2.si cross-overla arasında ya da başlamadan önce yapılan şut ve pas feyklerinde yapılan bir yanlış var oda omuzun ya da dirseklerinde vermen gerek ve parmak uçlarına yükselmen gereken bu feyklerde gençlerimiz hep sadece kafasıyla feyk verir ve yaptığını düşünür evet kafa gfeyki bir iki tuğladan ayaklara ve tahtadan gözlere sahip adamı geçersin ama daha fazlasını değil....Fake ler gerçekçi olmalı savsak değil ve vücut merkezinden şaşmamalısın....

3.sü Cross-over esnasında ellerini ya da ayaklarını sürekli ya da ara ara takip etmen gerekiyorsa en kral hareketi bile yapıyorsan o hareketi yapmaktan vazgeç ve bakmaksızın top sürme kabiliyetlerine çalış ;)

Önce basit temeller çift el top kontrolü// Bakmadan Top Kontrolü// Kontrollü ve sert feykler// ve Jab Step mükemmelleştirme( pivot adımı ile cross sonrası rakibini geçerken attığın o ilk adımın birleşimidir Jab Step bir bakıma)  Bunları tamamladıktan sonra istediğine çalışabilirsin..Jamal Crawford da olursun, Derrick Rose da :D :D
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2013, 18:53:07 Gönderen: Flash »

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı kara32adam

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 24 Ocak 2013, 20:00:53 »
Abi öncelikle hastalığından dolayı geçmiş olsun jab step drilli izledim daha doğrusu adının jab step drill olduğunu bilmiyordum :D bakmadan top sürebiliyorum hatta hiç bakmaya bile gerek görmüyorum feykleri senin dediğin gibi yapmıyordum sadece kafamı kaldırıyordum. jab step drillin o kadar önemli bi hareket olduqunu bilmiyordum . çalışacaqım. top sürmem son 3-4 ay önce çok kötüydü hep topa bakardım şimdi çok iyi olduqunu söylüyor gittiğim kulüpteki koçlar bacak arası belarkası hep sini çok iyi yapabiliyorum rivörs artık nasıl yazılıyorsa bilmiyorum neyse :D  teşekkür ederimbu bilgileriverdiğin için abi :D <chicago>  <orlando>  <miami>

Çevrimdışı Flash

• MVP
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #88 : 24 Ocak 2013, 23:03:27 »
Sağolasın kardeş... Ayıpsın;) gençlere yardım etmeyi severim hele bir de basketçilerse :D .... bu arada söyliyeyim... o dediğin ''reverse'' diye yazılıyor ;) ... Y JAb step pası aldıktan sonra harekete hiç başlamamışsan başlarken göstediğinnin dersi yönde ilk adımla hızlanma ve bu sırada da topu korumaya yönelik çok temem bir hareket öğrenmelisin yani... O hareket öğrenince üzerine o kadar çok şey inşaa edebiliyorsun ki ;) ... İzleme artı pratik işidir... Temel hareketleri oldukça iyi yapabildikten sonra işin şov kısmına geç...Ama şova da ihtiyacımız var o ayrı... Malesef bizim koçlarımız bu tarz şeylere karşı olsa da eğer temel hareketlerin iyi olursa ve oyun için de doğru kararlar alırsan..Maç içinde istediğin şovu yapmanada kimse karışamaz... Ayrıca bir Chicago lu daha görmek süper ;) .... Sen Rose la başladın Chicago ya ben de Jordan la başlayanlardan :D hehe..

Gerek topu sektirirken gerekse topu korurken dirseklerini ve kalçanı kullanmayı unutma ;) ..Başarılar kardeşim..

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

Çevrimdışı Flash

• MVP
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
« Yanıtla #89 : 24 Ocak 2013, 23:21:29 »
Bahsettiğim Jab Step olayı ile ilgili de sana 4 tane link öneriyorum kısaca kafa karıştırmadan anlatıldığı için arada farklar olacaktır. Ama sen kendin belirlersin..Ayrıca sahada nasıl kullanıldığını görmek istersen Michael Jordan, Kobe Bryant, Dwyane Wade, Paul Pierce, Kevin Durant bu 5 li bunu en iyi kullanan beşli belki de ok ?!?
Tabi ingilizcen ne seviye bilmiyorum ama genelde basketbol terimleri kullanılıyor ve görsel anlatımlı olduğu için kavrarsın... Önce pivot ayağını seçmenle başlıyor hepsi zaten :) .. Bu arada topu alırken elinden geldiğince iki ayağını da aynı anda yere gelecek şekilde bir pozisyon da al, çünkü böyle olduğunda savunmacıyı şaşırtma oranının 2 katına çıkar ;)

Şimdi linkler=

http://www.youtube.com/watch?v=RUanVq08lF4

http://www.youtube.com/watch?v=YHjvl8qCQqM işin uzmanından

http://www.youtube.com/watch?v=9hXT8O7q5xI

http://www.youtube.com/watch?v=CUvOXzf7TVk

kolay gelsin ;)

Çevrimdışı kara32adam

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 25 Ocak 2013, 11:54:13 »
tekrar teşekkür ederim şimdi daha iyi anladım  <chicago> :bom: bir chicagolu olarak :D