Gönderen Konu: Ve Houston Tekrar Nba'de  (Okunma sayısı 7532 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alexi Utkan

• Magic Alexi
  • Starter
  • yenı olan her şey daha güzeldır
    • Profili Görüntüle
Ve Houston Tekrar Nba'de
« : 26 Eylül 2008, 23:07:11 »
Bir dönemin yıldız oyuncularından eski all-star Allan Houston New York Knicks'le konrat imzaladı.Basına açıklama yapan NYK başkanı Donnie Walsh Allan'dan beklediklerinin belli olduğu ve bunu alacaklarını inandığını söyledi.Houston ise tekrar Nba'de olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.37 yaşındaki oyuncu diz sakatlığı hakkında ise şu anda dizim gayet iyi dedi.NYK yönetimi külup sırı gereği kontrat detaylarını açıklamadı.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2008, 23:32:08 Gönderen: wadeutkan »

Çevrimdışı Flash

• MVP
  • If They Say Why Why ? Tell'em That is Human Nature
    • Profili Görüntüle
    • Kahraman Baykuş
Ynt: Ve Houston Tekrar Nba'de
« Yanıtla #1 : 27 Eylül 2008, 11:39:45 »
En iyi fundamentala sahip şutörlerden biri.. NYK tarihinin en iyi 5 skorerinden biri....Nostaljiyi her zaman sevmişimdir.... Zamanında en kabarık kontratlardan birinin üzerinde haksız yere yatan bir oyuncu konumundaydı..Şimdi adını temizlemeye geldi...... Hoşuma gitti.... Aynısını geçen sene Miami de Penny yapmaya çalıştı ama olmadı...

''Beni zirveye yeteneğim getirmiştir, Ancak hala burada olmamı sağlayan karakterimdir!'' Michael Jordan

İşte günümüz zıp çıktı yıldızlarına örnek bir laf ;)

Çevrimdışı Knicks_Lee_Wolkii

• Rookie
  • **
  • always KnicKs
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2008, 13:49:24 »
bu takımda oyuna grdıgınde 3 lüklerı atmaya dewam etsın bence bu katkısı bıle yeter :) crawford un heryerden salladıgı 3 lüklerin sayısı azalmıs olur hem :)

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
    • www.myspace.com/lordapo
« Yanıtla #3 : 27 Eylül 2008, 15:59:39 »
En iyi fundamentala sahip şutörlerden biri.. NYK tarihinin en iyi 5 skorerinden biri....Nostaljiyi her zaman sevmişimdir.... Zamanında en kabarık kontratlardan birinin üzerinde haksız yere yatan bir oyuncu konumundaydı..Şimdi adını temizlemeye geldi...... Hoşuma gitti.... Aynısını geçen sene Miami de Penny yapmaya çalıştı ama olmadı...
Hiç sanmam aziz dostum flash gordon ,o benim için 1999 daki finalden sora scoot layden tarafından gereksiz yere verilen kol gibi kontrata güvenip yatışa geçen eski new york yıldızı olmaktan öteye gidemez.

bu takımda oyuna grdıgınde 3 lüklerı atmaya dewam etsın bence bu katkısı bıle yeter :) crawford un heryerden salladıgı 3 lüklerin sayısı azalmıs olur hem :)
  Ya ne saçmalıyorsun sen?Allan houston dan yüksek performans mı bekliyorsun?Aklın mantığın bunu kabulleniyor mu sende maşallah zekenin nbatr şubesi gibi konuşuyorsun birde şu abuk subuk yorumlarına son
ver benide rezil ediyorsun forumda hayret birşey ya :x

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #4 : 27 Eylül 2008, 16:08:18 »
  Ya ne saçmalıyorsun sen?Allan houston dan yüksek performans mı bekliyorsun?Aklın mantığın bunu kabulleniyor mu sende maşallah zekenin nbatr şubesi gibi konuşuyorsun birde şu abuk subuk yorumlarına son
[/quote]

Abi sakin ol ya... Bunda birşey yok.Houston kariyeri boyunca %40 civarı yüzdeyle onamış 3'lüklerde.Şimdi 37 yaşında aynı istikrarı tutturması biraz zor.Ama Houston az gelen şutörlerden biri. Bir beklenti olması normal.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Eylül 2008, 16:32:40 »
  Benim manyak derecesinde knickerbocker oldumu biliyorsun dimi?Bu adi şerefsizin 20 m $ alıp larry brown lu  sezonda yan gelip yatıp bana ne sakatım diyerek yattını (takımın en çok ihtiyacı olduğu zaman) sorada parası bitince geri döndüğünü sölesem ne dersin.Kariyeri boyunca % 40 ile oynaması 37 yaşında bu ortalamarla oynucak oldunu göstermez.Bak bu adamın 99 daki finalde koca pat,letrall ve oak dan fazla payı var ama unutma benim için layden dan kontrat kapıp son senelerinde sakatım deyip yan gelip yatan adam olarak kalıcak ve bu durumda nası sakin olurum ya :? Jamal e kurban olim çocuk istikrarsız ama geçen sene takımı o sırtladı yane bu malak ne edicek karakterli biri olsa buyursun takıma önder olsun hayret birşey ya yorum da yapamıcaz forumda :x

Çevrimdışı Ç@to_Wade

• Hersikiministratör
  • Moderatör
  • Superstar
  • MVP!
    • Profili Görüntüle
    • NBA Tr
« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2008, 16:48:31 »
Yok abi doğru söylüyorsun.Ben de diyorum zaten 37 yaşında aynı istatistiği yakalaması zor diye ama çok sert yazmışsın biraz sakin ol abi.Seninle basket bilgisi ki özellikle NYK hakkında tartışamam ama dediğim gibi sakin ol abi.

Çevrimdışı vence

• Persona non grata
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Eylül 2008, 17:00:00 »

aman hocam  :lol:

Allan Houston şut stilini en çok sevdiğim basketbolculardan biridir. Şahane şut atar, en azından atardı. Tek eksiği basketbolun salt şuttan ibaret olduğunu düşünmesiydi. Çok da dengesiz atardı sayıları, bir maç 40 atıp diğer maç 10 atabilirdi. İstikrarı yoktu. Lakers'a attığı 50 küsür sayı hala gözlerimin önünde. Knicks'e de epey sağlam bir kontrat tokadı vurmuştu. Komik bir şekilde kendi ismiyle de anılan(Allan Houston Rule) ve Micheal Finley'in, Reggie Miller'ın, Brian Grant'in(ve benzeri birçok yüksek kontrat-0 katkı ile oynayan oyuncuların) kontratlarının waive edildiği amnesty clause ile serbest de bırakılmadı(Jerome Williams'a selam olsun, İsiah büyüksün).

Şimdi yapacağı katkıyı konuşmak gerekirse, eskiden yaptığı şeyi yapmaya devam edecek, kısaca şut atacak. Evet yaşı ilerledi, bugün 37 yaşında fakat bu oyuncu fiziksel mücadele yapmayacak. Şutörlerin elinde, kolunda, bileğinde çok önemli bir sakatlıkları olmadığı sürece ilerleyen yaşları oyunlarını çok fazla etkilemez. Bir başka deyişle Shaq gibi, Hakeem'in yaşadığı gibi ilerleyen yaşında trajik düşüşler yaşamazlar.

Houston'ın run&gun'a uyumu hakkında bir iki laf etmek lazım. Knicks zaten savunma yapmayacağı için savunma yönü sorun olmasa da, Houston'ın o tempoyu kaldırıp kaldıramayacağı sorun. 2004'te sakatladığı dizi ne durumda görmek lazım. Ameliyat olmadığı için 2005 senesinde ancak 20 maç oynayabilmiş sonrasında da basketbolu bırakmıştı. Dizi tamamen iyileşmediyse bir o tarafa bir bu tarafa nasıl koşacak? Koştu diyelim, ne kadar koşabilecek. Houston tahminimce 10 dakika civarında süreler alarak 6-7 sayı ortalamalar tutturabilir. Ve evet, maç başına 1 üçlük filan da istatistik yapar gibime geliyor, ne de olsa tarihin en çok üçlük atan oyuncular listesinde ilk 10'da. Run&gun'da bol bol şut şansı olacaktır. Asla eskisi gibi patlamalar beklemiyorum fakat yararlı olacaktır. Şayet oynayabilirse tabi.

99'da Miami'ye gönderdiği üçlük ve "i will forever be a knick and a new yorker" sözleriyle Knicks'in, en azından benim izleyebildiğim döneminin sembollerinden biridir. Hoşgeldi, inşallah boş da gelmemiştir.
Cobarde Gallina Gasol ( Cesur Yürek Gasol )

Çevrimdışı ::.number.::

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Eylül 2008, 17:19:18 »
Hmm iyi bir oyuncu New York Knicks için çok yararlı...Ama kendisine iyi bakması gerekiyor...

Çevrimdışı Alexi Utkan

• Magic Alexi
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Eylül 2008, 23:11:09 »
Valla washda soylemış zaten bekledığımız belırlı diye ama her halde kısa süreli bir antlaşma yaptılar yanı bellı olamaz yine sakatlanır masallah :D

• Rookie
  • **
  • always KnicKs
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Eylül 2008, 00:59:27 »
lordapo bu kdar sert olma hakkın yok.. sen rezıl olmazsın benm msjlarımla ben olurum. kımsenın senın gıbı dusunme zorunlulugu yada sana katılma zorunlulugu yok. buda benım gorusum.dogru yada yanlış. herkes sana nasıl saygı duyuyorsa sende genele saygı duymalısın. houston icin gerektıgı an gırdıgınde yıne 3 lük sayılarından bekledıgımı soyledım. we emın ol nba dekı cogu oyuncudan daha ıyı yapar yıne bu 3 sayı işini. ve benım gorusum houston, jamaal'ın heryerden sallamasına bır nebze olsun engel olucaktır. ve bu jamaal ında yuzdelı atmasına isine gelıcektır. bu oyun mac icinde 10 dakıkada olsa bize yetebilir.

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Eylül 2008, 04:39:16 »
  Sen çok şey bekliyorsun gözüm.Bu adam 37 yaşında sağlık durumu ne kadar yeterli belli olmayan belkide takımın bozuk olan kimyasını iyice berbat edicek biri benim gözümde.Allah aşkına kaç senedir takımı takip ediyorsun? 94 ve 99 daki finalleri izledin mi?Çıplak gözle allan houston u izledin mi?Neyse umarım senin dediğin olur takıma pozitif katkı sağlar ki (hiç sanmıyorum) bende sölediklerime pişman olurum ama unutma bu takımı rahmetli red holzman  mezardan kalkıp takımın başına geçse kurtaramaz ve iddaa ediyorum bu takım 30 galibiyeti zor geçer bu sezon.

• Rookie
  • **
  • always KnicKs
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Eylül 2008, 12:48:50 »
sende haklısın tabıkı. ama houston bunu yapabılırde yapamayabılırde. bızım takımda potansıyel war. curry oldukca ıddalı gelıo. d-Lee zaten takımın belkıde arka planda kalan en ıyı oyuncusu.digerleri zaten malum. aslında potansıyel war. zaman gectıkce az da olsa guclenmeye baslayan doguda bızım takımımız en azndan %50 galıbıyet barajına ulaasacagına ınanyorum. bakalım bekleyıp gorucezz

Çevrimdışı Alexi Utkan

• Magic Alexi
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Eylül 2008, 12:50:50 »
sende haklısın tabıkı. ama houston bunu yapabılırde yapamayabılırde. bızım takımda potansıyel war. curry oldukca ıddalı gelıo. d-Lee zaten takımın belkıde arka planda kalan en ıyı oyuncusu.digerleri zaten malum. aslında potansıyel war. zaman gectıkce az da olsa guclenmeye baslayan doguda bızım takımımız en azndan %50 galıbıyet barajına ulaasacagına ınanyorum. bakalım bekleyıp gorucezz
curry iddali mi :D O 7'di senedir iddali

• Rookie
  • **
  • always KnicKs
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 28 Eylül 2008, 12:53:54 »
ben adamın dedıgını soyluyorum. adamı ben calıstırmadım ya butun yaz boyunca :D herkes bsyler soyluyor. bakalım bırazda olsa umut war ıste :D

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 28 Eylül 2008, 14:53:17 »

Ya sen fazla gaza gelmişsin gözüm.Eddie curry den ne köy olur ne kasaba,zach randolph olduğu sürece o ayı anca pota altında camış gibi dikilir.David lee ye mike d antoni nin süre vereceğini nerden bilion ki run & gun da savunma yapmak her zaman arka plandadır.David lee hamal işlerini layığı ile yapar ama asla elde tutulur bir skorer olamadı ki etkili bir orta mesafesi olsa zaten takımda banko ilk beşte oynardı.Yüzde elli galibiyet hayal  olur keza doğuda toronto,sixers,boston ile aynı gruptasın batı zaten cehennem keza bobcats bile larry brown u alıp iddaa lı durumda ki ben takımın şu anki durumuna hiç güvenmiyorum 30 galibiyet üstü başarıdır.
   Bu sene new york da  sistem oturursa çok göze hoş gelen bir basketbol oynucak belkide nba tv de daha çok maçımız yayınlancak ama unutmamak lazım savunma her zaman başarıyı getirir.Tek tesellim duhon,chandler ve gallo dan çok şey beklemem özellikle chandler ve duhon takımda run&gun a uygun isimler olarak göze çarpıyorlar.Mike gallo ya randolph yada curry den daha fazla sürede verebilir keza en çok güvendiği isim durumunda neyse pre season başlıcak bir iki güne görücez neyin ne oldunu.

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 28 Eylül 2008, 14:53:42 »
ben adamın dedıgını soyluyorum. adamı ben calıstırmadım ya butun yaz boyunca :D herkes bsyler soyluyor. bakalım bırazda olsa umut war ıste :D

Herkes birşeyler hep söylüyor.Ama saha dışında..Knicks oyuncularının çoğunun son zamanlarda saha içinde "Shit, i missed again" dışında bir şey söylediklerini görmedim..
"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 28 Eylül 2008, 15:06:45 »
  Larry brown geldiği sene marbury sapan saçma gaza getirici mesajlar verdi takım klip tarihinin en kötü derecesini aldı hatta draft hakkını bulls a verdiği içinde üçün birini aldı bu bir,geçen senede marbury manyağı bu sene farklı olucak dedi koca sene yattı sakatım diye değişen bir şey olmadı üstüne drafttan alakasız şekilde takımda bol miktarda olan bir forvert seçildi.Eddie curry başladı açıklamaya sanki adam 30 kg vermiş run&gun da tazı gibi koşucak hale gelmiş gibi konuşuyor ki (hiç sanmam) o yüzden 99 dan beri herkez gaza geliyor bende gaza geliyorum.Pre season da ak kara belli olucak hafiften ama kasımda lig başlasın 10-12 maç oynuyalım eğer seri mağlubiyetler başlarsa walkie talkie biladerim

Sözlerini hatırlatıcam sana bende umut 99 finalinde söndü donnie walsh geldi dedim olur  mu ama bu da layden  ve zeke den beter çıktı o yüzden çok zor.....

• Rookie
  • **
  • always KnicKs
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 28 Eylül 2008, 15:11:34 »
abıcım dıyorsunkı 30 galıbıyet ve ustu basarı dıosun. 30 olsun sansa kazanablecegımız galıbıyetlerde olsun yanına. n bılım yenmemız beklenmeyen bı denver ı bı utah ı bı hawks ı sacto yu yenmek gıbı bu tarz takımları yada kendı dengımız takımları ( bıze denk takım warmı bılmıyorum ama ) bu takımları yenersek play off yapacagımıza ınanıyorum. yada bunu ıstıyorum :D cok seymı ıstedım :D

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 28 Eylül 2008, 16:08:56 »
abıcım dıyorsunkı 30 galıbıyet ve ustu basarı dıosun. 30 olsun sansa kazanablecegımız galıbıyetlerde olsun yanına. n bılım yenmemız beklenmeyen bı denver ı bı utah ı bı hawks ı sacto yu yenmek gıbı bu tarz takımları yada kendı dengımız takımları ( bıze denk takım warmı bılmıyorum ama ) bu takımları yenersek play off yapacagımıza ınanıyorum. yada bunu ıstıyorum :D cok seymı ıstedım :D

Güzel kardeşim ben bu takımdan umudu kesmedim ama dediğim gibi rotasyondan yönetime yanlış çok,marbury jarome james ,jared jefriess gibi takımda çok para almalarına rağmen bir iş yapmayan adamları temizlemeden zor.Elinde lee,chandler,gallo,duhon gibi takımda iş yapacak adamlar var ama yetmiyor.Neyse pre season başlar o zamna herşey belli olur bende senin gibi her sene olumlu düşünüyordum ama sezon içinde olanlar beni demoralize ediyor ne yazık ki o yüzden fazla umuda kapılamıyorum umarım ki bu sene en azından 30 galibiyeti  geçeriz yada karambole de olsa play off yaparız.Denk takımlara gelirsek kimin ne yapacağı belli değil doğuda  4-5 güçlü takım dışında takımlar denk düzeyde ama unutma neyin ne olacağını bilemeyiz.

• Rookie
  • **
  • always KnicKs
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 29 Eylül 2008, 01:34:29 »
ıns abı ıns. artık bu takımı yukarılarda gormek ıstıyoruzz...şu duzelmekte olan doguda,dogu tam duzelmeden barı bu sene şu halımızle play off yapsak dıyorum...artık sansın bıraz yuzumuze gulmesı gerek... :(

Çevrimdışı Araz

• J-RiCh
  • Rookie
  • **
  • In the life To stay Kill. Emeka Okafor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 29 Eylül 2008, 02:22:50 »
Bakalım nasıl performanslar segileyecek merakla bekliyorum inş bir sorun olmaz NYK için :-)

Çevrimdışı lordapo

• | Knickerbocker |
  • MVP
  • SG-Turk Tau'ri
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Eylül 2008, 09:19:40 »
ıns abı ıns. artık bu takımı yukarılarda gormek ıstıyoruzz...şu duzelmekte olan doguda,dogu tam duzelmeden barı bu sene şu halımızle play off yapsak dıyorum...artık sansın bıraz yuzumuze gulmesı gerek... :(
Bimukabele ama bu kadroda çer çöp temizlenmeden ve sistem oturmadan zor keza play off yapsakda alt sıralardan yapıcaz büyük ihtimal ki o zaman detroit,boston yada sixers ın kucağına oturcaz direk keza bu takımlarla kafa kafaya gidicek kadroya sahip olmamıza rağmen oyuncularımızın geçen senelerdeki performansları beni endişelendiriyor.Keza takım run&gun oynucak bu sene ki savunmaya elveda dicez bu saydığım takımlar bunu af etmez ve randolph,curry gibi ağır savunmadan bihaber oyuncularda ekmeklerine yağ sürer keza benim için bu sene 30 maç üstü başarıdır.Allan houston a gelirsek umarım 20 m $ lık vukuatını temizlemek için geri döndü eğer gene sakatlanıp yatışa geçerse en kallafi küfürlerimi yicek.

Çevrimdışı Cpzai3

• TheOnlyHornetsFan
  • All-Star
  • Van Gölü Squirtle'ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 29 Eylül 2008, 12:01:42 »
Bkz. Penny Hardaway

Zerre farkı yok olayların bence.Houston deneyi de elde patlayacak.Adamı tanımasam abilik yapar dicem de...
"Ölüme sayılan günler özgürlüğe sayılsın diye düştü yola Mahir.Bastı tetiğe..."

"Erdal EREN gülümseyerek avukatına göz kırptı.Sonra çatılmış üç direğe baktı.Dimdik sehpaya yürüdü.Tıpkı Deniz gibi.Tıpkı hücre arkadaşı, Necdet gibi."

• Rookie
  • **
  • always KnicKs
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 29 Eylül 2008, 12:58:50 »
bnce houston farklı. :)