Gönderen Konu: Yunanistan Ligi(HEBA)  (Okunma sayısı 43643 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
Yunanistan Ligi(HEBA)
« : 03 Ağustos 2006, 12:12:04 »
Yunanistan Ligi ile alakalı konuları,gelişmeleri ve haberleri bu topicte yazalım.
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2008, 13:33:28 Gönderen: Mustafa »

Çevrimdışı RonRon

• All-Star
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yunanistan Ligi
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2006, 12:28:47 »
Yunanistandan'dan bazı transfer haberleri:  Panathinaikos:Papanikolaou,Alvertis ile tekraranlaştı,Dikoudis veSiskauskas ve Javtokas' aldı fakat Lakovic'i kaybetti.  Olympiakos: Printezis, Harissis, Schortsianitis ile tekrar anlaştı,Ryan Stack and Giannis Bouroussis,Domercant,Sconnie Penn,Macijauskasile imzaladı.Koç olarak da Pini Gershon'u getirdi.Kazlauskas takımdan ayrıldı.  Aris:Jeremiah Massey,Panteliadis,Tsaldaris ile anlaştı..                     

Çevrimdışı trepagnier

• Ülkerspor Delisi
  • All-Star
  • Euroleague Profesörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Ağustos 2006, 11:20:42 »
Bu arada Panathinaikos Athens  Nba ligi takımlarından Detroit Pistons'tan Tony Delk ile anlaştı.
Bu arada bir dönemde Ülkerspor forması giyen ve beklentileri veremeyen Efthimos Rentzias basketbolu sakatlığı nedeniyle bıraktığını açıkladı.
Aris yunan guard Savas Eliadis ile anlaştı.
Paok geçen sezon Panathinaikos forması giyen Sırp oyuncu Vlado Scepanovic ile anlaştı.
Aris geçen sezon Zalgiris Kaunas forması giyen Simonas Serapinas ile anlaştı.
Olympiakos Pireus Ncaalerde Syracuse forması giyen oyuncu Gerry Mcnamara ile anlaştı.
Paok geçen sezon Aris forması giyen Dimitros Charitopoulos ve Olympiakos forması giyen Lazaros Agadakos ile anlaştı.
Panionions geçen sezon Olympiakos forması giyen şutör oyuncu Nikos Chatzis ile anlaştı.
Aek Athens geçen sezon İtalya Ligi'nde forma giyen Abd'li oyuncu Paul Mcpherson ile anlaştı.
Panellinions geçen sezon ülkemizde Gs forması giyen skorer oyuncu Malik Dixon, Cibona Zagreb forması giyen Damir Rancic ve Aek Athens forması giyen  Michalis Pelekanos ile anlaştı.
Maroussi Honda geçen sezon Olympiakos forması giyen genç litvanyalı oyuncu Renaldas Seibutis ile anlaştı.
Makedonions geçen sezon ülkemizde Erdemirspor forması giyen Dwayne Jefferson ile anlaştı.

« Son Düzenleme: 29 Eylül 2006, 10:53:22 Gönderen: trepagnier »
I Miss You Ülkerspor turn again to my life

Çevrimdışı Kaan Mert

• Zep (çıtır :P )
  • MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2006, 14:50:23 »
  Hornets'ta  kötü bir sezon geçirdikten sonra Olimpiakos'a giden Litvanyalı guard Macijauskas dün gece büyük bir şanssızlık yaşadı.. Olimpiakos'un Scafati ile oynadığı hazırlık maçının 5.dakikasında yere düşen oyuncunun aşil tendonundan  sakatlandığı belirtildi.. Tedavisine hemen başlanan oyuncunun tendonu koparsa 6-8 ay basketbol oynayamayacağı.Kopmazsa 3-4 aylık bir tedaviden sonra basketbol oynayacağı kaydedildi..

Çevrimdışı trepagnier

• Ülkerspor Delisi
  • All-Star
  • Euroleague Profesörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2006, 11:16:12 »
  Hornets'ta  kötü bir sezon geçirdikten sonra Olimpiakos'a giden Litvanyalı guard Macijauskas dün gece büyük bir şanssızlık yaşadı.. Olimpiakos'un Scafati ile oynadığı hazırlık maçının 5.dakikasında yere düşen oyuncunun aşil tendonundan  sakatlandığı belirtildi.. Tedavisine hemen başlanan oyuncunun tendonu koparsa 6-8 ay basketbol oynayamayacağı.Kopmazsa 3-4 aylık bir tedaviden sonra basketbol oynayacağı kaydedildi..
Olympiakos için inanlımaz büyük bir şanssızlık olmuş ama onun yerini yapacakları başarılı bir transferle kapatacaklarını zannediyorum.

Çevrimdışı trepagnier

• Ülkerspor Delisi
  • All-Star
  • Euroleague Profesörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Eylül 2006, 23:10:12 »
Bu sezon yaptığı flaş transferlerle ülkesinde yapılacak Final Four'a katılmak isteyen yunan ekibi Olympiakos Pireus geçen yıl Paok formasıyla izlediğimiz ve bir dönem de ülkemizde Efes Pilsen forması giyen hırvat guard Damir Mulaomerovic ile anlaştı.Bir süre önce litvanyalı Arvydas Macijauskas'ın sakatlığıyla büyük bir şok yaşayan yunan ekibi bu transferle birlikte litvanyalı skorerin yerini doldurmuş oldu.Damir Mulaomerovic önümüzdeki sezon Olympiakos Pireus forması giyecek.

Çevrimdışı Gencay

• Manyak Efesli
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Eylül 2006, 12:21:27 »
Olympiakos Pireus bu hamleyi yaparak Macijauskas'ın yerini pek doldurmamış olsada takımda olası bir guard sorununu ortadan kaldırmış oldu.

olası bir guard sorunu göremiyorum aslında ben,penn-mcnamara-papamakarios gibi üç guard şimdide muaomeroviç...

valla buldukları iyi oyuncuyu alıyorlar...

Çevrimdışı Kaan Mert

• MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #7 : 28 Eylül 2006, 09:20:01 »
  Yunanistan Kupası'nda Panathinaikos ezeli rakibi Olimpiakos'u 79-71 yendi...Panathinaikos'ta Becirovic 18 Tomasevic 14 sayı kaydetti..Olimpiakos'ta ise eski E.Pilsen'li Domercant 19 sayı bulurken Schortsanitis'in 11 sayılık çabaları galibiyete yetmedi...

Çevrimdışı trepagnier

• Ülkerspor Delisi
  • All-Star
  • Euroleague Profesörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 28 Eylül 2006, 10:57:45 »
Panathinaikos gerçekten sezona fırtına gibi başlamış.Sloven oyuncu Sani Becirovic gerçekten yoncalara uyum sağlamış gözüküyor.Eğer Panathinaikos yakaladığı bu havayı devam ettirip biraz daha takım olursa çok büyük işler başarır.

Çevrimdışı trepagnier

• Ülkerspor Delisi
  • All-Star
  • Euroleague Profesörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Ekim 2006, 17:59:22 »
Aris TT Bank, Panathinaikos'dan Fark Yedi

Euroleague’de C Grubu’nda temsilcimiz Fenerbahçe Ülker ile aynı grupta yer alan Aris TT Bank, Yunanistan Ligi’nin (HEBA) ilk haftasında deplasmanda karşılaştığı geçtiğimiz yılın lig şampiyonu Panathinaikos’a 82-69’luk skorla mağlup oldu.

Euroleague’de B Grubu’nda yer alan Panathinaikos mücadeleye hızlı başladı. NBA patentli oyuncu Tony Delk ve Robertas Javtokas ile farkı açan Panathinaikos ilk periyodu 18-5 önde tamamladı. İkinci periyotta da farkı korumayı başaran Panathinaikos devreyi 42-24 önde bitirdi. Üstün oyununu ikinci yarıda da sürdüren Panathinaikos son 10 dakikaya 68-42 önde girerken maçı da 82-69’luk skorla mağlup oldu.

Panathinaikos’da Tony Delk 20 , Robertas Javtokas 14, Sani Becirovic ise 11 sayı ile mücadeleyi tamamladı. Aris TT Bank’da ise Terrel Castle 21, Simonas Seraphinas 11 sayı ile mücadeleyi tamamladı.

PANATHINAIKOS (82): Fragisko Alvertis, Tony Delk 20, Dusan Sakota 3, Sani Becitovic 11, Mike Batiste 7, Ramoun Siskauskas 3, Nik Chatzivrettas 5, Dimos Dikoudis 7, Costas Tsartsaris, Dimitrios Diamantidis 3, Robertas Javtokas 14, Dejan Tomasevic 9

ARIS TT BANK (69): Terrell Castle 21, Giorgos Sigalas 1, Dimitri Tsaldaris 9, Simonas Seraphinas 11, Marios Matalon, Mike Wilkinson 7, Kevin Fletcher 5, Spiro Panteliadis 5, Jeremiah Massey 8, Gianni Giannoulis 2

1.PERİYOT: 18-5
2.PERİYOT: 24-19
3.PERİYOT: 26-18
4.PERİYOT: 14-17

Çevrimdışı Gencay

• Manyak Efesli
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Ekim 2006, 22:47:17 »
panadan rahat galibiyet,geniş rotasyon...

euroleague hazır gibiler...

Çevrimdışı Kaan Mert

• MVP
  • Why So Serious ?
    • Profili Görüntüle
    • Kaan Mert's
« Yanıtla #11 : 28 Kasım 2006, 11:00:51 »
    Shaq Değilim Sofoklis'im 

Olympiacos'un Shaquille O'Neal'e benzerliği nedeniyle "Baby Shaq" lakabını alan yıldızı Schortsanitis'ten özel açıklamalar. 

Türk basketbolseverleri ilk olarak onu, geçen sezon Olympiakos forması ile Efes Pilsen'e karşı Avrupa Ligi'nde seyretti. Müthiş fiziği ve adı ile dikkat çekiyordu: Sofoklis Schortsanitis. Herhalde devşirme bir ABD'li olmalı diye düşündü herkes. Ama gerçek farklıydı. Sofoklis'in takımı Olympiakos, Efes Pilsen ile oynamak için geçen hafta İstanbul'daydı. Önceden sözleştik, İstanbul'da buluştuk. Avrupa'da 'Baby Shaq' lakabı ile tanınan Sofoklis, ilginç açıklamalar yaptı: "Annem Kamerunlu, babam da Yunan. Babam, Kamerun'da mühendis olarak çalışırken, annemle tanışıyorlar. Ben 2 yaşındayken de politik sebeplerden dolayı Kavala'ya göç ediyoruz. Orada annesi Türk olan bir de arkadaşım vardı. Maalesef ismini hatırlamıyorum."
AVRUPA DAHA İLERDE
Basketbola Iraklis'in altyapısında başlayan Sofoklis, 2003'te L.A.Clippers tarafından draft edilmiş. Gerisini ondan dinleyelim: "2003'te Clippers beni seçtiğinde çok gençtim ve NBA'de fazla süre alamayacağımı düşündüm. İtalya'nın Cantu takımına transfer oldum. Orada anahtar oyuncu rolünde, fazla süre aldım, tecrübe ve güç kazandım. Şimdi de Olympiakos'tayım, Euroleague'de oynuyorum. Burada mücadele çok zor ve bence gerçek basketbol Avrupa'da oynanıyor." Japonya'daki Dünya Şampiyonası'nda Yunanistan finale kadar çıktı. Gasol'suz İspanya karşısında da mutlak favoriydiler. Ama kazanan İspanya oldu. Sofoklis'e 'Neden yenildiniz?' diye sorduk: "Evet herkes bizi favori gösteriyordu. Ama bu basketbol. Sahaya çıkıp mücadele etmeden, savaşmadan kazanamazsınız. Tek bir oyuncu takım demek değildir. Gasol onların anahtar oyuncusuydu, oynamadı. Diğerleri de daha fazla konsantre oldular, daha fazla inandılar veşampiyon oldular. "

LAKABINDAN RAHATSIZ
Fiziği yüzünden 'Baby Shaq' diye anılmaktan rahatsız olduğunu söyleyen Sofoklis, "Ben Shaq değilim. Evet, o çok büyük bir isim. Ama fiziğiyle oynuyor ve onu asist yaparken görmedim. Ben Sofoklis'im, kendime ait bir tarzım var. Bir gün birini 'Baby Sofo' diye bana benzettikleri takdirde bu bana gurur verir. Eğer idolden bahsetmemi istiyorsanız Olajuwan, Karl Malone, David Robinson'u size sayabilirim. 21 yaşındayım ve hala en iyi özelliğim ne bilmiyorum. Her geçen gün tecrübe kazanıyor, oyunumu geliştiyorum. Her zaman en iyi olmak ve beni seyretmeye gelenleri etkilemek istiyorum" diyor.

ÖNCE AKIL...
Güçlü fiziğinin bir avantaj olduğunu kabul ediyor Sofoklis: "Basketbol fiziksel bir oyun ama en önemlisi aklınızı kullanmanız. Afrikalı oyuncuların fiziksel üstünlüklerinin yanına Avrupalı mantalitesini koyamadıkları düşünülür. Ben iki tarafın da en iyi yanlarını aldım ve doğru kombinasyon da bu. Avrupa'da çekindiğim hiçbir oyuncu yok. Evet, bundan 4 yıl önce sorsaydınız size korktuğumu söylebilirdim ama bugün yok."

SİZ DE İYİSİNİZ
Tanıdığı Türk oyuncuları soruyoruz. Başlıyor saymaya: "Kaya Peker, İbrahim, Mehmet Okur, Hido ve Ermal Kuqo'yu çok iyi tanıyorum ama bunların dışında Türk Milli Takımı da gerçekten çok iyi oyunculara sahip. Japonya'daki maçı unutamam." Röportaj bitiyor. Olympiakos 6 maçtır yenemediği Efes'ten tarihi bir yenilgi daha alıyor. Sofoklis bu maçta fazla oynamıyor ve İstanbul'dan boynu bükük ayrılıyor.

SABAH

Çevrimdışı Gencay

• Manyak Efesli
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Kasım 2006, 22:01:07 »
shaq'ın asist yaptığını görmemişmiş...peh!

yesinler!!!

Çevrimdışı RonRon

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Kasım 2006, 22:04:08 »
Sofo'nun Efes maçında kullanılmamasına çok şaşırdım,sakatlığı falan mı vardı?

Çevrimdışı Gencay

• Manyak Efesli
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 28 Kasım 2006, 23:17:21 »
Sofo'nun Efes maçında kullanılmamasına çok şaşırdım,sakatlığı falan mı vardı?

gershonun zıp zıp ve hızlı transantionlarına karşı bir taraflarını kaldıramadığı için oynatılmıyor...

sofo savunmada bloğa çıkmışken,olympiakos basketi yedikten sonra karşı potada sete başlamış oluyor :-P

Çevrimdışı RonRon

• All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 29 Kasım 2006, 20:52:00 »
O da doğru tabi de Sofo da ne olursa olsun Euroleague'de 5 dk. oynatılacak adam değil.
Avrupa seviyesinde inanılmaz bi fark yaratabilecek bi oyuncu...

Çevrimdışı Göksel

• Haislip Hastası
  • Starter
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 31 Ocak 2007, 21:05:54 »
Olympiakos'dan pota altına takviye...
Olympiakos top16 için pota altını güçlendirmek amacıyla power forvet sam hoskin ile anlaştı.sam hoskin sadece euroleague maçlarında forma giycek.rusya liginde 16.3 sayı 7.6 ribaunt ortalamalarını tutturdu.

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 12 Haziran 2007, 08:29:32 »
Yunanistan Ligi'nde play-off serisi ikinci maçında Olympiakos kendi evinde ağırladığı Panathinaikos'u 76-72 yenerek seriyi 1-1'e getirdi.Tabi Panatihanikos'da bir yorgunluk hakim Eurolegue şampiyon oldular.

http://www.turkbasket.com/avrligleri_detay.asp?m=1073&hid=31529

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #18 : 15 Haziran 2007, 04:58:23 »
 Panathinaikos 2-1 öne geçti
 Oaka spor salonunda oynanan 3.maçta gülen taraf 86-85 ile Panathinaikos oldu.Bu sonuçla beraber seride durum 2-1 yoncalar lehine geldi.Baştan sona çekişme içinde geçen maçta,son dakikada daha iyi oynayan yoncalar kazandı,maçın sonunda her iki takımda kazanma şansına sahipti,84-84 eşitlik varken,Olympiakos'un guard'ı Penn gittiği serbest atış çizgisinden ½ ile dönünce 85-84 öne geçen taraf deplasman takımı oldu.Son hücumda sahneye euroleague final-four’unda Mvp seçilen Diamantidis çıktı. Tsartsaris’in kaçırdığı şut sonrası topu tamamlayan Diamantidis takımını da galibiyete taşıdı.
  Maçın sonunda sahneye çıkan Diamantidis maçı 10 sayı 7 ribaunt 4 asist ile tamamlarken, maçın en skorer ismi olan Batiste 22 sayı 11 ribaunt ve Tsartsaris ve Tomasevic 15 sayı ile maçı noktaladı.
 Olympiakos’da ise maçın en kritik serbest atışlarından birini sayıya çeviremeyen Penn 20 sayı 5 ribaunt 4 asist yaptı,onun dışında Bourouris 15 sayı 7 ribaunt,Macijauskas 14 sayı 4 asist  ile maçı noktaladı.
 Serinin 4.maçı Pazar günü Olympiakos’un sahasında oynanacak.

>>Nbatr

Çevrimdışı Gencay

• Manyak Efesli
  • All-Star
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 03 Temmuz 2007, 12:41:28 »
tab baldwin paok ile anlaşmış.yine orta seviye bir takımın başına geçti.hayırlı olsun...

Çevrimdışı Torres#9

• " El Nino "
  • MVP
    • Profili Görüntüle
    • LazioMania
« Yanıtla #20 : 03 Temmuz 2007, 12:54:21 »
 Tab Baldwin'in Banvit'te uyguladığı sistem gerçekten takıma cuk diye oturduydu,savunmada sürekli değişen savunma anlayışı,hücumda da üçgen hücum varyasyonu takımı başarıya taşımıştı.O gittikten sonra da zaten Banvit epey bir bocalama dönemi yaşadı.Paok Yunanistan'da Panathinaikos-Olympiakos'dan sonra gelenler içinde en tehlikeli takımlardan biri,bu sene ilk turda elendiler ama gerçekten Olympiakos'a çok kök söktürdüler, şimdi başlarına Baldwin gibi bir kurt hoca geçti,üst sıraları daha da zorlayabilirler şimdi ki halleri ile..

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 03 Temmuz 2007, 14:16:12 »
Tab hoca yine orta halli bi takımı çalıştıracak.Takımı ilk 3 e girdirebilecek bir koç.

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Temmuz 2007, 21:39:15 »
Şunu yazmadan geçmek istemedim...

Yunanistan Birinci Ligi (HEBA)'nde artan seyirci ilgisi bilet satışlarını patlattı. 1999-2000'de toplam 104082 bilet satışı geride kalan sezon yaklaşık 3 katına ulaştı. 2006-2007 sezonunda 30 haftalık normal sezonu 299.442 biletli seyici izlerken, ortalama seyirci sayısı 9702'e ulaştı.

http://www.turkbasket.com/avrligleri_detay.asp?m=1073&hid=32035

Yunan liginde Pana-Olmpi-Aris bizde FenerbahçeÜlker-Efes-Telekom ne fark var.Hiç yok hatta bizde daha kaliteli takımlar var onların son sırdaki takımlarını yeneblecek..Ama bir türlü şu milleti sahalara çeemedik gitti.Erifler bir senede ne kadar bilet satmışlar....

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 25 Temmuz 2007, 21:39:36 »
Sezonu Euroleague şampiyonluğu da bulunmak üzere 3 kupayla kapatan Panathinaikos, Dinamo Moskova'ya giden Robertos Javtokas´ı yerine Andrija Zizic 2 yıllık sözleşme imzaladı. Geçtiğimiz sezon Olympiakos´da forma giyen 27 yaşında ve 2.07 metre boyundaki Hırvat pivot kariyerinde aralarında Split, Cibona Zagreb ve Barcelona gibi önemi takımlarda forma giymişti.

Olympiakos'da coach Pini Gershon ile yıldızları barışmayan Zizic, geçtiğimiz sezon forma giydiği 22 maçta 24.5 dakikalık süreye 12.2 sayı, 5.2 ribaund, 1.0 asist, 0.5 top çalma, 2.0 top kaybı ortalamalarını sığdırdı.

http://www.turkbasket.com/haberanasayfa.asp?m=1&hid=32301

Çevrimdışı Mustafa

• El-Nino
  • Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 26 Temmuz 2007, 13:22:05 »
- Geçen sezon Yunanistan Ligi'ni 10. sırada kapatan AEP Olimpias Patras, ülkemizde Darüşşafaka'da oynayan Kelvin Gibbs ile anlaştı. 1978 doğumlu ve 2.01 metre boyundaki ABD'li oyuncu, 2005-06 sezonunda Darüşşafaka forması giymişti. Amerikalı forvet geçen sezonu ise Rusya Süper Ligi takımlarından Samara'da görev yapmıştı.

http://www.turkbasket.com/avrligleri_detay.asp?m=1073&hid=32310