Gönderen Konu: Zıplama Geliştirme Programı 2  (Okunma sayısı 142378 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Th3STaT

• MetalHead
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
    • Méŧâłђ£àđ
Ynt: Zıplama Geliştirme Programı 2
« Yanıtla #225 : 30 Ocak 2008, 20:26:45 »
ben 15 yaşındayım bu nların bana yan etkisi olur mu 4 yıl yüzme 2yıldır basket oynuyorum yani spor geçmişim var cevp bekliyorum abilerim <houston> :? :-D

Gelişmeyi tamamlayıp başlarsan pes etme süren de o kadar uzak tarihe atılacaktır..Yaştan çok vücudunu nasıl hissettiğine bağlı bu olay tabi ki bir deri bir kemik biri değil de etine dolgun,dayanaklı kişilerdensen deneyebilirsin..

Ama bü tür programları da yarıda bırakınca olumsuz sonuçlara yol açabileceğini hatırlatıyım tekrardan.Başlarsan bu işe sonunu getirmen yararına olacaktır ;)
ThE STaT

Standing Tall and Talented

Çevrimdışı airKonya

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #226 : 30 Ocak 2008, 22:17:49 »
Abi bu programlara falan hiç gerek yokk en iyi takın agırlıkları ayaklarınıza koşun saatlerce hem bilekleriniz incelir hemde sıçramanız artar ve tabiki halter yapınn düzenli olarakk

Çevrimdışı Th3STaT

• MetalHead
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
    • Méŧâłђ£àđ
« Yanıtla #227 : 30 Ocak 2008, 22:26:00 »
Abi bu programlara falan hiç gerek yokk en iyi takın agırlıkları ayaklarınıza koşun saatlerce hem bilekleriniz incelir hemde sıçramanız artar ve tabiki halter yapınn düzenli olarakk

Saydıkların da ancak yetişkinlere özel atılımlar..Dediklerinin boyun uzamasını kısıtladığı da tıpca kanıtlanmış..Ama etkileri tabi ki de oluyor,denemek isteyenlerin önünde seçenek çok yeter ki denesinler..
ThE STaT

Çevrimdışı airKonya

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #228 : 30 Ocak 2008, 22:30:43 »
Yanii ama boy kısatmazzz bu bir ünlü boy kısaltsa takım bizi halter calıstırmaaz herhaldee belki bi düzelde yaparsan biişey olmaz ona kalırsa nba adamlarr hafta 3 kez 4 kez yapıyor onLarın ki niye kısalmıyorr yanii düzenli yapmak lazımm

Çevrimdışı Th3STaT

• MetalHead
  • Superstar
    • Profili Görüntüle
    • Méŧâłђ£àđ
« Yanıtla #229 : 30 Ocak 2008, 22:35:30 »
Yanii ama boy kısatmazzz bu bir ünlü boy kısaltsa takım bizi halter calıstırmaaz herhaldee belki bi düzelde yaparsan biişey olmaz ona kalırsa nba adamlarr hafta 3 kez 4 kez yapıyor onLarın ki niye kısalmıyorr yanii düzenli yapmak lazımm

Yok boy kısalması ap ayrı birşey..Gelişmeyi tamamlamış insanların boylarında bir etki yapması yok denecek kadar az.Ancak o insan daha gelişme evresinde ise boy uzamasını yavaşlatabilir..Boy kısaltmak için de yetenek lazım heralde çok kolay iş değil :)
ThE STaT

Çevrimdışı ersin183

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #230 : 10 Nisan 2008, 18:43:08 »
o kadar insan 2006 da başladığını yazmış. nie peki bir tanesi abi ben yararını görüdm çok iyi veya hiç bi yararı olmadı tavsiye etmiorum die bişi demio çok merak ediorum.

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #231 : 10 Nisan 2008, 21:16:03 »
ben geçen sene 1.68 boyundaydım 90 doğumluyum şutör öncelikli oynuyodum ve beni savunmaya hep 1.80 lik uzunları verirlerdi ben her el üstü şut attığımda ya kötü giderdi yada blok gelirdi  bikaç tavsiye üzerine kullanmadığım ayakkabılarıma 2kg lık dumbılları bantladım ve her sabah erken saatlerde bayabi böle koşuyodum(erken olması ayakkabılar rezil gözüktüğünden kepaze olmamak için) 1 ay çalıştıktan sonra  havada öle çok asılı kalıyodumki şutumda savunmacımla zıplıyodum o yere indikten sonra topu elimden çıkarıyodum çok faydası oldu şimdi boyum 1.74'e uzadı ama geçen yazdan beri adam akıllı maç yapmadığım için ne seviyedeyim bilmiyorum smaç için boyum kısa ama t.parker misali turnikeler için çalışmalar yapıcağım

Çevrimdışı basket21

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #232 : 21 Nisan 2008, 23:52:05 »
ya  beyler zıplama genetik hepiniz  biliyosunuz zaten ben lise 3 te baskete başladım 100 kiodum ve 1.95 boyum var ilk bi ayda smaç yapmaya  başladım 1 yıl sonra bacak arası vurmaya başladım  sonra yavaş yavaş oynayrak 3.30 luk potalar şekilli smaçlar vurmaya başladım çok  iyiydim stop kolumu sokuyordum potaya sonra menisküs ve kemik kalınlaşması oldu bacagımda şimdi zor yürüyorum ama tedavim sürüyor

Çevrimdışı utah-mania

• Rookie
  • **
  • JaZZ b0ys on the BLOCK
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #233 : 16 Mayıs 2008, 21:30:33 »
ya benimde boyumu uzatmam lazım 93lüyüm şu anda 1.71 bizimkilere göre kısayım şutör oynuyorum...isabet yüzdem yüksek ama savunma&ribaunt konularında zorlanıyorum bu dumble dışında başka yolu yok mu ya?
senin alnını karışlarım tony!

Çevrimdışı Anto James

• Brotherhood
  • Rookie
  • **
  • T-mac LeBron Fan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #234 : 01 Ağustos 2008, 18:59:04 »
ben geçen sene 1.68 boyundaydım 90 doğumluyum şutör öncelikli oynuyodum ve beni savunmaya hep 1.80 lik uzunları verirlerdi ben her el üstü şut attığımda ya kötü giderdi yada blok gelirdi  bikaç tavsiye üzerine kullanmadığım ayakkabılarıma 2kg lık dumbılları bantladım ve her sabah erken saatlerde bayabi böle koşuyodum(erken olması ayakkabılar rezil gözüktüğünden kepaze olmamak için) 1 ay çalıştıktan sonra  havada öle çok asılı kalıyodumki şutumda savunmacımla zıplıyodum o yere indikten sonra topu elimden çıkarıyodum çok faydası oldu şimdi boyum 1.74'e uzadı ama geçen yazdan beri adam akıllı maç yapmadığım için ne seviyedeyim bilmiyorum smaç için boyum kısa ama t.parker misali turnikeler için çalışmalar yapıcağım
Hava atmak gibi olmasın ama ben 95 doğumluyum ben de 1.74'üm,ayrıca bizim sınıfın en uzunu olmakla beraber en çok sıçrayanıyım da(uzun eşekte de çok işe yarıyor bu arada).Şu an panyaya değmeye yakınım ama daha 1-2 sene lazım smaç için...Geliştirmek için ne yapayım?Bu program olur mu?
Hepimiz Jordan'ın yetenekleriyle doğabilirdik;ama çalışmadan asla gerçek Jordan olamazdık...   By Anto James

Çevrimdışı DaviD#Villa

• Flameman
  • All-Star
  • ben lost adasından 12 saatte kurtulurum nokta
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #235 : 01 Ağustos 2008, 19:45:53 »
Hava atmak gibi olmasın ama ben 95 doğumluyum ben de 1.74'üm,ayrıca bizim sınıfın en uzunu olmakla beraber en çok sıçrayanıyım da(uzun eşekte de çok işe yarıyor bu arada).Şu an panyaya değmeye yakınım ama daha 1-2 sene lazım smaç için...Geliştirmek için ne yapayım?Bu program olur mu?

valla ben bu programı denemedim ben dumbıl koyarak koştum yazdığım gibi sıçramak için bilmem ama havada bayağı uzun süre ve esneklik kazandırdı. özellikle çift adımlarda çok iyi süzülüyodum turnikelerde

Çevrimdışı Kurt_Angle

• Rookie
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #236 : 17 Ağustos 2008, 22:04:40 »
Bir şey sorucağım Kanguru Hareketi nedir nasıl yapılır ve ayrıca derinlik çalışması nedir nasıl yapılır?
Go Heat Go

Çevrimdışı suzzyq

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #237 : 18 Ağustos 2008, 11:50:23 »
bunu o hafta içinde hergünmü yapıooruz yoksa belirli günler varmı

Edit:yani şimdi burda bide merdiven çalışması yazıo çok çeşit çalışma var onada bi netlik getirin lütfn sonra kangru hareketei ve derinlik hareketlerinede açıklık getrirseniz sevinirim şimdi bi kangru koşması var bide hareketi var hangisi

Edit 2:basket21 knk 1080 de vuruomuydun la atcaksan adam gibi at bizim kulüpte 1.99 luk adam var 95 kilo zar zor düz basıo hadi bari şöle bi biçimde atsan 1.95 89 kiloyum falan desen bide çift el ters basıom desen anlarızda o ne be abi sen 100 kilo olcan 1.95 olcan bacak arası vurcan bi kere bacak arası için çok ii zıplama ve hızlılık lazım boy yetmio sadece allahım yha
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2008, 14:54:04 Gönderen: the_apo_1 »

Çevrimdışı lebron 2

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #238 : 18 Ağustos 2008, 21:50:22 »
paci bıraz agırlık çalış o senı hem kılo aldırır hem vucudu daha kondusyonlu yapar

Çevrimdışı Young Rocket

• NBA Draft'ında
  • Live It.Every Game,Every Day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #239 : 18 Ağustos 2008, 22:34:37 »

Sana kesinlikle katılıyorum.Ben 94 lüyüm ama boyum 1,80.Senin gibi bende iyi zıplayabilmek için çalışıyordum.Şutlarım fena değildi ama karşımda bir adam olursa top kısa düşer blok gelir veya dengesiz bir şekilde(tabiri caizse sallama)atıyordum.Bu programı yavaş yavaş uygulayınca program semeresini verdi ve iyi şut atmaya,zorlama turnikeleri yapmaya başladım(wade kadar olmasa da).Bir de bu programın yanında kesinlikle programdan önce açma germe hareketleriyle ısınılmalıdır.(aksi takdirde sakatlanabilirsiniz).Bazı arkadaşlar program yapmadan zıplamak isteyebilir onlara da tavsiyem bol bol kondisyon yapmalarıdır...

Çevrimdışı furkan_t-mac

• NBA Oyuncusu
  • *
  • bu adam insansa bende hayvanım
    • Profili Görüntüle
    • türkçe rockets sitesi
« Yanıtla #240 : 19 Ağustos 2008, 06:52:31 »
ayağı sakatlar için olan var mı güzel 2 aydır ayağım sakat fizyoterapistim sadece iki duvar hareketi verdi bu daa beni kesmiyor

Çevrimdışı Scuzzlebut

• NBA Oyuncusu
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 15 Ekim 2008, 20:09:31 »
Programda yazanları haftanın her günü mü yapmak gerekkiyor?

Çevrimdışı kobe_merve

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 02 Kasım 2008, 19:54:07 »
yha ben 13 yasındayım(kobe hastasıyım) bn  bu programı denesem bi sorun çıkar mıı?

Çevrimdışı BessLine

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 09 Mart 2009, 14:19:09 »
arkadaşlar herkesin yorumunu okudum ve şimdide kendi yorumumu yapıyorum.. arkadaşlar iyi bir zıplama istiyosanız ilk önce ip atlamayı seven ve yapan biri olmalısınız ve yeteneğinizde olmalı şu an 17 yaşındayım boyum 1,75 kilo 72 3.05 potaya kafamı sokacak durumdayım :) ve 15 yaş üstüne air alert 3 ü öneriyorum.. 13 yaşlarımda falan bi abimiz vardı mahallede zıplarken uçuyo sanardık :D:D bize söyledii tek şey çok koşmak depar atmak ip atlamaktı bende yaptım dediklerini ve istediğim zıplama seviyesine ulaştımm :)

Çevrimdışı bugra15

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 30 Ağustos 2009, 11:23:57 »
benım yaşım 15 basketbola 4 ay once basladım oncesınde duzenlı bı spor yapmadım boyum 183 kılo 65 zıplamam 50 cm sızce normal mı az mı fazla mı ??

Çevrimdışı AlcohoL

• NBA Draft'ında
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 01 Eylül 2009, 18:00:45 »
~Merdiven çaışması (2x100)
~Kanguru Hareketi (2x20) 1 dk dinlenme
~Derinlik çalışması (1x10)

bu hareketlerin nasıl yapıldıgını birisi anlatabilir mi :D:D

Çevrimdışı believe96

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 25 Aralık 2009, 21:57:12 »
Ben 14 yaşındayım 1.82 boyunda 62 kiloyum Eskişehir Atayurt kolaeji takımındayım zıplmamamı geliştirmek ve smaç basmak istiyorum bna yardımcı olur musunuz ?
merthan

Çevrimdışı meymanzige

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 28 Aralık 2009, 16:07:46 »
pki bu ne kadar zıplamayı geliştirir biri cevap yassın lütfen arkadaşlar.

Çevrimdışı mryildi

• Yeni Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 10 Ocak 2010, 10:47:22 »
Ben 16 yaşımdayım boyum 1.77 kilom 82. Programı daha uygulamadım ama durduğum yerden normal potaya değmeme yeklaşık 5cm var. Sizce iyimi?

Çevrimdışı kidvcmişel

• Come On Vinsanty
  • Starter
  • ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE NETS
    • Profili Görüntüle
    • Türkiye'nin Nba ve Basketbol Portalı
« Yanıtla #249 : 10 Ocak 2010, 12:08:58 »
Elbette iyidir. Ben 15 yaşındayım boyum 1.68 daha :)...