2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Don Nelson

Erdi Aydemir - aramba, 22 Kasm 2006
                                                BALIK: NELSON FARKI

 

 

Sevgili warriors severler nerden balasam nasl anlatsamJ uzun zaman oldu yazmayal ama ben uanda çok keyifliyim. Nelson baba geldi dertler bitti! aka bir yana gerçekten umulmadk derecede iyi baladk sezona. Bu yazy yazdm 22.11.2006 tarihi itibariyle regular season derecemiz 7-4 ve Pacific grubunda 3.sradayz. Gayet güzel bir balangç oldu.

 

Sezonu kendi evimizde ORACLE Arena da LAKERS a resmen tu olarak baladk. En aklda kalan M.Ellis in güzel performans oldu. M.Dunleavy yine kafamz duvarlara vurdurtan bir performansla oynad, Pietrus katk yapmad, benchten Ellis dnda destek gelmeyince 110-98 kaybettik. Maç sonras eyvah yine kötü bir sezon geçecek derken  2 gün sonra Portland 102-89 yenerek kendimize geldik. Tam 6 oyuncu çift haneli rakamlara ulat, Baron saz eline ald ve 17 say 9 assist yapt. Dunleavy biraz kprdad, Pietrus 16 say 10 ribaund yapt ve güzel savunmasyla dikkat çekti. Bizde tabi fan ler olarak umutlandk. Nelson n felsefesi yava yava oturacak görünüyor. Bu sene asla bir lottery takm olmayz ama playoff lar konumak içinde çok erken. Gelelim üçüncü maça; Utah deplasmannda Memo- Boozer ikilisinin eline dütük ve maç 106-82 kaybettik. Bu maçtada tam 6 oyuncumuz çift haneli saylara ulat. En dikkat çeken performans Biedrins gösterdi. 24 dakikada 11 say 12 ribaund yapt ve umut verdi. Aslnda ikinci yar gayet iyi oynadk ancak ilk 2 periyotta UTAH ii bitirdi. Tam 60 say yedik devre bittiinde. Baron 1-9 FG la oynad ve çok kötüydü,sanki bitsede gitsek der gibiydi. Tabi maç sonunda 1-2 olduk ve yine bana hüsran durumlar…

 

6 Kasmda rakibimiz geçen senenin Bat konferans ampiyonu Mavs di. 20093 seyircimizle Oracle Arena y cehenneme çevirip Dallas 107-104 yendik. Bu maçta Baron ve JRich saz ellerine aldlar. Baron 26say-8 assist-7 rebound la oynad nerdeyse triple double yapacakt. Jrich ise suskunluunu bozdu ve Mavs potasna tam 22 say brakp 7 de rebound yapt. Biedrins 3 say att ama 8 ribaund ve 3 blokla gönüllerimizi fethetti. Bu arada 2 maçtr Nelson Biedrins i ilk 5 çkartmaya balad buda gelecek için çok olumlu bir gelime. Ve yine wonderkid Ellis 31 dakikada 16 say 3 assistle benchten gerekli katky yapt. Zaten bu maçta sadece 8 oyuncuya yer verdi Nelson. Böylece eski takmn mat etmi oldu tecrübeli coach. Ertesi gün yine evimizde, sezona sk bir giri yapan NO Hornets arladk. Baron ve Ellis dnda skorer çkmaynca CP3 ve ekibine malup olduk. ki gün sonra yani 9 Kasmda ise bu sefer NO s sahasnda 121-116 yendik. Baron ve Ellis show vard sahada. JRich oynayamaynca Ellis ilk 5 çkt ve 21 say 5 assistle tamamlad maç. Baron paa ise 36 say 9 assist ile bizleri yine kendine hayran brakt. Hzl hücumlar ve fast break ler le sonuca gittik. Murphy nin silkinip kendine geldii bir maç oldu, 20 say 7 ribaund 2 blokluk performans açkças warriors severleri umutlandrd. Bir baka parlayan ise 18 say 5 assist ve 5 ribaundluk performansyla Pietrus oldu. Artk 3-3 olduk ve takm oturmaya balad.

 

11 Kasmda Detroit i arladk. Yedirdik,içirdik,yendik ve gönderdikJ lk yar zaten i bitmiti ve tam 25 say fark atmtk. Baron, Jrich,Biedrins ve Pietrus muhteem dörtlüsü maç kopard ald. Özellikle Biedrins in performansna çok sevindik. 14 Kasmda Raptors 110-99 yendik ve 5-3 durmuna geldik. Muhteem dörtlü yine sahnedeydi, bu sefer onlara ek olarak bu sezon ilk kez Dunleavy cotu ve 22 say 8 ribaund luk performansyla kendini affettirdi. Biedrins gittikçe geliiyor,bu akamda 14 say 12 ribaund luk muhteem show u vard sahada. Biz Ike den sçrama beklerken en büyük sürprizi Biedrins yapt. leride çok daha iyi olacak bundan eminim. 5-3 durumundayz ve keyfimiz yerinde, bu sezonun sürpriz ekibide biz olacaz buna herkes alsn artk.  16 snda Sacremento yu 117-105 yendik. lk yar tam 65 say braktk Kings potasna. Muhteem dörtlü Baron, Jrich,Biedrins ve Pietrus yine sahendeydi. Onlara Ellis de katld ve benchten Dunleavy de 10 say ekleyince tadndan yenmez bir galibiyet oldu. Baron muhteemdi, 36 say 16 assist 8 ribaund 3 top çalma ile oynad ve resmen show yapt. Nelsonla beraber Baronda çok ama çok olumlu gelimeler var. Biedrins 7 say 16 ribaund 4 blokla maç bitirdi ve yerini gittikçe salamlatryor. Takmmzda talar yerine yava yava ama salam oturuyor.  imdiden havalara girmeye gerek yok ama bu takm gerçekten umut veriyor. 18 inde Supersonics i yine evimizde 107-95 yendik. Artk ORACLE Arena rakiplerin korkulu rüyas. Maça gelirsek, Monta Ellis show yapt bu maçta. Baron kendini yormad showu Ellise brakt. JRich ve Pietrusta katk yapnca kolayca kazanverdik. Son olarakta 2 gün önce yani 20 sinde yine evimizde Suns a malup olduk. Ellis, Pietrus, Biedrins üçlüsü ile direndik ama son dakikada kaybettik maç.

 

Sonuç olarak u an 7-4 ile iyi bir balangç yapm saylrz. Gençlerin mücadelesi,kazanma azmi ve dirençleri bizi gelecek için umutlandryor. Baron ve JRich gibi tecrübelilerin liderliinde doru yolda ilerliyoruz. Sezon ilerledikçe önümüzü daha net göreceiz. yi bir balangç yaptk umarm sakatlklar ve dier baz aksiliklerin kurban olmayz. Biraz uzun bir yaz oldu ama bu seferlik idare edin lütfen. Bir sonra ki yazda bulumak üzere imdilik esen kaln.

 

 I LOVE THIS GAME!

 

EMN
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle