2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Yeni Sezon

Erdi Aydemir - Cuma, 06 Ekim 2006
         “THE ENTERTAINER” GELD DERTLER BTT M?

 

Sevgili Warriors destekleyenler sezonun ilk yazsyla beraber yeni sezonuda hayrlam olalm bakalm. Coach problemi çözüldü ve NBA tarihinin coach luk kariyerinde en çok galibiyet alan 2.adam olan “the entertainer” lakapl Nelson i banda. Bu sene Don Nelson önderliinde 12 senedir özlemini duyduumuz playoff lar için umutlu ancak yinede temkinli olmalyz diye düünüyorum.

 

Baron gibi,JRich gibi tecrübeli yldzlarn yannda, çok genç ve yetenekli 4-5 oyuncumuz daha var ki bunlardan Monta Ellis ve Ike Diogu gelecein yldz adaylar olarak gösteriliyorlar. Geçen sene Baron takasyla beraber ve 2004-2005 sezonundaki çk sonras GSW den herkes bir atak bekledi,ancak sonuç beklenmedik ekilde kötü oldu.(34-48)Aslnda sezonada gayet iyi girmitik hatta bir ara pacific grubunda liderdik ancak sakatlklarianszlklar ve en önemlisi defansszlk! Tan dolay baarl olamadk

 

2006 Draftinde ilk turda 9.srada Bradley den 7 footer Patrick O’Bryant seçtik, 2.turda da hepinizin Partizan dan tand Kosta Perovic seçildi. Foyle dan umudumu kestiim için 1. turda ki seçimin yerinde olduunu düünüyorum. Zaten Nelson Murphy i 5 numarada deerlendireceini söyledi böylece Foyle bench ten gelecek ve  POB da azda olsa zaman alacaktr veya gelimesi için NBDL e gönderilecektir. 4 numarada geçen sezona anssz balayan Ike Diogu ile balycaz. Bu sene gerçekten çok iyi istatistikler ve çk bekliyoruz kendisinden.   Monta Ellis den ciddi anlamda bir çk bekliyoruz.Ayn ekilde Biedrins ve Pietrus ta çka geçerlerse ite o zaman playoff u yakalamak hayal olmaktan çkar.

 

Bu sezona girilirken Derek Fisher Utah Jazz e takasla verildi ve karlnda Devin Brown, Andre Owens ve Keith Mcleod alnd. Brown vaiwe edildi, sanrm Owens ta NBDL e gönderilecek geriye kald Jazz fan lerinin belals Mcleod. Sanrm 3.Pg olarak rotasyonda kendine yer bulacaktr (Nelson Ellis i PG olarak düünüyor) ama bence gereksiz bir ekleme oldu. Oldukça genç bir takmz ve bunun getirdii zorluklar var. Bu sezon 1 numarada pektabi ki Baron olacak, 2 numarada JRich, 3 numarada Mike Dun, 4 numarada Ike, 5 numarada Troy Murphy ile balycaz. Biedrins, Ellis, Mcleod,Pietrus,Foyle bench ten gelecek etkili isimler. Geçen sene bamza bela olan serbest atlar içinse bu sezon ba önlem alnacak gibi görünüyor. Nelson la yaplan röportajda bu konu vurguland ve öncelikli olarak halledilmesi gereken bir problem olduunu Coach altn çizerek belirtti. Her sene yeniden yaplanan takmzn artk bu yenilenme davasndan vazgeçip eldeki kadroyu bir arada tutup yalandrmas,tecrübelendirmesi lazm diye düünüyorum. Yoksa her sene ayn nakarat olarak umutlar ve hayal krklklaryla geçecektir.

 

Yeni bir sezon, yeni umutlar,yeni beklentiler.. Umarm bu sene Nelson önderliinde Batda ses getiririz. Bu arada 12 Ekimde Efes Pilsen le hazrlk maçnda kar karya gelecez. Oakland ve civarnda yaayan Türk arkadalar adna çok sevindim. Yeni sezonun GSW camiasna ans,baar,playoff getirmesi temennisiyle ilk yazm bitirmek istiyorum. Bundan böyle GSW sütunlarnda karlkl görülerimizi paylap,deerlendirelim. Kendinize iyi bakn.

 

Emin Mavi

 

Bu mail adresi spam botlara kar korumaldr, grebilmek iin Javascript ak olmaldr
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle