2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

NBA 2K13'ten Notlar #2 (My Player Modu)

NbaTr.Com - Pazar, 07 Ekim 2012
Yazarlarmzdan Görkem Çolak, 'NBA 2K13'ten Notlar #2 (My Player Modu)' balkl yazs ile karnzda;

 

NBA 2K13'ten Notlar #2 (My Player Modu)

Piyasaya yeni çkan ve önceki yazda oyunun genel yeniliklerinden bahsettiim NBA 2K13 ile ilgili görülerim oynadkça olumluya gidiyor. Bunun yannda oyunun zamanla anlalan bariz hatalar da var.

    My Player modu da 2K Sports yapmclarnn gelitirmek konusunda eksik brakmadklar modlar arasnda bu ylki oyunda. lk defa draft öncesi maç bölümünde sklmadan maç bitirdim ve yapmclarn top sürme, kontrol vb. alanlarda yaptklar güzellikler sayesinde PG mevkiinde gayet iyi i çkardm.    

    Draft konusuna gelirsek 2K Sports’un artk Draft’ hzl geçmek için bir ksa yol bulmas gerektii gerçei bu oyunda da dikkatten kaçmyor. Oyuncumun Houston tarafndan 19. sradan seçilene kadar beklediim zaman dier kullanclar gibi sklmama sebep oldu hâliyle.

    Oyuncunun tasarmn yaparken gelen yenilikler oyuna farkl bir boyut katm ama 2-3 yldr deimeyen saç ve dövme modelleri “yeter artk!” demeye yol açabiliyor. Bu kadar kstl ve artk skldmz modeller arasndan doru düzgün bir oyuncu çkarmak apayr bir yetenek istiyor dorusu.

    Oyunun bu ylki yapt belki de en güzel yenilik sosyal medyadan size gelen mesajlar ve popüleritenizi görebilmeniz. Bunun dnda ehre aslan afileriniz (bende sezon öncesinde “He’s Got Next! Tickets, visit rockets.com” afii çkmt) de oyuna motive olmada yarar salyor. Tabii bu özellik önceki oyunda da vard, afi olay bir yenilik deil.
NBA 2K13 My Player Modu

    Kar takm hücum ederken bizim oyuncumuza verilen adamn sürekli deimesi, o oyuncunun çaylaklndan dolay dier oyunlardaki gibi doru düzgün koamamas ve pota altna doluan adamlarn ilerlememize engel olmas savunduumuz adama yetiemeyip bo yere derecemizin eksilmesine sebep oluyor. Oyun editörlerinin bir sonraki oyun için düzeltmesi gereken eylerden biri de bu.

    My Player modu da dahil oyunun tüm maçlarnda smaçlardan sonra smacn puann, smac basan oyuncunun yüksekliini vb. gösteren animasyonlar yerinde olmu. Farkl bir boyut katm oyuna.

    Oyunun en iç bayc ksm olan basn toplantlar hala düzenlenmemi. Gazetecilerin uzun ve skc sorularn beklemek bir yana yannzdaki oyuncunun dalm bir ekilde yeri süzüyor ve konudan uzak görünüyor olmas birkaç yldr düzeltilmesi gereken eylerden. Ayrca oyuncuyu seslendiren adamn hâlâ deimemi olmas da bariz hatalar arasnda.

    Oyuna eklenen yeniliklerden biri olan takm GM’i ile konuup sorunlar dile getirmeye yarayan Meet the GM modu da ilginç yeniliklerden. GM’e takmn hücumunda yeterince rol alamadnz, koçu beenmediinizi ve bunun gibi birkaç sorununuzu belirtebiliyorsunuz.

    Kazandnz Skill Points’lerle eski NBA efsaneleriyle antreman kampna girebiliyorsunuz. Bill Russell’la 150, Larry Bird’le 400, Magic Johnson’la 500 ve Michael Jordan’la 600 SP karlnda antreman yapabiliyorsunuz. Bunun dnda oyunda kendi marka sponsorunuzu da seçebiliyorsunuz.

    Önceki yazmda unuttuum bir eksik; alley-oop smaçlarda pas atan oyuncu topu ne kadar gelii güzel atarsa atsn her daim topun smaç basan oyuncunun elinde topu çeken bir mknats varm gibi oyuncuya ulamas oyunda gerçekçilii düürmü.

2K Sports’un yeni oyununun My Player moduyla ilgili ilk izlenimlerimi sizlere sundum. Umarm beendirebilmiimdir. Hâlâ çok bariz hatalar bulunduruyor olsa da 2K13’ten notlar Association modu ve kalan yenilikleri içeren bir dier yazyla sonlandrmak niyetindeyim. Yoksa bu oyun bulundurduu hatalara ramen anlat anlat bitmez…

Görkem Çolak

lgili Dier Haberler
Yorumlar (2)Add Comment
...
Yorumu Yazan Gökhan, 05 Kasm 2012, 14:38:01
Birçok konuyu güzel izah etmişsini fakat smaç nasıl atılıyor yada bunun için sp karşılığında hangi değerleri yükseltmemiz gerekiyor? Sürekli Turnike yapıyor her tuşu denedim. Hatta ileri koşma tuşuna basılı tut tam potaya mesafe kala bırak ve şut tuşuna bas gibi olayları da yaptım ama smaç yok hep turnike? Bunu nasıl yapabilirim? Nasıl smaç çakabilirim? Ayrıca Oyunun gazetecileri çok kötü olmuş haklısınız. İngilizce bilmeyenler için oyun tam bir kabus oluyor. Ne söyleyeceğinizi bilemiyor rasgele bir buton seçiyorsunuz ve bir anda kadro dışı kalabiliyorsunuz.
...
Yorumu Yazan ŞAHİN, 15 Ekim 2012, 09:04:09
şu basın açıklaması ve draftta beklemeler olmasa süper oyun

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle