2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Geri Verin NbaTv'mi Bana

NbaTr.Com - Cumartesi, 19 Ocak 2008

Evet sevgili NbaTr okurları,bu yazımda sizlerle geçen seneden beri peşimizi bırakmayan NbaTv izleme ve Ntv'nin çok tartışılan tek maç yayınlama politikasını konuşacağım.

Ah Nebea Tivim Ah

Öncelikle konuya,NbaTv'den girelim.2006-2007 sezonun Aralık ayıydı sanırım,yine her zaman olduğu gibi akşam eve gelir gelmez odaya geçip,Tv'yi açmaya yeltenmiştim ki keşke o hareketi yapmasaydım çünkü beni çok üzen bir olay oldu Tv'yi açtığımda,1 numaralı kanal pozisyonumda olan NbaTv'nin olması gereken yerde,Duncan-Parker-Amare-Wade-Lebron-Billups vs.vs. gibi yıldızların gözükmesi gereken ekranda,bir 30 saniye kapkara bir görüntü ve hemen ardından şifreli kanal yazısı gözüküyordu.İşte o anda çoğu Nbasever gibi beynimden vurulmuşa döndüm adeta,neye uğradığımı şaşırdım.Birkaç dakika kendime gelemedim çünkü NbaTv benim zamanımın çoğunun geçtiği Tv kanalıydı.Bazı maçları sabah canlı,bazılarını akşam 9'da tekrardan olmak üzere hiç bir gün maç kaçırmıyordum. NbaDaily olsun,unutulmaz maçlar olsun bu kanal benim herşeyimdi ancak artık kapkaraydı.
Hemen nete girip,google'da NbaTv'yi açmak için denemediğim yol kalmadı,bir-iki günlük açacak şifreleri bulmuştum ancak sonraki gün yine gitti ve ondan sonrada acı haber sitelerde yerini almıştı bile.NbaTv artık uyduda hiç göstermeyecek,hee tamam buna da okey dedik ancak sadece KabloTv'de gösterilecek dendiğinde adaletsizliğin daniskasıyla karşılaştığımızın farkındaydım.Türkiye'nin küçük bir bölümünde yayın yapabilen KabloTv'de !!! Kim izleyecekti peki bu kanalı,oradaki herkezin de izlemeyeceğini düşünürsek ülkede bu kanalı izleyebilen o kadar az kişi olacaktı ki,bu yaptıkları basketbolseverleri baltalamak gibi birşeydi.Sınıftaki bir kızın bizde NbaTv var ama izleyecek adam yok dediğinde,reklamlarda çıkan NbaTv yalnızca Türksat Kablo Tv'de haberleri çıkınca hep içim cız etti.Benim kanalımı elimden almışlardı,hemde uyduda yayına başladığı dönemden beri izlenebilen bu kanal,şifreleri sitelere kendileri dağıtıyor,onların basın yayın organlarından bile bunlar rahatlıkla öğrenilebiliyordu ancak bir anda kafalarına dank eden bir şey oldu ki kestiler yayını.Ancak neye güvenerek kestiler,madem amaç basketbolseverleri doyurmaksa basketbola,nasıl oluyorda sadece altyapısı oturmamış bir sisteme güvenerek yok oldu bu kanal benim evimdem ve diğer evlerden.

Karşı apartmanda KabloTv altyapısı olup,kendi binasında bu altyapı olmayan yerleşim yerimi ararsın,bu altyapının hiç girmediği vilayet mi ararsınız.Hepsi ülkemizde mevcutken bu sisteme bel bağlayarak o sistemin olmadığı bir yerde oturan kişileri mağdur ettiler.Kısacası paralarıyla maymun oldu insanlar,ben para verip izleyebilecek bir sisteme geçsin paramı düzenli olarak vereyim sesimi çıkarmam ancak böyle bir noktada insanın elbette sesi çıkacak.Birilerinin çıkması gerekir,zamanında çıktıda ancak hiç bir sonuç alınamadı.Bir sene oldu ve NbaTv hala sadece KabloTv'de ve ülkemizde başka hiç bir platformda izlenemiyor.Bu da insanların haliyle tepkisine yol açtı,çok da normal birşey bu tepki.
Benim en büyük zevkim elimden alınıyorsa,alınırken yerine alternatif sonuçlar geliştirilemiyorsa orada yanlış bir şeyler var demektir. Gelişiyoruz diye kendimizi kandırdığımız son yıllarda,bu alanda da gerilediğimiz gün be gün açıktır.Hangi gelişmişim diyen ülkede,dünyanın en iyi ligi için böyle şeyler var.Bu altyapıya güvenilir mi be kardeşim.1.5 yıl izlettiğiniz bu kanalı uydudan ne oldu da bir anda çektiniz geri,ne olup bittiğini görüyoruz da biliyoruz da.

İşte biz bir senede geçmiş olmasına rağmen bu zevkimizi,kanalımızı geri istiyoruz.İzleyebileceğimiz bir yerde,Digitürk-D.Smart ya da tekrardan uydu.Hiç fark etmez nerede olacağı,önemli olan izleyebilmemiz ve biz izlemek istiyoruz her ne kadar başka açılardan maçları takip etsekte.
Bana basketbolu sevdiren,Kaan Kural-Murat Kosova'dan dinlemek istiyorum maçları,hatta M.Murathanoğlu'nu da tekrar aranıza katarak daha da güçlenmiş şekilde istiyoruz sizi,çünkü biz sizinle büyüdük.Şu ortamda eminim ki sizde zevk almıyorsunuz maçları anlatırken,çoğu kişinin izleyemediği bir ortamda kendi pişir kendin ye yapıyorsunuz bir anlamda da.Çoğu kişi izleyemiyor,dinleyemiyor sizleri.İzleyebilmek ve dinleyebilmek için de NbaTv'nin izleyebileceğimiz bir platforma geçmesini istiyoruz.

NtvSpor Bir Şans Olur Mu ?

Uyduda NbaTv'nin frekansına,Digitürk'te 79.kanala ve D-Smart'ta 45 nolu kanala NtvSpor diye bir kanal geldi çoğunuzunda bildiği gibi.Şuanda test yayınında olmasına rağmen kanalın kaliteli olacağını düşünüyorum,bunun için yaptıkları takviyeler,ellerindeki malzemeler vs.vs.İşte bu noktada asıl bizi ilgilendiren konuya giriş yapalım.Nba maçları NbaTv izleyebileceğimiz bir platforma geçene kadar buradan yayınlanır mı? İşte merak ettiğimiz soru bu,uyduda Hotbird'de yayın yapan Sport + gibi sadece geceleri NbaTv'ye bağlanarak onunla birlikte paralel bir yayın yapar mı ? Cevabımız umarım yapar olacaktır tabii ki.Her ne kadar ben Sport +'dan maçları takip etsemde,bu kanala sahip olmayan ve açmayı başaramayan çok insan var.Nette kota derdi yüzünden maçları takip edemeyenler var,Allah'tan sınırsız oldumda bir de bu sorun yok başımda.O sorun da olsaydı artık Bakırköy'e yavaştan bilet alırdım.NtvSpor böyle bir yayın politası izlediğinde hem NbaTv'si olmayanlar mutlu olacaktır,hem de yorumcular,spikerler kendin pişir kendi yeden çıkacak ve ülkede çok daha fazla kişiye hitap edeceklerdir.Böylelikle NbaTv konusuna da geçici bir çözüm bulunmuş olacak.Kısacası herkez mutlu,herkez bu yayına ulaşmış olacak.
Bu sorumun cevabını ise önümüzdeki günlerde alacağız,ben böyle bir şey yapacaklarına ihtimal vermiyorum ancak çıkmadık candan ümit kesilmez derler,bakarsınız birşeyler olur bu konu hakkında.
NtvSpor bunu yapar mı bilinmez ancak,Pazartesi akşamı 20.00 ve 22.30 olmak üzere iki maç yayınlayacağını sizlere buradan bir kez daha iletmiş olalım,bakarsınız bu ön ayak olur gece ortak yayın için.

Ntv !!!

Ne NbaTv'yi çözüme ulaştıramayacaksanız,ne de NtvSpor'dan böyle şeyler yapamıyacaksanız o zaman haftada bir maç yerine iki maç verinde biraz olsun daha iyi olsun.Hiç olmazsa Sport+'nın yayınlarından farklı maçlar vererek böylelikle yayın yelpazemizi geliştirirsiniz,Tv'de basketbol izlememize bir maç daha ön ayak olursunuz.Ntv dışında hiç bir yayın organından Nba'i takip edemeyenlerinde yüzünü güldürürsünüz böylelikle,kısacası herkez için iyi bir gelişme olur bu.Herkez Dünya'nın en müthiş organizasyonunda bir maç daha izleme imkanı yakalar,ortamdan uzaklaşmamış olur.Ancak ben buna da ihtimal vermiyorum,yapmazsınız böyle bir şey siz.
Bu arada 21 Aralık'ı 22 Aralık'a bağlayan gece NtvSpor'daki iki maçtan sonra Ntv'de de iki maç var saat 02.00 ve 05.30'da.NbaSeverler o gün basketbola doyacak işte.

Kısacası,yazıyı noktalarken Neteve'nin Nba'i bize adam akıllı izlettiremediğini söylerken,NbaTv'nin izleyebileceğimiz bir yayın organına geri dönmesini temenni ediyorum.
Olmazsa mı,benim kaybedeceğim birşey olmaz Türkçe spikerler dışında.Çünkü gerek netten olsun,gerek Sport+'dan olsun maçları takip ediyorum ancak olan ülkemde böyle maçları izleyemeyenlere olur.Onlar Nba'siz kalır,maçlardan,yıldızlardan yavaşça uzaklaşır.
Kendinize iyi bakmanız dileğiyle,hoşçakalın.

Hüseyin İlkin Yaman
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
 

İlgili Diğer Haberler
Yorumlar (9)Add Comment
...
Yorumu Yazan bjn, 19 Mart 2013, 12:02:22
nba tv çok sevilen bir kanal şimdi D-smarta geçti herkesde d-smart yok bunun için nba maçlarını takip edemiyoruz lütfen nba tv2yi geri verin
...
Yorumu Yazan dennis, 05 Mart 2008, 18:18:57
nba aşığı arkadaşlarım sizi çok iii anlıyorum ben de öğrenciyim antalyada otururken uydudan izliyordum nba tv'yi sonrası malum kapatıldı şimdi denizlide üniversitedeyim ve arkadaşlarımı kandırıp kablolu tv bağlattırdım ve şuan doya doya izliyorum nba tv'yi (phoenix-portland) herneyse antalyada oturduğum bölgede (ki merkezde oturuyorum) kablolu tv ağı yok yani para verip izlemek istesemde izleyemem işte o yüzden sizi çok iii anlıyorum. en son ne zaman antalyaya gittiğimi hatırlamıyorum bile nba tv'siz ne yaparım ben duysun yetkililer sesimizi uyduya geri gelsin yayın yalvarıyorum ya yasal olarak bişeyler yapamazmıyız acaba çünkü böle kuru kuruya zırlamanın bi anlamı olmayacak gibi.
...
Yorumu Yazan burak carter, 03 Mart 2008, 00:42:30
arkadaşlar hepiniz haklısnız ben de nba tv var eğer maçları pc'den takip etmek isterseniz www.nba.com'da veriyor her zaman bence maç seçimleri de yanlış.mart ayında inşallah güzel maçlar olur I LOVE THIS GAME
...
Yorumu Yazan duncan21spurs, 26 Ocak 2008, 23:34:23
Oof of bende çok çektim hele bir all-star maçı vardı servise geç kaldım maç biticek diye saat 7 25 servis saat 7 25 maç bitiş (servis geri dönüp aldı beni) ama senin o işkenceleri burdaki herkes çekmiştir birde playoff zamanımı görecektin hele ki sınav öncesi zevkli bir maç varsa izlemeden uyuyamazdım sonunda pes edip maçı izlerdim
Maçları nasıl izleyeceğine gelince her maçın özeti nba tv de mevcut internetin ve pc in yeterliyse rahatlıkla ulaşabilirsin oradan.Yok eğer izleyemiyorsan hoopshype.com var müthiş güncel ve çok hızlı uploadları var (SANIRIM KEMAL ERDEM ORDAN BAYAĞİ BİR YARDIM ALIYOR :) VEFASIZLIK OLARAK ALMA SAKIN KE SANA SAYGIM VAR O HABERLERİ TÜRKÇEYE ÇEVİRMEN BURADAKİ HERKESE CEVAP VERMEN AYRI BİR BÜYÜKLÜK İSTER) maalesef site ingilizce bu yüzden biraz zorlanabilirsin ben nbatr nin kesinti sürelerinde oradan takip ediyorum basketbol aşkın bitmesin
İYİ GECELER
...
Yorumu Yazan serkan, 25 Ocak 2008, 12:42:00
abi bizim ewde ne nbatv war nede hotbird war bn nba maçlarını izlerken baskete başladım.bi anda kablolu TV ye geçti .ben ögrenciyim yaşım 16 okuldan geldin mi maçların tekrarını izliordum anca.Şimdi sadece tatil günleri denk geldiğinde izliyebiliorum:(sırf basketbol aşkım yüzünden sabahlıyordum bide sabaha kadar uyumayım 1 saat uyuyup okula gittiğimi hatırlıorum abi bıktım bu işkenceden.....
...
Yorumu Yazan duncan21spurs, 24 Ocak 2008, 15:57:32
11662 27500 3/4 HOTBİRD :) SADECE MAÇ SAATLERİNDE VE TEKRARLARDA AÇIK ŞAŞIRMA
...
Yorumu Yazan detro, 24 Ocak 2008, 10:45:53
abiler biri şu sport kanalının frekanslarını filan werebilrmi? nbatv paralı oldğundan beri basket ten soğudum walla...
...
Yorumu Yazan duncan21spurs, 20 Ocak 2008, 15:10:12
YAZIYI DÜN OKUDUM BABABM ZAP YAPARKEN SPORT DA NBA ACTION VARDI DEDİM DUR :) AHA DEDİM KÖŞEDE NBATV LOGOSUNU GÖRÜNCE DÜNYALAR BENİM OLDU AKŞAM SPURS MAÇIYLA BERABER DETRO BULLSUDA ÇIKARDIM ARADAN ....TEŞK SPORT
NOT : ÖĞLEN YAYIN YOK ŞAŞIRMAYIN
...
Yorumu Yazan bilal, 19 Ocak 2008, 22:18:46
hüseyın yaman kardesş yazın guzel olmuş tebrık ederm,bnm evmde nbatv var ve hergun macları ızlyrm ama cıdden senın durmunda olan ınsanlara uzlmemek elde degl.sen 1,5 sene ızle ondan snra tak dye elındn alsınlar kanalı,olcak iş degl.gecen aylarda nbatv 1-2 gun hıc yayın yapmadı nedenının bılmıyrm,ama inan kafayı üşütcektm az daha.tam kablo tv yı arayp küfür etcektımkı yayın geri geldi vazgectım.ınsan alşnca nbatv den baska bsy ızleyemyo.yanlız sana bı sorum var netten macları nasıl ızleyeblyrz yazarmsn,cunku bazen nbatv mac seciminde sacmalıyo,bnde arada netten takıp etmek ıstyrm.bn tum takımlarn maclarnı ayırt etmeden zevkle ızlyrm ama bazen cok garıp secımler yapıyolar,mesela gecen detroıt-spurs ve utah suns macları vardı,nbatv b ıkısınden bırını yayınlamayıp memphıs-sacramento macı verdi,yanı kızmamak elde degl.senden ıstegım netten macları nası ızleyeblyrz ayrıntısıyla yazarmısın?

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle