2014 NBA All Star Smaç Yarmas'nda yaracak isimler açkland. Son ampiyon Terence Ross'un ba çektii çok iddial bir kadronun yan sra geleneksel smaç yarmasndan çok farkl, yeni bir format da göreceiz.

14 ubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maç'nn koçlar tarafndan seçilen yedekleri açkland.

2014 NBA All-Star maçnn ilk beleri açkland.

Her yl düzenli olarak Forbes tarafndan açklanan NBA'nin en deerli takmlar sralamasnda bu yl da zirve deimedi.

Dallas Mavericks'in Alman yldz Dirk Nowitzki, kariyerinin devam konusunda açklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'n talyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatl nedeniyle sezonu kapad açkland.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlat.

Yldz Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boaltarak gelecee yatrm yapmay tartan Chicago Bulls, takmn en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Magic'de Son Durum

NbaTr.Com - Perembe, 02 ubat 2006

Eray Aydoan (the_machine_3)

2 ubat 2006

            

Ocak

 Evet arkadalar bu yazmzda Orlando Magic’in ocak ay performansn deerlendireceiz.

Takmmz ocak ayndada pek iyi bi performans sergileyemedi ve aralk aynn beklentilerini bidaki bahara brakt. yi bi kadromuz olmasna ramen bu denli kötü sonuçlarn alnmas tabiki bi rastlantdan ibaret olduu söylenemez. Bunun altnda yatan balca nedenler bence Steve Francis’in istikrarsz performans ve takm içinde huzuru bozucu hal ve hareketleri. Bunun yannda takmn abeyi ve emektar oyuncu olarak bilinen Grant Hill’ in sürekli sakatlanmas Hidayetin  üstünde olan basky daha da arttryor. Bu tür nedenlerden dolayda takmmz bir türlü istedii istikrarl oyunu sergileyemiyor. Francisin bu gün olupta yarn olup olmayacag kesin deil. Hill in bu gün salkl olupta yarn sakatlanmayacada belli deil. te böyle bir atmosfer altnda takmmz elinden geleni yapmaya çalsada bieylerin deimesi gerektii herkez tarafndan görülen bi gerçek. Gerçi ayn sonlarna doru Hedonun yüksek performansyla alnan 5 maçlk galibiyet serisi takmn umutlarn yeniden yeertmiti. Ama bu serinin sonunda steve francisin yüksek performansna ramen gelen 2 maçlk yenilgi ocak ayn böyle bi tablo içerisinde kapamamza neden oldu.

         Hiç uzatmadan Ocak aynda neler yapmz ona bakalm;

Gectiimiz ay takmmz 15 maç oynam ve bu maçlarn 6 ndan galibiyet 9 undan malubiyetle ayrlm ki bu play-off u hedefleyen bir takm için çok kötü bi performans.

Takm maç bana 93.3 say 41.0 rebound 17.9 asist 6.5 top çalma ve 4.6  blok ortalamalaryla oynuyor. Reboundu bi yana koyarsak dier istatistiklerde rakiplerimizin altnda kaldmz bariz olarak göze çarpyor. Rebound  da yi olmamzn howard faktöründen kaynaklandn söyleyebiliriz.

          Oyuncularmzn perfonsalarna geçersek. Hidayet 13.9 say 4.20 rebound 2.3 asist 0.80 top çalma ve 0.29 blok ortalamalaryla oynuyor. Hedonun bundan daha iyi bi performans sergileyebileceine inancm sonsuz. Bununda en bariz örneyini 5 maçlk galibiyet sersinde sergilemi olduu oyundan anlamak mümkün ama oda bu takmla ancak bukadarn yapabiliyor. Steve Francin 16.9 say 4.90 rebound 5.9 asist 1.28 top çalma  ve 0.28 blok  ortalamalaryla oynuyor. Francisin istikrarsz performans takmada yansyor ve baarszln ba nedeni olarak görülmeye baland. Bu francisin ay ortasnda kadro d braklmasna bile yol açt. Akl bana gelmi olucakki Francis daha sonra takm arkadalarndan ve kocundan özür dileyerek affn istedi ve tekrar kadroya dahil edildi. Howard 15.0 say 12.50 rebound 1.4 asist 0.86 top çalma  ve 1.57 blok  ortalamalaryla oynuyor. Howard n u anlda takmn en iyi ismi odlunu söyleyebiliriz. Tüm ortalamalarnda gecen seneye nazaran istikrarl bir art var. Daha ya çok genç ve önünde parlak bir gelecek varm gibi görünüyor.
Büyük hayal krkl       

           Ay banda oynadmz oyun tam bir fiyaskoydu. Ocakta oynadmz ilk 8 maçtan sadece 1 galibiyet çkarabildik. lginçtir ki kaybettiimiz maçlarn hepsini deplasmanda oynadk ve kazandmz tek maç olan Charlotte maçnda ise kendi evimizdeydik. Bu gösteriyor ki takmmzda bi deplasman fobisi yeretmi. 8 kasmdan bu yana deplasmanda galibiyet alamamamzda bunun baariz örnei olarak gösterilebilir. ard ardna adlmz detroit,Toronto, new Jersey malubiyetleri sonumuzun gecen seneye  benziyecei  fikrini gündeme getirdi. Ama evimizde adlmz  Charlotte galibiyeti bu souk havay bi nebze olsun yattrd gibi olsada, daha sonra ard ardna gelen clippers, seatle, portland, sacramento malubiyetleri bu souk havann dahada iddetlenmesine yol açt. Bu 4 maçta Hedo srasyla 11,16,27 ve 11 say atarak çift haneli rakamlara ulatysada bu yenilgilerin gölgesinde kald.
           
Hedo’nun müthi çk
           
  Bu kötü seriden sonra evimize döndük ve Washington karsnda adlmz galibiyet ve hidonun güzel performans bizi sevindirdi. Ama daha sonra Charlotte ile deplasmanda oynayacamz maç akllara yine ayn soruyu getirdi: yinemi deplasman? Yinemi yenileceiz? Ama bu sefer yenilmedik hidayetin üstün performans (24 say, 8 ribaund, 4 asist) ve Howardn  21 ribaund ve 19 saylk dublesi sayesinde uzun bi zamandan sonra ilk deplasman galibiyetimizi aldk. Ardndan evimizde Sacramento  ile karlatk ve yine hidonun 22 say 6 ribaundluk oyunuyla uzatma sonucunda galibiyet serimizi 3 maça çkardk. Daha sonra rakip güçlü Phoenix  di ve biz uzatma ile sonuçlanan Sacramento galibiyetinin yorgunluuyla bu maça çkyorduk. Ama hidayet yine formda odunu gösterdi ve bu sezonun en yüksek saysna ulaarak (30 say 6 ribaund) takmn galibiyete tad. Takm havaya girmiti bikere durdurana ak olsun. Hedef  Philadelphia deplasmanda yenip deplasman serisini 2 maca çkarmakt ve bunu Hido ve Pat Garrity sayesinde baardlarda zorlu bir uzatma sonunda kazanlan maçta hidayet 25 say 8 ribaund ve 5 asist le takmnda nedekadar önemli bir oyuncu odlunu kantlyordu. Bu maçta Pat Garrity de att 24 say ile yldzlayordu. Bu 5 maç takmdaki souk havay bi anda stmt derken ay sonunda alnan New York ve  Philadelphia malubiyetleri moralleri tekrar bozmaya yetti. in ilginç olan yan ise galibiyet serisinde Francisin ortalarda gözükmeyii bu yenilgilerde ise Steve Francisin birinde 36 say dierinde ise 22 say 10 rib ve 10 asistle oynamasyd. Ortaya böyle ilginç bi tablo çkyordu francisin oynad maçlarda yeniliyoruz ama Francis yoksa galibiyette geliyordu. Ama her eyi zaman göstericek önümüzdeki ay Orlandonun oynyaca ilk be maç son derece önemli, bu maçlardan alnacak sonuçlar bi anlamda takmn kaderini belirleyecek…

       Okuduunuz için saolun arkadalar 26 gün sonra yeni yorumlarmla görümek üzere kendinize iyi bakn…
 

Basndan haberler

 

Steve Francis Kadro D

 

              Orlando Magic sözcüsü Joel Glass, Seattle maç sonras yapt açklamada Steve Francis’in süresiz olarak kadro d brakldn söyledi. Kendisinden beklenen performans sergileyememesi ve takma zarar verici davranlar bu karara neden olarak gösterildi. Bu cezay duyduktan sonra takmla birlikte Seattle’dan Portland’a gelen oyuncu sabah saatlerinde ehirden ayrld. Glass, koç Brian Hill ve takm yetkililerinin deplasman turnesi sonras(Pazar veya Pazartesi) Francis’le görüeceini de sözlerine ekledi.
             
Francis, 16.6 say ve 5.4 asist ortalamalar ile oynuyordu. Ancak kaybedilen son iki Sonics ve Clippers maçlarnda sadece 10’ar say üretebildi. Ayrca bu maçlardan sonra takmn oyununu eletirdi.

 

            Francis’in sicili pek temiz deil aslnda. All-star guard bundan önce de çeitli cezalar almt. Geçtiimiz sezon yine bir Seattle maç sonras, bir basn mensubunu tekmelemi ve NBA yönetimi tarafndan 3 maç oynamama cezas almt. Magic organizasyonu da bu hareket sonras para cezas vermiti. Houston döneminde de bir maçn devre arasnda kendisiyle yaplan röportaj srasnda küfürlü konumu ve bu yüzden de 25.000$ para cezas almt.

Not : Francisin daha sonra takm tarafndan affedilerek tekrar kadroya dahil edildii açkland.

MAGC, KNCKS' KAYET ETT

            Orlando Magic, New York Knicks'i Cuma günü oynadklar maçta aktif olmayan bir oyuncuyu oynattklar iddiasyla NBA yönetimine ikayet etti.

            Magic'in iddiasna göre koç Brian Hill ve ekibinin maçtan önce Knicks'ten ald listede Jackie Butler aktif olmayan oyuncular arasnda yer alyordu.

            Butler, ilk çeyrein bitimine alt dakika, 18 saniye kala oyuna girdi ve 1:46 dakika oyunda kald. Daha sonra da ikinci periyotta 10 saniye kadar daha oynad. Oyuncu iki yarda oynamad.

                                                                                                            Cumartesi, 28 Ocak 2006

EHR TAKASI

 

             Duyduuma göre Orlanda batdan bi takmla yer deitirmek istiyormu ve bunun içinde baya çaba gösteriyormu yani yaknda orlando yerine New Orleans Magic olabilir dikkatli olmak lazm…
Bu mail adresi spam botlara kar korumaldr, grebilmek iin Javascript ak olmaldr

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

ddaa Basketbol Nas...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - hsan Baylk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'n Dn Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - hsan Baylk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
ddaa Basketbol Nas...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
ddaa Basketbol Nas...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En yi Oyuncu...
bune ya michael jordan

2004 - 2013 | Trkiye'nin NBA ve Basketbol Portal | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazlar Kaynak gsterilmeden herhangi bir medya ortamnda yaynlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle