2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

Yeşilgiresun Belediye Peşini Bırakmıyor

NbaTr.Com - Salı, 20 Ağustos 2013

Yeşil Giresun Belediyespor Başkanvekili Yavuz, Erdemir'in Selçuk Üniversitesi'ne devredilmesi konusundaki gelişmeler üzerine sert bir açıklama yaptı ve “Erdemir gibi halka açık bir yapının kendisine ait olan bir sosyal sorumluluk projesini resmen peşkeş çekmesini kınıyoruz." dedi.

Yılan hikayesine dönen BEKO Basketbol Ligi’nde kimin oynayacağı konusu uzadıkça uzuyor. Son olarak Erdemirspor Kulübü, haklarını devretmek için Torku Selçuk Üniversitesi ile anlaşma sağladı.

Konunun hukuki olarak da takipçisi olacaklarını ifade eden Yeşil Beyazlıların Başkanvekili Bülent Yavuz, "Erdemir oyunculara olan 1,5 milyon TL'yi ödemekte zorlanıyorsa, bunu da hissedarlarına duyurmak zorundadır" diye konuştu.

Yavuz, sert ifadelerle Erdemirspor’a yüklendi: “Aldığımız duyumlar üzerine Ereğli ile Konya Selçuk kulüplerinin kendi aralarında Ereğli'nin Birinci Lig haklarını Konya kulübüne 200.000TL'si peşin 600.000 TL'si sene içinde İDDAA gelirlerinden karşılanmak üzere toplam 800.000 TL'ye devretmek için anlaştığını öğrendik.

Her ne kadar Konya için çok ucuza hatta kelepire kapatılmış bir iş olarak gözükse de umarım sonuçları Türk basketbolu için çok ağır olmaz. YGBS olarak bu konunun hukuksal olarak sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Noter kanalı ile TBF’ye başvuruda bulunarak Erdemir'in tüm kongre kararlarının resmi olarak istenmesini arz edeceğiz. Erdemir gibi halka açık bir yapının kendisine ait olan bir sosyal sorumluluk projesini resmen peşkeş çekmesini de kınıyoruz. Erdemir/Oyak gibi bir kurumun bile bunu uluorta herkesin gözü önünde yapabilmesi "artık Türkiye’de hiç bir şey ayıp değil, her şey olabilir" dedirtmektedir insanlara.

Son anda vazgeçilen Doğuş/Olin anlaşmasının rakamları ile bu operasyonun rakamlarını karşılaştırırsak bu işlemin satan kurum açısından çok büyük bir kayıp, alan açısından ise çok kelepir bir anlaşma olduğunu görebiliriz. Bu satışı yapacak insanlar, mutlaka manevi sorumluluğunu da taşıyacaklardır. Tabii ki yanında hukuki sorumluğunu da beraberinde taşıyacaklar. Hukukun her mecrasında hakkımızı arayacağımızın, bu işten eğer varsa kendine menfaat sağlayacak insanları da deşifre edeceğimizi herkesin bilmesini isteriz.

Gündüz vakti yapılan bu yangından mal kaçırma olayına asla sessiz kalmayacağız. "Erdemir'in oyuncu borçlarını ödeyemediği için bu şekilde bir satışa gittiği" tezi ise tam bir cehalet unsurudur. Koskoca Ereğli/Oyak Grubu geçen sene başında bu takımı kurarken yaptığı bütçeye kulübün satışından elden edilen bir gelir kalemi mi koymuşlardır. Oyuncuları transfer ederken eğer ödeyemezsek takımı satıp paralarını ödemek gibi bir düşünceleri mi vardı? Hepsinden önemlisi Oyak/Erdemir Grubu’nun 1.500.000 gibi bir meblağı ödemekte zorluk çekiyorsa bunu Türkiye’nin her yerinde bulunan hissedarlarına duyurmak gibi bir sorumluluğu vardır."

Kaynak: Giresun Gazete

İlgili Diğer Haberler
Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Editörden -Volkan Yeğin-

Efsanelere Saygı Köşesi

Barış Aydın

Editörden -Bekir Yusuf Alpay-

İbrahim Barış Güler

Şevket Topaloğlu

Editörden -Gültekin Tezcan-

Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle